واکنش ها به حرکت توهین آمیز بحرینی ها: حواشی حرکت زشت هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران!

توهین زشت هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران

هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران با سوت و ایجاد سر و صدا نمایشی عجیب از فرهنگ پایین خود به جهان نشان دادند کل دنیا را متعجب کرد!

ایران بحرین حرکت ناجوانمردانه هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران حرکت زشت بحرینی ها

مجله اینترنتی پارسی گو: هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران با سوت و ایجاد سر و صدا نمایشی عجیب از فرهنگ پایین خود به جهان نشان دادند که نه تنها آسیا که کل دنیا را متعجب کرد و احتمالا فیفا نیز برای این حرکت ناشایست محرومیت در نظر خواهد گرفت.

فیلم رفتار ناشایست و توهین هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران

فیلمی که مشاهده می کنید، نشان می دهد که چطور هواداران تیم بحرین هنگام پخش سرود ملی ایران بی احترامی می کنند و فرهنگ نداشته خود را در معرض دید جهان قرار می دهند!

ناراحتی بازیکنان تیم ملی از بی احترامی بحرینی ها به سرود ملی ایران

قبل از شروع بازی و هنگام پخش سرود ملی ایران، جهان شاید حرکتی عجیب از هواداران فوتبال بحرین بود. توهین زننده هواداران بحرینی هنگام پخش سرود تیم ملی ایران به قدری مشمئز کننده و ناجوانمردانه است که به احتمال فراوان فیفا نیز به این ماجرا ورود خواهد کرد و برای این تیم محرومیت در نظر خواهد گرفت.

حرکت ناشایست هواداران بحرینی بازیکنان تیم ملی ایران را نیز خشمگین کرد. بازیکنان تیم ملی اگرچه هنگام پخش سرود آرامش خود را حفظ کردند، اما به هر حال این حرکت روی اعصاب و روان آنها اثر مستقیم گذاشت و باز هم بحرین با حرکت کثیف و ضد فوتبال، توانست نتیجه را به دست آورد و ایران را شکست دهد.

بازیکنان ایران از بی حرمتی و ضد فوتبال بحرینی ها ناراحت بودند و خشم بازیکنان در برخودرهای گوناگون و نیز اعتراضشان به داور به خوبی مشخص بود. اگرچه بازیکنان تیم ملی خشم خود را مدیریت کردند و حرکت ناشایستی انجام ندادند، اما بدون شک با پیگیری مسئولان ورزش ایران، هم بحرینی ها مجازات خواهند شد و هم بازیکنان در بازی برگشت از تیم بحرین انتقام خواهند گرفت.

واکنش وزیر ورزش به توهین هواداران بحرین هنگام پخش سرود ملی ایران

حرکت ناجوانمردانه و غیر فوتبالی هوادران بحرین، تنها یک حرکت برای به دست آوردن نتیجه بازی نبود، بلکه حرکتی غیر انسانی بود. بحرینی ها در حقیقت با این حرکت بی فرهنگی خود را به جهان نشان دادند و این حرکت آنها قطعا در تاریخ ثبت خواهد شد. از سوی مسئولان ورزش فوتبال ایران نیز قرار بر پیگیری ماجراست و بدون شک مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش تلاش می کنند تا بحرینی ها به خاطر این حرکت مجازات شوند. بر همین اساس برترینها نوشت: وزیر ورزش و جوانان گفت اهانت هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین به سرود ملی کشورمان نقض آشکار قوانین و مقررات فیفا و منشور المپیک است و از طریق نهادهای بین المللی آن را پیگیری خواهیم کرد.

تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

خشم وزیر ارتباطات از حرکت ناشایست هواداران بحرینی: واکنش آذری جهرمی به اتفاقات بازی بحرین

آذری جهرمی در تماسی تلفنی پس از شکست ایران مقابل بحرین با علیرضا بیرانوند صحبت کرد. وزیر جوان دولت که به شدت ورزشی است بلافاصله پس از این بازی با دروازه‌بان ایران حرف زده است. آذری جهرمی وزیر ارتباطات خبر از تماس تلفنی با علیرضا بیرانوند پس از بازی با بحرین داد. وی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: به علیرضا بیرانوند زنگ زدم. خسته نباشید گفتم. افتخارآفرینی هاشون رو در جام جهانی یادمون نرفته، زمانی که این تیم های دوزاری به گرد پای آن ها هم نمی رسیدند. این بازی فراموش می شود، اما بی ادبی به سرود ملی ایران نه! دل گرمی تیم ملی باشیم. به این ترتیب وزیر ارتباطات کشورمان نیز به حرکت زشت هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران واکنش نشان داد.

خشم کاربران ایرانی از جنجال هواداران بحرین و گزارشگر بحرینی سعد الحارثی

پیش از شروع مسابقه سوت ممتد بحرینی‌ها در لحظه پخش سرود ملی تیم میهمان، جنجال ساز شد و پس از پایان بازی نیز، حمایت خبرنگار سعودی از این اتفاق، جنجال را به توییتر نیز کشاند.

به گزارش پارسی گو، ورزش سه نوشت: پیش از شروع مسابقه سوت ممتد بحرینی‌ها در لحظه پخش سرود ملی تیم میهمان، جنجال ساز شد و پس از پایان بازی نیز، حمایت خبرنگار سعودی از این اتفاق، جنجال را به توییتر نیز کشاند.

باخت به بحرین کام ایران را در پایان فیفادی مهرماه تلخ کرد. فوتبال دوستان ایرانی که مسرور از پیروزی مقابل کامبوج و حضور بانوان بودند، در حیفا مغلوب قرمزپوشان بحرینی شدند تا یک بار دیگر در وضعیتی نامطلوب قرار گیرند.

این موقعیتی است که ایران با بلآژوویچ، ایوانکوویچ و کی‌روش نیز تجربه کرد که در دو مورد آخر سربلند از آن خارج شد و اکنون نیز انتظار می‌رود، کار با صدرنشینی و صعود شاگردان ویلموتس خاتمه یابد.

اما شکست در زمین و نمایش ۹۰ دقیقه ای، تمام آن چیزی نبود که در ورزشگاه ملی بحرین رقم خورد. در مراسم ابتدای بازی و در لحظه ای که سرود جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد، سوت ممتد از سوی هواداران بحرینی، استادیوم را فراگرفت.

این بی احترامی عجیب در حالی رقم خورد که در همه جای دنیا، سکوت در زمان پخش سرود ملی یک کشور، اتفاقی عادی و روتین است و حتی کشورهای در حال جنگ، رقبای سنتی و… نیز به آن عمل می‌کنند اما این بار در حالی که تنش خاصی نیز بین ایران و بحرین وجود ندارد، این اتفاق رخ داد.

بازیکنان تیم ملی البته به درستی ترجیح دادند که در آن لحظه واکنشی نسبت به بی احترامی تماشاگران نداشته باشند چرا که هر حرکت از سوی ایرانی ها می‌توانست بر شعله این آتش اضافه کند و بازی را به حالت غیرطبیعی برساند؛ دقیقا همان چیزی که میزبان نه چندان قدرتمند نیز می‌خواست. اما به هر حال رفتار بحرینی ها تاثیر خود را در نمایش شاگردان ویلموتس گذاشت و آن ها در جو مسموم حیفا، به هر دلیلی نتوانستند کیفیت واقعی خود را نشان دهند.

باخت به بحرین باطعم توهین هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران در حالی رقم خورد که همه امیدوار بودند تیم ملی باتوجه به نتایج درخشان در دیدارهای اخیر، این بازی را هم با پیروزی تمام کند تا یک بار دیگر مثل جام ملت های ۲۰۰۴، مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ و مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴، ایران بر بحرین غالب باشد اما این اتفاق رخ نداد تا میزبان قرمزپوش همچون مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ ایران را شکست دهد.

باخت برابر بحرین در سال ۸۰ با هدایت بلاژوویچ یکی از تلخ ترین اتفاقات تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود. نتیجه ای دور از انتظار که باعث شد تا ایران از صعود به جام جهانی بازبماند. اما اتفاق ناراحت کننده تر، پس از آن بازی رقم خورده بود؛ جایی که بازیکنان حریف با پرچم عربستان سعودی (رقیب سنتی ایران) به خوشحالی پرداختند تا خشم مردم ایران بیشتر و بیشتر شود.

این بار بعد از این که والنتین کوالنکو بازی را پایان یافته اعلام کرد، خبری از پرچم عربستان نبود اما دقایقی بعد در توییتر، یک خبرنگار عربستانی جنجال را به فضای مجازی کشاند. سعد الحارثی که علاقه زیادی به مطرح شدن در رسانه های ایرانی و ارتباط با فوتبال دوستان ایرانی دارد، با انتشار ویدیوی بی احترامی طرفداران بحرینی، از حرکت آن ها حمایت کرد.

این توییت از سوی او در حالی که فعالان توییتر فارسی خشمگین از این باخت بودند، باعث واکنش هایی تند شد. پژمان راهبر سردبیر ورزش سه ،در این خصوص نوشت: «ابتدا به یاد داشته باش که خلیج فارس درست است» او سپس به زبان عربی پاسخ الحارثی را چنین داد: احترام به سرود ملی جزو اصول و شرایط اولیه یک مسابقه ورزشیه. من در آخرین بازی ایران – عربستان در ورزشگاه حاضر بودم و یادم نیست که به سرود ملی عربستان بی احترام شده باشه. به عنوان یک روزنامه نگار تاسف برانگیزه که بی احترامی رو تشویق می کنی.

در عین حال فرزاد حبیب الهی آنالیزور سابق برانکو هم توییت کرد: «باشگاه سن پائولی بازیکن خود را به دلیل سلام نظامی دادن در جریان بازی اخراج میکند، در ایتالیا هم هشتگ می‌سازند برای اخراج چند بازیکن سری آ به همان دلیل. یک روزنامه نگار هم در خاورمیانه از هواداران و بازیکنان بحرین بابت بی احترامی به ایرانیان هنگام پخش سرود ملی ایران تشکر می کند.»

بقیه واکنش ها تندتر هستند و بیشتر آن ها غیرقابل انتشار. به هر حال یک بار دیگر سعودی ها وارد ماجرای ایران و بحرین شده اند. البته در روز شکست ۴-۲ در جام ملت ها، در روز باخت بحرین با گل محمد نصرتی و در روز شکست ۶-۰ خبری از این اتفاق ها نبوده؛ حال باید دید در خرداد ۹۹ شاگردان ویلموتس آیا می توانند انتقام این نتیجه تلخ را بگیرند یا خیر؟

خشم بحرینی ها از ایران: باخت با ۶ گل در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴

علت حرکت زشت و ناشایست هواداران بحرین هنگام پخش سرود تیم ملی ایران را نباید دست کم گرفت. شاید بحرینی ها از برد دیشب شادمان باشند، اما آنها هرگز با برد یک گله نخواهند توانست انتقام شکست با نتیجه ۶ گل را از ایران بگیرند. بله؛ ایران با هدایت کارلوس کی روش، توانسته بود بحرین را گل باران کند. آنهم با ۶ گل. شکست سنگین بحرین مقابل ایران با ۶ گل یکی از تلخ ترین خاطرات فوتبالی بحرینی هاست و شاید آنها به خاطر همین ناراحتی از ایران بغض و کینه در دل داشتند و با حرکت ناشایست هوادارانشان خواستند آن شکست سنگین را به نحوی تلافی کنند.

بازخوانی: غیرت و تعصب عجیب علی دایی برای تیم ملی ایران

بعد از باخت سه بر یک تیم ایران مقابل بحرین در منامه، که مانع از صعود مستقیم تیم کشورمان به جام جهانی شد، میروسلاو بلاژویچ سرمربی وقت تیم ملی بسیار عصبانی بود. او بعد از باخت با بازیکنان در رختکن تیم صحبت کرد و به نوعی خواست غیرت آنها را برای ادامه راه بیدار کند. افکار نیوز درباره اتفاقات آن بازی می نویسد: وقتی بازی تمام شد و ایران ۳ بر یک باخت و به سادگی شانس صعود مستقیم را از دست داد، رختکن ماتم‌کده‌ای بود. بازیکنان همه سکوت کرده بودند تا اینکه بلاژویچ وارد شد. پزشکان در همان رختکن قوزک پای علی دایی را که آسیب دیده بود، بخیه زدند. او می‌گفت یکی از بازیکنان بحرین با استوک به قوزک پایش کوبیده. سرش هم شکسته بود و پزشکان تلاش می‌کردند آن را هم بخیه بزنند. حاضران می‌گویند او در رختکن مثل یک شیر عصبانی و زخمی بود. وقتی بلاژ وارد شد و وضعیت دایی را دید، سر تمام بازیکنان فریاد زد. او خطاب به آن‌ها گفت: «این علی دایی است. کاپیتان شما. از او خجالت بکشید. ببینید با مصدومیت چطور بازی کرد. سرش را شکستند. پایش را زدند. هیچ‌کس به اندازه علی دایی مبارزه نکرد. او با وجود آسیب‌دیدگی برای ما گل زد. کاش مثل علی دایی بازی می‌کردید.» بلاژ از همه شاکی بود و بازیکنان می‌گفتند بلاژ را هرگز آن‌قدر عصبی ندیده بودند.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *