سکوت یا واکنش قاطع ارشاد در قبال ولنگاری فرهنگی؟

حرکات نامتعارف در کنسرت سالار عقیلی: واکنش وزارت ارشاد چیست؟

باید دید واکنش وزارت ارشاد در قبال حرکات نامتعارف در کنسرت سالار عقیلی چیست؟ آیا در امتداد «ولنگاری فرهنگی» شاهد سکوت ارشاد و نهادهای نظارتی خواهیم بود؟

حرکات نامتعارف در کنسرت فرزانه کابلی سالار عقیلی کنسرت

مجله اینترنتی پارسی گو: حرکات نامتعارف فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی جنجال ساز شد. حال باید دید واکنش وزارت ارشاد در قبال حرکات نامتعارف در کنسرت سالار عقیلی چیست؟ آیا در امتداد «ولنگاری فرهنگی» شاهد سکوت ارشاد و نهادهای نظارتی خواهیم بود؟

کنار رفتن خط قرمز‌ها در کنسرت‌های موسیقی، در سکوت وزارت ارشاد و نهادهای نظارتی ادامه دارد.

رقص فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی

رقص فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی

حتما بخوانید

جزئیات رقص فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم و تصاویر

حرکات موزون نامتعارف این بار در کنسرت سالار عقیلی: وزارت ارشاد باز هم سکوت می‌کند؟

این روز‌ها گویا در موسیقی ایران گذر از خطوط قرمز به سکو‌ی پرتاب به آسمانِ آزادی تبدیل شده است! به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان برخی خط قرمز‌ها از نظر هنرمندان به شوخی تبدیل شده و دیگر جدی گرفته نمی‌شوند. مثلا تک‌خوانی یک زن در کنسرت یک خواننده که فقط مدتی کوتاه او را در رسانه‌ها بر سر زبان‌ها انداخت. این خواننده پس از تک‌خوانی زن در کنسرتش گفت: «امیدوارم مشکلی برای ما پیش نیاید.»

البته که جای امیدواری هم بود؛ همین خواننده به تازگی کنسرت خود را بدون مشکل روی صحنه برده؛ نه تذکری که اعلام رسانه‌ای شود وجود داشت و نه برخوردی جدی!

مهدی یراحی هم پس از اینکه مدتی به دلیل انتشار موزیک ویدئوی بدون مجوز، ممنوع الفعالیت بود؛ به راحتی روی صحنه آمد. البته در پایان کنسرت او ، مجدد همان قطعه اجرا شد! روی پیراهن تمامی اعضای کنسرت یراحی مشت گره خورده بود که این هم به نوعی نشانه اعتراض بود.

اللهیاری مدیر دفتر موسیقی ارشاد، پس از این اتفاق اعلام کرد که یراحی تا بررسی دقیق رویداد نمی‌تواند کنسرتی برگزار کند؛ با این حال به تازگی کنسرت مهدی یراحی برگزار شد و وی هم توانست بدون مشکل به فعالیت هایش ادامه دهد.

علاوه بر این‌ها در بخش کیفیت آثار موسیقیایی نیز نظارت چندانی وجود ندارد و به نظر می‌رسد وزارت ارشاد سیاستی به دور از حاشیه و تنش با هنرمندان را پیش گرفته است.

فرزانه کابلی در استیج کنسرت سالار عقیلی

فرزانه کابلی در استیج کنسرت سالار عقیلی

حتما بخوانید

چرا فاطمه عبادی نفر اول مسابقه عصر جدید شد؟

ماجرای جنجالی کنسرت اخیر سالار عقیلی چه بود؟

حالا در جدیدترین اتفاق، حرکات موزون یک خانم بازیگر در کنسرت سالار عقیلی خبرساز شده است. برخی رسانه ها نام این فرد را فرزانه کابلی ذکر کرده اند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز فعلاً واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است.

پیگیری خبرنگار ما درباره اتفاق اخیر مانند دیگر پیگیری‌ها، راه به جایی نبرد. حال باید منتظر ماند و دید این اتفاق مانند دیگر رویداد‌ها در سکوت خبری وزارت ارشاد فراموش می‌شود یا خیر.

تهیه و تنظیم: مجله اینترنتی پارسی گو

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *