ثبت رسمی واکنس کرونا توسط پوتین رسما اعلام شد!

ثبت رسمی واکنس کرونا توسط پوتین اعلام شد! + جزئیات

ثبت رسمی واکنس کرونا به خبر روز رسانه های جهان تبدیل شده است. به نوشته اسپوتنیک ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ثبت رسمی واکنس کرونا را به طور رسمی اعلام کرده است.

ثبت رسمی واکنس کرونا

مجله اینترنتی پارسی گو: ثبت رسمی واکنس کرونا به خبر روز رسانه های جهان تبدیل شده است. به نوشته اسپوتنیک ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ثبت رسمی واکنس کرونا را به طور رسمی اعلام کرده است. با ما همراه باشید:

ادعای اسپوتنیک روسیه: ثبت رسمی واکنس کرونا را پوتین اعلام کرد

رسانه اسپوتنیک روسیه به‌نقل از پوتین نوشت: اولین واکسن ضدکرونا در روسیه به ثبت رسید. به نوشته تسنیم؛ رسانه اسپوتنیک روسیه به نقل از پوتین نوشت: اولین واکسن ضدکرونا در روسیه به ثبت رسید. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز سه‌شنبه در جلسه دولت اعلام کرد که روسیه نخستین کشور در جهان است که واکسن علیه کووید۱۹ را ثبت کرده است.

رئیس جمهور همچنین از وزیر بهداشت میخائیل موراشکو خواست وی را درباره واکسن آگاه سازد. وی گفت: امیدوارم که بتوانیم تولید انبوه این دارو را در آینده نزدیک آغاز کنیم. رئیس جمهور روسیه همچنین اعلام کرد که یکی از دختران وی علیه کرونا ویروس واکسینه شده است.

آزمایشات بالینی واکسن در ۱۸ ژوئن آغاز شد و شامل ۳۸ داوطلب بود که در همه این داوطلبین، ایمنی ایجاد شد و گروه اول در ۱۵ ژوئیه و گروه دوم در ۲۰ ژوئیه مرخص شدند.

واکسن کرونا توسط روسیه کشف شد

واکسن کرونا توسط روسیه کشف شد

پوتین ثبت رسمی واکنس کرونا را اعلام کرد/ شرکت چینی مرحله سوم آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا را آغاز می‌کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز به طور رسمی از ساخت واکسن روسیِ کرونا و ثبت این واکسن خبر داد و ثبت رسمی واکنس کرونا را اعلام کرد. به نوشته ایسنا به نقل از اسپوتنیک، پوتین گفت: وزارت بهداشتِ روسیه موفق به ساخت واکسن کرونا شده است. خبرگزاری اسکای نیوز عربی نیز گزارش داد، پوتین اعلام کرده است دخترش نیز این واکسن را زده است.

در حالی که چند ماهی است رقابت جهانی برای یافتن واکسن کووید-۱۹ بین تعدادی از کشورها ادامه داشته و شرکت‌های داروسازی در حال تحقیق و بررسی روی نمونه‌های اولیه و آزمایشگاهی این واکسن بوده‌اند به نظر می‌رسد روسیه اکنون فاتح این رقابت شده و به عنوان اولین کشور در جهان از ساخت قطعی و ثبت رسمیِ نخستین واکسن کرونا خبر داده است.

روز گذشته “کریل دمیتریف”، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه که در حال تأمین اعتبار آزمایشات واکسن کرونا در این کشور است، اظهار داشت: روسیه به طور سنتی در تولید واکسن‌ها بسیار قوی بوده و واکسن ما در واقع نوعی کپی‌برداری از واکسن ابولا است که پنج سال پیش در مسکو تهیه شده است.

به گفته دمیتریف که در کارآزمایی‌های اولیه بالینی واکسن شرکت کرده، واکسن کرونای روسیه به این دلیل توانسته پیشروی کند که نسخه ارتقاء یافته از واکسن قبلی علیه ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) است.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت.
منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *