انعکاس اخبار و تصاویر راهپیمایی روز قدس در رسانه های جهان!

بازتاب راهپیمایی باشکوه روز قدس در رسانه های جهان + تصاویر

اخبار و تصاویر روز قدس در رسانه های جهان به خوبی منعکس شد ورسانه های مختلف جهانبه انعکاس و پخش راهپیمایی روز قدس در ایران پرداختند.

مجله اینترنتی پارسی گو: راهپیمایی روز قدس که همه ساله در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می شود، مردم روزه دار و خداجوی ایران، باشکوه تر از سالهای گذشته حضور داشتند. اخبار و تصاویر روز قدس در رسانه های جهان به خوبی منعکس شد و بر این اساس رسانه های مختلف جهان همزمان با روز جهانی قدس به صورت گسترده ای به انعکاس و پخش راهپیمایی روز قدس در ایران پرداختند.

شبکه تلویزیونی المسیره یمن همزمان با روز جهانی قدس، تصاویری از راهپیمایی مردم شهر‌های مختلف ایران به این مناسبت را پخش کرد. در این تصاویر، شمار بسیاری از راهپیمایان که با در دست گرفتن پلاکارد در این راهپیمایی شرکت کرده اند، دیده می‌شوند.

این شبکه افزود: در جمع راهپیمایان قشرهای مختلف مردم اعم از زنان، مردان، کودکان و افراد سالخورده دیده می‌شود که پرچم ایران و پلاکارد‌ها و پارچه نوشته‌هایی حاوی شعار‌های ضد صهیونیستی و ضد امپریالیستی در دست دارند؛ تأکید بر «مقاومت» از جمله شعار‌هایی است که روی پلاکارد‌های راهپیمایان نوشته شده است.

العهد لبنان گزارش داد: صبح امروز جمعه، راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس در همه شهرهای ایران در حمایت از قدس و آرمان فلسطین و در مخالفت با طرح‌های نابود کننده آرمان فلسطین شروع شده است. ایرانی‌ها در تهران و ۹۵۰ شهر در همه استان‌ها در راهپیمایی با عنوان «روز جهانی قدس شکست معامله قرن و تثبیت ارزش‌های فلسطینی» شرکت کرده اند.

روز قدس در رسانه های جهان 1

بازتاب گسترده راهپیمایی روز قدس در رسانه های جهان

شبکه السومریه عراق نیز اعلام کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر ایران که همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، ساعت ۱۰ صبح به وقت تهران با مشارکت گسترده مردمی شروع شده است.

شبکه تلویزیونی العالم نیز در ویژه برنامه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس در ایران و دیگر کشور‌های جهان، تصاویری از آغازین ساعات راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر مقدس مشهد پخش کرد.

بسیاری از زائران خارجی حرم امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان نیز که برای زیارت به مشهد مقدس آمده اند و حضور آن‌ها در این شهر با روز جهانی قدس تلاقی کرده است در این راهپیمایی شرکت دارند.

امیر جابر حیدری، خبرنگار العالم در مشهد مقدس در گزارشی از راهپیمایی روز جهانی قدس در این شهر با اشاره به حضور زائران خارجی در جمع راهپیمایان گفت: با برخی زائران افغانستانی، لبنانی، پاکستانی، عراقی و هندی که در این راهپیمایی حضور دارند صحبت کردم. آنان تأکید کردند همیشه در راهپیمایی این روز شرکت می‌کنند؛ چه در کشور خودشان باشند یا در کشور‌های دیگر که راهپیمایی در آن‌ها برگزار می‌شود.

آسوشیتدپرس گزارش داد، ایرانی‌ها راهپیمایی در سراسر این کشور را برای گرامیداشت روز قدس آغاز کردند. این خبرگزاری افزود: تظاهرات امسال در حالی برگزار می‌شود که دولت ترامپ در تلاش برای ارائه یک طرح صلح است که جزییات آن هنوز مشخص نیست. دولت ترامپ قصد دارد در ارتباط با این طرح، یک نشست اقتصادی را در ماه ژوئن در بحرین برگزار کند، اما مقامات فلسطینی می‌گویند در این نشست شرکت نخواهند کرد.

روزنامه ونکور سان کانادا نیز خبر آسوشیتدپرس را بازتاب داد.

رویترز هم با انتشار تصاویری از شبکه تلویزیونی خود گزارش داد، راهپیمایی مردم در شهر‌های مختلف ایران به مناسبت روز قدس آغاز شده است. در این تصاویر، شمار بسیاری از راهپیمایان که با در دست گرفتن پلاکارد در این راهپیمایی شرکت کرده اند دیده می‌ شوند.

نیویورک تایمز نیز با پوشش خبر آغاز راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: راهپیمایی های امسال در حالی برگزار می شود که دولت ترامپ در حال پیشبرد طرح صلحی است که جزئیاتش مشخص نیست. قرار است جزئیات آن در نشست بحرین در ماه ژوئن ارائه شود ولی رهبران فلسطینی گفته اند در آن حضور نخواهند یافت.

واشنگتن پست نیز نوشت: راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران و سایر استان‌ها و شهرهای ایران آغاز شد و ملت ایران با شرکت در این راهپیمایی، از ملت فلسطین و آزادسازی قدس حمایت کردند.

­روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت ایرانی‌ها با برپایی راهپیمایی روز قدس، بار دیگر نابودی اسرائیل را خواستار شدند.

شبکه فاکس‌نیوز آمریکا هم اعلام کرد: ایرانی‌ها همسو با مردم سراسر خاورمیانه، همزمان با تلاش ترامپ برای ارائه طرح صلح خود در آخرین جمعه ماه رمضان به خیابان‌ها آمدند.

خبرگزاری شینهوای چین گزارش داد صد‌ها هزار ایرانی در سراسر این کشور روز قدس را گرامی داشتند.

الجزیره مباشر نیز با پخش تصاویری از راهپیمایی مردم ایران اعلام کرد: زنان، مردان، کودکان و نوجوانان امروز جمعه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

مازن السریع خبرنگار شبکه تلویزیونی فلسطین الیوم در گزارشی از تهران درباره برگزاری راهپیمایی ها به مناسبت روز جهانی قدس گفت: در تهران بزرگترین راهپیمایی به مناسبت این روز در حال برگزاری است. چهار هزار روزنامه نگار این راهپیمایی ها را پوشش خبری خواهند داد. همچنین هیأت هایی از صد کشور در این راهپیمایی ها شرکت خواهند داشت. شعار امروز “شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین” است.

شبکه تلویزیونی المیادین در ویژه برنامه ای به پوشش خبری راهپیمایی روز جهانی قدس پرداخت و همراه با پخش تصاویری زنده از برگزاری این راهپیمایی در تهران، با خبرنگار خود در تهران ارتباط برقرار کرد.

ملحم ریا، خبرنگار شبکه در تهران در این ارتباط گفت: مردم ایران مثل سال های گذشته برای شرکت در این راهپیمایی میلیونی به خیابان ها آمده اند و برگزاری این راهپیمایی صرفا به تهران محدود نمی شود، بلکه دیگر شهرهای ایران نیز شاهد برگزاری راهپیمایی مشابهی هستند و آمارها نشان می دهد میلیون ها ایرانی در این راهپیمایی شرکت می کنند.

شبکه تلویزیونی الاتجاه تصاویری از راهپیمایی مردم تهران به مناسبت روز جهانی قدس را پخش کرد. در این تصاویر زنان، مردان، کودکان، نوجوانان و دیگر گروه های شرکت کننده در راهپیمایی دیده می شوند. خبرنگار شبکه تلویزیونی الاتجاه در خصوص برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در ایران گفت: مردم ایران از صبح زود به خیابان انقلاب در تهران آمدند. این مراسم امسال در بیشتر شهرها و استان های ایران با شعار «نه به معامله قرن» برگزار خواهد شد.

گزارشگر شبکه تلویزیونی روسیا الیوم در گزارشی در خصوص برگزاری راهپیمایی ها در شهر تهران به مناسبت روز جهانی قدس گفت: فعالیت ها و راهپیمایی ها در تهران با شعار «شکست معامله قرن و تحقق خواسته های فلسطینیان» آغاز شد. این راهپیمایی در ده نقطه تهران برگزار خواهد شد؛ افزون بر آن، این راهیپیمایی ها در سایر شهرهای ایران نیز آغاز شده است.

شبکه تلویزیونی المسیره یمن همزمان با روز جهانی قدس تصاویری از راهپیمایی مردم شهر‌های مختلف ایران را به این مناسبت پخش کرد. در این تصاویر، راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی علیه آمریکا، اسرائیل و معامله قرن شعار می‌دادند.

این شبکه افزود: «در جمع راهپیمایان اقشار مختلف مردم اعم از زنان، مردان، کودکان و افراد سالخورده دیده می‌شود که پرچم ایران و پلاکارد‌ها و پارچه نوشته‌هایی حاوی شعار‌های ضد صهیونیستی و ضد امپریالیستی در دست دارند. تاکید بر ”مقاومت“ از جمله شعار‌هایی است که روی پلاکارد‌های راهپیمایان نوشته شده است.»

شبکه تلویزیونی العالم نیز در ویژه برنامه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس در ایران و دیگر کشور‌های جهان تصاویری از آغازین ساعات راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر مقدس مشهد را پخش کرد. بسیاری از زائران خارجی حرم امام رضا (ع) نیز که برای زیارت به مشهد مقدس آمده‌اند و حضور آن‌ها در این شهر با روز جهانی قدس تلاقی کرده است، در این راهپیمایی شرکت داشتند.

حضور جامعه کلیمیان ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس نیز بازتاب گسترده ای در نشریات محافظه کار جهان بخصوص نشریه فری بیکن داشت. این نشریه در گزارشی نوشت: جامعه کلیمیان تهران امروز جمعه همگام و همراه با ملت ایران، بار دیگر با شرکت در راهپیمایی روز قدس، رفتارهای غیرانسانی و حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم کردند.

فری بیکن جمعه شب در گزارشی نوشت: رهبران جامعه کوچک یهودیان ایران در راهپیمایی ضداسرائیلی روز جمعه که خواستار محو اسرائیل است شرکت کرده و به راهپیمایان ایرانی گفتند که طرح صلح اسرائیل و فلسطین که دولت ترامپ به تازگی رونمایی کرده، محکوم به شکست است.

تصاویر بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان

این نشریه محافظه کار آمریکایی همچنین به حضور «همایون سامیح نجف آبادی» رئیس انجمن کلیمیان تهران در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و به نقل از او در مصاحبه با رسانه‌های ایران نوشت: امروز جامعه کلیمیان تهران در کنار برادران مسلمان خود در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد تا حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کند.

روز قدس در رسانه های جهان آسوشیتدپرس

روز قدس در رسانه های جهان آسوشیتدپرس

آسوشیتدپرس: همزمان با تلاش ترامپ برای رونمایی از معامله قرن، ایرانی‌ها در روز قدس به خیابان‌ها آمدند

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد ایرانی‌ها راهپیمایی سراسری در این کشور را برای گرامیداشت روز قدس آغاز کردند. این خبرگزاری افزود: تظاهرات امسال در حالی برگزار می‌شود که دولت ترامپ در تلاش برای ارائه یک طرح صلح است که جزییات آن هنوز مشخص نیست. دولت ترامپ قصد دارد در ارتباط با این طرح، یک نشست اقتصادی را در ماه ژوئن در بحرین برگزار کند، اما مقامات فلسطینی می‌گویند در این نشست شرکت نخواهند کرد.

شبکه یورونیوز نیز با بازتاب راهپیمایی روز جهانی قدس نوشت: ایرانی‌ها و عراقی‌ها امروز در حمایت از فلسطینی‌ها و مخالفت با طرح صلح ترامپ برای خاورمیانه، دست به راهپیمایی زدند.

شبکه فاکس‌نیوز آمریکا هم در گزارشی اعلام کرد: ایرانی‌ها همسو با مردم سراسر خاورمیانه همزمان با تلاش ترامپ برای ارائه طرح صلح خود در آخرین جمعه ماه رمضان به خیابان‌ها آمدند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز با بازتاب راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: شرکت‌کننندگان در راهپیمایی‌های روز قدس در شهرهای مختلف ایران، معامله قرن و نشست بحرین در خصوص فلسطین را محکوم و اعلام کردند تنها راه آزادسازی فلسطین، مقاومت است.

روز قدس در رسانه های جهان الجزیره

روز قدس در رسانه های جهان الجزیره

الجزیره مباشر: در راهپیمایی گرامیداشت روز قدس، گروه‌های مختلف مردم ایران شرکت کردند

الجزیره مباشر نیز با پخش تصاویری از راهپیمایی مردم ایران اعلام کرد زنان، مردان، کودکان و نوجوانان امروز جمعه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

خبرگزاری شینهوای چین هم گزارش داد صد‌ها هزار ایرانی در سراسر این کشور روز قدس را گرامی داشتند.

روسیا الیوم نیز نوشت راهپیمایی امسالِ روز قدس با شعار “شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین” در تهران و سایر شهر‌های ایران برگزار شد.

پایگاه خبری لبنان ۲۴ هم با بازتاب حضور یهودیان ایران در راهپیمایی روز قدس نوشت: یهودیان در ایران امروز جمعه در کنار دیگر شهروندان ایرانی در مناطق مختلف کشور در راهپیمایی‌های روز قدس شرکت کردند.

روز قدس در رسانه های جهان ینی شفق روزنامه ترکیه

روز قدس در رسانه های جهان ینی شفق روزنامه ترکیه

ینی شفق: ایرانی‌ها به معامله قرن ترامپ «نه» گفتند

روزنامه ینی شفق ترکیه با پوشش اخبار روز قدس در ایران گزارش داد، ایرانی‌ها در تظاهرات خود ضمن حمایت از فلسطین، معامله قرنِ ترامپ را رد کردند.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد صد‌ها هزار ایرانی با گرامیداشت روز جهانی قدس، طرح صلح رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن را محکوم کردند.

روز قدس در رسانه های جهان تایمز

روز قدس در رسانه های جهان تایمز

تایمز اسرائیل: ایرانی‌ها آدمک ترامپ و نتانیاهو را به آتش کشیدند

راهپیمایی روز قدس همچون گذشته در رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز بازتاب گسترده‌ای داشت. در همین ارتباط، پایگاه اینترنتی «تایمز اسرائیل» با اشاره به راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: راهپیمایان ایرانی آدمک‌های ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل را در تظاهرات سالانه ضد اسرائیلی، به آتش کشیدند.

روزنامه اسرائیلی نیز جروزالم‌پست در گزارشی اعلام کرد صد‌ها هزار نفر از مردم ایران با شعار “نه به معامله قرن” در راهپیمایی سالانه روز قدس شرکت کردند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت هم نوشت ایرانی‌ها امروز با برپایی راهپیمایی روز قدس، بار دیگر نابودی اسرائیل را خواستار شدند. این روزنامه اسرائیلی همچنین در گزارش خود اشاره کرده است که ایران از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ هر سال این راهپیمایی را به ابتکار آیت‌الله خمینی در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار کرده است.

همچنین، پایگاه صهیونیستی اسرائیل هیوم در گزارشی نوشت صدها هزار نفر در ایران با شرکت در راهپیمایی روز قدس، ضمن انتقاد از طرح صلح دولت ترامپ برای اسرائیل و فلسطینیان، پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را آتش زدند.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. تسنیم ۲. باشگاه خبرنگاران جوان ۳. تابناک

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *