رسمی: با رأی دادگاه cas به دلیل غیبت استقلال سوپر جام فوتبال ایران به پرسپولیس رسید!

سوپر جام به پرسپولیس رسید + نتیجه رأی دادگاه CAS

بالاخره پس از جار و جنجال های فراوان، با رأی دادگاه cas و با توجه به غیبت تیم استقلال در بازی، علی رغم جریمه ۸۰ درصدی استقلال سوپر جام به پرسپولیس رسید.

قهرمانی پرسپولیس. سوپر جام به پرسپولیس رسید

مجله اینترنتی پارسی گو: بالاخره پس از جار و جنجال های فراوان، با رأی دادگاه cas و با توجه به غیبت تیم استقلال در بازی، علی رغم جریمه ۸۰ درصدی استقلال سوپر جام به پرسپولیس رسید و در هفته هفتم قبل از بازی با پیکان در ورزشگاه آزادی به تیم پرسپولیس اهدا خواهد شد. جزئیات این خبر را بخوانید:

استقلال. پرسپولیس. باشگاه استقلال. باشگاه پرسپولیس

استقلال. پرسپولیس. باشگاه استقلال. باشگاه پرسپولیس

با اعلام دادگاه CAS: رای سوپرجام سه هیچ به سود پرسپولیس

دادگاه بین المللی CAS در نهایت رای خود درباره شکایت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در خصوص سوپرجام را اعلام و پرسپولیس را برنده آن دانست. به نوشته ورزش سه در شرایطی که سازمان لیگ برتر در فصل گذشته و بعد از اینکه باشگاه استقلال به دلیل حضور در اردوی ترکیه، حاضر به انجام دیدار سوپرجام در تاریخ مقرر نشد، بازی را سه بر صفر به سود پرسپولیس و جام را به آنها اهدا کرد. موضوعی که با اعتراض باشگاه استقلال و در نهایت شکایت آنها به دادگاه بین المللی فیفا همراه شد. اکنون بعد از یک سال و در شرایطی که هر دو باشگاه مستندات خود را ارائه داده‌اند، این رای از سوی دادگاه بین المللی اعلام شد و بازی سه بر صفر به سود پرسپولیس و آنها قهرمان رسمی این جام معرفی شده‌اند.

سایت رسمی باشگاه پرسپولیس با اعلام این خبر روی خروجی خود نوشته است: بنا بر اعلام امیر علی حسینی مدیر بخش روابط بین الملل و با تایید بخش حقوقی باشگاه، C.A.S امروز ۷ اکتبر برابر با ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸ بالاخره به انتظارها پایان داد و رای خود در ارتباط با پرونده دربی سوپرجام ایران در سال ۹۷ را اعلام کرد. بر اساس این رای، دادگاه عالی ورزش حکم صادره برای این بازی از سوی کمیته انضباطی و کمیته استیناف فدراسیون فوتبال مبنی بر نتیجه ۳ بر صفر به سود پرسپولیس را مورد تایید قرار داد.

در بخشی از این رای ۳۰ صفحه ای که امروز دوشنبه برای باشگاه پرسپولیس ایمیل شد، چنین آمده است؛ « رای صادره توسط کمیته استیناف فدراسیون فوتبال ایران به تاریخ ۶ شهریور ۱۳۹۷ که رای صادره کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در تاریخ یکم اَمرداد ۱۳۹۷ حمایت می کند، مورد تایید است.»

این رای بخش های دیگری هم دارد اما در مجموع نتیجه بازی همان سه بر صفر به نفع پرسپولیس خواهد بود. به این ترتیب قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام رسمی شد.

قهرمانی پرسپولیس. سوپر جام به پرسپولیس رسید

قهرمانی پرسپولیس. سوپر جام به پرسپولیس رسید

هزینه دادرسی را باید آبی‌ها پرداخت کنند: سوپر جام و خسارت هشتاد درصدی علیه استقلال

رای سوپر جام امروز به نفع پرسپولیس صادر شد تا استقلال به جز از دست دادن نتیجه ای که پیشتر هم با رای فدراسیون آن را از دست داده بود حالا مجبور به پرداخت جریمه نیز باشد.

تیم فوتبال استقلال به دلیل حاضر نشدن برای برگزاری بازی سوپر جام پیش از شروع فصل گذشته با رای کمیته انضباطی از سوی فدارسیون فوتبال با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد اما علی خطیر به عنوان معاون سابق باشگاه و امیرحسین فتحی در اولین وعده مدیریتی خود از این رای به دادگاه CAS شکایت کردند تا بتوانند نتیجه این بازی را تغییر بدهند و در واقع این بازی در تاریخ دیگری برگزار شود. اما امروز دادگاه عالی ورزش بعد از گذشت حدود یک سال و نیم رای این پرونده را به نفع پرسپولیس اعلام کرد و بنابرآنچه در سایت باشگاه پرسپولیس اعلام شده نتیجه این بازی ۳-۰ به سود این تیم شده است.

آنچه در رایی امروز دادگاه CAS منتشر کرده، هنوز رسما اعلام نشده جریمه ای است که باشگاه استقلال باید آن را پرداخت کند. در رای ابتدایی فدراسیون فوتبال، آبیها باید ۵۰ میلیون به عنوان خسارت حاضر نشدن در دربی پرداخت می‌کردند که این حکم از سوی دادگاه CAS رد شده است. همچنین پرسپولیس هم در شکایت خود از استقلال ادعای خسارت برگزار نشدن این بازی را کرده بود که این شکایت هم رای مثبت دادگاه عالی ورزش را به همراه ندارد.

اما با توجه به رای دادگاه CAS استقلال باید ۸۰ درصد هزینه دادرسی طولانی این دادگاه را پرداخت کند (هرچند فعلا از ذکر مبلغ جریمه خودداری شده و اعلام شده مبلغی که آبی ها باید پرداخت کنند متعاقبا اعلام می شود).

این رای که از سوی دادگاه عالی ورزش منتشر شده است یک سوال مهم را برای هواداران این تیم ایجاد می کند و آن هم این است که آیا چنین پرونده‌ای ارزش جنجال و البته هزینه ای که برای آن انجام شد را داشت یا نه و اگر باشگاه به این رای اعتراض نمی کرد چه اتفاق مهمی رخ می داد؟

به نظر می‌رسد رویه حکومت اذهان هواداری در مدیریت باشگاهی باعث چنین خسارتی به باشگاه استقلال شده است چرا که باتوجه به گزارش‌ها سخت می‌شد به پیروزی استقلال در این پرونده امیدوار بود. درعین حال این شکست تلاش حقوقی باشگاه استقلال و پروژه ای بود که از سوی مدیر ورزشی سابق استقلال پیگیری می‌شد و باخت در آن دوباره باعث بروز انتقاداتی تند از مدیریت باشگاه استقلال شده که بعد از برد گل گهر روزهای آرامی را پشت سر می‌گذاشت.

سوپر جام. جام قهرمانی. سوپر جام فوتبال ایران

سوپر جام. جام قهرمانی. سوپر جام فوتبال ایران

زمان اهدای سوپرجام به پرسپولیس مشخص شد

باشگاه پرسپولیس پیش از برگزاری دیدار برابر پیکان در استادیوم آزادی، جام قهرمانی مربوط به سوپرکاپ را دریافت خواهد کرد. پرسپولیس بعد از کسب دو عنوان قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی، از سوی سازمان لیگ، برنده سوپرکاپ فصل هجدهم لیگ ایران لقب گرفت.

اکنون طبق اعلام مسوولان سازمان لیگ برتر قرار است این جام پیش از دیدار برابر پیکان در هفته هفتم به پرسپولیس در استادیوم آزادی اهدا شود.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو منبع: ورزش سه.
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *