ادامه تلاش های ترامپ برای مذاکره با ایران!

ترامپ: ایران اگر توافق نکند خود خواه است!

رئیس جمهور آمریکا پس از ماجرای انهدام پهباد آمریکایی، اینبار با تصور اینکه تحریم های جدید به ایران برای توافق فشار آورده است اظهاراتی جنجالی به زبان آورد.

ترامپ خواهان توافق و مذاکره

مجله اینترنتی پارسی گو: رئیس جمهور آمریکا پس از ماجرای جنجالی انهدام پهباد آمریکایی و تحریم رهبر ایران، اینبار با تصور اینکه تحریم های جدید به ایران برای توافق فشار آورده است اظهاراتی جنجالی به زبان آورد. ترامپ می گوید اگر ایران توافق نکند خود خواه است!

ادامه التماس‌های ترامپ برای مذاکره: ایران توافق نکند خودخواه است

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه التماس‌های خود برای مذاکره با ایران گفته در صورتی که تهران توافق نکند، خودخواه است.
ادامه التماس‌های ترامپ برای مذاکره؛ ایران توافق نکند خودخواه است

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه التماس‌های خود برای مذاکره، گفته مقام‌های ایران اگر توافق نکنند، خودخواه هستند.

وی قبل از عزیمت برای شرکت در اجلاس گروه ۲۰، در پاسخ به این سوال که آیا توپ الان در زمین ایران است گفت: «توپ در هیچ زمینی نیست. می‌دانید چیست؟ ایران می‌تواند هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد. مشکلی نیست. من کلی وقت دارم، ولی آنها کشوری دارند که درگیر آشفتگی اقتصادی است. آنها الان فاجعه اقتصادی دارند. من این همه وقت دارم.»

ترامپ همچنین گفت: «مطمئن نیستم رهبران آنها به فکر مردمشان باشند. اگر باشند، توافق می‌کنند. اگر توافق نکنند فقط به خودشان فکر می‌کنند. اگر این کار را انجام دهند، آدم‌های خودخواه و احمقی هستند.»

ترامپ بعد از خروج از برجام سیاستی موسوم به کارزار فشار حداکثری که مدعی است هدف آن آوردن ایران به میز مذاکره است را در دستور کار قرار داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم توسل به اقدامات تحریک‌آمیز مختلف مانند قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی، ارعاب مشتری‌‌های نفتی ایران، ارسال چندین بمب‌افکن و ناو به منطقه در رسیدن به اهدافش در قبال ایران ناکام مانده است.

او به همین دلیل در روزهای گذشته به هر لحنی (از پرخاشگری گرفته تا تشکر از ایران) برای مجاب کردن تهران به مذاکره با دولت او متوسل شده است.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: فارس

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *