جزئیات افزایش قیمت بنزین! + تصاویر

بنزین گران شد + فیلم و جزئیات

از ساعت ۱۲ شب ۲۴ آبان ماه بنزین گران شد و قیمت هر لیتر بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین معمولی ۳۰۰۰ تومان و هر لیتر بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان اعلام شد.

قیمت جدید بنزین و افزایش یارانه بنزین گران شد

مجله اینترنتی پارسی گو: از ساعت ۱۲ شب ۲۴ آبان ماه بنزین گران شد و قیمت هر لیتر بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین معمولی ۳۰۰۰ تومان و هر لیتر بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان اعلام شد. به تبع این افزایش قیمت، بسته کمک معیشتی خانوارها به ازای خانواده یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان، و خانوارهای ۵ نفره ۲۰۵ هزار تومان اعلام شده است.

آغاز سهمیه‌بندی بنزین همراه با افزایش یارانه‌ها: دولت نرخ جدید بنزین را اعلام کرد

همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد. به نوشته فارس، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای طرح مدیریت مصرف سوخت را اجرایی کرد. متن این اطلاعیه به قرار زیر است:
 
بسمه تعالی

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

“سهمیه بندی سوخت”

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه ، از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز به ترتیب بیان شده در این اطلاعیه انجام می شود.

۱- میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو به ترتیب زیر است :

جدول تیپ خودروهای مشمول سهمیه

۲) – قیمت بنزین معمولی سهمیه ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد بود .

– قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خواهد بود .

– قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان خواهد بود .

۳) از ساعت صفر روز ۲۴ سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸ همه خودروها به کارت سوخت شخصی آن ها واریز شده و سهمیه خودروهای شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است . استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود .

۴) کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده اند ، از ساعت اجرای طرح، سهمیه سوخت ایشان محفوظ است و از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند .

افرادی که کارت سوخت ندارند ، شامل کسانی که تاکنون درخواست المثنی نداده اند ، کسانی که درخواست داده و هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند و همچنین کسانی که کارت سوخت برایشان صادر شده ولی در باجه معطله شرکت ملی پست است ، سهمیه همه آنها از همین امروز محفوظ و ذخیره خواهد شد.

۵) نرخ CNG‌ بدون تغییر خواهد بود .

۶) برای مسافربرهای بر پایه اینترنت ( اسنپ و تپ سی) مشروط برآن که نرخ های خود را از مقادیر مصوب ، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند ، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت . برای تامین سوخت خودروهای مسافر برخطی و بین شهری ، آژانس های مسافربری و آموزشگاه های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذگردیده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

۷) به منظور رفاه حال دارندگان خودروها با اولویت وانت بارها مقررگردید وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف مدت یک ماه ضوابط تشویقی برای توسعه مصرف CNG‌ در خودروها را تنظیم و به تصویب شورای اقتصاد برسانند .

۸) همچنین به خودروهای همه دستگاه های اجرایی دولتی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ، سهمیه بنزین تعلق نمی گیرد و این خودروها باید با قیمت هر لیتر ۳۰۰۰ تومان نسبت به دریافت بنزین اقدام کنند .

۹) قیمت نفت گاز با کارت سوخت جایگاه دار بدون تغییرخواهد بود.

به گزارش فارس، محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌ سازمان برنامه و بودجه پس از انتشار اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به آغاز مرحله جدید اجرای قانون هدفمند‌ی یارانه‌‌ها، اظهارداشت: سازمان برنامه و بودجه موظف شد عینا همه منابع حاصل از اصلاح قیمت جدید را به حساب سرپرستان خانوارها واریز کند.

وی افزود: دولت به خانوارها از یک نفر تا ۵ نفر، به میزان ۵۵ تا حداکثر ۲۰۵ هزار تومان پرداخت خواهد کرد. رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: این کمک معیشتی یک هفته تا ۱۰ روز دیگر به حساب سرپرستان ۱۸ میلیون خانوار واریز می‌شود.

بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه ( کمک معیشتی) برای خانوارهای ۱ نفره ۵۵ هزار تومان، برای خانوارهای ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوارهای ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان،‌ خانوارهای ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای ۵ نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود.

کمک معیشتی خانوارها چه میزان افزایش می‌یابد؟
  تعداد اعضای خانوار   میزان افزایش یارانه 
  ۱ نفر   ۵۵ هزار تومان
  ۲ نفر   ۱۰۳ هزار تومان
  ۳ نفر   ۱۳۸ هزار تومان
  ۴ نفر   ۱۷۲ هزار تومان
  ۵ نفر

  ۲۰۵ هزار تومان

فیلم: نرخ جدید بنزین اعلام شد

بنزین گران شد و نرخ جدید بنزین و اطلاعات افزایش سبد معیشتی خانوارها نیز به تبع آن اطلاع رسانی شد. در فیلمی که مشاهده می فرمایید نرخ جدید بنزین و جزئیات آن اعلام شده است:

فیلم: توضیحات نوبخت درباره نرخ جدید بنزین، بسته حمایتی و افزایش یارانه ها

بنزین گران شد و به تبع آن بسته حمایتی و سبد معیشتی خانوارها هم از هر نفر ۵۵ هزار تومان در ماه تا خانوارهای ۵ نفره ۲۰۵ هزار تومان در ماه افزایش یافت. جزئیات این خبر را از زبان دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مشاهده بفرمایید:

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *