تیم شفر همه توانش را گذاشت، اما نشد: پدیده 1- استقلال 0؛ بزرگترین فرصت‌سوزی فصل

فرصت سوزی بزرگ استقلال: پدیده ۱ استقلال ۰

درحالیکه پرسپولیس بازی مهمش با سپاهان را با تساوی پشت سر گذاشته بود، تیم استقلال بهترین فرصت برای بازگشت به کورس قهرمانی را با باخت مقابل پدیده از دست داد!

استقلال پدیده

مجله اینترنتی پارسی گو: درحالیکه پرسپولیس بازی مهمش با سپاهان را با تساوی پشت سر گذاشته بود، تیم استقلال بهترین فرصت برای بازگشت به کورس قهرمانی را با باخت مقابل پدیده از دست داد!

شاگردان شفر با وجود تلاش زیاد نتوانستند گل خورده در شروع بازی را جبران کنند و شکست خوردند. پدیده بعد از یک تساوی و دو پیروزی که آنها را به کورس مدعیان بازگرداند، در دیدار اخیرش شکست بدموقعی مقابل نساجی مازندران داشت ولی آنها امشب که به مصاف استقلال تهران رفتند، شروع خوبی داشتند و روی یک ضد حمله سریع، با سرعت بالای بهنام برزای و گلزنی او پیش افتادند؛ در ادامه مسابقه آبی‌ها که دروازه خود را با گل بازیکن سابق خود باز شده دیده بودند، تلاش زیادی کردند تا نتیجه را جبران و به تساوی یا حتی برتری برسند ولی حملات آنها یکی پس از دیگری هدر رفت تا شاگردان یحیی این مسابقه بزرگ را با برتری پشت سر بگذارند.

استقلال که می‌توانست بعد از دو برد متوالی، امشب با شکست پدیده به رتبه دوم جدول صعود کند و با کم کردن اختلاف با پرسپولیس به ۳ امتیاز، امیدوارتر به قهرمانی شود، نتوانست به برتری دست یابد تا در آن طرف مشهدی‌ها با این نتیجه در امتیاز ۴۹ با تراکتورسازی رده چهارمی برابر شوند و امیدوار به کسب سهمیه آسیایی بمانند.

بزرگترین فرصت سوزی استقلال برای قهرانی

هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛ شنبه: ۹۸/۰۲/۰۷ ؛ ساعت ۲۰:۱۵
استادیوم: امام رضا مشهد/ تماشاگر: ۲۷ هزار نفر
داور: کوپال ناظمی؛ کمک‌ها: بابک داوری و فرهاد مروجی؛ داور چهارم: محمدرسول ذورقی/ کمک داوران خط: محمدحسین ترابیان و عبدالنبی پورخلق/ ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی.

پدیده شهرخودرو مشهد

میلاد فراهانی
محمدحسین مرادمند
علی نعمتی
محمد آقاجان‌پور
مرتضی منصوری
مسعود ریگی
اکبر صادقی(۸۱- سینا زامهران)
محمد قاسمی‌نژاد(۶۳- سعید صادقی)
امین قاسمی‌نژاد
بهنام برزای(۶۰- محمدمهدی مهدی‌خانی)
حسین مهربان

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

استقلال تهران

سید حسین حسینی
پژمان منتظری
محمد دانشگر(۸۷- فرشید باقری)
وریا غفوری
میلاد زکی‌پور(۷۹- مهدی قائدی)
علی کریمی
روزبه چشمی
آیاندا پاتوسی
داریوش شجاعیان(۴۳- مرتضی تبریزی)
همام طارق
اسماعیل گونکالوس

سرمربی: وینفرد شفر

اخطار

محمد قاسمی‌نژاد(۴۲) اکبر صادقی(۳+۴۵) عبدالله حسینی(۶۷) میلاد فراهانی(۸۹) از پدیده

شرح گل

پدیده ۱ – استقلال صفر (دقیقه ۸: بهنام برازی): فرار عالی و تند و تیز بهنام برزای از میان زمین و عبور از بین روزبه چشمی و محمد دانشگر، این بازیکن را با سید حسین حسینی تک به تک کرد که شوت زمینی او با واکنش گلر استقلال مواجه شد، اما در ادامه توپ از بین پاهای او عبور کرد تا برزای با سرعت بالا در مقابل دروازه خالی استقلال قرار بگیرد و دفع توپ دانشگر به پای مهاجم ریزنقش پدیده برخورد کند و تبدیل به گل شود.

بهترین بازیکن

در روزی که استقلال سراپا حمله بود و می‌خواست گل خورده ابتدای بازی را جبران کند، خط دفاعی پدیده فوق‌العاده کار کرد و حتی بسیاری از اشتباهات دروازه‌بان این تیم را نیز جبران و اجازه نداد توپ‌های بازیکنان آبی پوش تبدیل به گل شود؛ علی نعمتی، مدافع میانی و مرتضی منصوری، مدافع چپ پدیده در این مسابقه چهره ویژه تیمشان بودند که در زدن ضربات سر، ارسال‌ها و دفع توپ‌های استقلال موفق بودند؛ امین قاسمی‌نژاد نیز مثل همیشه کم نقص و تاثیرگذار ظاهر شد و یکی از ستاره‌های پدیده در این برد ارزشمند بود.

اتفاق ویژه

در هفته‌ای که پرسپولیس و سپاهان به تساوی مقابل هم رسیدند و تراکتورسازی نیز سومین شکست پیاپی را متحمل شد، استقلال می‌توانست با کسب برتری برابر پدیده رده پنجمی، به رتبه دوم جدول صعود کند و فاصله امتیازی خود را با پرسپولیس صدرنشین به ۳ امتیاز کاهش دهد و از سوی دیگر به قهرمانی امیدوار بماند، اما آبی‌ها بزرگترین فرصت‌سوزی فصل را داشتند و با ارسال های بی نتیجه و باخت در مشهد، نه تنها از کورس قهرمانی دور شدند، بلکه اجازه دادند تا پدیده نیز جدی‌تر از همیشه وارد رقابت برای گرفتن سهمیه آسیایی شود.

دقایق حساس

دقیقه ۱: حمله اول نزدیک بود این تیم را به گل برساند که پاس زمینی ایسما را نعمتی دفع کرد.
دقیقه ۱۳: ارسال پاتوسی از روی ضربه ایستگاهی سمت راست زمین با ضربه سر ایسما همراه شد که در ادامه برخورد بین دانشگر و میلاد فراهانی را ناظمی خطا به سود پدیده تشخیص داد.
دقیقه ۱۹: سانتر دقیق پاتوسی به مقابل دروازه پدیده را فراهانی دفع کرد ولی در ادامه توپ به طارق همام رسید که پاس او و سانتر چیپ دانشگر از روی دستان دروازه‌بان پدیده و سر چشمی به بیرون رفت.
دقیقه ۲۱: شوت اکبر صادقی با فاصله کمی از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد.
دقیقه ۲۳: ایسما در موقعیت خوبی در محوطه جریمه به توپ رسید، اما تعلل او موجب شد تا تنها یک ارسال بی‌ثمر به مقابل دروازه پدیده داشته باشد و توپ راهی اوت شود.
دقیقه ۲۶: پاتوسی از کرنر توپ را به محوطه جریمه پدیده فرستاد که دفع ناقص بازیکن این تیم نزدیک بود خطرساز شود که فراهانی با شیرجه بلند توپ را دفع کرد و البته در این صحنه برخوردی هم با دانشگر داشت.
دقیقه ۳۹: ارسال خطرناک پاتوسی از روی کرنر به مقابل تیرک اول و ضربه سر چشمی با کمترین فاصله از روی دروازه پدیده به بیرون رفت.
دقیقه ۴۴: توپ ارسالی ایسما از جناح چپ زمین به بعد از تیرک دوم را منتظری با ضربه سر زد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه پدیده به اوت رفت.

دقیقه ۴۷: شوت پای چپ علی کریمی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از کنار دروازه به کرنر رفت.
دقیقه ۴۹: پاس منصوری و ارسال خطرناک امین قاسمی‌نژاد را حسین حسینی از زیر طاق دروازه استقلال برگشت داد.
دقیقه ۵۴: وریا غفوری بعد از دریافت پاس تبریزی اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او از سمت راست زمین به جناح مقابل و اوت رفت.
دقیقه ۵۵: پاس‌های پیاپی تبریزی و پاتوسی به یکدیگر بیش از حد بود و با شوت بازیکن آفریقایی استقلال توپ به اوت رفت.
دقیقه ۶۵: ارسال وریا غفوری از سمت راست و ضربه سر پاتوسی در اختیار فراهانی قرار گرفت.
دقیقه ۶۶: سعید صادقی ارسال دقیقی به محوطه جریمه استقلال داشت که ضربه سر خطرناک مرادمند به بیرون رفت
دقیقه ۶۸: پدیده بهترین فرصت را داشت تا روی ارسال تماشایی امین قاسمی‌نژاد به گل برسد، اما ضربه سر حسین مهربان کم‌دقت بود و راهی به دروازه استقلال نداشت.
دقیقه ۶۹: شوت همام طارق از پشت محوطه جریمه باز هم وارد دروازه پدیده نشد و از کنار تیرک عمودی دروازه این تیم به اوت رفت.
دقیقه ۷۴: حملات استقلال یکی پس از دیگری از دست می‌رود و این بار شوت پشت محوطه پاتوسی روی پاس غفوری، از بالای دروازه پدیده به اوت رفت.
دقیقه ۸۱: فرصت عالی گلزنی برای استقلال به وجود آمد که ضربه قائدی قدرت لازم را ندشت و با عبور از زیر پای فراهانی، توسط مدافعان پدیده دور شد.
دقیقه ۸۳: روی دفع توپ اشتباه روزبه چشمی نزدیک بود پدیده گل دوم را توسط مهربان به ثمر رساند که ضربه بغل پای این بازیکن با فاصله کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۸۵: سعید صادقی بعد از سه سر توپ پیاپی شوت‌زنی کرد که ضربه او را حسینی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۸۵: ارسال سعید صادقی و ضربه سر قاسمی‌نژاد در دستان حسینی جای گرفت.
دقیقه ۸۶: مهدی قائدی پس از دریافت پاس بلند غفوری، دریبل خوبی داشت ولی شوت او به شکل عجیبی به سمت مخالف زمین و درنهایت به کرنر رفت.
دقیقه ۸۷: پاس بلند منتظری با عبور از روی سر ایسما به قائدی رسید که شوت پای چپ او به پای مهربان برخورد کرد و با دفع ناقص فراهانی نزدیک بود تبدیل به گل شود که این بار منصوری توپ را از محوطه ۶ قدم پدیده دور کرد.
دقیقه ۱+۹۰: شوت روی پای علی کریمی از پشت محوطه جریمه بی‌دقت بود و به اوت رفت.
دقیقه ۴+۹۰: وریا غفوری با دریبل‌های ریز خود خط دفاعی پدیده را بهم ریخت ولی پاس او را علی کریمی نتوانست بهره ببرد و شوت او از بالای دروازه پدیده به اوت رفت.

در حاشیه

* امید نورافکن، مدافع استقلال تنها بازیکن محروم این دیدار است.
* بیش از ۶۰ درصد ورزشگاه امام رضا را هواداران پدیده و مابقی را تماشاگران استقلال به خود اختصاص دادند.
* از دو ساعت پیش از آغاز دیدار دو تیم، خیابان‌های منتهی به ورزشگاه امام رضا تحت تاثیر شدید ترافیک درآمده است.
* ترافیک اطراف ورزشگاه موجب شد تا از میدان فردوسی تا چهارراه خیام به طور کامل بسته شده باشد.
* مسؤولان برگزارکننده بازی تدابیر شدید امنیتی را در نظر گرفته‌اند؛ آنها علاوه بر قرار دادن نیروهای انتظامی در داخل ورزشگاه از نیروهای پلیس مرزبانی روی سکوها نیز استفاده کرده‌اند.
* مهدی رحمتی پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

* اسکوربورد ورزشگاه با پخش کردن کلیپ گل‌های پدیده در این فصل، تلاش می‌کند هواداران این تیم را به وجد آورد.
* فرهاد حمیداوی، مالک پدیده با تکان دادن شال این تیم پیش از شروع بازی به سمت هواداران رفت.
* هواداران استقلال پیش از شروع بازی فرهاد مجیدی و وینفرد شفر را تشویق کردند.
* برخلاف بسیاری از استادیوم‌ها، هواداران تیم فوتبال پدیده کوچک‌ترین توهینی به تیم حریف نمی‌کنند و تنها مشغول تشویق تیم خود هستند.
* دقایقی پیش از شروع بازی مسؤولان استادیوم امام رضا چمن این ورزشگاه را آبیاری کردند.

ورزشگاه امام رضا مشهد

* شفر و هواداران استقلال به اتلاف وقت دروازه‌بان پدیده اعتراض دارند.
* در دقیقه ۲۷ کوپال ناظمی تذکر سفت و سختی به صادقی، کاپیتان پدیده که در چندین صحنه به او معترض شده بود، داشت.

* داریوش شجاعیان بعد از آنکه در دقیقه ۴۳ تعویض شد، با ناراحتی زمین را ترک کرد و قصد داشت به رختکن برود که از تصمیم خود صرف نظر کرد و روی نیمکت نشست.

* در چهارمین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول پرتاب شدن یک میوه به داخل زمین موجب شد بازی برای لحظاتی متوقف شود و داور چهارم میوه پرتاب شده داخل زمین را در اختیار ناظر مسابقه قرار دهد.

* در دقیقه ۶۷ بعد از خطای ایسما روی سعید صادقی، درگیری فیزیکی بین دو بازیکن اتفاق افتاد که منجر به ورود بازیکنان و اعضای کادر فنی دو تیم شد و فحاشی تماشاگران پدیده را نیز به همراه داشت.
* عبدالله حسینی، بازیکن ذخیره پدیده در زمان درگیری بازیکنان دو تیم وارد قائله شد و از کوپال ناظمی کارت زرد گرفت.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ورزش سه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *