حاشیه جدید برای استقلال در آستانه دربی: عکس تیم استقلال با شعار دختر آبی

ماجرای عکس تیم استقلال با شعار دختر آبی چیست؟ + تصاویر

عکس تیم استقلال با شعار دختر آبی به رهبری کاپتیان استقلال وریا غفوری گرفته شد که با هدف گرامی داشت یاد سحر خدایاری است که مدتی قبل خودسوزی کرده بود.

عکس تیم استقلال با شعار دختر آبی

مجله اینترنتی پارسی گو: بازیکنان استقلال به خواسته وریا غفوری کاپیتان این تیم، پیراهنی را به تن کردند که رنگ آن مشکی بود و شعار دختر آبی روی آن نقش بسته بود. این حرکت وریا به خاطر خودسوزی دختری بود که در فضای مجازی و رسانه ها به دختر آبی مشهور شد. عکس تیم استقلال با شعار دختر آبی به رهبری کاپتیان استقلال وریا غفوری گرفته شد که در حقیقت با هدف گرامی داشت یاد سحر خدایاری است که مدتی قبل خودسوزی کرده بود. اگرچه این حرکت با سوء استفاده های ضد انقلاب مواجه شد و انتقاداتی نیز به آن وارد است، اما برای بازیکنان استقلال در حقیقت در آستانه دربی حاشیه ای بود که ممکن است نتیجه جبران ناپذیری داشته باشد.

دختر آبی و حاشیه جدید برای استقلال در آستانه دربی

اخیرا عکسی از تیم استقلال با پیراهن مشکی منتشر شده که روی آن شعار «دختر آبی» به دو زبان فارسی و انگلیسی نقش بسته. اما ماجرای این عکس که اتفاقا خیلی هم مورد استقبال رسانه‌های ضدانقلاب قرار گرفته، چیست؟

بعد از خودسوزی سحر خدایاری، به نوعی پای استقلالی‌ها هم به این ماجرا باز شد. بازیکنان استقلال که اکثرا در فضای مجازی فعال هستند در ابتدا واکنشی نسبت به درگذشت این هوادار نشان ندادند. اما وریا غفوری، کاپیتان فعلی استقلال اولین کسی بود که در صفحه شخصی خود نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد.

حتما بخوانید

عکس جنجالی بازیکنان استقلال با شعار دختر آبی

غفوری مدعی شد خودسوزی این دختر به دلیل این بوده که به وی اجازه حضور در ورزشگاه داده نشده است. در حالی که این دختر به دلیل درگیری با مامورین انتظامی بازداشت شده و مدتی بعد، در مقابل دادگاه به دلیل اختلال روانی دوقطبی دست به این اقدام تلخ زده بود.

غفوری در پیام خودش نوشته بود: «کاش یک اتحاد همگانی داشتیم که خانم‌ها به حقشون که ورود با احترام به استادیوم های فوتبال است می‌رساندیم.»

استقبال دویچه وله از عکس تیم استقلال با شعار دختر آبی سوء استفاده ضد انقلاب از عکس استقلالی ها

استقبال دویچه وله از عکس تیم استقلال با شعار دختر آبی سوء استفاده ضد انقلاب از عکس استقلالی ها

بعد از پیام ووریا غفوری، بازیکنان استقلال هم یکی یکی در صفحات اجتماعی خود به این موضوع پرداختند. اما ماجرا در حد موضع‌گیری‌های شخصی باقی نماند. یکی دو روز بعد، در محل تمرین استقلال نیز به خاطر درگذشت این دختر جوان یک دقیقه سکوت توسط اعضای این تیم صورت گرفت. اما این هم پایان ماجرا نبود و بعضی بازیکنان، موضوع را به داخل مستطیل سبز نیز کشاندند.

حتما بخوانید

بیماری سحر خدایاری چه بود؟ + جزئیات

عکس جنجالی در قبل از بازی با تیم نفت مسجد سلیمان گرفته شد!

در شرایطی که اعضای تیم استقلال در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان مشغول آماده‌سازی برای حضور در زمین برای بازی با تیم نفت مسجدسلیمان بودند، به یکباره غفوری، کاپیتان تیم استقلال از داخل یک کیسه، پیراهن‌هایی را به بازیکنان داد که روی آن نوشته شده بود «دختر آبی».

اینکه این پیراهن‌ها توسط چه کسی تهیه شده، هنوز مشخص نیست و حتی مدد جباری، مسئول تدارکات استقلال، از اینکه این پیراهن‌ها چگونه به دست بازیکنان رسیده متعجب شد.

عکس جنجالی بازیکنان استقلال با شعار دختر آبی

عکس جنجالی بازیکنان استقلال با شعار دختر آبی

در ادامه، جواد زرینچه، سرپرست تیم استقلال نسبت به حرکت بازیکنان واکنش نشان داد و از آنها خواست تا پیراهن‌های تبلیغاتی را از تن خارج کنند اما غفوری از این کار امتناع کرد. او از بازیکنان خواست که با همین پیراهن‌ها به درون زمین بروند و بعد از گرفتن عکس تیمی، پیراهن اصلی استقلال را به تن کنند!

ناظر مسابقه هم در خصوص این کار غیرقانونی و حاشیه‌ساز بازیکنان استقلال، به سرپرست تیم اعتراض کرد ولی بازیکنان استقلال با همان لباس‌ها عکس یادگاری گرفتند.

حتما بخوانید

ماجرای دختر استقلالی که خودش را مقابل دادسرا آتش زد چیست؟ + عکس

هرچند گفته می‌شود مسئولان باشگاه استقلال، از جمله مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، به این کار معترض هستند، اما هنوز هیچ واکنش رسمی به این ماجرا نداشته‌اند. تاکنون عکس این اقدام، از صفحه رسمی سایت و کانال استقلال حذف شده اما به نظر می‌رسد این اقدام کافی نباشد و آنها باید رسما مسئولیت این تخلف را برعهده گرفته و ضمن عذرخواهی از مردم و هواداران، با متخلفین برخورد کنند.

به نظر می‌رسد سکوت مسئولان استقلال، به خاطر نزدیک شدن به بازی دربی و حساسیت‌های این بازی است. معمولا مدیران دو تیم استقلال و پرسپولیس سعی می‌کنند در آستانه دیدار سنتی و حساس خود، بازیکنان و باشگاه را از هرگونه موضوع حاشیه‌ساز دور کنند. اما حالا مدیران استقلال باید پاسخ میلیون‌ها هوادار را بدهند که چرا اجازه داده‌اند چند بازیکن در چنین ایام حساسی، تمام تیم را درگیر حواشی کرده و تمرکز بازیکنان را به هم بزنند.

عکس جنجالی بازیکنان استقلال با شعار دختر آبی قلب آبی دختر آبی سحر خدایاری

عکس جنجالی بازیکنان استقلال با شعار دختر آبی قلب آبی دختر آبی سحر خدایاری

البته وریا غفوری پیش‌تر نیز سابقه چنین حاشیه‌سازی‌هایی را داشته است. او سال گذشته به‌خاطر موضع‌گیری علیه وزیر خارجه و تمسخر حرف‌های ظریف، حواشی زیادی را برای باشگاه ایجاد کرده بود.

به هر حال، ناظر مسابقه استقلال- نفت مسجدسلیمان بعد از پایان بازی موضوع را به حراست فدراسیون فوتبال گزارش کرده و قرار است همین گزارش برای حراست وزارت ورزش و جوانان نیز ارسال شود.

حال باید منتظر ماند و دید که فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، چه اقدامی در قبال این قبیل تصمیمات خودسرانه می‌گیرد و این حاشیه‌سازی در ایام نزدیک به دربی، چه دردسری را برای باشگاه و هوادارانش ایجاد خواهد کرد.

حتما بخوانید

آیسان احتشامی کیست؟ + تصاویر

تهیه و تنظیم: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *