جمله جنجالی گزارشگر تبریزی: تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر جهان

پنجمین تیم پرتماشاگر جهان یک و دومین تیم پرتماشاگر ایران صفر! + جزئیات

بازی استقلال و تراکتور کم حاشیه نداشت. یکی از این حواشی جمله گزارشگر جنجالی تبریزی بود که گفت: پنجمین تیم پرتماشاگر جهان یک و دومین تیم پرتماشاگر ایران صفر!

مجتبی ساعی گزارشگر تبریزی تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر جهان

مجله اینترنتی پارسی گو: بازی استقلال و تراکتور کم حاشیه نداشت. یکی از این حواشی جمله گزارشگر جنجالی تبریزی بود که گفت: پنجمین تیم پرتماشاگر جهان یک و دومین تیم پرتماشاگر ایران صفر! جزئیات این جمله جنجالی را به همراه واکنش گزارشگر تبریزی بخوانید.

بازی حساس تراکتورسازی و استقلال در تبریز

بازی حساس تراکتورسازی و استقلال تهران در تبریز برگزار شد. بازی پر گل بود و جذاب. با حضور تماشاگران پرشور تبریزی، ورزشگاه هم حال و هوای خاص و لذت بخشی داشت و ادب و احترام هواداران فهیم تبریزی نیز به جذابیت و ماندگاری این بازی فارغ از نتیجه برد و باخت آن کمک کرد. اما جدای از نتیجه این بازی که ۴ بر ۲ به نفع استقلال تهران به پایان رسید، بازی درخشان هر دو تیم بود. تراکتورسازی با هدایت سرمربی سرشناس و ترک تبار خود، مصطفی دنیزلی، از استقلال هیچ چیزی کم نداشت و در یک جمله باید گفت استقلال از موقعیت هایش بهتر استفاده کرد و بازی را به سود خود به پایان رساند. این بازی البته حواشی جذاب کم نداشت که یکی از آنها، جمله جنجالی گزارشگر تبریزی بود که تراکتور را پنجمین تیم پرتماشاگر جهان معرفی کرده بود و استقلال تهران را دومین تیم پرتماشاگر ایران!

جمله معروف گزارشگر تبریزی: تراکتور پنجمین تیم پر تماشاگر جهان

مجتبی ساعی گزارشگر جنجالی تبریزی کیست؟ به نوشته آبادیس مجتبی ساعی (زاده ۲۷ تیر ۱۳۶۸، تبریز) گزارشگر فوتبال تلویزیون است. وی در مقطع کارشناسی از رشتهٔ مهندسی صنایع فارغ التحصیل شده و متأهل است. گزارش گر ورزشی مرکز صدا و سیمای تبریز و مجری برنامه موج فوتبال می باشد. در روز جمعه بیست و پنجم فروردین ماه ۹۱، دیدار فوتبال بین تیم های تراکتورسازی تبریز و فولاد خوزستان از هفته سی ام لیگ برتر فوتبال ایران با گزارش مجتبی ساعی به عنوان اولین پخش زنده مسابقه فوتبال داخلی از شبکه ورزش سیما پخش شد. اما اخیرا و باگزارش دیدار حساس تراکتور و استقلال، این گزارشگر جنجال ساز شد. جمله معروف گزارشگر تبریزی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی دست به دست شد. مجتبی ساعی گفته بود: پنجمین تیم پرتماشاگر جهان یک و دومین تیم پرتماشاگر ایران صفر!

در حقیقت این گزارشگر با این جمله خود مدعی شده است که تراکتور در «جهان» پنجمین تیم پرتماشاگر است و استقلال، که در تبریز هم طرفداران خاص خودش را دارد و در کل کشور نیز علاقه مندان به این تیم به وفور وجود دارند، فقط دومین تیم پرتماشاگر «ایران» است. به عبارت دیگر، تراکتور در جهان و استقلال در ایران پرتماشاگر است! استدلال های عجیب این گزارشگر هم برای بیان چنین جملاتی در جای خود قابل توجه است. مشخص است که استقلال و پرسپولیس از تیم های شهرستانی طرفداران بیشتری دارد. این مدعا نیاز به اثبات ندارد؛ چراکه در همه شهرهای ایران، استقلال و پرسپولیس طرفدار دارند، اما تیم های شهرستانی فقط در شهر خود طرفدار دارند. مانند تراکتور که فقط در تبریز محبوب است. ضمن اینکه تیم های رده اول اسپانیا، نظیر رئال و بارسا، و تیم های رده اول آلمان نظیر بایرن و دورتمند، و تیم های رده اول انگلیس نظیر منچستر و چلسی و آرسنال و چلسی و لیورپول و… و تیم های رده اول ایتالیا، فرانسه و… را باید کنار بگذاریم تا تصور کنیم تیم تراکتور پنچمین تیم پرتماشاگر جهان است! آیا صحت چنین آماری قابل تصور است؟

گزارشگر جنجالی بازی تراکتور و استقلال. تراکتور پنجمین تیم پر تماشاگر دنیا

گزارشگر جنجالی بازی تراکتور و استقلال. تراکتور پنجمین تیم پر تماشاگر دنیا

واکنش و دفاعیه گزارشگر جنجالی بازی تراکتور و استقلال

گزارشگر بازی استقلال و تراکتور پس از جنجال های به وجود آمده گفت: باز هم می‌گویم تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است! گزارشگر جنجالی دیدار تراکتور و استقلال می گوید هیچ جمله ای را بدون سند بیان نکرده و سعی داشته عدالت را در حق دو تیم رعایت کند.

به نوشته ورزش سه فارغ از مسائلی که روز گذشته در بازی تراکتور و استقلال داخل مستطیل سبز اتفاق افتاد، یکی از موضوعاتی که از شب گذشته حواشی متعددی ایجاد کرده، صحبت هایی است که مجتبی ساعی گزارشگر تبریزی در خلال گزارش بازی انجام داد. از روز گذشته ساعی در فضای مجازی سیبل شده و حتی کار به کل کل هواداران تراکتور با تیم های دیگر نیز کشیده شده است.

در واکنش به این حواشی و انتقادها از گزارشگر تراکتور و استقلال با او همکلام شدیم و دفاعیاتش درباره موضوعات مطرح شده را شنیدیم. گفت و گوی خبرنگار “ورزش سه” با مجتبی ساعی در ادامه آمده است:

هدفی جز رعایت انصاف و عدالت نداشتم

قبل از هرچیز باید بگویم که من در تمام گزارش هایم سعی می کنم انصاف را رعایت کنم. دیروز هم اینگونه بود. من هیچ مطلبی را بیان نکردم مگر اینکه برایش سند و مدرک نداشته باشم. طبیعی است وقتی برخی اتفاقات می افتد، آدم دلگیر می شود من هرگز هدفی جز رعایت انصاف و عدالت در حق دو تیم نداشتم.

با سند گفتم تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است

از شب گذشته بیشتر مطالبی که در فضای مجازی علیه من مطرح شده، به خاطر جمله ای است که درباره تراکتور گفتم. اینکه گفتم پنجمین تیم پرتماشاگر جهان یک و دومین تیم پرتماشاگر ایران صفر. من برای این حرفم سند داشتم. همین چند هفته قبل بود که سایت معتبر ترانسفر مارکت میانگین تماشاگران تیم های مختلف در بازی ها را درآورد و طبق اعلام این سایت تراکتور پرتماشاگر ترین تیم جهان شناخته شد. این خبر را تقریبا همه رسانه های فارسی زبان هم پوشش دادند و من نیز آن عبارت را در خلال گزارش بازی دیروز به استناد به همان خبر بیان کردم.

هرگز قصد کری خوانی نداشتم

در گزارش دیروز انصافا قصد کری خوانی نداشتم و هرگز نمی خواستم کسی ناراحت شود. من همیشه منطقی صحبت می کنم و سعی دارم طوری مسائل را پوشش دهم که حقی از کسی ضایع نشود، اما متاسفانه برخی افراد نمی توانند خیلی مسائل را قبول کنند.

هواداران پرشور تبریزی

هواداران پرشور تبریزی

نام تراکتور می آید برخی موضع می گیرند

برایم عجیب است هروقت نام تراکتور می آید، بسیاری از طرفداران فوتبال هجمه درست می کنند. آن خبری که سایت ترانسفر مارکت چندی قبل درباره تراکتور اعلام کرد و این تیم را پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا دانست یک افتخار نه فقط برای مردم آذربایجان که برای کل ایران است. اگر این آمار برای استقلال و پرسپولیس و تیم های دیگر اعلام می شد، باز هم افراد موضع می گرفتند؟ این مساله برایم عجیب است که چرا فقط نسبت به تراکتور این موضع گیری ها وجود دارد.

خبر ترانسفر مارکت درباره تراکتور افتخار برای ایران است

هواداران تراکتور بدون آنکه برای حضور در ورزشگاه مترو یا وسایل ارتباطی گسترده داشته باشند، در شرایطی که مسیر ورزشگاه یادگار بسیار دورتر از شهرهای دیگر است، خودشان را به ورزشگاه می رسانند و در هر بازی سعی می کنند استادیوم را پر کنند. این یک افتخار برای فوتبال ایران است که ورزشگاه یک شهر پر از تماشاگر می شود، اما متاسفانه برخی به خاطر سلیقه شخصی موضع می گیرند.

چرا تعریف و تمجید از استقلال را نمی بینید؟

چرا کسی تعریف و تمجیدهایی که از استقلال انجام دادم را نمی بیند؟ مدام می گویند ساعی کری خوانی کرده، چرا وقتی تعریف می کنم کسی درباره اش حرف نمی زند؟ من چندین بار گفتم استقلال در خط دفاعی بی نظیر است، خط حمله اش با حضور دیاباته عالی شده و از این دست تعریف و تمجیدها، آیا کسی به اینها توجه کرد؟ اینکه هواداران تراکتور توانسته اند کاری کنند که یک سایت معتبر خارجی به آنها بپردازد، مشکل من است؟

دیگر جان نداشتم برای گل چهارم استقلال فریاد بزنم

هرگز اینگونه نبوده که لحن گزارش من موقع گل تراکتور با گل های استقلال فرق داشته باشد. به همان اندازه که بعد از گل آزادی فریاد زدم، برای گل های استقلال هم داد زدم. شما به این فکر کنید که هیجان بازی چقدر بالا بود اما سعی کردم هرگز کم نیاورم. شاید بعد از گل چهارم استقلال نتوانستم مثل گل اول تراکتور فریاد بزنم و دلیلش این بوده که توان جسمانی ام اجازه نمی داد. بازی ۶ گل داشت و من آنقدر فریاد زده بودم که شاید بر سر گل چهارم استقلال جان فریاد بلند زدن نداشتم. من هم انسان هستم، مگر چقدر توان دارم؟ چرا فریادی که بعداز گل سوم استقلال زدم را نمی بینید؟

هوادارن پرشور تبریزی در صفحه معروف 433

هوادارن پرشور تبریزی در صفحه معروف ۴۳۳

۸۱ درصد رای مخالف، به خاطر موضع خاص به تراکتور است

اینکه در نظر سنجی برنامه فوتبال برتر از مخاطبان ۸۱ درصد اعتقاد داشتند گزارش من ضعیف بوده یک نظر است و من احترام می گذارم. اما فکر می کنم این مساله هم از همان چیزی نشات می گیرد که درباره اش حرف زدم. اینکه خیلی افراد هستند که نسبت به تراکتور و هواداران موضع عجیب دارند. فکر می کنم دلیل اینکه گزارش من را تعداد زیادی از افراد ضعیف دانسته اند نیز همین است.

می خواهید قضاوت کنید، همه چیز را با هم ببینید

اینکه من ترک زبان هستم، دلیل بر این نیست که انصاف را رعایت نکنم. من در خانه با مادرم هم ترکی صحبت می کنم، اما این دلیل نیست که طرفدار یک تیم خاص باشم. شما وقتی می خواهید یک نفر را قضاوت کنید باید همه مسائل را در نظر بگیرید. من حتی فکر می کنم بعد از گل های استقلال محکم تر هم گزارش کردم. یادم هست که گفتم چه گل های زیبایی از سوی استقلالی ها زده شده است. سعی کردم به همان میزان که بعد از گل اول تراکتور فریاد زدم، انرژی داشته باشم و کم نگذارم.

بازهم تکرار خواهم کرد که تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است

در پایان این گفت و گو از ساعی پرسیدیم که اگر یکبار دیگر بازی را گزارش کند بازهم می گویند تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است که او پاسخ داد: من مطلب اشتباهی را بیان نکردم. گفتم که استنادم به یک سایت خارجی و به تبع آن رسانه های داخلی از جمله خود ورزش سه بوده که این خبر را منتشر کردند. پس دلیلی برای اینکه بگویم اشتباه کردم نیست.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *