با کمال تعجب و با وثیقه یک میلیارد تومانی نجفی، قاتل میترا استاد آزاد شد!

کمتر از ۴ ماه پس از قتل: محمد علی نجفی آزاد شد!

نجفی آزاد شد! در حالیکه کمتر از ۴ ماه از قتل میترا استاد توسط وی گذشته است. محمد علی نجفی میترا استاد را به به قتل رساند و با وثیقه یک میلیاردی آزاد شد.

محمد علی نجفی به جرم قتل میترا استاد تحت تعقیب قرار گرفت

مجله اینترنتی پارسی گو: محمدعلی نجفی متهم پرونده قتل میترا استاد ظهر امروز با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی از اوین آزاد شد. نجفی آزاد شد! در حالیکه کمتر از ۴ ماه از قتل میترا استاد توسط وی گذشته است. محمد علی نجفی همسر دوم خود میترا استاد را به ضربه گلوله به قتل رساند و با وثیقه یک میلیاردی آزاد شد.

قتل میترا استاد توسط محمد علی نجفی

محمدعلی نجفی دیروز آزاد شد!

به نوشته رکنا، محمدعلی نجفی ساعاتی پیش با تودیع وثیقه از اوین آزاد شد. میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران- صبح روز سه شنبه ۷ خردادماه با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

محمد علی نجفی آزاد شد

محمد علی نجفی آزاد شد

طبق اعلام علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران، اتهامات محمدعلی نجفی چنین عنوان شد:

  • الف- قتل عمد خانم میترا استاد
  • ب- حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز
  • ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی).

سه جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

نهایتا غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هشتم مرداد ماه ۹۸ با اشاره به صدور رای پرونده قتل میترا استاد و ابلاغ آن به وکلای طرفین پرونده، گفت: در کیفرخواست، سه عنوان اتهامی برای متهم عنوان شده قتل عمد، ایراد صدمه غیرموثر در قتل و همچنین نگهداری اسلحه غیرمجاز. دادگاه در دو موضوع متهم را مجرم تشخیص داده؛ «قتل عمد» را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیاء دم مبنی بر قصاص چون حق الناس است حکم به قصاص صادر کرده است. دادگاه در مورد «ایراد صدمه غیر موثر در قتل» رای برائت صادر کرده چون دادگاه بر خلاف دادسرا به این نتیجه رسید که صدمات وارده به مقتول «یک صدمه» بوده، دو تیر به او اصابت نکرده بلکه یک تیر ابتدائا به کف دست اصابت کرده از دست عبور کرده و در قفسه سینه مقتوله جای گرفته است. به موجب قانون هر گاه ضربه، ضربه واحدی باشد هر چند جراحات متعدد باشد یک حکم صادر می شود و چون با اقدام واحد این عمل انجام شده، همان حکم اشد که «قصاص» است مورد حکم دادگاه قرار گرفته است. محمدعلی نجفی از اتهام دیگر تبرئه شده و در مورد «نگهداری سلاح غیر مجاز» هم دادگاه ایشان را به دو سال حبس محکوم کرده است.

پس از اعلام رای، گودرزی وکیل مدافع نجفی گفت که به رای صادره مبنی بر قصاص و حبس موکلش اعتراض خواهد کرد. ۲۳ مردادماه برادر میترا استاد نیز با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از اعلام رضایت از قصاص نجفی خبر داد.

تهیه و تنظیم: مجله اینترنتی پارسی گو

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *