پایان تلخ آندره آ استراماچونی در فوتبال ایران: استراماچونی از استقلال جدا شد!

عجیب اما واقعی: استراماچونی از استقلال رفت + جزئیات

خبر شوکه کننده است، اما ظاهرا واقعی! بحث از جدایی استراماچونی از استقلال است. خبری شوکه کننده که تیتر یک رسانه ها شده است: استراماچونی از استقلال رفت!

استراماچونی از استقلال

مجله اینترنتی پارسی گو: خبر شوکه کننده است، اما ظاهرا واقعی! بحث از جدایی استراماچونی از استقلال است. خبری شوکه کننده که تیتر یک رسانه ها شده است: استراماچونی از استقلال رفت!

تایید خبر در آنسا و گاتزتا: قرارداد استراماچونی و استقلال فسخ شد!

خبرگزاری آنسای ایتالیا از تهران گزارش داد که آندره آ استراماچونی و کادر فنی وی قراردادشان را با باشگاه استقلال در تاریخ ۶ دسامبر (۱۵ آذرماه) به صورت یکطرفه فسخ کرده اند.

به نوشته ورزش سه این خبر تازه صحه بر آن چیزی است که خبرگزاری ایرنا ساعتی پیش آن را منتشر کرده است؛ اینکه استراماچونی با انتشار نامه ای به باشگاه استقلال فسخ قرارداد خود را به اطلاع مدیران این باشگاه رسانده است.

در نامه استراماچونی که آنسا آنرا منتشر کرده، چنین آمده است: « آندره آ استراماچونی به همراه اعضای کادر فنی مارکو کیسر، سباستین لتو و عمر دانسی اعلام می کنند که به قراردادشان با باشگاه استقلال در روز ۶ دسامبر ۲۰۱۹ پایان دادند. استراماچونی به همراه اعضای کادرفنی مایلند ازاین فرصت استفاده کرده و از بازیکنان تیم اول و سایر اعضای کادرفنی که عملکرد خیلی خوب و همکاری حرفه ای داشتند تشکر کنند. چیزی که به تیم اجازه داد که علیرغم تمام مشکلاتی که وجود داشت به صدر جدول برسند.

آخرین مساله این است که این سرمربی مایل است از همه هواداران فوق العاده استقلال به خاطر حمایت بی‌نظیر و فوق العاده شان تشکر کند و برای همه آن ها موفقیتی را که شایسته آن هستند همراه تیم محبوبشان آرزومند است. با قلبی شکسته از اینکه مجبور است آن ها را ترک کند و با امید اینکه روزی در آینده در کنار هم باشند.»

تیتر گاتزتا دلو اسپورت از جدایی استراماچونی از استقلال

تیتر گاتزتا دلو اسپورت از جدایی استراماچونی از استقلال

تیتر خبرگزاری آنسا: استراماچونی با فسخ قرارداد از استقلال خداحافظی کرد/ تیتر گاتزتا دلو اسپورت: قرارداد استراماچونی و استقلال به دلیل پرداختهای نامنظم فسخ شد

در حال حاضر بهتی شدید و خشمی عجیب هواداران استقلال را در برگرفته و این تصمیم می تواند عواقب سفت و سختی برای امیرحسین فتحی، اعضای هئیت مدیره استقلال و همینطور مسئولان وزارت ورزش داشته باشد که نتوانستند سرمربی ایتالیایی استقلال را که نتایج بسیار خوبی با این تیم در هفته های اخیر کسب کرده بود و این تیم را به صدر جدول رقابت های لیگ برتر رسانده بود، در تیم حفظ کنند.

ماجرا برای مدیران استقلال وقتی سخت‌تر می شود که تنها آنها می دانستند، قرارداد استراماچونی چه زمانی می تواند به صورت یکطرفه در صورت عدم پرداخت مطالباتش فسخ شود.

در شرایطی که بازیکنان تیم فوتبال استقلال در اردو به سر می برند، هنوز مدیران باشگاه واکنشی رسمی به ادعاهای خبرگزاری های ایرانی و ایتالیایی و همینطور نامه منتشر شده از سوی استراماچونی نداشته اند!

واکنش فرشاد کاس نژاد به خبر جدایی استراماچونی

واکنش فرشاد کاس نژاد به خبر جدایی استراماچونی

استقلال و دو نیمه متفاوت: استراماچونی با آمار شگفت انگیز می رود

استراماچونی؛ مربی مستعفی استقلال در این تیم دو نیمه متفاوت داشت. به نوشته ورزش سه در ۵ هفته ابتدایی تیم او از ۱۵ امتیاز ممکن تنها ۳ امتیاز به دست آورد. ۳ تساوی و دو شکست که یکی در دربی رقم خورد حاصل تلاش های این مربی ایتالیایی و شاگردانش بود. خیلی ها در همان شروع مربی ایتالیایی را کوبیدند و رای دادند او هم بدرد استقلال نخواهد خورد و بهتر است کنار گذاشته شود؛ همانند شفر! اما آنهایی که منطقی تر بودند می گفتند چطور مربی ایرانی برای قهرمانی استقلال در سال های نه چندان دور ۳ سال وقت خواست اما نباید به مربی خارجی که هیچ آشنایی با فوتبال ایران ندارد دست کم چند هفته ای وقت داد؟ حرف این طیف منطقی تر بود.

مربی ایتالیایی اما خیلی زود گلیم خود را از آب بیرون کشید. تیم او از هفته پنجم به بعد تبدیل به تیم دیگری شد. استقلال که در ۵ هفته ابتدایی حضور در رده پانزدهم جدول را تجربه کرده بود اکنون تیم صدرنشین است. به این خاطر که از ۸ بازی ۲۲ امتیاز به دست آورده است و در این ۸ بازی تنها دو امتیاز را از دست داد. ۲۲ گل زده در ۸ بازی نشان می دهد استقلال با هدایت استراماچونی زیبا فوتبال می کند. ۲۲ گل زده در ۸ بازی یعنی اینکه معدل گل زنی تیم استقلال در هر بازی ۲.۷۵ است و این فوق العاده است و کمتر تیمی در ایران معدل گل زده اش در هر بازی به این عدد می رسد. فصل گذشته تهاجمی ترین تیم لیگ برتر معدل گل زنی اش در هر بازی کمتر از عدد ۲ بوده است و خیلی از تیم ها هم معدل گلزنی اشان در هر بازی به عدد یک هم نمی رسید چه رسد به ۲. آمارهای ثبت شده از بازی های استقلال توسط سایت یازده نشان می دهد تیم استقلال با هدایت مربی ایتالیایی در ۸ هفته دوم تبدیل به تیم دیگری شده است و اگر قرار به ادامه این روند باشد این فصل از حیث کسب امتیاز، گل زده، مالکیت توپ، ایجاد موقعیت و تعداد پاس آمارهای شگفت انگیزی را از خود به ثبت می رساند.

استراماچونی زودتر از حد تصور استقلال را شناخت و زودتر از حد تصور فوتبال تهاجمی مبتنی بر توان استقلالی ها را در این تیم جا انداخت. این مهمترین نکته در مربیگری فوتبال ایران است که خیلی ها آن را رعایت نمی کنند. برخی مربیان به دنبال این هستند که فوتبال و ایده های خود را در تیم جا بیاندازند در حالی که مربی حرفه ای فوتبال تیم را بر اساس توانمندی های بازیکنان تعریف می کند. نیاز به اشاره نیست که در تیم استقلال مهدی قائدی تبدیل به بازیکن دیگری شده است. او در زمان علیرضا منصوریان هم در استقلال بازی می کرد و ایضا شفر اما کی این قدر با گل ها و پاس گل هایش مورد بحث بود.

آیا نباید قدردان این مربی بود و آیا نباید از زیر سنگ هم شده خواسته های این مربی را برآورده کرد تا ندای رفتن سر ندهد؟ آیا باید با این مربی هم مثل دیگران رفتار کرد؟ و البته چرا باید اجازه داد کارد به استخوان برسد و کار به استعفاء کشیده شود؟ ای کاش تلاش هایی که در حال انجام است تا استراماچونی در استقلال بماند پیش از استعفای او انجام می شد تا کار به اینجا کشیده نمی شد. به هر صورت اگر استراماچونی ایران را ترک کند آمار شگفت انگیزی از خود بجای خواهد گذاشت.

نتایج درخشان استراماچونی با استقلال جدول

نتایج درخشان استراماچونی با استقلال جدول

لحظه به لحظه با داغ ترین خبر روز استراماچونی می‌ماند یا می‌رود؟

خبر فسخ قرارداد یک طرفه از سوی آندره استراماچونی، تمامی خبرهای فوتبالی را تحت تاثیر خود قرار داده است. به نوشته ورزش سه از امروز بعد از ظهر و از زمانی که برای اولین بار خبرگزاری ایرنا اقدام به انتشار نامه فسخ یک‌طرفه سرمربی ایتالیایی استقلال کرد، رسانه های ورزشی و هواداران استقلال به شدت به دنبال اطلاع از اخبار پیرامون این جدایی خبرساز هستند.

استراماچونی که در استقلال کارنامه درخشان از خود به جای گذاشته، بعد از سال های طولانی این باشگاه بسیار مورد علاقه هواداران است و خبر جدایی احتمالی او یک خبر معمولی نیست. بلکه مسئله ای است که می‌تواند تاثیراتی بسیار در صحنه فوتبال ایران داشته باشد.

استقلال و استراماچونی در صدر ترندهای توییتر فارسی. ناگفته پیداست که این مسئله چه تاثیر بزرگی در بحثهای علاقمندان به فوتبال ایجاد کرده است.

۰۰:۴۷: در حال حاضر چهره های مختلف علاقمند به استقلال در شبکه های اجتماعی چون توئیتر و اینستاگرام در حال واکنش نشان دادن به خبر جدایی استراماچونی هستند و هنرمدان و ورزشکاران هر یک به سیاق خود به نقد ماجرای داغ امروز مشغولند.

۰۰:۴۴: خبرنگارانی که برای اطلاع از اوضاع استقلال به سمت هتل المپیک رفته بودند، دقایقی پیش به سمت منازل خود بازگشتند. تلاش آنها با مقاومت جواد زرینچه ره به جایی نبرد.

۰۰:۳۰: اسماعیل خلیل زاده رییس هیئت مدیره استقلال : تکلیف آندره آ استراماچونی فردا مشخص خواهد شد و تلاش ما بر این است او را متقاعد به ماندن کنیم.او در پاسخ به این پرسش که آیا هیات مدیره باشگاه استقلال برای مذاکره با استراماچونی راهی منزل وی شده‌اند اعلام کرد: در مورد خودم می توانم بگویم که نرفته ام اما نمی دانم آیا سایر اعضای هیات مدیره این کار را انجام داده‌اند یا خیر.(ایرنا)

۰۰:۱۹ – استقلال و استراماچونی در صدر ترندهای توییتر فارسی. ناگفته پیداست که این مسئله چه تاثیر بزرگی در بحثهای علاقمندان به فوتبال ایجاد کرده است.

۰۰:۱۶ – دلیلا همسر آندره استراماچونی روز گذشته در پستی اینستاگرامی، با مردم ایران مکالمه ای شورانگیز داشت. حالا که صحبت های او را مرور می‌کنیم به نظر می‌رسد جملات او شبیه به یک خداحافظی غمبار از مردمی است که بنابر آن چه که نوشته، به آن ها علاقه خاصی دارد.

۰۰:۰۲ – علی ضیا مجری معروف صداوسیما به جدایی متوالی مربیان خارجی پرداخته و نوشته: مسئولین عزیز، به خدا تنها دلخوشی بعضی ها همین فوتباله، ازشون نگیرید.

۰۰:۰۰ – امیدرضا روانخواه پیشکسوت آبی ها می‌گوید شوک رفتن استراما از بنزین ۳۵۰۰ تومانی هم بیشتر بوده! وی همچنین اعتقاد دارد استقلال با استراما صحیح ترین مسیر را داشت و فتحی باید می‌دانست چقدر حساسیت در این باره وجود دارد.

۲۳:۵۳ – میلیچ در گفتگو با خبرگزاری ایلنا در پاسخ به سوال راجع به بازگشت استراماچونی گفت: بعید می‌دانم، شاید در آینده این اتفاق بیفتد اما زمانی که هیات مدیره و مدیرعامل جدید به تیم بیایند! بعد از بازی فردا با دیاباته صحبت می‌کنم و بعد از آن‌ خواهیم دید چه می‌شود. ما بازیکن استقلال هستیم و اینگونه هیچ جامی نخواهیم برد.

۲۳:۴۸ – این هم یک توییت خوش بینانه که به صورت احتیاط آمیزی به احتمال حضور استراماچونی در بازی فردا روی نیمکت استقلال پرداخته است. اتفاقی که علاقه مندان فوتبال به شدت دوست دارند فردا رخ بدهد تا این تنش ناگهانی از لیگ فوتبال ایران دور شود.

۲۳:۴۶ – فرشاد کاس نژاد روزنامه نگار ایران ورزشی به ناامیدی هواداران اشاره و پرسشی را از استراماچونی مطرح کرده است: شما با استقلال ادامه می‌دهید آقای استراماچونی؟

۲۳:۴۵ – در شرایطی که استراماچونی در دسترس مدیران باشگاه استقلال نیست، آن ها به‌دنبال مذاکره با پاستورلو مدیر برنامه های او هستند.

۲۳:۳۷ – کاظم اولیایی مدیرعامل سابق استقلال: «امیر حسین فتحی» در تلویزیون ملی و در حضور میلیون‌ها بیننده اعلام کرده بود «قول می‌دهم استراماچونی در استقلال می‌ماند» و حالا چطور شد که که این مربی قراردادش را به طور یک‌طرفه فسخ کرد؟(ایرنا)

۲۳:۳۴ – اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال که تحت فشار هواداران هستند و باموجی از اعتراض و نارضایتی مواجه شده اند، دسته جمعی به خانه استراماچونی رفتند. آن ها قصد دارند به هر قیمتی که شده او را حفظ کنند.

۲۳:۳۰ – روزنامه های ورزشی ایتالیایی همه باهم خبر فسخ قرارداد آندره استراماچونی را پوشش داده اند. منبع اصلی خبر خبرگزاری آنسا، رسانه دولتی ایتالیایی بوده است که استراماچونی نامه فسخ خود را به آن ها ارسال کرده است.

۲۳:۲۲ – آیا استراماچونی حق فسخ قرارداد با استقلال را داشته است؟ امیر ارسلان اسکندری فعال حقوقی ورزش ایران به این سوال پاسخ می‌دهد.

واکنش علی ضیاء به جدایی استراماچونی از تیم استقلال

واکنش علی ضیاء به جدایی استراماچونی از تیم استقلال

قانون فیفا مربوط به بازیکن است نه مربی!

۲۳:۱۷ – تقلای استراماچونی در بازی مقابل فولاد در لحظات پایانی و اشاره اش به پایان وقت. عکس العملی که اولین چالش داوری را در ایران برایش به وجود آورد. استرا اما از این سختی ها جا نخورد و کارش را به بهترین شکل انجام داد تا امروز که انگار خطاب به همه (علاقه مندان فوتبال و مدیران) فریاد بزند و بگوید کار تمام است!

۲۳:۱۰ – در شبکه های اجتماعی جدالی شدید بین هواداران دو تیم پرطرفدار فوتبال ایران استقلال و پرسپولیس در جریان است. استقلالی ها همچنان از اراده ای بالاتر از باشگاه برای از بین رفتن امیدهای قهرمانی، صحبت می‌کنند. در عین حال پرسپولیسی ها هم با اشاره به موضوع جدایی برانکو، اینطور استدلال می‌کنند که این مسئله (سو مدیریت) در باشگاه پرسپولیس نیز رخ داده و برنامه ریزی شده است. با این حال درصد کمی از هواداران استقلال هستند که این موضوع را قبول کنند.

۲۳:۰۷ – استقلال – پیکان با کدام سرمربی؟ این مهم ترین سوالی است که امشب پاسخی برای آن نیست.

۲۳:۰۱ – دیمارتزیو روزنامه نگار مشهور ایتالیایی و فعال در بازار نقل و انتقالات، همواره اخبار استراماچونی را تعقیب کرده است. او در توییتش به صراحت عنوان کرده: «پایان کار استراما در ایران فرا رسیده است.» اما هواداران فوتبال ایران دوست دارند مثل مطالب قبلی این چهره سرشناس ایتالیایی، این یک پیش بینی بدبینانه باشد.

۲۲:۵۸ – در حال حاضر چهره های مختلفی که به باشگاه استقلال علاقه دارند، در شبکه های اجتماعی در حال واکنش به این خبر هستند و هنرمندان، ورزشکاران و… هریک به سیاق خود به نقد اتفاق میپردازند.

۲۲:۵۵ – امیرحسین صادقی مدافع ملی پوش سابق تیم استقلال، ضمن درخواست استعفای فتحی، به وی اعلام کرده که او و هواداران ظرف یک هفته برای بقای استراماچونی در استقلال را جمع خواهد کرد.

۲۲:۵۳ – باشگاه استقلال در حالی که خود را آماده حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا می‌کرد، با شوکی جدی مواجه شده و همه اخبار تحت تاثیر موضوع استراماچونی قرار گرفته است. مدیران استقلال عقیده دارند باتوجه به این که این مربی با استقلال قراردادی دو ساله منعقد کرده، نمی‌تواند اقدام به فسخ قرارداد کند. باتوجه به این که حتی در موضوع پرداخت ها، مسئله تحریم ها مشکل اصلی برای نشستن پول در حساب استراماچونی بوده است.

۲۲:۵۰ – وویسی از علی فتح الله زاده در فضای مجازی منتشر شده که در آن می گوید که جواد زرینچه سرپرست استقلال که فردا روی نیمکت خواهد نشست، گفته من تیم را جمع می‌کنم و استراماچونی کاری نمی‌کرد! صدایی که قطعا برای جواد زرینچه که فردا قرار است سرمربی موقت استقلال باشد، شرایط بدی ایجاد خواهد کرد.

۲۲:۴۹ – مهدی طاهرخانی روزنامه‌نگار ورزشی در توییتر خود نوشته که با مترجم استراماچونی صحبت کرده و این مربی فردا برای پرواز میلان بلیت تهیه کرده است.

۲۲:۴۴ – در حال حاضر و با ورود مقامات ورزشی و سیاسی به موضوع، این امید اندک وجود دارد که استراماچونی پیش از مسابقه مقابل پیکان، به کار خود بازگردد.

۲۲:۳۶ – یکی از مدیران باشگاه استقلال امشب به خبرنگار ما گفت: استراماچونی خواهان کاهش یکساله قراردادش با باشگاه استقلال بوده و بعد از عدم اجابت این خواسته از سوی مدیران استقلال، باتوجه به این که دست بالا را در موضوع قرارداد داشته است، اقدام به فسخ قرارداد خود با استقلال کرده است.

۲۲:۳۱ – در خبرها گفته شده، آندره استراماچونی کشور قطر را برای مقصد آینده خود برگزیده است اما این خبر تنها در حد شایعه و از سوی برخی فعالان حوزه نقل و انتقالات مطرح شده است.

۲۲:۲۶ – از هتل المپیک محل اردوی استقلال خبر می‌رسد که جواد زرینچه در مسابقه فردا مقابل پیکان، سرمربی آبی ها خواهد بود.

۲۲:۲۲ – گفته می‌شود موبایل سرمربی ایتالیایی در تمام روز خاموش بوده و مسئولان استقلال باوجود تلاش بسیار موفق به برقراری تماس با وی نشده اند.

۲۲:۱۹ – هشتگ «استراماچونی بمان» در توییتر داغ شده و هواداران استقلال به دنبال جلب نظر این سرمربی برای ماندن در استقلال هستند.

آندره آ استراماچونی

آندره آ استراماچونی سرمربی مستعفی استقلال که این تیم را به صدر جدول رساند

آیا مرد ایتالیایی برای همیشه رفته است؟ خشم هواداران از جدایی آندره آ استراماچونی

با انتشار خبر فسخ قرارداد آندره آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلال به خاطر مشکلات مالی فضای عجیب از سوی هواداران عصبانی استقلال به وجود آمده است.

به نوشته ورزش سه غیبت آندره آ استراماچونی و دستیارانش در شرایطی رخ داد که تلگرام باشگاه استقلال با انتشار تصاویر تمرین امروز سندی تصویری از حضور نیافتن آنان منتشر کرد اما انتشار نامه فسخ و خداحافظی مرد ایتالیایی با باشگاه استقلال آتش خشم هواداران این تیم را شعله ور کرد.

پیش از این و همانطور که پیش بینی می شد، واکنش ها در فضای مجازی بشدت علیه باشگاه و مدیریت استقلال بود و با وجود آنکه امیرحسین فتحی شب گذشته مشکلات بر سر راه انتقال پول به حساب استراماچونی را شرح داده بود بازهم توضیحات او مورد قبول هواداران قرار نگرفت.

در حال حاضر صفحات مجازی یکسره در حمایت از استراماچونی است که آن جمله روزنامه ایتالیایی درباره اش درست بود: اینکه او تبدیل به بت هواداران شده است. استراماچونی با صدرنشینی استقلال و انجام بازی های تماشایی آبی ها راچنان دلگرم کرده که در چند سال اخیر کم سابقه بوده است و حالا اگر اتفاقات منجر به جدایی او از استقلال شود، تبعاتی بزرگ گریبان مدیران باشگاه و البته وزارت ورزش را خواهد گرفت.

فسخ قرارداد استراماچونی آنچنان باعث نگرانی طرفداران استقلال شده که بسیاری از آن ها از بازیکن ها خواسته اند در بازی مقابل پیکان به میدان نروند و پشت سرمربی تیمشان بایستند. این از معدود دفعاتی است که یک سرمربی خارجی در استقلال به چنین محبوبیتی می رسد و اینچنین طرفداران را امیدوار و یکپارچه می کند و بنابراین وظیفه باشگاه استقلال جلب رضایت و حفظ این سرمربی است که پدیده امسال لیگ ایران بوده و در رده بندی ماهیانه “ورزش سه” به عنوان بهترین مربی ماه آبان نیز انتخاب شده است.

در حال حاضردر استقلال شرایط بحرانی است و هیچکدام از مدیران این باشگاه در پاسخگو نیستند. اینکه استقلال در آستانه بازی با پیکان دچار این مشکل شده و از طرفی مرد محبوب هواداران رفته است شرایط دشواری را در این باشگاه به وجود آورده است.هم اکنون رسانه های ایتالیایی و اروپایی نیز خبر فسخ قرارداد استراماچونی را به عنوان یک اتفاق رسمی منتشر کردند تا این جدایی عجیب شکل واقعیت به خودش بگیرد. سوال مهم این است که آیا فردا جواد زرینچه شهامت این را دارد که روی نیمکت این تیم بنشیند یا اینکه تلاش لحظه آخری مدیران برای بازگرداندن مرد ایتالیایی نتیجه داده و اتفاقی شگفت انگیز رخ خواهد داد.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *