چرا جوانا لاملی به ایران سفر کرد؟ نظر جوانا لاملی درباره ایران چیست؟

سفر جوانا لاملی به ایران: بازیگر زن جیمز باند به ایران سفر کرد! + تصاویر

سفر جوانا لاملی به ایران جنجالی شد. جوانا لاملی گفت: ایران برخلاف تصویری بود که رسانه‌ها به ما نشان دادند، چراکه فقط اخبار مشکلات ایران را منتشر می‌کنند.

سفر جوانا لاملی به ایران جوانا لاملی بازیگر انگلیسی در ایران

مجله اینترنتی پارسی گو: سفر جوانا لاملی به ایران جنجالی شد. جوانا لاملی بازیگر انگلیسی پس از سفر به ایران به رسانه ها گفت: ایران برخلاف تصویری بود که رسانه‌ها به ما نشان دادند، چراکه فقط اخبار مشکلات ایران را منتشر می‌کنند. جوانا لاملی پس از سفر به ایران اذعان کرد تصویری که از ایران به ما نشان می‌دادند با چیزی که خودم در ایران دیدم بسیار تفاوت دارد.

بازیگر انگلیسی: ایران برخلاف تصویری بود که رسانه‌ها به ما نشان دادند! فقط اخبار مشکلات ایران را منتشر می‌کنند!

به گزارش پارسی گو فارس نوشت: جوانا لاملی، هنرپیشه‌ ۷۲ ساله انگلیسی که بسیاری وی را با بازی در فیلم «جیمز باند» و یا «گرگ وال‌استریت» به خاطر دارند چند وقت پیش برای ساخت مستند «جاده‌ ابریشم جوانا» راهی ایران شد. لاملی اخیرا در گفت‌وگویی با بی‌بی‌سی فارسی بخشی از تجربیات خود درباره سفرش به ایران را بازگو کرده است.

حتما بخوانید

سفر بحث برانگیز رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا

جوانا لاملی این بازیگر سرشناس انگلیسی در گفت‌وگو با این رسانه انگلیسی گفت:

  • رسیدن به تهران کاملا شگفت زده‌ام کرد چون تصور خیلی محدودی از ایران به ما ارائه دادند.
  • خبرها همیشه درباره مشکلات ایران است نه اینکه واقعا این کشور چه شکلی است.
  • هیچ کس به من نگفته بود ایران کشوری درجه یک، فوق العاده زیبا، از هرجهت سرسبز و باشکوه دوست داشتنی است.
  • با رفتن به مراکز خرید و غذاخوردن می‌شود فهمید ایرانی‌ها چقدر با سلیقه‌اند، واقعا معرکه بود.
  • همه چیز تهران من را هیجان زده می‌کرد.
  • درباره یزد باید بگم که یزد خیلی بیشتر از آن چیزی هست که بتوانم بگویم.
  • از رفتن به شیراز هم نگویم که آنجا مرا ذوق‌زده کرد.
  • هرچیزی را که می‌دیدم می خواستم بخرم ولی چون پرواز داشتم نمی‌توانستم زیاد خرید کنم.
  • در ایران بهترین غذاهای گیاهی دنیا را خوردم، هرغذایی که خوردم از قبلی بهتر بود، خوردن نوشیدنی‌‌های غیرالکلی آن هم بسیار لذت بخش بود.
سفر جوانا لاملی بازیگر زن جیمز باند به ایران

سفر جوانا لاملی بازیگر زن جیمز باند به ایران

سفر جوانا لوملی بازیگر سرشناس بریتانیایی با جاده ابریشم به ایران

جوانا لوملی بازیگر سرشناس بریتانیایی و فعال اجتماعی برای ساخت اپیزودی از مجموعه‌ٔ مستند «جاده ابریشم جوانا» به ایران آمده است.از این مجموعه مستند که به معرفی کشورهای جاده ابریشم می‌پردازد تا به حال اپیزودهایی درباره ژاپن، هند، لبنان و … منتشر شده که توانسته طرفداران بسیاری را در بریتانیا به خود جذب کند.

جوانا لوملی بازیگر سرشناس بریتانیایی و فعال اجتماعی برای ساخت اپیزودی از مجموعه‌ٔ مستند «جاده ابریشم جوانا» به ایران آمده است.

به نوشته سینماسینما از این مجموعه مستند که به معرفی کشورهای جاده ابریشم می‌پردازد تا به حال اپیزودهایی درباره ژاپن، هند، لبنان و … منتشر شده که توانسته طرفداران بسیاری را در بریتانیا به خود جذب کند.

حتما بخوانید

عکس الناز شاکر دوست سوار بر خودرویی عجیب! (خارج از کشور)

شبکه آی‌تی وی (ITV) انگلیس که با همکاری فرزاد پاک اپیزود جاده ابریشم ایران را برای پخش در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ آماده می‌کند، در این اپیزود به کشور ایران در راه ابریشم می‌پردازد.

جوانا لوملی که به دعوت بهرام رادان سوپر استار سینمای ایران از پشت صحنه آخرین فیلم این هنرمند بازدید کرده قرار است این اپیزود از مجموعه مستند «جاده ابریشم جوانا» را با سینمای ایران آغاز کند.

جوانا لوملی ۷۳ ساله که با کارگردانانی چون تیم برتون، مارتین اسکورسیزی و … همکاری داشته و جوایز متعددی هم از فستیوال‌های بین المللی در کارنامه خود دارد، در این مجموعه با سفر به کاشان، اصفهان، یزد و شیراز برای بازدید از تخت جمشید و بسیاری از بناهای تاریخی و ارزشمند ایران سعی دارد تا مردم انگلیس را با زیبایی‌های ایران آشنا کند.

جوانا لاملی بازیگر مطرح انگلیسی در ایران

جوانا لاملی بازیگر مطرح انگلیسی در ایران

سفر شورانگیز بازیگر زن جیمز باند به ایران

گزارش روزنامه معتبر انگلیسی از مستندی که جوانا لاملی، بازیگر بزرگ بریتانیایی در ایران ساخته است. به گزارش پارسی گو دریا فرج‌پور در شهروند نوشت: حدود چند ماه پیش بود که خبر ساخت مستندی درباره ایران توسط جوانا لاملی، بازیگر سرشناس بریتانیایی رسانه‌ای شد. مستندی به‌نام جاده ابریشم جوانا؛ که در آن جوانا لاملی که یکی از آشناترین فعالان اجتماعی انگلستان نیز هست، به معرفی کشورهای جاده ابریشم می‌پردازد. این مستند که در چهار قسمت ساخته شده؛ بعد از کشورهایی چون گرجستان و ازبکستان در قسمت سوم به ایران می‌پردازد.جوانا لاملی که با سابقه حضور در فیلم‌هایی چون در خدمت سرویس مخفی ملکه (از مجموعه جیمز باند) و پلنگ صورتی از بازیگران شناخته‌شده دنیای سینما به‌شمار می‌آید و در کارنامه‌اش با کارگردانانی چون تیم برتون، مارتین اسکورسیزی و … همکاری داشته و جوایز متعددی هم از فستیوال‌های بین‌المللی در کارنامه خود دارد، در این مجموعه با سفر به کاشان، اصفهان، یزد و شیراز برای بازدید از تخت جمشید و بسیاری از بناهای تاریخی و ارزشمند ایران سعی کرده مردم انگلیس را با زیبایی‌های ایران آشنا کند.

سفری یک‌ماهه که خود جوانا آن را شورانگیز می‌نامد: این یک ماجراجویی شورانگیز بود، من واقعا عاشقش شدم.شاید به‌خاطر لذتی که جوانا لاملی برده، مردم هم از جاده ابریشم خوششان آمده و این مستند این روزها به‌عنوان یکی از پرواکنش‌ترین و محبوب‌ترین مستندهای تلویزیونی بحث‌های فراوانی را در فضای مجازی موجب شده است.در پی محبوبیت جاده ابریشم جوانا و البته بحث‌انگیز بودن این مستند؛ روزنامه معتبر تلگراف در چند مقاله و گزارش به این مستند و حضور جوانا لاملی در ایران پرداخته است. آن‌چه در ادامه می‌آید، یکی از این گزارش‌هاست که عینا از سایت تلگراف ترجمه شده است.

حتما بخوانید

ملاقات مهتاب کرامتی و نیکل کیدمن + عکس

ماجرای جاده ابریشم جوانا لاملی؛ در ادامه برنامه‌هایی مانند سفر مایکل پالین به کره شمالی، که توسط شبکه‌های تلویزیونی انگلیسی تهیه شده‌اند، ادامه ماجراجویی‌های شبکه‌های بریتانیایی است. برنامه‌ای که در آن جوانا لاملی، بازیگر سرشناس انگلیسی با کارنامه‌ای معتبر با سرمایه‌گذاری تلویزیون آی.تی.وی به ایران سفر کرده است. سفری بسیار پردردسر؛ یا آن‌گونه که جوانا لاملی می‌گوید با آغازی بسیاربسیار تصادفی: «ایران نمی‌خواست به گروه ما ویزا بدهد، بنابراین همه‌چیز در سایه‌ای از شک بود. تا این‌که ناگهان در دقیقه نود همه‌چیز درست شد و من سر از ایران درآوردم.»

جوانا برای همگان چهره آشنایی است. چهره‌ای که انگلیسی‌ها به‌درستی او را یکی از گنجینه‌های ملی‌شان می‌دانند. زنی با شخصیتی فوق‌العاده؛ طناز، شوخ، بذله‌گو و کنجکاو که درباره‌اش می‌گویند با زبانش می‌تواند مار را هم از لانه‌اش بیرون بکشد. در سفر به ایران جوانا با این‌که قرار بوده حجاب را رعایت کند، اما همچنان خودش است. او می‌گوید کنار آمدن با این قضیه را از زنان ایران یاد گرفته که با این پوشش نیز بلدند چگونه تلاش کنند.

سفر جوانا لاملی به ایران جوانا لاملی بازیگر انگلیسی در ایران

سفر جوانا لاملی به ایران جوانا لاملی بازیگر انگلیسی در ایران

درباره پروژه جاده ابریشم با جوانا لاملی

جوانا لاملی می‌گوید که پروژه «جاده ابریشم با جوانا لاملی» چندان هم پروژه آسانی نبوده؛ به‌خصوص کار کردن در گرمای چهل درجه و فیلمبرداری طبق یک برنامه‌ریزی سفت‌وسخت و نفسگیر تنها بخشی از دشواری‌های این کار سوپر نفسگیر بوده ‌است. جوانا اما زرنگ‌تر از آن است که بگذارد بُعد مسافت و دوری و ناآشنایی او با مکان فیلمبرداری باعث ایجاد فاصله میان برنامه‌اش با میلیون‌ها تماشاگر بالقوه‌ای شود که آن‌سوی دوربین برنامه را تماشا می‌کنند. از تک‌تک رفتارهایش معلوم است که در مدت‌زمان حضور در ایران توانسته فاصله فرهنگی میان خود و سوژه‌هایش را از میان بردارد. لحظه‌ای که لاملی به کاخ گلستان تهران می‌رسد، چنان با اشتیاق فیلمبردارش را به سوی کاخ پیش می‌راند که شگفت‌انگیز است. در مواردی هم به‌نظر می‌آید دارد با خودش حرف می‌زند، با نوعی آگاهی اصیل و غیرجعلی، انگار که راز روح این سرزمین را فهمیده باشد.

حتما بخوانید

چرا جان استون از ایران دیپورت شد؟

جوانا در ایران نه‌فقط تحت ‌تأثیر فرهنگ غنی باستانی و صنایع دستی ایرانی قرار گرفته، بلکه بیشتر از این، برخورد دوستانه مردم ایران بوده که او را به وجد آورده است. او در طول سفرش با همه‌ نوع افرادی ملاقات کرده- از براد پیت ایران (بهرام رادان) تا زنی که پنجاه‌وپنج‌سال قالی بافته و البته آن‌گونه که خودش می‌گوید از هر کدام از این برخوردهای کوتاه اطلاعات مفیدی به‌دست آورده است.

نکته مهم در این مستند خوش‌ساخت و زیبا این‌که در جاده ابریشم جوانا لاملی، کارگردان علاوه بر بهره‌بردن از معجزه معماری اصفهان، یزد و پرسپولیس، جلوه‌هایی از ایران مدرن امروز را نیز در مستندش گنجانده است. او چون توریستی بی‌باک به جامعه امروز ایران زل زده است و البته در زمینه فنی از بهترین فناوری‌های روز هم کمک گرفته است.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
منابع: ۱. فارس ۲. انتخاب ۳. شهروند
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *