چرا استند آپ کمدی علیرضا خمسه در کانادا جنجالی شد؟

استند آپ کمدی جنجالی علیرضا خمسه در کانادا + واکنش کاربران

ویدئوی کوتاهی از اجرای استند آپ کمدی علیرضا خمسه در برنامه خمسه شو که در کشور کانادا اجرا میشود در فضای مجازی دست به دست میچرخد.

علیرضا خمسه

مجله اینترنتی پارسی گو: ویدئوی کوتاهی از اجرای استند آپ کمدی علیرضا خمسه در برنامه خمسه شو که در کشور کانادا اجرا میشود در فضای مجازی دست به دست میچرخد.

استندآپ کمدی علیرضا خمسه در کانادا جنجالی شد

علیرضا خمسه در کانادا و اجرای جنجالی استندآپ کمدی اش جنجال ساز شد. به تازگی ویدئویی کوتاه از اجرای استندآپ کمدی علیرضا خمسه در فضای مجازی منتشر شده که انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

علیرضا خمسه هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر و سینمای ایران چندروز پیش در میان ایرانیان مقیم کانادا استند آپ کمدی برگزار کرد؛ شوخی های عجیب او در این مراسم در فضای مجازی سوژه شده است.

خمسه در این برنامه که با عنوان «خمسه شو» در کشور کانادا اجرا شده، می‌گوید: «این قدر هوا خوبه که روی خلق‌وخوی مردم هم تأثیر گذاشته. روز اولی که رسیده بودم، به جای تهران که همه عصبی‌ان و به هم فحش میدن، [این جا می‌گفتند] صبح بخیر، روز خوبی داشته باشید، سلام و… دقت کردم دیدم سگ‌هاشون هم همین جورن. وقتی رسیدم، رسما یه سگ به من گفت: هلو، گود مورنینگ!» و صدای سگ درمی‌آورد. او بعد این طور ادامه می‌دهد که سگ‌های ایرانی پاچه می‌گیرند، کلاغ‌ها هم به جای آن که «قارقار» کنند، «قِرقِر» می‌کنند و بر سر مردم، خراب‌کاری می‌کنند.

حتما بخوانید

فیلم جنجالی استند آپ کمدی علیرضا خمسه در کانادا

واکنش کاربران به اجرای علیرضا خمسه در خمسه شو

کاربران شبکه‌های اجتماعی در مخالفت با محتوای استندآپ علیرضا خمسه، از اواخر هفته قبل، صدها توئیت نوشتند و هزاران کامنت گذاشتند.

پر واضح است، آن چیزی که کاربران را به خشم آورده، نه شوخی خمسه با سگ‌ها و کلاغ‌های تهران، بلکه قیاس او بین ایرانی‌ها و کانادایی‌هاست. در ماه‌های گذشته علاوه بر خبر زایمان نگار جواهریان در کانادا، ویدئویی از یکی از حامیان تحریم ایران که چند وقتی است از کشور متواری شده، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که از «مهربون بودن»، «انسان بودن» و «نایس بودن» مردم کانادا می‌گفت و تأکید داشت که ایرانی‌ها «حسود» و «بدخواه» هستند.

به نظر می‌رسد مجموع چند واقعه پی‌درپی، باعث شده کاربران نسبت به هر مقایسه‌ای با کانادایی‌ها واکنش‌های انتقادآمیز نشان دهند، به خصوص آن که این اتفاقات، غالباً با تحقیر ملت ایران همراه بوده است.

یکی از کاربران توئیتر در واکنش به استندآپ خمسه و عصبانی خواندن مردم ایران نوشت: «خوبه خمسه بدونه اگر مردم کانادا هم مثل مردم ایران هر روز هدف آماج ده‌ها عملیات روانی بودند، عصبی می‌شدند.»

کاربر دیگری نیز این گونه واکنش نشان داد: «یه مرض هست به اسم سندروم شاپرک که میری اونور، همه چی به نظرت نایس میاد. انگار نوع پیشرفته‌اش به جناب خمسه هم سرایت کرده که کلاغ و سگ اون جا هم براش نایس شدن!»
شخصی دیگر به این شکل به خمسه کنایه زد: «حاضره برای تحقیر ملتش صدای سگ هم دربیاره!»

کاربری هم نوشت: ببینید چجوری ایران و ایرانی و تحقیر و مسره میکنه حتی به حیوانات ایران هم رحم نمیکنه خییلی مسخره س ک واسه خندیدن بیای ملتت و کشورتو مسخره کنی بعد هر هر بخندی

لبه پیکان انتقاد بسیاری از کاربران، به مجموعه سلبریتی‌ها بود، مثل این توئیت: «سلبریتی موجودی است که تا زمانی که تو ایرانه، ملت بزرگ و مهربان و عزیز و شریف و دوست داشتنی ایران از دهنش نمی‌افته، ولی وقتی رفت خارج، شروع می‌کنه به تحقیر کردن!»

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: دلگرم

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *