ماجرای دخالت در کار فرهاد مجیدی چیست و آیا فرهاد با نتایج ضعیف دست به فرافکنی زده است؟

ماجرای نتایج ضعیف تیم ملی امید و دخالت در کار فرهاد مجیدی چیست؟

بعد از شکست عجیب تیم ملی امید با چهار گل برابر ازبکستان، منتقدان به سرمربی جوان این تیم انتقاد کردند و از سوی دیگر موضوع دخالت در کار فرهاد مجیدی مطرح شد.

دخالت در کار فرهاد مجیدی

مجله اینترنتی پارسی گو: بعد از شکست عجیب و غریب تیم ملی امید با چهار گل برابر ازبکستان، حواشی پیرامون این تیم زیاد شد. منتقدان به مجیدی انتقاد کردند و از سوی دیگر موضوع دخالت در کار فرهاد مجیدی مطرح شد. موضوعی که البته با متنی که فرهاد مجیدی در صفحه شخصی اش منتشر کرد شروع شد و با مصاحبه وی به اوج رسید! اما ماجرای دخالت در کار فرهاد مجیدی چیست و آیا فرهاد با نتایج ضعیف دست به فرافکنی زده است؟ بخوانید تا بدانید:

با واکنش فرهاد مجیدی در فضای مجازی اختلاف‌ها در تیم امید به اوج رسید

بعد از دو شکست متوالی تیم ملی امید مقابل ازبکستان انتقادها از فرهاد مجیدی و تیمش به اوج رسید که واکنش شدید وی را به همراه داشت. به نوشته ورزش سه دو شکست عجیب تیم ملی امید برابر ازبکستان در تاشکند باعث شد تا انتقادها از فرهاد مجیدی، مدیریت تیم ملی و نحوه نمایش این تیم اوج بگیرد. امید‌های فوتبال ایران که چهار دهه است به المپیک صعود نکرده‌اند حالا به دنبال طلسم شکنی همراه با سرمربی جوان و محبوب خود هستند. مسئله ای که پس از شکست ۱-۰ و ۴-۱ برابر ازبکستان تحت پوشش قرار گرفت و حالا بسیاری از نسل جدید فوتبال ایران ناامید هستند.

اما بعد از این دو شکست تیغ تیز انتقادات به سمت مجیدی گرفته شده و برخی از کارشناسان هم او را در حد مربیگری تیم ملی امید به جای کرانچار نمی‌دانند؛. مسئله‌ای که واکنش تند فرهاد مجیدی در صفحه مجازی را به همراه داشته ، جایی که همیشه روابط عمومی اصلی این ستاره سابق فوتبال ایران بوده است. او در این رابطه نوشته است: از روز اول به چیزی جز موفقیت در راه المپیک فکر نکردم و این سنگ‌اندازی‌ها و پروژه‌های مشترک باعث نخواهد شد که من و شاگردانم در تیم امید از اهدافمان دور شویم و اتفاقا مصمم‌تر هم خواهیم شد و ایمان دارم موفق می شویم. به سفارش دهنده‌های مطالب یکبار دیگر هشدار می‌دهم: حق دخالت ندارید.

مجیدی پس از گفت و گویی که با ورزش سه داشته ، این بار هم به طور واضح حرف از دخالت افراد دیگری در تصمیماتش به زبان آورده است. او که پس از بازگشت به ایران طی درخواستی خواستار دیدار فوق العاده با مهدی تاج شده امروز به اهواز رفته بود تا بازی تیمهای فولاد و سپاهان را ببیند؛ تصمیمی که نشانگر عزم او برای بقا در تیم المپیک است، اگرچه اختلافاتی جدی و پنهان نشدنی میان او و دیگر تصمیم گیران تیم امید بروز کرده و این بار مجیدی با اتهام “سفارش مطلب” دعوا را به جایی برده که بین او و نفرات دیگر یکی در رینگ باقی بماند .

تیم ملی امید با بازیکنان خوبی که دارد مهیا حضور در دور دوم صعود به المپیک می‌شود. تیمی که در سید چهارم قرار گرفته و به احتمال فراوان با قدرت‌هایی مثل استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، ژاپن، ازبکستان و قطر هم گروه خواهد شد اما شرایط فعلی و روحیه ضعیف تیم بعد از شکست سنگین مقابل ازبک ها فعلا فدراسیون و کمیته فنی را نسبت به آینده بیمناک کرده است.

چه کسانی در کار فرهاد مجیدی انتقاد می کنند انتقاد اینستاگرامی مجیدی به مداخله گران

چه کسانی در کار فرهاد مجیدی انتقاد می کنند انتقاد اینستاگرامی مجیدی به مداخله گران

فرهاد مجیدی: اگر دخالت نکنند موفق می شویم!

فرهاد مجیدی سرمربی تیم ملی المپیک ایران پس از انجام دو بازی تدارکاتی در ازبکستان با وجود دو شکست مقابل حریفان همچنان با روحیه و امیدوار صحبت می کند.

به نوشته ورزش سه مجیدی که اهل مصاحبه نیست در مکالمه ای کوتاه با خبرنگار ورزش سه با کمی گلایه از شرایطی که در آن قرار دارد صحبت می کند و عقیده دارد بهتر است در کارش دخالتی صورت نگیرد و او با استقلال کامل کار را پیش ببرد.

حرف های مجیدی یک نکته عجیب دارد؛ اینکه او قصد تغییر در اسکواد تیم امید را دارد. گفت وگو را بخوانید و ببینید که چرا!

آقای مجیدی، در فاصله چهار ماه تا شروع رقابتهای انتخابی المپیک توکیو، تیم امید به نظر شما در چه شرایطی قرار دارد؟

من ابتدا درگذشت خانم سحر خدایاری را به همه دختران و زنان سرزمینم، به هواداران استقلال و همه مردمی که بابت این اتفاق تلخ متاثر شدند، تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم همان طور که امروز سخنگوی هیات دولت گفتند هر چه زودتر شرایط حضور زنان که حق طبیعی‌شان است، در استادیوم‌های ایران مهیا شود. درباره تیم امید هم بگویم که در این مدت سه اردو برگزار شد. سعی کردم از نفراتی استفاده کنم که در یک سال گذشته به تیم امید دعوت شده بودند. از طرفی لیگ برتر هم فقط دو هفته برگزار شده و برای اردوهای بعدی تعداد زیادی از نفرات تغییر خواهند کرد. با تمام احترامی که برای کادرفنی قبلی قائلم به نظرم در لیگ ایران بازیکنان بهتر و باکیفیتی حضور دارند که جایشان در تیم امید خالی بوده.

قرار بود شما دستیار خارجی انتخاب کنید اما گویا امید نمازی به کادرفنی اضافه شد.

اولین دستیار خارجی که جهت عقد قرارداد معرفی کردم، سانچز مربی آکادمی اسپانیول بود اما فدراسیون اصرار داشت که قرارداد ۶ ماهه ببندد و سانچز به عنوان یک مربی حرفه‌ای خواستار قرارداد یک ساله شد که فدراسیون نپذیرفت. بعد از این یک دستیار صربستانی معرفی کردم که ۸ سال سابقه کار در آکادمی رئال مادرید را داشته و سرمربی تیم زیر ۲۳ سال ترکمنستان هم بوده که متاسفانه مورد تایید قرار نگرفت و بعضی از اعضای کمیته فنی مثل آقای اکبر محمدی با حضور این مربی مخالفت کردند! برای من جای سوال است که چطور افرادی که رزومه خاصی ندارند درباره حضور یک دستیار خارجی بارزومه در تیم امید مخالفت می‌کنند. البته آنها خودشان گزینه‌هایی را درنظر داشتند که مورد تایید من قرار نگرفت.

امید نمازی، جهت دستیاری به تیم امید اضافه شد. این انتخاب شما بوده؟

من باوجود مخالفت‌های غیرمنطقی و غیر حرفه‌ای بعضی از اعضای کمیته فنی و اطرافیان، شرایط فدراسیون را درک کردم و خودم با آقای نمازی مذاکره کردم و از ایشان خواستم که در راه المپیک در کنار ما باشند.

بازی با ازبکستان چطور بود؟

ابتدا باید از فدراسیون تشکر کنم که شرایط این دو بازی دوستانه را فراهم کرد. ازبکستان تیم بسیار خوبی است و از نظر کیفی فعلا جلوتر از ما هستند. به نظرم ازبکستان، مدعی جدی صعود به المپیک است و ما نیاز داریم که تغییرات زیادی در نفرات انتخابی ایجاد کنیم و به تغییر استراتژی نیاز داریم. من حتما طی هفته‌های آینده با بررسی دقیق، بازیکنان جدیدی را برای اردوی بعدی به تیم امید دعوت خواهم کرد.

از صحبتهای شما می‌توان نتیجه گرفت که تا به امروز انتخاب نفرات دعوت شده به تیم امید با نظر کمیته فنی و مسؤولان تیم امید انجام شده.

من روز اولی که آمدم قول دادم همه تلاشم را برای صعود به المپیک انجام بدهم و حالا هم به غیر از این فکر نمی‌کنم اما اگر دخالت نکنند و اجازه بدهند من کارم را انجام بدهم با نفراتی که خودم دعوت خواهم کرد شرایط بهتری رقم خواهد خورد. مطمئنم که آقای تاج با نگاه حمایتی و مثبتی که نسبت به تیم امید دارند، با دستورات و اقدامات لازم به مسائل و مشکلات رسیدگی خواهند کرد.

وقتی فرهاد مجیدی انتقاد و پیشنهاد را دخالت می نامد صفحه رسمی اینستاگرام فرهاد مجیدی

وقتی فرهاد مجیدی انتقاد و پیشنهاد را دخالت می نامد صفحه رسمی اینستاگرام فرهاد مجیدی

واکنش مجیدی به منتقدان: حق دخالت ندارید

سرمربی تیم امید در واکنش به عملکرد شاگردانش در دو بازی تدارکاتی مقابل ازبکستان متنی را در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرد. به نوشته ایلنا، با گذشت دو هفته از مسابقات لیگ برتر در فیفا دی به اضافه تیم ملی بزرگسالان، بازیکنان تیم امید که از سوی کادرفنی به اردوی فراخوانده شده بودند در تهران اردو برپا کردند و به دنبال برنامه از پیش تعیین شده برای برپایی اردوی تدارکاتی و دو بازی دوستانه مقابل ازبکستان راهی تاشکند شدند.

تیم تحت هدایت فرهاد مجیدی پس از بازی دوستانه با تیم ملی بزرگسالان در تهران، برای اولین بار در یک بازی خارج از خانه مقابل حریف قرار می‌گرفت. تیم امید در اولین بازی مقابل ازبکستان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و در بازی دوم با نتیجه چهار بر یک حساب کار را مقابل رقیبش واگذار کرد.

بازیکنان تیم امید که به همراه سرمربی جوانشان خود را برای شرکت در دور دوم مسابقات مرحله انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می‌کنند به دنبال این دو شکست که البته در بازی تدارکاتی رخ داده بود مورد انتقاد قرار گرفتند و در راس این تیم مجیدی به عنوان یک سرمربی تازه کار بیشتر مورد توجه قرار داشت.

مجیدی که در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود دخالت‌ها موجب شد تا برخی از بازیکنان دعوت شده در این اردو مورد تایید او نباشند در صفحه رسمی اینستاگرامش در واکنش به انتقادها نوشت: “از روز اول به چیزی جز موفقیت در راه المپیک فکر نکردم و این سنگ‌اندازی‌ها و پروژه‌های مشترک باعث نخواهد شد که من و شاگردانم در تیم امید از اهدافمان دور شویم و اتفاقا مصمم‌تر هم خواهیم شد و ایمان دارم موفق می‌‍شویم. به سفارش دهنده‌های مطالب یکبار دیگر هشدار می‌دهم: حق دخالت ندارید.

تهیه و تنظیم: مجله اینترنتی پارسی گو

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *