پایان رقابت جذاب لیونل مسی و کریستیانو رونالدو:

پایان عصر رقابت مسی و رونالدو

پس از سالهای متمادی که از حضور دو فوق ستاره بزرگ آرژانتینی و پرتقالی در سطح اول فوتبال جهان گذشت، با پیوستن مسی به لیگ آمریکا و رونالدو به لیگ عربستان، به پایان عصر رقابت مسی و رونالدو رسیده ایم.

پایان عصر رقابت مسی و رونالدو

مجله اینترنتی پارسی گو: کریستیانو رونالدو پس از دوران نچندان موفق در منچستر یونایتد، با قراردادی شگفت انگیز به عربستان رفت. لیونل مسی نیز پس از قهرمانی در جام جهانی و دو سال نچندان موفق در پاریس، به لیگ آمریکا پیوست. به این ترتیب به پایان عصر رقابت مسی و رونالدو رسیدیم و اگر مسی به صورت قرضی به بارسلونا نپیوندد، دیگر شاهد حضور این دو فوق ستاره در سطح اول فوتبال دنیا نخواهیم بود. با ما همراه باشید:

۱۵ سال نبرد فشرده باشگاهی در انتهای مسیر/ پایان رسمی بزرگ‌ترین رقابت تاریخ فوتبال!

با دوازده توپ طلا و کلکسیونی از جوایز فردی و تیمی، دوران یکه تازی رونالدو و مسی در سطح اول فوتبال باشگاهی به سر رسیده است. به نوشته ورزش سه پس از کسب جایزه توپ طلا توسط کاکا در سال ۲۰۰۷، برای ۱۰ سال دنیای فوتبال شاهد تقابل بین دو فوق ستاره بود که بلافاصله و پس از پیوستن رونالدو به باشگاه رئال و حضور مسی در بارسلونا، به یکی از ماندگارترین رقابت‌های فردی در تاریخ فوتبال بدل شد.

دست به دست شدن جایزه توپ طلا و جام‌های قهرمانی داخلی و قاره‌ای بین این دو ابرستاره، دومین دهه از قرن بیست و یکم را به عرصه یک دوئل شخصی بین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بدل کرد تا اینکه سر و کله لوکا مودریچ از راه رسید و با کسب توپ طلا توسط این بازیکن و همچنین همزمانی این موضوع با جدایی رونالدو از رئال و حضورش در یوونتوس، همه نگاه‌ها به این سمت رفت که دیگر دنیای فوتبال محدود به عصر رونالدو و مسی نیست.

با این حال، تداوم درخشش دو بازیکن در پیراهن یووه و بارسا و در ادامه منچستر و پاری‌سن‌ژرمن، همچنان این دو فوق ستاره را تابناک‌تر از بازیکنان دیگر در آسمان فوتبال اروپا نشان می‌داد تا اینکه با نیمکت‌نشین شدن رونالدو در منچستر دیگر تردیدی وجود نداشت که حداقل یکی از دو قهرمان ابدی فوتبال دوستان در قرن بیست و یکم به انتهای مسیر رسیده است.

درست در همین بزنگاه و روزهایی که زمزمه‌ها مبنی بر انتقال این بازیکن به عربستان و دور شدن از سطح اول اروپا روز به روز بلندتر به گوش می‌رسید، لیونل مسی با کسب عنوان قهرمانی در لباس آلبی سلسته، بار دیگر به یاد دنیا آورد که این زوج تاریخ‌ساز تمام نشده است.

با این حال و در شرایطی که پیش‌بینی می‌شد بعد از رفتن رونالدو به النصر، مسی در بارسلونا به فوتبال خود پایان دهد، این فوق ستاره هم راه خود را از قاره سبز جدا کرد و تصمیم گرفت در ام ال اس، فضای جدیدی را تجربه کند تا به این ترتیب با خروج این بازیکن از اروپا و سطح اول فوتبال دنیا، رسما عصر رونالدو و مسی به پایان برسد.

مسی و رونالدو در پایان راه

مسی و رونالدو در پایان راه

تقسیم تاریخ فوتبال به قبل و بعد از عصر رقابت مسی و رونالدو

دو فوتبالیستی که نه‌ تنها به واسطه کیفیت فوتبالی، بلکه به خاطر جذابیت‌های تبلیغاتی و رفتارهای خارج از زمین فوتبال هم همواره در کانون توجه قرار داشتند تا احتمالا بزرگترین دوئل فردی تاریخ فوتبال را به نام خود ثبت کنند. رقابتی که به مانند تقابل تنیسورها، به روز به روز بهتر شدن آنها کمک کرد تا دوازده توپ طلای فوتبال، قهرمانی در جام‌های قاره‌ای، کسب تمام افتخارات موجود در رده باشگاهی و البته قهرمانی در جام جهانی برای یکی از آنها به یادگار بماند تا به این ترتیب عصر رونالدو – مسی در سطح اول فوتبال اروپا به سر بیاید.

دو فوق‌ستاره، تاریخ ال‌کلاسیکو را به قبل و بعد از عصر خود تقسیم کردند. بازیکنانی که محبوبیت‌شان در تیم‌های باشگاهی غیرقابل دسترس برای هر بازیکن دیگری بود و حالا با کنار ماندن آنها از فوتبال سطح اول اروپا، به مرور دوست‌دارانشان خود را برای خداحافظی آنها از دنیای فوتبال هم آماده می‌کنند. به این ترتیب عصر رونالدو – مسی در سطح اول فوتبال اروپا به سر آمد. چشمت را می‌بندی و فکر می‌کنی عجب نبرد باشکوهی بود. تا دوباره کدام دو فوق ستاره اینچنین یکدیگر را به چالش بکشند. شاید هرگز.

تهیه و تنظیم: گروه ورزشی.
منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *