ماجرای سیلی خوردن سرباز آملی چیست؟

سیر تا پیاز سیلی خوردن سرباز آملی + جزئیات

ماجرای سیلی خوردن سرباز آملی نقل محافل شده است و هر جا از سربازی و خدمت سخنی به میان بیاید، حتما به این ماجرای تلخ هم اشاره می شود!

ماجرای سیلی خوردن سرباز بابلی

مجله اینترنتی پارسی گو: ماجرای سیلی خوردن سرباز آملی نقل محافل شده است و هر جا از سربازی و خدمت سخنی به میان بیاید، حتما به این ماجرای تلخ هم اشاره می شود! اما جزئیات سیلی خوردن سرباز آملی چیست و ماجرا به کجا رسیده است؟ با ما همراه باشید:

داستان تلخ سیلی خوردن سرباز آملی

به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان، در روز‌های اخیر موضوع کتک خوردن یک سرباز به دلیل درخواست کارت‎ شناسایی از یکی از مسئولان محل خدمتش، در فضای مجازی با واکنش‎های زیادی روبرو شده است.

دستور رئیس کل دادگستری مازندران برای ماجرای بازپرس و سرباز

با دستور رییس کل دادگستری مازندران کمیته ویژه هیات نظارت بر حقوق شهروندی استان مامور رسیدگی و بررسی موضوعات مطرح شده در مورد سرباز و بازپرس مازندرانی شد.

روابط عمومی دادگستری مازندران درباره سیلی خوردن سرباز آملی اعلام کرد: کمیته ویژه هیات نظارت بر حقوق شهروندی استان مامور رسیدگی و بررسی موضوعات مطرح شده در مورد سرباز و بازپرس مازندرانی عصر امروز با حضور رییس کل دادگستری و مسوول بازرسی نیروی انتظامی استان با تشکیل جلسه سه ساعته پس از استماع شکایت سرباز وظیفه که به اتفاق پدرش در جلسه حاضر شده بود و بررسی اوضاع و احوال به اظهارات مطلعین و استماع توضیحات قاضی با عذرخواهی بازپرس و دلجویی مقامات قضایی از سرباز وظیفه نهایتا نامبرده از شکایت خویش صرفنظر و اعلام گذشت کرده است. مراتب از سوی هیات نظارت بر حقوق شهروندی و مقامات زیربط صورت جلسه شد.

رییس کل دادگستری مازندران در پایان جلسه حقوق شهروندی دادگستری بر لزوم اهتمام همه قضات و کارکنان دستگاه قضائی بر حفظ کرامت انسانی و شان افراد به خصوص جوانان زحمت کشی که در کسوت مقدس سربازی در حال خدمت بی چشم داشت به کشور و مردم هستند، تاکید کرد.

حجت الاسلام اکبری با بیان اینکه نکته مهم که حفظ کرامت قضات، کارکنان و همه مراجعه کنندگان و متهمان جزو وظایف دستگاه قضایی است که شامل قضات، کارکنان و مراجعه کنندگان می‌شود، افزود: کرامت در دادگستری باید نهادینه شود، این کرامت باید نسبت به وکیل، مراجعین، سربازان عزیز، متهمان، و خانواده‌های آن‌ها در همه سطوح رعایت شود. 

رفتار سردار و فرمانده واقعی با سرباز

رفتار سردار و فرمانده واقعی با سرباز

بدرفتاری با سرباز بابلی تأیید شد

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ستاد کل نیرو‌های مسلح بر اساس وظیفه ذاتی خود که همان صیانت و پاسداری از حقوق سربازان است این موضوع را به جد پیگیر شده است.

او بدرفتاری با سرباز بابلی را تأیید کرد و افزود:موضوع مذکور را با همکاری قوه قضاییه بررسی کردیم و بدرفتاری با سرباز بابلی تایید شده و صیانت از وی انجام شد. رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: سرباز مذکور درسلامت است و اگرچه مورد بدرفتاری قرار گرفته، اما دچار مشکل فیزیکی نشده است.

واکنش سرباز آملی: مساله حل و فصل شد

محمدحسن – ک سرباز بابلی نیز با بیان اینکه مسئله حل و فصل شده است گفت: شامگاه دوشنبه به اتفاق پدرم به دفتر رئیس کل دادگستری استان مازندران رفتیم و در جلسه‌ای که مسئولان ارشد قضائی و انتظامی حضور داشتند مسئله پیگیری و حل شد و بازپرس شعبه نیز از من دلجویی کرد. این سرباز بابلی از رسانه ها خواست به این موضوع دیگر دامن نزنند و موضوع را تمام شده تلقی کنند.

توئیت رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه درباره سیلی خوردن سرباز آملی

توئیت رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه درباره سیلی خوردن سرباز آملی

بازپرس بابلی از سرباز وظیفه‌شناس عذرخواهی کرد

قاضی بابلی که سرباز در حال خدمت در دادگستری این شهرستان را مورد بی‌مهری قرار داده بود، عصر روز دوشنبه از او و خانواده‌اش عذرخواهی کرد. به نوشته مشرق، اواخر هفته گذشته یکی از بازپرس های دادگستری بابل هنگام مراجعه به محل کارش از درب ورودی ارباب رجوع با درخواست سرباز وظیفه شناس برای بازرسی بدنی مواجه می شود و اجازه این کار را به سرباز نمی دهد.

درب ورود قضات، کارشناسان و وکلای دادگستری بابل جدا از محل ورود ارباب رجوع است و به همین دلیل هم سرباز بابلی این بازرپرس را نشناخته و بر بازرسی بدنیش اصرار می ورزد. بازرپرس وقتی با سماجت سرباز مواجه می شود، سیلی به صورتش می زند، اقدامی که با اعتراض سرباز و خانواده اش مواجه می شود.

این اقدام بازپرس بابلی در فضای مجازی هم بازتاب منفی ایجاد می کند ولی بعد از کش و قوس های چند روزه سرانجام شامگاه امروز نشستی با حضور رییس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل در محل دادگستری استان در ساری برگزار شد و بازپرس بابلی از سرباز و پدرش در این جلسه عذرخواهی کرد.

محمد حسن کریمی سرباز بابلی پس از این نشست که به سازش ختم شد، گفت : ما به هیچ عنوان به دنبال حاشیه سازی نبودیم و جلسه امشب که با مدیران ارشد دستگاه قضایی استان و بابل برگزار شد با عذرخواهی بازپرس از بنده ختم به خیر شد و ما طرح شکایت نخواهیم کرد.

وی افزود: ما به هیچ عنوان دوست نداریم برای نظام خود حاشیه درست کنیم و من سرباز وطن هستم و تلاش می کنم براساس قانون برای اعتلای میهن تلاش کنم. این سرباز وظیفه شناس بابلی از رسانه ها هم خواست که به این موضوع دیگر دامن نزنند و موضوع را تمام شده تلقی کنند.

دکتر محسن کریمی پزشک داروساز و پدر این سرباز هم گفت: ما از همان ابتدا هم به هیچ عنوان به دنبال حاشیه نبودیم و فقط خواسته ما این بود که این بازپرس از پسرم عذرخواهی کند که این موضوع با حضور رییس کل دادگستری مازندران و دادستان بابل انجام شد و از طرف ما هم این موضوع تمام شده است.

وی افزود: هر چند عده ای به ما پیشنهاد کردند که برای احقاق حق پسرم مقابل دادگستری تجمع کنند، ولی ما به هیچ عنوان به این سمت و سو حرکت نکردیم چرا که انقلاب ما دشمنان زیادی دارد و برای اعتلای این کشور خون های زیادی ریخته شد و مطالبه ما عذرخواهی بازپرس بود که انجام شد.

تهیه و تنظیم: گروه حوادث.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *