از پنالتی چیپ فرشید اسماعیلی تا اعتراض های فرهاد مجیدی: پرسپولیس برنده دربی 89!

پرسپولیس ۱ استقلال ۰: گام بزرگ پرسپولیس برای قهرمانی!

چهارمین برد برانکو در دربی‌ ها به دست آمد و پرسپولیس با نمایشی هدفمند و گلزنی نواللهی موفق به برتری ارزشمند مقابل استقلال شدند و صدر جدول را حفظ کردند.

دربی 89 پرسپولیس استقلال

مجله اینترنتی پارسی گو: چهارمین برد برانکو در دربی‌ ها به دست آمد و پرسپولیس با نمایشی هدفمند و گلزنی نواللهی موفق به برتری ارزشمند مقابل استقلال شدند و صدر جدول را حفظ کردند.

پرسپولیس در پنج هفته گذشته لیگ برتر هیچ شکستی نداشته و دو تساوی و سه پیروزی به دست آورده که موجب شده با توجه به عدم نتیجه‌گیری سپاهان در دیدار اخیرش در صدر جدول قرار بگیرد، اما سرخ پوشان در دیدار امروز که نخستین بازی سال ۹۸ را برابر استقلال برگزار می‌کنند، کار دشواری دارند چراکه آبی‌ها نیز نمی‌خواهند فرصت جدال رودررو را از دست بدهند و سعی دارند فاصله دو امتیازی که اکنون با پرسپولیس دارند را جبران کرده و جای این تیم را در رده اول بگیرند.

هفته بیست و سوم لیگ برتر؛ جمعه: ۹۸/۰۱/۱۰ ؛ ساعت: ۱۶
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: ۷۵ هزار نفر
داور: اشکان خورشیدی؛ کمک‌ها: رضا سخندان و علی میرزابیگی؛ داور چهارم: آرمان اسعدی/ کمک داوران ویدئویی: علیرضا فغانی و محمدرضا منصوری/ کمک داوران خط: محمدرضا اکبریان و محمدحسین زاهدی‌فرد/ ناظر داوری: فریدون اصفهانیان.

پرسپولیس

علیرضا بیرانوند
سید جلال حسینی
شجاع خلیل‌زاده
مهدی شیری
محمد نادری
کمال کامیابی‌نیا
احمد نوراللهی
سروش رفیعی(۲+۹۰- محسن ربیع‌خواه)
مهدی ترابی(۸۶ – بشار رسن)
علی علیپور
ماریو بودیمیر(۷۸- سیامک نعمتی)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

استقلال

سید مهدی رحمتی
روزبه چشمی
آرمین سهرابیان
پژمان منتظری
میلاد زکی‌پور
علی کریمی
فرشید باقری(۶۹- داریوش شجاعیان)
آیاندا پاتوسی
فرشید اسماعیلی(۶۵- محسن کریمی)
اسماعیل گونکالوس
گادوین منشا(۷۸ – مرتضی تبریزی)

سرمربی: وینفرد شفر

شرح گل

پرسپولیس ۱ – استقلال صفر (دقیقه ۲۱: احمد نوراللهی): سانتر زیبای مهدی ترابی از روی کرنر سمت راست زمین به محوطه ۶ قدم و مقابل دروازه استقلال را احمد نوراللهی با ضربه سر زد و در حالی که رحمتی نظاره‌گر توپ بود، گل اول پرسپولیس به ثمر رسید.

اخطارها

شجاع خلیل‌زاده(۴۴) علیرضا بیرانوند(۲+۴۵) مهدی ترابی(۵۷) سید جلال حسینی(۵۷) از پرسپولیس
میلاد زکی‌پور(۴۴) علی کریمی(۵۹) از استقلال

بهترین بازیکن

استقلال بازی را هجومی‌تر از پرسپولیس آغاز کرد و به دنبال گل بود، اما ضربه سر احمد نوراللهی برنامه آبی‌ها را برهم زد؛ نوراللهی بعد از این گل هم تلاش زیادی در میانه زمین انجام داد و در جدال‌های تن به تن و نبردهای هوایی مقابل آبی پوشان برتری داشت، طوری که بازی خوب او موجب شد نظم بازی در تیم برانکو کاملا به چشم بیاید و در نهایت به برتری برسند.

علاوه بر نوراللهی که پایه‌گذار برتری تیمش در دربی بود، مهدی ترابی هم با فرارها، توپ‌گیری، ارسال‌ها و خلق موقعیت‌های خود نمایش درخشانی داشت و پاس تک گل پرسپولیس را هم داد؛ محمد نادری نیز در جناح چپ زمین پُرتلاش ظاهر شد و علاوه بر نمایش کم‌نقص در خط دفاعی، در کار هجومی نیز بازی خوبی ارائه داد؛ سید جلال حسینی نیز مثل همیشه سد محکم دفاعی پرسپولیس بود و اجازه نداد آبی پوشان روی کارهای هوایی نتیجه بگیرند و در ارسال از جناحین و پاس‌های در عرض موفق شوند.

لحظات حساس

دقیقه ۶: ارسال پاتوسی از روی کرنر و ضربه سر چکشی گادوین منشا را بیرانوند به راحتی مهار کرد.
دقیقه ۷: پاتوسی در سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس نقش بر زمین شد که خورشیدی دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۸: شوت کم قدرت و زمینی علی کریمی از فاصله‌ای حدودا ۲۵ متری از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۱۰: سانتر تند و تیز پاتوسی از روی ضربه آزاد را بیرانوند دفع کرد.
دقیقه ۱۱: شوت پشت محوطه ایسما با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه ۱۳: پاس ترابی و ارسال کوتاه نوراللهی به مقابل دروازه استقلال را زکی‌پور با ضربه سر شیرجه‌ای دور کرد.

دقیقه ۱۶: ضربه آزاد پاتوسی از سمت چپ زمین برگشت داده شد که در ادامه ارسال خطرناک این بازیکن به محوطه جریمه پرسپولیس به منتظری رسید که ضربه نه چندان خوب او در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه ۱۸: ارسال پاتوسی از روی کرنر نزدیک بود وارد دروازه پرسپولیس شود که واکنش بیرانوند مجددا توپ را تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه ۱۹: سانتر پاتوسی و ضربه سر باقری از مقابل دروازه پرسپولیس دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: پاس در عمق باقری و ضربه زمینی پاتوسی در موقعیتی خطرناک را بیرانوند جمع کرد.

دقیقه ۳۰: حرکت خطرناک سروش رفیعی نزدیک بود پرسپولیس را به گل دوم برساند که پاس او را بودیمیر نتوانست استفاده کند و پاس در عرض این مهاجم کروات را سهرابیان دفع کرد که توپ بعد از برخورد به رفیعی در دستان رحمتی جای گرفت.

دقیقه ۳۱: محمد نادری نفوذ سریعی به محوطه جریمه استقلال داشت که تکل منتظری مانع از حرکت او شد، اما در میان اعتراض تماشاگران پرسپولیس، اشکان خورشیدی اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه ۳۲: ترابی در میانه زمین سروش رفیعی را راه انداخت که او با حرکت سریع و سر توپ چشم‌نواز، ارسال کوتاه خوبی به محوطه جریمه استقلال داشت، اما قبل از رسیدن توپ به نوراللهی که حالت شوت‌زنی گرفته بود، زکی‌پور تکل به موقعی زد و در ادامه پاتوسی توپ را دفع کرد.

دقیقه ۳۶: شوت روی پای تماشایی نوراللهی از پشت محوطه جریمه را رحمتی به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۳۸: منشا با حرکتی انفرادی تا پشت محوطه جریمه پرسپولیس پیش رفت که شوت پای چپ او با فاصله کمی از کنار دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه ۴۳: کامیابی‌نیا در محوطه جریمه خودی بی‌احتیاطی کرد و تکل او روی پای فرشید اسماعیلی موجب شد تا به سود استقلال اعلام پنالتی شود؛ البته خورشیدی بعد از دو دقیقه و در مشورتی که با اکبریان، کمک خود داشت، تصمیم خود را به طور قطعی اعلام کرد؛ در این صحنه بازیکنان دو تیم نیز با یکدیگر درگیری پیدا کردند که حاصل آن کارت زرد برای خلیل‌زاده و زکی‌پور بود.

دقیقه ۱+۴۵: در حالی که بیرانوند به سمت چپ دروازه شیرجه زده بود، فرشید اسماعیلی ضربه چیپ بدی زد تا توپ با عبور از روی تیرک افقی دروازه پرسپولیس به بیرون برود؛ پس از این پنالتی بیرانوند از محوطه جریمه خودی خارج شد و از دور به اشکان خورشیدی گفت که او را به خدا واگذار می‌کند.

دقیقه ۵۳: نادری در محوطه جریمه استقلال روی زمین افتاد که باز هم خورشیدی دستور به ادامه بازی داد و تصمیم به اعلام خطا نگرفت.
دقیقه ۵۸: ضربه آزادی که با خطای ترابی برای استقلال اعلام شده بود، پاتوسی از پشت محوطه جریمه پرسپولیس زد که توپ بعد از برخورد به دیوار دفاعی بازیکنان سرخ پوش به کرنر رفت.
دقیقه ۶۵: سید جلال حسینی اجازه نداد حمله استقلال از جناح راست زمین نتیجه‌ای داشته باشد و توپ را به کرنر زد.
دقیقه ۸۲: علیپور با عبور از سد چشمی، با روی پای چپ شوت‌زنی کرد که ضربه او به تور کنار دروازه استقلال اصابت داشت.
دقیقه ۳+۹۰: ضربه سر خطرناک تبریزی روی تور دروازه پرسپولیس فرود آمد.

زنده از آزادی؛ نگاه ایران به جدال استقلال و پرسپولیس

حضور پرتعداد هواداران از صبح روز دربی در اطراف ورزشگاه، نشان از استقبال گسترده سرخابی ها از این شهرآورد حساس دارد. تیم های پرسپولیس و استقلال امروز در دیداری حساس به مصاف هم خواهند رفت. باتوجه به نزدیکی دو تیم در جدول، اهمیت این مسابقه بیشتر از قبل شده و هواداران دو تیم نیز میل و رغبت زیادی برای تماشای این بازی دارند. اینجا محمد همتی و حمید ابراهیمی خبرنگاران ورزش سه به همراه دیگر اعضای تحریریه ورزش سه تمام تلاش خود را می‌کند که از صبح روز مسابقه تمامی حواشی ریز و درشت مسابقه را به شکلی خاص پوشش دهند و حتی در طول ۹۰ دقیقه نیز، به ابعاد دیده نشده بازی بپردازند.

۱۷:۵۸ – بازار عکس های سلفی در پایان بازی داغ بود. ترابی، شجاع و… چند سلفی با هواداران و هم تیمی ها گرفتند.

۱۷:۵۵- برانکو ایوانکوویچ و شاگردانش پس از بازی به سراغ هواداران رفتند و با سکوها شادی را جشن گرفتند.

۱۷:۵۰ – وینفرد شفر در لحظات پایانی با تب و تاب زیادی بازی را دنبال می‌کرد. او به شاگردانش بارها نکات مختلف را گوشزد کرد.

۱۷:۳۳ – سیامک نعمتی آماده حضور در زمین می‌شود.

۱۷:۳۰ – سیدجلال حسینی کاپیتان سرخ ها پس از این که در یک صحنه آفساید را پر کرد، به خوبی جبران کرد و مانع از گلزنی پاتوسی شد. او در چند صحنه نیز به هم بازیانش هشدارهای لازم را داد.

۱۷:۲۷ – اینجا انبار بسته بندی هلال احمر در مناطق سیل زده؛ تماشای دربی در همه جا!

۱۷:۱۶ – نوید مظفری در گفتگو با ورزش سه گفت: پنالتی استقلال کاملا درست بود. برخورد در محوطه جریمه استقلال نیز پنالتی نبود.

۱۷:۱۲ – کنترل توپ مهدی ترابی در لب خط و حرکت به سمت دروازه استقلال، باعث شد تا هواداران پرسپولیس به شدت او را مورد تشویق قرار دهند.

۱۷:۰۹ – بیرانوند نیز در پایان نیمه اول یک کارت زرد گرفت. او که پس از پنالتی نیز به داور اعتراض کرده بود، در پایان نیمه اول به همراه و نفر به سمت داور رفت و خورشیدی به او کارت زرد داد تا اعتراض هایش ادامه دار نشود.

۱۷:۰۱ – احمد نوراللهی صدمین گلزن دربی شد. او پنجاه و سومین گلزن پرسپولیسی این دربی نیز هست.

۱۶:۵۰ – پس از پنالتی چیپ نافرجام اسماعیلی، بیرانوند به سمت داور رفت و با نشان داد آسمان با انگشتش، خورشیدی را به خدا واگذار کرد!

۱۶:۴۷ – سروش رفیعی به سمت شجاع خلیل زاده رفت و او را به آرامش رساند. خورشیدی به شجاع و زکی پور کارت زرد نشان داد.

۱۶:۴۶ – پس از اعلام ضربه پنالتی به نفع استقلال، بازیکنان هر دو تیم به سمت خورشیدی و اکبریان اعتراض کردند. در جریان این اعتراض ها شجاع خلیل زاده با چند بازیکن استقلال درگیر شد.

۱۶:۴۵ – ضربه زدن به بطری توسط مهدی ترابی باعث شد به سمت تا نیمکت آبی ها عصبانی شده و به سمت زمین حرکت کنند.

۱۶:۴۰ – پیر لوییجی کولینا ناظر و میهمان ویژه این مسابقه، از جایگاه ویژه دربی تهران را تماشا می‌کند.

۱۶:۳۷ – مثلث آبی ها که عملکرد خوبی در این فصل داشته، حالا امید اصلی آن ها برای بازگشت به بازی محسوب میشود. منشا، ایسما و پاتوسی در ۲۰ دقیقه ابتدایی، موثر و هماهنگ نشان دادند.

۱۶:۳۶ – تکمیل فصل فوق العاده احمد نور با گلزنی در دربی؛ ستاره سرخ ها در دومین بازی متوالی گلزنی کرد.

۱۶:۳۱ – پس از گل پرسپولیس استقلالی ها برای جبران گل پیش آمدند اما در این صحنه داور خطای منشا را گرفت. همین موضوع اعتراض شدید فرهاد مجیدی را در پی داشت.

۱۶:۳۰ – پرسپولیسی ها با پرچم نمایی گسترده به استقبال این مسابقه رفتند. این در حالی است که معمولا پرچم نمایی قرمزها پیش از سوت شروع بازی بود.

۱۶:۲۷ – حالا منشا بیشتر از قبل حسرت این ضربه سر را می‌خورد. او که جایگیری و پرش فوق العاده ای داشت، با بدشانسی و البته کم دقتی در ابتدای بازی نتوانست گل بزند.

۱۶:۲۶ – پرسپولیسی ها که پس از گل سروصدای زیادی در ورزشگاه ایجاد کردند، در دقیقه ۲۴ یاد هادی نوروزی را نیز زنده کردند.

۱۶:۲۰ – احمد نوراللهی پس از گل به سمت هواداران تیفوسی پرسپولیس رفت و به آن ها این گل را جشن گرفت.

۱۶:۰۳: هواداران استقلال با اولین فرصت بازی که توسط ارسال پاتوسی و ضربه سر گادوین منشا به دست آوردند، به وجد آمده و خواهان فرصت سازی برای این بازیکن و گلزنی اش شدند.

۱۶:۰۲ – بازیکنان در ابتدای مسابقه به احترام سیل زدگان کشور یک دقیقه سکوت کردند.

۱۶:۰۱ – بازی با چند دقیقه تاخیر آغاز می‌شود.

۱۶:۰۰ – چهره کواکبیان، حسین عسگری، فریون اصفهیان، زلاتکو کرانچار، وریا، ربیع خواه و انصاری در ورزشگاه حضور دارند.

۱۵:۵۲ – پیر لوییجی کولینا داور مطرح ایتالیایی که یکی از تماشاگران ویژه این بازی محسوب می‌شود با حضور در استادیوم و خواندن نامش از بلندگو با تشویق هواداران مواجه شد.

۱۵:۵۰ – علیرضا بیرانوند و وینفرد شفر در پیست کنار زمین با یکدیگر روبرو شدند و برخورد گرمی باهم داشتند. گلر سرخ ها با حسینی نیز در خارج از زمین دیدار داشت.

۱۵:۴۷ – زلاتکو کرانچار سرمربی تیم امید ایران به همراه کمک کروات خود در استادیوم حضور یافت تا یکی تماشاگر ویژه این بازی لقب گیرد.

۱۵:۴۷ – فرهاد مجیدی و خسرو حیدری که روزگاری در لیگ هفتم، هشتم و… در کنار هم مقابل پرسپولیس بازی می‌کردند این بار روی نیمکت حضور خواهند داشت. البته خسرو شانس بازی را دارد. / عکس از امیرحسین خیرخواه

۱۵:۳۷ – شجاع خلیل زاده بارها توسط هواداران پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفت.

۱۵:۳۰ – برادران ایسما و منشا در ورزشگاه آزادی حضور دارند.

۱۵:۲۳ – هواداران استقلال با سر دادن شعارهایی گل‌های مجیدی به پرسپولیس را یادآوری کرده و به سر دادن شعار پرداختند که مجیدی با دست به ابراز احساسات برای آنها پرداخت و تشکر کرد.

۱۵:۲۲- یکی از کاربران توییتر به اسم سفید برفی در آستانه دربی توییت کرد: ‏کاش یه زلاتکو جیبی داشتم تا در مواقع استرس و عصبانیت نگاش میکردم و آرامش میگرفتم.

۱۵:۲۱ – ورود فرهاد مجیدی با تشویق پرشور و خاصی از سوی سکوها همراه شد تا شماره هفت سابق آبی ها و کمک مربی کنونی این تیم استادیوم را تحت شعاع حضورش قرار دهد.

۱۵:۲۱ – باوجود پرشدن ورزشگاه، هنوز عده زیادی در اطراف استادیوم حضور دارند.

۱۵:۲۰ – استقبال پرشور هواداران باعث شد تا تمام سکوهای ورزشگاه پر شوند. حتی در برخی قسمت ها هواداران روی راهروها نیز مستقر هستند.

۱۵:۱۸ – نیروی هلال احمر با حضور روی پیست و نمایش بنری در حمایت از مردم سیل زده گلستان و دیگر استان‌ها، همدردی خود را بابت این اتفاق نشان دادند.

۱۵:۱۷- با ورود بازیکنان استقلال پرچم های آبی روی سکوها به احتزاز در آمد و جلوه خاصی به فضای استادیوم داد.
در حالی که هواداران استقلال به تشویق منشا می‌پرداختند، سکوهای پرسپولیسی نیز به سر دادن شعار علیه بازیکن سابق خود پرداختند.

۱۵:۱۶- گادوین منشا اولین بازیکنی از جمع استقلال بود که سکوهای آبی را در حمایت خود دید و ثانیه‌هایی طولانی با خواندن نامش مورد تشویق قرار گرفت.

۱۵:۱۵: بازیکنان استقلال نیز با میدان داری روزبه چشمی وارد چمن شدند و به شدت مورد تشویق هواداران خودی قرار گرفتند.
روزبه چشمی با تکان دادن دستانش از هواداران خود خواست تا به تشویق ادامه دهند.

۱۵:۱۵ – برانکو ایوانکوویچ در زمان بازدید از چمن ورزشگاه به شدت مورد تشویق هواداران قرار گرفت.

۱۵:۱۴: همزمان با تیم داوری، بازیکنان پرسپولیس نیز به طور هماهنگ وارد چمن شدند و با پخش شدن داخل نیمه زمین به گرم کردن خود پرداختند. تشویق هواداران پرسپولیس باعث شد تا به تناوب هر کدام از بازیکنان به سمت سکوها رفته و به ابراز احساسات هواداران خود پاسخ دهند.

۱۵:۱۴: تیم داوری سبزپوش بازی وارد چمن شد و قدم زنان عرض میانه زمین را طی کرد و با حضور جلوی سکوها عکس یادگاری گرفتند.

۱۵:۱۳: سیدحسین حسینی از زمین خودی برای بیرانوند دست تکان داد و با یکدیگر خوش و بش کردند که با پاسخ دروازه بان پرسپولیس همراه شد.

۱۵:۱۳- نیمکت نشینان استقلال در دربی سید حسین حسینی، خسرو حیدری، مرتضی تبریزی، داریوش شجاعیان، سید محسن کریمی، امید نورافکن و فرشاد محمدی مهر خواهند بود.

۱۵:۱۰ – ترافیک اطراف ورزشگاه همچنان سنگین است. این در شرایطی است که حالا جایی در ورزشگاه وجود ندارد.

۱۵:۱۰: تداراکات پرسپولیس همانند دیدارهای قبلی و به سبک خاص خود به کری خوانی با هواداران رقیب پرداخت و با شوت تعداد مشخصی توپ به سمت دروازه سکوهای پرسپولیسی را به وجد آورد.

۱۵:۰۹ -یکی از کاربران دختر توییتر در آستانه دربی نوشت: وقتی به این فکر میکنم که احتمالا هیچ وقت نمیتونم از در ورودی استادیوم رد شم،احساس میکنم همه ی در های جهان رو به روم بستن.

۱۵:۰۹: سیدمهدی رحمتی با بابازاده، مربی گلرهای استقلال وارد زمین شد و مورد تشویق شدید هواداران سمت آبی پوش سکوها قرار گرفت. ثانیه هایی بعد سیدحسین حسینی دروازه بان دیگر استقلال نیز وارد چمن شد و به سمت دروازه خودی رفت.

۱۵:۰۸ – کمال کامیابی نیا دیدار دربی را «کلید قهرمانی» دانست.

۱۵:۰۴ – مهرداد میناوند و پیروز قربانی به عنوان کارشناس در برنامه فوتبال برتر حضور دارند.

۱۵:۰۳: بوژیدار رادوشوویچ و علیرضا بیرانوند پیش از سایر بازیکنان برای گرم کردن داخل زمین آمدند و میان تشویق کرکننده هواداران خود به سمت دروازه رفتند و در میان آیتم های تمرینی نیز به ابراز احساسات هواداران واسخ دادند.

۱۵:۰۱ – نیمکت نشینی مرتضی تبریزی در حالی رقم خورده که در لیگ شانزدهم یک خرید ذوب آهنی استقلال یعنی کاوه رضایی موفق شد گل سوم آبی ها را بزند.

۱۵:۰۰ – علیرضا بیرانوند با پسر خود به استادیوم آمده است.

۱۴:۵۹ – حسین ماهینی کاپیتان دوم پرسپولیس علی رغم مصدومیت، در اردوی پرسپولیس حضور دارد.

۱۴:۵۸ – برنامه فوتبال برتر با مجری گری محمدحسین میثاقی آغاز شد. در این برنامه مصاحبه های اختصاصی با برانکو، شفر و… پخش خواهد شد.

۱۴:۵۵ – گادوین منشا مورد توجه ترین بازیکن استقلال در دیدار دربی است. او که انگیزه زیادی برای اثبات توانایی هایش دارد، امیدوار است همچون بازیکنانی نظیر مهدی هاشمی نسب، یک گل انتقامی در دربی بزند.

۱۴:۵۰ – جایگاه پشت دروازه پرسپولیس به سرعت در حال پر شدن است. حتی در راهرو ها نیز جایی برای نشستن نیست. هواداران همچنان مشغول تشویق هستند.

۱۴:۴۲ – برانکو ایوانکوویچ بیشتر از همه مورد تشویق قرار گرفت. او به سمت هواداران رفت و از آن ها تشکر کرد.

۱۴:۴۰ – بازیکنان پرسپولیس برای گرم کردن وارد زمین شدند. بخش سرخپوش ورزشگاه در این هنگام منفجر شد.

۱۴:۳۲ – کاروان تیم استقلال وارد ورزشگاه آزادی شد. هواداران آبی به شدت بازیکنان محبوب خود را مورد تشویق قرار دادند.

۱۴:۳۰ – حضور سروش رفیعی در ترکیب پرسپولیس عجیب است؛ شاید چون رسن در اردوی عراق بوده سروش به ترکیب اصلی رسیده. پرسپولیسی ها امیدوار به یک گل دیگر از سوی این بازیکن هستند.

۱۴:۲۰ – هم اکنون بیش از ۵۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور دارند. اعلام ترکیب دو تیم باعث شد هواداران به بحث و بررسی بپردازند.

۱۴:۱۱ : ترکیب استقلال برابر پرسپولیس مشخص شد: مهدی رحمتی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور، پژمان منتظری، علی کریمی، فرشید باقری، آیاندا پاتوسی، ایسما، فرشید اسماعیلی و گادوین منشا

۱۴:۱۱ – ترکیب پرسپولیس، همان ترکیب احتمالی که گفته شد. بیرانوند، شیری، حسینی، خلیل زاده، نادری، کامیابی نیا، ترابی، رفیعی، نوراللهی، علیپور و بودیمیر.

۱۴:۱۰ – حضور فرهاد مجیدی و محسن خلیلی روز نیمکت پرسپولیس و استقلال بدون شک جذابیت بازی را افزایش می‌دهد. این دو برای اولین بار به عنوان سرپرست و مربی روی نیمکت دو تیم هستند.

۱۳:۵۱ – نکنه جالب مصدومیت پرتعداد مدافعان در دو تیم است؛ وریا، انصاری، ماهینی، مصلح و دانشگر!

۱۳:۵۰ – این هفتادمین دربی در ورزشگاه آزادی است. هر دو تیم ۱۸ برد در این ورزشگاه داشته اند.

۱۳:۴۴ – استقلال در نیمه اول دربی‌ها ۳۴ گل به ثمر رسانده و پرسپولیس ۳۲ گل. این در حالی است که سرخ ها در نیمه دوم عملکرد بهتری در تاریخ دربی ها داشته اند.

۱۳:۳۷- بیشتر پارکینگ های ورزشگاه آزادی پر شده است. شرایط نامطلوب پارکینگ ها باعث ازدحام خودرو در مقابل در پارکینگ و ترافیک در اطراف ورزشگاه شده است.

۱۳:۳۰ – وضعیت سکوهای هواداران پرسپولیس؛ به نظر می‌رسد برخلاف اعلام معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران، بیش از ۵۷ هزار نفر در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

۱۳:۳۰ – هواداران دو تیم بارها به تشویق علی کریمی و فرهاد مجیدی پرداختند. آن ها شعارهای مخصوصی را در جهت حمایت از اسطوره های خود سر دادند.

۱۳:۲۶ – برای تماشای دربی خیلی ها مثل همیشه از استان های مختلف به پایتخت سفر کرده اند؛ استان فارس، آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان و… شاید بیشترین نماینده را در این بازی داشته باشند. عده ای از آن ها با بنرهایی با مضمون سفر چند صد کیلومتری، به ورزشگاه آمده اند.

۱۳:۱۵ – هم اکنون نزدیک به ۵۰ هزار هوادار در ورزشگاه حضور دارند. صف های طولانی برای گرفتن بلیت نیز تشکیل شده و ترافیک هم سنگین است.

۱۳:۰۰ – پیر لوییجی کولینا دقایقی پیش به تهران رسید و مورد استقبال اعضای فدراسیون قرار گرفت. علیرضا فغانی نیز در این مراسم حضور داشت.

۱۲:۵۰ – با مصدومیت دانشگر، احتمالا از بین سهرابیان و محمدی مهر و خسرو حیدری یکی به ترکیب استقلال راه پیدا میکند.

۱۲:۴۰ – برخی رسانه ها خبر از مصدومیت محمد دانشگر داده اند. در صورت تایید این خبر، احتمال دارد غفوری به لیست ۱۸ نفره آبی ها راه پیدا کند.

۱۲:۳۲ – ‏یکی از کاربران توییتر با نام علی نوشته است: همین که ‎کمال کامیابی نیا تو این ‎دربی حضور داره و مصدوم نیست خودش بزرگترین شگفتی این دربی محسوب میشه.

۱۲:۲۰ – سکوهای روبروی جایگاه در حال پر شدن هستند؛ به نظر می‌رسد تا ساعاتی بعد طبقه پایین پر از تماشاگر شود.

۱۲:۰۶ – ترکیب احتمالی استقلال در دربی: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، محمد دانشگر، میلاد زکی پور، علی کریمی فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی، ایسما و منشا.

۱۲:۰۵ – ترکیب احتمالی پرسپولیس برای دربی: بیرانوند، شیری، حسینی، خلیل زاده، نادری، کامیابی نیا، ترابی، رفیعی، نوراللهی، علیپور و بودیمیر.

۱۱:۵۷ – بازار سیاه در ورزشگاه آزادی به وجود آمده و طبق گفته تماشاگران، قیمت بلیت تا ۵۰۰ هزار تومان نیز افزایش یافته است.

۱۱:۵۰ – در فاصله ۴ ساعت تا شروع بازی تصاویر ورزشگاه آزادی نشان از پرشدن جایگاه های تیفوسی هر دو تیم دارد.

۱۱:۴۵ – برنامه سرخ ها تا شروع دربی؛ شاگردان برانکو ساعت ۱۰:۳۰ صبحانه را صرف کردند و ساعت ۱۳ به جلسه فنی می‌روند تا ترکیب اصلی را بشناسند. ساعت ۱۴:۳۰ نیز باید در ورزشگاه باشند.

۱۱:۴۱ – علی علیپور و گادوین منشا؛ زوج پرسپولیس در یک و نیم سال گذشته امروز رقیب جدی خواهند بود. این اینفوگرافی آمار آن ها در لیگ هجدهم است.

۱۱:۳۰ – امروز احتمالا یک تقابل دیگر بین مهدی رحمتی و سیدجلال حسینی را نظاره خواهیم کرد؛ بی تردید یکی از جذابیت های این مسابقه همین دوئل باتجربه ها است.

۱۱:۲۵ – کولینا داور باسابقه فیفا امروز میهمان ویژه دربی تهران است؛ شوخی هواداران با او در شبکه های اجتماعی.

۱۱:۲۰ – صف طولانی هواداران در مقابل گیت های بلیت اینترنتی؛ لحظه به لحظه اطراف ورزشگاه و صف ها شلوغ تر می‌شوند.

۱۱:۱۰ – بیرانوند در بازی رفت در گفتگو با خبرورزشی پیش بینی کرد یا منشا گل بزند یا علیپور. حالا او باید امیدوار باشد علیپور گلزنی کند و خودش هم باید جلوی منشا را بگیرد.

۱۱:۰۲ – ورزشگاه آزادی در فاصله ۵ ساعت تا شروع بازی؛ نکته مهم عدم برنامه ریزی برای شکلی زیبا روی سکوها از روی کانون های هواداران است‌.

۱۰:۴۶- فروش تنها ۵۷ هزار بلیت، سکوهای ورزشگاه را خالی نگه می‌دارد؛ دلیل این موضوع گفته نشده و البته باید دید آیا عملیاتی می‌شود یا خیر؟

۱۰:۳۰ – در نظرسنجی‌های هواداران پرسپولیس، آن ها از علاقه خود به گلزنی ماریو بودیمیر در دربی پرده برداشته اند. بیش از ۳۰ درصد از پرسپولیسی ها دوست دارند دربی را با گل بودیمیر شکست دهند.

۱۰:۲۰ – آرش برهانی ستاره استقلالی ها در دربی که سابقه زدن ۳ گل را هم دارد، میگوید الگویش رونالدوی برزیلی بوده. او همچنین ابراز امیدواری کرد استقلال برنده دربی شود.

۱۰:۱۹ – شب گذشته النصر با گل دقایق پایانی دربی ریاض مقابل الهلال را به نفع خود خاتمه داد و به صدر رسید. شکست الهلال در شرایطی رقم خورد که بی‌تردید جو ورزشگاه در این موضوع تأثیرگذار بود.

۱۰:۰۴ – تعطیلات نوروز و چاپ نشدن روزنامه ها، بی تردید هواداران چند آتیشه فوتبال را در آستانه دربی ناراحت میکند. خیلی ها عادت خرید روزنامه در آستانه دربی را هنوز هم دارند. این جلد روزنامه همشهری برای بازی رفت و امروز جای خالی غفوری در زمین و روزنامه ها روی دکه.

۱۰:۱۳ – هواداران تیم استقلال به این شکل برای قرمزها کری می‌خوانند؛ عدد ۴ که آبی ها اعتقاد دارند به خاطر ۴ برد متوالی به نامشان ثبت نشده و پرسپولیسی ها میگویند به خاطر دو برد ۴ گله، برایشان است‌.

۱۰:۰۰ – همزمان با دیدار دربی تعداد ۱۰ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۸ دستگاه موتورلانس در قالب بیش از ۴۰ نیروی ستادی و عملیاتی از امروز صبح تا پایان بازی در ورزشگاه آزادی مستقر هستند.

۹:۴۸ – در ورزشگاه آزادی یک ساعت زودتر از اعلام مسئولان باز شد و هواداران وارد استادیوم شدند.

۹:۴۵ – در فاصله ۷ ساعت تا شروع بازی پرسپولیس و استقلال برخی از هواداران خیلی زود خود را به ورزشگاه آزادی رسانده اند.

۹:۳۰ – ایمون زاید با انتشار این پست برای پرسپولیسی ها آرزوی موفقیت کرد. او همچنین برانکو و حسین ماهینی را هم زیر پست تگ کرد.

۹:۲۰ – صف چک کردن بلیت الکترونیکی هر لحظه طولانی تر می‌شود. هواداران پس از دریافت بلیت الکترونیکی به سمت گیت های بازرسی حرکت می‌کنند.

۹:۱۰ – ترافیک سنگین در اطراف استادیوم آزادی به وجود آمده است. خیلی ها بدون بلیت در اطراف ورزشگاه هستند.

۹:۰۰ – باوجود این که مسئولان اعلام کردند که محلی برای خواب و استراحت هواداران شهرستانی تعبیه نشده اما همچنان برخی از هواداران شب را در مقابل ورزشگاه آزادی سپری کردند.

۸:۵۰ – طبق اعلام مسئولان سازمان لیگ، در ورزشگاه آزادی از ساعت ۱۱ به روی هواداران بازخواهد شد‌. هم اکنون جمعیت قابل توجهی در مقابل ورزشگاه اجتماع دارند.

اعتراض شدید فرهاد مجیدی به داور

مربی جوان استقلال در صحنه ای به شدت به کمک داور بازی معترض شد. استقلال بازی با پرسپولیس را برتر از حریف خود شروع کرد و برخلاف جهت جریان بازی گل را از حریف خود با ضربه سر احمد نوراللهی دریافت کرد.

اما بعد از گل استقلال خیلی زود جلو آمد تا گل خورده را جبران کند اما دریک صحنه داور در صحنه ای مشکوک خطای منشا را اعلام کرد که این موضوع باعث شد فرهاد مجیدی به شدت به کمک داور بازی اعتراض کند.

بعد از چند ثانیه با دخالت داور چهارم بازی و البته ناظر بازی قائله ختم به خیر شد و بازی ادامه پیدا کرد.

شال آبی شفر روبروی هواداران پرسپولیس

سرمربی استقلال امروز با شال آبی همیشگی اش در زمین آزادی حاضر شد. امروز هنگامی که بازیکنان استقلال بدن های خود را برای بازی با پرسپولیس گرم می کردند، وینفرد شفر وارد زمین آزادی شد و با شال همیشگی اش به ابراز احساسات هواداران استقلال پاسخ داد.

نکته جالب اینکه شفر زمانی که قصد داشت وارد رختکن شود شال آبی خود را جلوی هواداران پرسپولیس چرخاند که این موضوع باعث شد هواداران تیم رقیب علیه او شعار دهند.

شفر امروز در چهارمین دربی خود امیدوار است بتواند به دومین پیروزی دست پیدا کند و و برای اولین بار در طول حضور در استقلال این تیم را به صدر جدول برساند.

نوراللهی رکورد رحمتی را شکست

گلزن پرسپولیس در دقیقه ۲۰ دربی اولین بازیکنی شد که دروازه رحمتی را در لیگ هجدهم در آزادی گشود. پرسپولیس موفق شد با عبور از فشار ابتدای مسابقه استقلال با استفاده از یک ضربه ایستگاهی برابر استقلال به گل برسد تا خیلی زود دروازه تیم شفر بر خلاف جریان مسابقه باز شود.

احمد نوراللهی که اولین گلزنی خود در دربی را تجربه می کرد، با این گل موفق شد رکورد رحمتی در لیگ هجدهم را بشکند و تبدیل به اولین بازیکنی شود که در ورزشگاه آزادی دروازه رحمتی را باز می کند.

دروازه بان آبی ها در لیگ هجدهم و در بازی های خانگی گلی را دریافت نکرده بود اما هافبک قرمزها با این گل توانست ضمن پیش انداختن قرمزها، رکورد خوب دروازه بان استقلال را بشکند.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ورزش سه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *