ترامپ: من صلح طلب هستم نه جنگ طلب!

ترامپ: مشاورانم جنگ می خواهند ولی ما صلح می خواهیم!

ترامپ بعد از سرنگونی پهباد آمریکایی در رابطه با جنگ احتمالی با ایران گفته است: مشاورانم می‌خواهند مرا به‌سمت جنگ سوق دهند، ولی ما جنگ نمی‌خواهیم.

ترامپ و آمریکا؛ جنگ و صلح

مجله اینترنتی پارسی گو: ترامپ در رابطه با جنگ احتمالی با ایران گفته است: مشاورانم می‌خواهند مرا به‌سمت جنگ سوق دهند، ولی ما جنگ نمی‌خواهیم. رئیس‌جمهور آمریکا به یکی از دستیارانش گفته برخی از مشاوران او به‌دنبال آن هستند که آمریکا را وارد جنگی دیگر کنند، اما او با آن مخالف است.

ترامپ: مشاورانم می‌خواهند مرا به‌سمت جنگ سوق دهند، ولی ما جنگ نمی‌خواهیم

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از برخی از مشاورانش به‌دلیل داشتن روحیات جنگ‌طلبانه انتقاد کرده و گفته که آنها دنبال جنگ هستند اما آمریکا نمی‌خواهد وارد درگیری‌های بیشتر در منطقه خاورمیانه شود.

طبق گزارش روزنامه وال‌‌استریت‌ژورنال ترامپ در گفت‌وگوهای خصوصی، درباره مشاوران جنگ‌طلب خود به یکی از معتمدانش گفته است: «این آدم‌ها می‌خواهند ما را به‌سمت جنگ ببرند و این خیلی زننده است. ما به جنگ‌های بیشتر نیاز نداریم».

ترامپ در این گفت‌وگوها درباره بهای ۱۳۰میلیون دلاری پهپادی که ایران ساقط کرده گلایه کرده اما گفته که قیمت این پهپاد کمتر به‌چشم رأی‌دهندگان آمریکایی خواهد آمد تا تلفات احتمالی ناشی از حمله به نقاطی در داخل ایران. او در توئیتر و مصاحبه‌هایی روز جمعه گفته که در صورت حمله به سه نقطه در ایران ۱۵۰ نفر کشته می‌شدند.

پهباد آمریکایی خدای دریا پهپاد اسکادران VUP-۱۹

طبق این گزارش، بعد از ساقط شدن پهپاد گلوبال‌هاوک بسیاری از مشاوران ترامپ از اتخاذ گزینه‌های ستیزه‌جویانه حمایت می‌کردند، اما «جو دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا رویکرد محتاط‌تری پیش گرفته و توانسته بیش از دیگران روی نظر رئیس‌جمهور آمریکا اثر بگذارد.

ترامپ در صحبت‌های علنی روز شنبه به مناقشات موجود درون دولتش اشاره کرد. او دانفورد را بابت مشورت‌هایی که به او ارائه کرده تحسین کرد. ترامپ از این ژنرال آمریکایی که به‌گفته منابع آگاه توانسته روابط شخصی نزدیکی با رئیس‌جمهور پایه‌گذاری کند به‌عنوان «یک انسان بزرگ و ژنرال بزرگ» یاد کرد. او حمایت «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا از حمله به عراق را نیز یادآوری کرد و آن را اشتباهی بزرگ خواند.

ترامپ در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «جان بولتون دارد کارش را خوب انجام می‌دهد ولی معمولاً مواضع سفت و سختی دارد. تنها کسی که اهمیت دارد، من هستم».

حمله به ایران

مخالفت کارسون با اقدام نظامی علیه ایران

منابع آگاه به وال‌استریت‌ژورنال گفته‌اند ترامپ در بحبوحه شدت گرفتن تنش‌ها با ایران با «تاکر کارسون»، مجری شبکه خبری فاکس‌نیوز صحبت کرده و از او مشورت گرفته است. کارسون در برنامه تلویزیونی‌اش با اقدام نظامی علیه ایران مخالفت کرده است.

ترامپ در جمع خبرنگاران کاخ سفید از وجود برخی اختلافات میان اعضای تیم خود حمایت کرد. او از دیدگاه‌های «صلح‌طلبانه» خودش هم تقدیر کرد.

ترامپ گفت: «همه می‌گفتند من جنگ‌طلب هستم، ولی حالا می‌گویند صلح‌طلبم. اگر می‌خواهید حقیقت را بدانید، هیچ‌‌کدام نیستم، فقط آدمی با عقل سلیم هستم».

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: تسنیم

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *