بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کارت سوخت دریافت کردند!

اولین مرحله یارانه جدید امشب واریز می شود + جزئیات

اولین مرحله یارانه جدید امشب واریز می شود. به گفته سخنگوی دولت بعد از گران شدن قیمت بنزین و توسط دولت اولین مرحله یارانه جدید امشب واریز خواهد شد.

یارانه جدید یارانه سوخت یارانه بنزین

مجله اینترنتی پارسی گو: اولین مرحله یارانه جدید امشب واریز می شود. بنا به گفته سخنگوی دولت در نشست خبری، بعد از گران شدن قیمت بنزین و توسط دولت اولین مرحله یارانه جدید امشب واریز خواهد شد.

ربیعی در نشست خبری: اولین مرحله یارانه جدید امشب پرداخت می‌شود/ دولت تصمیم سران قوا را عملی کرد/ ۶۰ میلیون نفر مشمول دریافت بسته معیشتی هستند

سخنگوی دولت گفت: اولین مرحله یارانه جدید امشب به ۲۰ میلیون نفر، مرحله دوم اواخر هفته و مرحله سوم اوایل هفته آینده پرداخت می‌شود. به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان، علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست خبری امروز (دوشنبه ۲۷ آبان) با اشاره به تبیین ابعاد مختلف اجرای مصوبه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه درباره اجرای طرح اجرایی معیشتی دولت و اصلاح قیمت بنزین اظهار کرد: موضوع قمیت بنزین در ۶۰ سال گذشته ایران از موضوعات مهم بوده است، دلیل متعددی برای اصلاح قیمت‌ها وجود دارد.

ربیعی گفت: دولت خود را موظف به حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه و متوسط کرده است. دولت تصمیمی که با تمام سران قوا و کارشناسان اتخاذ کرد را عملی کرد. او با بیان اینکه این مبلغ به همه مردم ایران اختصاص پیدا نمی‌کند، تصریح کرد: یک سیاست عادلانه کردن و برخورداری عادلانه در ذات این طرح نهفته است. مبارزه با قاچاق سوخت هم در این طرح در نظر گرفته شده است. چرا باید یارانه سوخت کشورهای دیگر را بدهیم؟

سخنگوی دولت گفت: دولت سایر ارکان نظام را در جریان این طرح قرار داد و آنها در سه جلسه مختلف این تصمیم را تأیید کردند. با توجه به تأیید سران سه قوه خوشحال هستیم که مورد نظر و موافقت رهبر معظم انقلاب قرار گرفت. ربیعی با تأکید بر اینکه دولت همیشه نظر منتقدان خود را شنیده و باز هم می‌شنود، افزود: هر طرحی در آغاز با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود که در ابتدای مسیر با نظر خبرگان تکمیل‌تر می‌شود.

ادامه داد: دولت به انتقاداتی که در مورد افزایش تورم و باز توزیع منابع بوده توجه کرده و در این جلسه خدمت مردم توضیح داده خواهد شد. برخی در این جلسه و برخی در جلسات آتی توضیح داده می‌شود. سخنگوی دولت گفت: متاسفانه دیدیم برخی به بهانه اجرای مصوبه اقدام به اغتشاش، حمله به زیر ساخت‌ها، اموال خصوصی مردم و تخریب مراکزی مثل بانک‌ها کردند.

ربیعی اظهار کرد: در برخی گزارش‌ها آمده است که عده‌ای از سلاح‌های گرم و سرد استفاده کردند، از گروگان‌گیری تا شهادت که تبریک و تسلیت به خانواده هایشان می‌گویم. او گفت: قطعا کسانی که نگران معیشت خود هستند از کسانی که از سلاح‌ها استفاده کردند، جدا هستند. رفتار‌های آنها کاملا با رفتار تروریست‌های قدیمی ایران که به انتظار کوچک شدن ایران نشستند، منطبق است. در گزارش‌های اخیر خود مردم گزارش‌هایی دادند که عده‌ای صورت خود را با ماسک پوشانده و تخریب می‌کنند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران اعتراض را به حق می‌داند، اما حساب اعتراض با اغتشاش متفاوت است. خدا را شکر که مردم شریف ایران صف خود را از این افراد جدا کردند. ربیعی تصریح کرد: من فکر می‌کنم اغتشاش گران می‌خواهند فضایی درست کنند که صدای معترضان شنیده نشود. به همین دلیل مردم صف خود را از آنها جدا کردند. بیش از هشتاد درصد آرامش در کشور وجود دارد.

سخنگوی دولت گفت: در این میان آمریکا که ظالمانه‌ترین اقدامات را علیه مردم ایران انجام داده، می‌گوید از مردم ایران حمایت می‌کند. بله آقای پمپئو که ظالمانه از تحریم دفاع کرده، معلوم است که از اغتشاش گران دفاع می‌کند. شما حتی به مردم خودتان هم دروغ گفتید. او افزود: افرادی که هیجانی تا دیروز در این تجمعات حضور داشتند، امروز دیگر نیستند.

ربیعی گفت: کشور ما چه با تحریم و چه غیر تحریم نیازمند اصلاح ساختاری است. در این ایام سخت است که معلوم می‌شود چه کسانی پای منافع ملی ایستاده اند و چه کسانی به فکر کسب منافع جناحی و محبوبیت گذرا هستند. سخنگوی دولت تصریح کرد: امیدواریم با کمک همه بتوانیم این طرح را به خوبی اجرا کنیم.

اولین مرحله یارانه جدید امشب پرداخت می‌شود

ربیعی تأکید کرد: امکان تأمین معیشت مردم در این شرایط تنها از طریق اصلاح قیمت بنزین بود راه دیگر افزایش مالیات بود که تبعاتی بر تولید کشور داشت. با اصلاح قیمت بنزین یارانه اقشار برخوردار به اقشار ضعیف اختصاص می‌یابد. خانوار‌های برخوردار ۲۳ برابر اقشار ضعیف از یارانه بنزین برخوردار می‌شدند. سخنگوی دولت گفت: اولین مرحله یارانه جدید امشب به ۲۰ میلیون نفر، مرحله دوم اواخر هفته و مرحله سوم اوایل هفته آینده پرداخت می‌شود.

او در ارتباط با قطع شدن اینترنت گفت: وقتی اعتراض‌ها ایجاد شد اینترنت بود، اما وقتی سنگ در خیابان‌ها خالی می‌شد و از طریق اینترنت اطلاع رسانی می‌کردند شورای امنیت کشور تصمیم به قطع اینترنت گرفت. بانک‌ها و امثال آن از طریق فعال شدن اینترنت ملی مشکلی ندارند. سخنگوی دولت تأکید کرد: تا یکی دو روز آینده اینترنت برخی استان‌ها که مشکل امنیتی در آن وجود ندارد، وصل خواهد شد.

ربیعی درباره آمار کشته شدگان و تعداد تجمعات اخیر گفت: حدود ۸۰درصد امروز کاهش تجمعات را داشتیم.  هیچ کسی در خیابان مجروح نشده است، همه در حمله به تاسیسات نظامی بودند. تعدادی هم با تیراندازی‌هایی بوده که بیرون آمده است. برای ارایه آمار دقیق نیازمند چند روز فرصت هستیم تا آمار ارقام مجروحان و معترضان را گزارش دهیم. عدل، معاون سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: آثار تورمی حاصل از افزایش قیمت سوخت بسیار ناچیز خواهد بود.

معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: آثار تورمی حاصل از افزایش قیمت سوخت بسیار ناچیز خواهد بود. از این درآمد‌ها به دستور رئیس جمهور موظف هستیم نظارت کنیم و حتی یک ریال صرف دولت نمی‌شود. اولین میزان پرداخت را امشب خواهیم داشت مرحله دوم در اواخر همین هفته و مرحله سوم هفته آینده. امشب حدود بیست میلیون نفر مشمول این طرح می‌شود.

۶۰ میلیون نفر شامل دریافت بسته معیشتی هستند

در ادامه این نشست میدری، معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: افرادی که فکر می‌کنند مشمول دریافت بسته معیشتی هستند از طریق سایتی که اعلام می‌کنیم، اقدام کنند. او گفت: ۶۰ میلیون نفر شامل این طرح هستند. بسته معیشتی مطابق آمار سازمان برنامه و بودجه تقدیم خواهد شد. شاخص‌ها بر اساس اطلاعات کد ملی افراد است. افرادی که فکر می‌کنند، مشمول هستند از طریق سایتی که اعلام می‌کنیم اقدام کنند.

معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با همکاری وزارت ارتباطات سامانه‌ای راه اندازی شده که از چند روز دیگر فعالیتش شروع می‌شود. هر وقت پیامکی بخواهد ارسال شود از طریق همین شماره ارسال می‌شود. از مردم عزیز تقاضا می‌کنیم کد ملی خود را به شماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.

وزارت کشور آمادگی افزایش سهمیه خودرو‌ها را دارد

پورسید آقایی، معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودرو‌ها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. با آمادگی در این حوزه این طرح انجام شد. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. مترو و اتوبوس مثل گذشته فعال است، مترو سرویس مناسب و استانداردی می‌دهد.

آقایی افزود: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. خودرو‌های دوگانه سوز از جمله مواردی بود که سهمیه آنان روز شنبه از ۲۰۰ لیتر به ۲۵۰ لیتر افزایش پیدا کرد.

آرامش در بازار حکمفرماست

عباس تابش، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه بررسی‌ها با دقت در تمام حوزه‌های بازار انجام می‌شود، گفت: تلفن‌های گویا فعال هستند و سازمان حمایت آماده پاسخگویی به مردم است. تابش در خصوص بازرسی‌ها تأکید کرد: حدود ۱۵۰۰ بازرس اتاق اصناف بازرسی می‌کنند و ۷۸۰۰ بازرس اتحادیه داریم.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: روز قبل ۴۳۰۰ بازرس اتاق اصناف و صنعت، معدن و تجارت کار خود را آغاز کردند. بررسی قیمت ۱۰۰ کالایی که مرتب بررسی می‌کنیم دیروز با هفته قبل یکی بوده است. ۱۳ قلم کالا ۵ تا ۷ درصد بوده که دلیل منطقی داشته است. بررسی دیروز کاملا آرامش بازار را نشان می‌دهد.

تأثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم حدود چهاردرصد است

قربانی، معاون بانک مرکزی تصریح کرد: امیدواریم با مجموعه تدابیری که اندیشیده شده تورم کنترل شود. معاون بانک مرکزی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در ارتباط با تأثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم گفت: مجموعا آن‌چیزی که بانک مرکزی حساب کرده حدود چهار درصد است. او افزود: بسته‌های تکمیلی حمایتی و کنترل قیمت کالا و خدمات در نظر گرفته شده است. اصلاح قیمتی فعلی اثرات تورمی محدودی خواهد داشت.

همچنین دهقان دهنوی، معاون وزیر اقتصاد و دارایی اظهار کرد: تأثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم بیش از سه و نیم درصد نخواهد بود. معاون وزیر اقتصاد و دارایی درباره تأثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم گفت: محاسبات ما نشان می دهد اثر مستقیم این افزایش قیمت کمتر از ۲درصد است. اثر غیر مستقیم هم دارد. نهایتا اثر جمع همه اینها نشان می دهد که بیش از سه و نیم درصد نخواهد بود. نگرانی مردم برحسب تجارب گذشته است.

آمادگی سازمان تعزیرات برای کنترل بازار

انصاری معاون وزارت دادگستری گفت: سازمان تعزیرات در کنار مابقی سازمان‌ها کاملا آمادگی دارد با فعال کردن حوزه‌های کاری خود اقدامات موثری انجام دهد. معاون وزارت دادگستری افزود: تعداد ناوگان گشت خود را ۲ برابر کردیم، علاقه‌مندیم که اخلالی در بازار نداشته باشیم، قول دادیم د ارجاعات را در کمترین زمان ممکن انجام دهیم.

بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کارت سوخت دریافت کردند

وکیل زاده، مدیرکل پخش فرآورده‌های نفتی درباره کارت سوخت گفت: اکنون حدود ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر برای دریافت کارت سوخت ثبت نام کردند و بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کارت سوخت خود را دریافت کردند. افراد هر زمان کارت سوخت خود را دریافت کنند، می‌توانند تا ۶ ماه سهمیه کارتشان را ذخیره کنند. او ادامه داد: به ۵۰۰ هزار خودروی فرسوده بالای ۲۵ سال هم کارت سوخت تعلق خواهد گرفت.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *