حمله به ایمیل ها: از فایل های ضمیمه شده مخرب تا گنجاندن لینک های مخرب!

هشدار: حمله به ایمیل ها با گنجاندن لینک های مخرب!

مراقب ایمیل های خود باشید. چراکه قبلا حمله به ایمیل ها با ضمیمه های آلوده انجام می گرفت، حالا حمله به ایمیل ها با گنجاندن لینک های مخرب صورت می پذیرد.

هک و هوش مصنوعی

مجله اینترنتی پارسی گو: مراقب ایمیل های خود باشید. چراکه اگر سابق بر این حمله به ایمیل ها با ضمیمه های آلوده انجام می گرفت، در حال حاضر حمله به ایمیل ها با گنجاندن لینک های مخرب صورت می پذیرد.

درحالی که برای مدت های طولانی انجام حملات ایمیلی بدافزاری از طریق ارسال فایل های ضمیمه آلوده انجام می شد، این روش تغییر کرده و گنجاندن لینک های مخرب جایگزین روش قبلی شده است.

حتما بخوانید

استفاده از نسل جدید هوش مصنوعی در هک!

روش حمله به ایمیل ها تغییر کرد

به نوشته فارس به نقل از زددی نت، در حالی که در سال های قبل هکرها ترجیح می دادند برای آلوده کردن رایانه های کاربران ایمیل هایی با فایل های ضمیمه آلوده ارسال کنند، این روش مدتی است تغییر کرده و این افراد ترجیح می دهند آدرس های URL آلوده ای را در ایمیل های مذکور جاگذاری کنند تا رایانه کاربران با کلیک بر روی این آدرس ها آلوده شود.

یافته های موسسه تحقیقاتی پروف پوینت نشان می دهد در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بخش اعظم ایمیل های آلوده ارسالی حاوی لینک هایی به فایل های آلوده و نه فایل های ضمیمه آلوده بوده اند و روند غالب در این زمینه تغییر کرده است.

بر اساس همین بررسی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ حدود ۸۵ درصد از کل هرزنامه های آلوده حاوی لینک به فایلی آلوده برای بارگذاری بوده اند و این فایل ها در قالب ضمیمه ایمیل ارسال نشده بودند. این روند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ نیز به همین شکل بوده است.

حتما بخوانید

آشنایی با بزرگترین هکرهای جهان و روش کار آنها! + عکس

هک و هکر آرمین راد

روش حملات ایمیلی بدافزاری تغییر کرد

به نظر می رسد افزایش هشیاری کاربران و کلیک نکردن آنها بر روی فایل های ضمیمه مشکوک که موجب افزایش ناکامی هکرها شده، در نهایت این افراد را بدین نتیجه رسانده که باید از روشی متفاوت یعنی گنجاندن لینک های آلوده برای اقناع و فریب کاربران استفاده کنند.

از سوی دیگر باید توجه داشت که ارسال ایمیل های حاوی لینک در دنیای تجارت بسیار متداول است و بسیاری از افراد نیز در مکاتبات شخصی خود دست به چنین کاری می زنند. از این روش قبل از هر چیز برای ارسال بدافزارهای بوت نت استفاده می شود و ارسال تروجان های بانکی و بدافزارهای سرقت اطلاعات در رتبه های بعدی قرار دارد.

گردآوری و تنظیم: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *