استقلال در جام حذفی پرسپولیس را شکست داد!

فرهاد همچنان محبوب و یحیی همچنان منفور هواداران!

فرهاد محبوب دل طرفداران استقلال بود و یحیی منفور هواداران دو آتشه پرسپولیس. با شکست پرسپولیس مقابل استقلال در نیمه نهایی جام حذفی، یحیی همچنان منفور هوادارن ماند و فرهاد محبوب!

فرهاد همچنان محبوب و یحیی همچنان منفور هواداران

مجله اینترنتی پارسی گو: فرهاد محبوب دل طرفداران استقلال بود و یحیی منفور هواداران دو آتشه پرسپولیس. با شکست پرسپولیس مقابل استقلال در نیمه نهایی جام حذفی، یحیی همچنان منفور هوادارن ماند و فرهاد محبوب! با ما همراه باشید:

شرح بازی استقلال و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی/ فرهاد مانع از دو گانه یحیی؛ پرسپولیس ۲ (۱) – استقلال ۲ (۴)؛ فینال با پنالتی

شاگردان مجیدی در ضربات پنالتی موفق به برتری مقابل پرسپولیس شدند تا حریف تراکتور در فینال جام حذفی شوند. با این شکست، یحیی همچنان منفور هواداران پرسپولیس باقی ماند. نفرتی که البته ریشه آن را باید در برخورد با بازیکنان محبوبی چون مهدوی کیا و سید جلال حسینی و… جستجو کرد. هرچند یحیی موفق شد تیم پرسپولیس را برای چهارمین سال پیاپی در لیگ به قهرمانی برساند، اما شکست برابر رقیب سنتی تمامی تلاش های وی برای محبوبیت نزد هواداران را نقش بر آب کرد!

به نوشته ورزش سه پرسپولیس پس از چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر که با قاطعیت به دست آمد، شرایط مناسب و البته راه دشواری برای کسب دوگانه در جام حذفی دارد، اما آنها اکنون که به مصاف استقلال رفتند، کار سختی دارند چراکه آبی‌ها در شرایط روحی مطلوبی به سر می‌برند و بعد از نایب قهرمانی در لیگ، به دنبال برد در دربی، رسیدن به فینال جام حذفی و کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها هستند تا سال پُر حاشیه خود را با یک جام به پایان رسانند.پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر مقابل استقلال به برتری رسید، اما در دیدار برگشت به تساوی ۲ بر ۲ رسید و حالا باید دید سومین تقابل سرخابی‌ها در فصل ۹۹-۹۸ که در جام حذفی است، با چه نتیجه‌ای خاتمه پیدا می‌کند.

یحیی همچنان منفور هواداران پرسپولیس

یحیی همچنان منفور هواداران پرسپولیس

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال

مرحله نیمه نهایی جام حذفی؛چهارشنبه: ۹۹/۰۶/۰۵ ؛ ساعت: ۱۹
استادیوم: آزادی تهران/ بدون تماشاگر
داور: پیام حیدری/ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و علیرضا ایلدروم؛ کمک داوران پشت دروازه: حسن اکرمی و یاسر همرنگ؛ داور چهارم: حسن زیاری/ ناظر داوری: حسن کامرانی‌فر/ ناظر ویژه: اسماعیل صفیری.

پرسپولیس

بوژیدار رادوشوویچ
سید جلال حسینی(۴۶ – محمد نادری(۶۱- کریستین اوساگوآنا))
محمد حسین کنعانی‌زادگان
مهدی شیری(۲۷ – کمال الدین کامیابی نیا)
شجاع خلیل‌زاده
احمد نوراللهی
سیامک نعمتی
بشار رسن(۱۱۳- مهدی عبدی)
وحید امیری
مهدی ترابی
علی علیپور(۱۱۳- امید عالیشاه)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

استقلال

سید حسین حسینی
عارف غلامی
محمد دانشگر
وریا غفوری
هرویه میلیچ
مسعود ریگی
علی کریمی(۲+۹۰- میلاد زکی‌پور)
آرش رضاوند(۸۵ – امیرارسلان مطهری)
فرشید اسماعیلی(۵۱- فرشید باقری)
مهدی قایدی
شیخ دیاباته

سرمربی: فرهاد مجیدی

اخطار

مسعود ریگی(۱۴) عارف غلامی(۱۱۴) از استقلال

سیامک نعمتی(۱+۴۵) شجاع خلیل‌زاده(۱۱۷) از پرسپولیس

فرهاد مجیدی همچنان محبوب دل هواداران استقلال

فرهاد مجیدی همچنان محبوب دل هواداران استقلال

ضربات پنالتی

استقلال ۱ – پرسپولیس ۰ : دیاباته با سبک خاص خود پنالتی اول آبی‌ها را زد و برخلاف جهت رادوشوویچ توپ را به سمت چپ زد تا گلزنی کند.

استقلال ۱ – پرسپولیس ۰ : شوت زمینی نوراللهی به سمت راست دروازه را حسینی مهار کرد.

استقلال ۲ – پرسپولیس ۰ : شوت محکم وریا غفوری به مرکز دروازه در حالی که رادوشوویچ به سمت راست شیرجه رفته بود، تبدیل به گل کرد.

استقلال ۲ – پرسپولیس ۱ : امید عالیشاه برخلاف جهت حسینی که به سمت راست شیرجه زده بود، توپ را وارد دروازه کرد.

استقلال ۳ – پرسپولیس ۱ : شوت زمینی هرویه میلیچ در حالی که روی زمین افتاده بود، به مرکز دروازه ر فت و تبدیل به گل شد.

استقلال ۳ – پرسپولیس ۱ : اوساگوآنا به شکل عجیبی توپ را از بالای دروازه استقلال به بیرون زد تا آبی‌ها در آستانه برتری قرار بگیرند.

استقلال ۴ – پرسپولیس ۱ : در حالی که رادوشوویچ به سمت چپ شیرجه زده بود، شوت مطهری به سمت مخالف رفت تا استقلال به فینال جام حذفی صعود کند.

شرح گل

پرسپولیس صفر – استقلال ۱ (دقیقه ۴: مهدی قایدی): دفع ناقص مهدی شیری روی توپی که در هوا سرگردان بود به هروویه میلیچ رسید و او با بغل پا توپ را به مهدی قایدی رساند تا این ستاره ریزنقش آبی‌ها با عبور توپ از بین پاهای بشار رسن و شوت فنی توپ را تبدیل به گل کند.

پرسپولیس ۱ – استقلال ۱ (دقیقه ۴۸: بشار رسن): ارسال محمد نادری از جناح چپ زمین در محوطه جریمه به علی علیپور رسید که مهار توپ و پاس به عقب او را بشار رسن با شوت روی پای تماشایی زد تا گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

پرسپولیس ۲ – استقلال ۱ (دقیقه ۸۹: علی علیپور): پاس رو به جلوی سیامک نعمتی در سمت راست زمین به کمال کامیابی‌نیا رسید که ارسال او را علی علیپور بدون مکثب و با ضربه دقیق بغل پا وارد دروازه استقلال کرد.

پرسپولیس ۲ – استقلال ۲ (دقیقه ۳+۹۰: محمد دانشگر): پاس به عقب میلاد زکی‌پور و ارسال هرویه میلیچ از جناح چپ زمین را محمد دانشگر با ضربه سر چکشی زد تا گل تساوی استقلال به نام او ثبت شود و اجازه حذف تیمش را ندهد.

لحظات حساس

دقیقه ۸: ضربه سر خلیل‌زاده روی توپ ارسالی از جناح راست زمین دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۱۴: ضربه ایستگاهی بشار رسن در چارچوب نبود و از روی دروازه استقلال به اوت رفت.

دقیقه ۱۷: پاس آرش رضاوند را علی کریمی با شوت محکم زمینی از پشت محوطه جریمه زد که رادوشوویچ در دو مرحله توپ را جمع کرد.

دقیقه ۱۹: نفوذ علی کریمی موقعیت خطرناکی برای استقلال به وجود آورد که پاس دیاباته و شوت پشت محوطه جریمه فرشید اسماعیلی را رادوشوویچ با واکنش خوبی دفع کرد و در ریباند ضربه روی پای علی کریمی هم به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: شوت راه دور مسعود ریگی به راحتی در اختیار رادوشوویچ قرار گرفت.

دقیقه ۲۷: پاس رو به جلوی وحید امیری و شوت روی پای علیپور با دخالت حسینی راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۸: دفع کرنر بشار رسن توسط مدافعان استقلال به خلیل‌زاده رسید که شوت پای چپ او ثمری نداشت و به اوت رفت.

دقیقه ۴۳: شوت روی پای سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه را حسین حسینی دفع کرد.

دقیقه ۶۳: شوت محکم و بی‌دقت اوساگوآنا ثمری نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: شوت پشت محوطه مهدی ترابی را حسین حسینی در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۷۵: قایدی باز هم با حرکت سریع خود حمله خطرناکی برای استقلال به وجود آورد و با عبور توپ از بین پاهای سیامک نعمتی به دروازه پرسپولیس نزدیک شد، اما پاس به عقب او را خلیل‌زاده قبل از رسیدن توپ به دیاباته دفع کرد.

دقیقه ۷۹: ارسال رسن و ضربه سر علیپور از مقابل تیرک دوم دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه ۸۰: شوت زمینی بی‌دقت بشار رسن با فاصله زیادی از دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه ۹۳: قایدی مثل همیشه فرار خطرناک دیگری از جناح چپ انجام داد که پاس بیرون پای او را رادوشوویچ به کمک مدافعان پرسپولیس دفع کرد.

دقیقه ۱۰۵: سانتر مسعود ریگی از میانه زمین و ضربه سر دیاباته به شکل خطرناکی از روی دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه ۱۱۸: ضربه سر مطهری روی ارسال غفوری خطرناک نبود و در دستان رادوشوویچ جای گرفت.

دقیقه ۱+۱۲۰: شوت راه دور عالیشاه دقت لازم را نداشت و از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

اشک های سید حسین حسینی پس از درخشش در دربی

اشک های سید حسین حسینی پس از درخشش در دربی

در حاشیه

* پرسپولیس و استقلال بازیکن محرومی برای این مسابقه ندارند.
* با توجه به غیبت تماشاگران در دربی، پرچم‌های بزرگ دو تیم در جایگاه مخصوص پرسپولیس و استقلال در تقابل‌های قبلی دو تیم گسترده شده تا نمای زیبایی به ورزشگاه بدهد.
* در طبقه اول ورزشگاه، کانون هواداران پرسپولیس و استقلال از پرچم‌هایی که نام این دو باشگاه را به صورت لاتین نوشته است، درج کردند.

* سیاوش یزدانی، روزبه چشمی، داریوش شجاعیان، محسن کریمی و مرتضی تبریزی ۵ بازیکن استقلال هستند که بخاطر آسیب دیدگی در فهرست این تیم مقابل پرسپولیس حضور ندارند.
* دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی با حضور در ورزشگاه آزادی، بازی پرسپولیس و استقلال را از نزدیک مشاهده می‌کند.

* در دقیقه ۲۴ فرشید اسماعیلی در بدو ورود به محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد که در این صحنه اعضای کادر فنی استقلال به شدت نسبت به عدم اعلام خطا به سود این تیم معترض شدند.

* در دقیقه ۳۰ بازیکنان پرسپولیس به پیام حیدری بخاطر اعلام خطا به سود استقلال اعتراض شدیدی کردند.

* در دقیقه ۳۷ علی علیپور در محوطه جریمه استقلال روی زمین افتاد که پیام حیدری اعتقادی به اعلام خطا نداشت تا بازی برخلاف نظر مهاجم پرسپولیس مبنی بر پنالتی، دنبال شود.

* پس از سوت پایان مسابقه سید جلال حسینی و کمال کامیابی‌نیا به سمت داور رفتند و بخاطر نگرفتن پنالتی به سود پرسپولیس معترض شدند.

* فرشید اسماعیلی در دقیقه ۴۷ به دلیل آسیب دیدگی از زمین بیرون رفت و در زمانی که پزشکان استقلال مشغول مداوای او بودند، این تیم گل مساوی را از پرسپولیس دریافت کرد.
* اسماعیلی بخاطر مصدومیت نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه ۵۱ جای خود را به فرشید باقری داد.

* در دقیقه ۶۴ فرهاد مجیدی بخاطر اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.

* در دقیقه ۶۵ پس از ارسال ترابی برخورد مشکوکی در محوطه جریمه استقلال در برخورد دانشگر با نوراللهی اتفاق افتاد که داور دستور به ادامه بازی داد.
* صدای ضبط شده تماشاگران دو تیم در ورزشگاه آزادی پخش می‌شود.
* وحید هاشمیان، مربی تیم ملی نیز مثل اسکوچیچ در استادیوم حضور دارد.

* در دقیقه ۹۵ گل‌محمدی به دلیل شوت کردن توپ به نشانه اعتراض کارت زرد گرفت.

* بهزاد غلامپور، مربی دروازه‌بانان استقلال در دقیقه ۱۱۶ بخاطر اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.

نبرد سید حسین حسینی و بوژیدار رادوشوویچ

نبرد سید حسین حسینی و بوژیدار رادوشوویچ

نبرد سید حسین حسینی و بوژیدار رادوشوویچ

بازی حساس استقلال و پرسپولیس به ضربات پنالتی کشید و همانطور که از پیش مشخص بود، نبرد سید حسین حسینی و بوژیدار رادوشوویچ با برتری حسینی، دروازه بان جوان و آینده دار استقلال همراه بود.

در حقیقت هنگام ضربات پنالتی ترس و ناتوانی در چهره بوژیدار رادوشوویچ کاملا مشهود بود. این دروازه بان روی گل دوم استقلال نیز کاملا مقصر بود و عدم خروج وی باعث شد تا بازیکن استقلال روی خط شش قدم با ضربه سری زیبا دروازه این تیم را باز کند!

با باخت پرسپولیس مقابل استقلال، یحیی همچنان منفور هواداران پرسپولیس باقی ماند. در این بازی نیز چینش اشتباه یحیی در ضربات پنالتی و نیز عدم توانایی در حفظ نتیجه از اشتباهات وی بود. پس از گل برتری پرسپولیس در جریان بازی، یحیی می توانست با تعویضی به موقع، جریان حملات استقلال را خنثی کند. اما تعلل وی در تعویض، خاطره اشتباه او در ضربه پنالتی چیپش در تیم ملی را زنده کرد! تصمیمی اشتباه که البته در نهایت با آه و حسرت هوادارن پرسپولیس همراه شد!

با بازیهایی که طرفداران پرسپولیس از رادوشوویچ دیده اند، جای خالی علیرضا بیرانوند بیش از پیش احساس می شود. خصوصا جای خالی دروازه بانی که موفق شده بود پنالتی کریستیانو رونالدو را بگیرد در این بازی و در ضیافت پنالتی ها خالی بود!

یحیی همچنان منفور هواداران دو آتشه پرسپولیس

یحیی همچنان منفور هواداران دو آتشه پرسپولیس

دربی به پایان رسید. استقلال با فرهاد مجیدی پاداش تلاش ها و صبر هواداران و مدیرانش را گرفت و یحیی با تصمیات اشتباه همچنان منفور هوداران باقی ماند! یحیی همچنان منفور ماند تا شاید تصمیم بگیرد دست از لجاجت بردارد و تصمیاتی که به مذاق هوادارن خوش نمی آید نگیرد! یحیی همچنان منفور ماند تا با اسطوره ها و بازیکنان محبوب پرسپولیس درست برخورد کند و منفور ماند، تا تصمیمات تاکتیکی اش را به موقع بگیرد! نه پس از دریافت گل؛ چرا که آب رفته به جوی باز نمی گردد!

تهیه و تنظیم: گروه ورزشی.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *