توهین جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تایباد در مجلس به افغان ها!

زمانی که افغان ها به ایران حمله می کردند ما دفاع می کردیم!

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی علیه افغان ها جملاتی به زبان آورد و در برنامه زنده تلوزیونی حاضر به عذرخواهی نشد.

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی

مجله اینترنتی پارسی گو: جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی علیه افغان ها جملاتی به زبان آورد و در برنامه زنده تلوزیونی حاضر به عذرخواهی نشد.

جلیل رحیمی جهان آبادی چه توهینی به افغان ها کرد؟

وی گفت: شما به شهر تربت جام آمدید و به مردم گفته اید نماینده شما انقلابی نیست و نامه جمع کنید تا رد صلاحیت شود. آقای کریمی قدوسی آن زمانی که اجداد شما بستگان شما از افغانستان به ایران حمله می کردند ما ایرانی بودیم و از ایران دفاع می کردیم.

این عضو حزب کارگزان ادامه داد: چه کسی به شما شناسنامه ایرانی داده است، چه کسی به شما اجازه داده است به ارکان نظام بتازید، چند روز سابقه جبهه دارید، چندتا عملیات شرکت کرده اید که به درجه سرداری رسیدید؟ از کی شما ایرانی شدید که ما ایرانی نبودیم.

نکته جالب اینکه جلیل رحیمی جهان آبادی روی خط تلفنی برنامه صبحگاهی شبکه سوم سیما آمد. اما به جای عذرخواهی از افغان ها صرفا ادعا و توهین هایش را به کریمی قدوسی را تکرار کرد.

حتما بخوانید

توهین جنجالی جلیل رحیمی جهان آبادی به افغان ها!

نماینده تایباد: قصدم از گفتن تابعیت افغانستانی داشتن کریمی قدوسی،توهین به مردم افغانستان نیست

روزنامه اعتماد در مصاحبه با جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، نماینده اصلاح‌طلب مردم تایباد در مجلس شورای اسلامی در باره اظهارات دیروزش در مجلس،علیه کریمی قدوسی پاسخ داده است.

وی گفته است: این موضوع را مسوولان قضایی و امنیتی کشور باید پاسخ دهندکه وقتی فردی به این حد به مسوولان عالیرتبه مملکت می‌تازد و به هرکسی که دلسوز این مملکت است و رهبری و قانون اساسی را قبول دارد و آنان را متهم به ضدانقلاب می‌کند، چرا با او برخوردی صورت نمی‌گیرد. اگر با او برخوردی شده و ما بی‌خبریم، بگویند که چه برخوردی با او صورت گرفته است. چه زمانی محکوم شده است.

من معتقدم که رفتار کریمی‌قدوسی به مملکت آسیب می‌زند و تنش قومی و مذهبی در کشور ایجاد می‌کند. این اقدامات یا از سر جهالت است یا از سر برنامه‌ریزی.

آیا دستگاه با شرافت وزارت اطلاعات توانایی شناسایی جاسوسان را در این کشور ندارد که کریمی‌قدوسی این افراد را شناسایی می‌کند؟ چرا آقای کریمی‌قدوسی به وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه و نمایندگان مجلس توهین می‌کند؟ مگر ما برده کریمی‌قدوسی هستیم؟ آقای کریمی‌قدوسی نگاه کند به چه افرادی توهین کرده است؟

سازمان‌های امنیتی به نظر من باید وضعیت آقای کریمی‌قدوسی، هم موضوع تابعیت او و هم حضورش در جبهه و هم رفتارهایش را بررسی کنند. یک نفر بلند شود و بگوید کریمی‌قدوسی نماینده شورای نگهبان و رهبری است یا خیر؟ رهبر معظم انقلاب آیا نیاز دارد که کریمی‌قدوسی از او نمایندگی کند؟ همه این مملکت سرباز رهبری هستند چه نیازی دارد که کریمی‌قدوسی مملکت را به خودی و غیرخودی تقسیم کند؟ چرا کریمی‌قدوسی به خودش حق می‌دهد به دیگران توهین کند؟

حاضرم اگر کریمی‌قدوسی بخواهد در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان جلسه بگذاریم و موضوع را بررسی کنیم و ببینیم که رفتارهای ایشان خلاف شأن نمایندگی است یا اظهاراتی که کرده‌ام.

وقتی می‌گویم کریمی‌قدوسی تابعیت افغانستانی دارد، قصدم توهین به مردم افغانستان نیست، مردم افغانستان مردمی شریف و باایمان هستند و من ۴ سال در این کشور مسوولیت داشته‌ام و زندگی کرده‌ام اما سوال من این است که فردی که تابعیتش اکتسابی است و ذاتی نیست، می‌تواند نماینده مجلس شود یا خیر. اگر ایشان ایرانی‌الاصل هستند سابقه تابعیت خود و خانواده‌اش را اعلام کند.

گفتنی است آقای جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم شریف تایباد در مجلس شورای اسلامی در برنامه زنده صبحگاهی شبکه سوم سیما به صورت تلفنی روی خط برنامه آمد، اما فارغ از بحث های سیاسی، حاضر به عذرخواهی از مردم شریف کشور افغانستان نشد و صرفا ادعای قبلی اش را تکرار کرد.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: دنیای اقتصاد

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *