پلیس هیچگاه در مقابل مردم نیست و همواره خود را حامی و خدمتگذار مردم می‌داند!

دستور فرمانده انتظامی تهران: دفاع همه‌ جانبه از ماموران پلیس

دفاع همه‌ جانبه از ماموران پلیس در خصوص صیانت و دفاع از مأموران پلیس در مأموریت های محوله، از اهم اظهارات سردار حسین رحیمی است.

دفاع همه‌ جانبه از ماموران پلیس

مجله اینترنتی پارسی گو: دفاع همه‌ جانبه از ماموران پلیس در خصوص صیانت و دفاع از مأموران پلیس در مأموریت های محوله، از اهم اظهارات سردار حسین رحیمی است. فرمانده انتظامی پایتخت گفت: حداقل وظیفه ما به عنوان فرمانده و مسؤول در پلیس پایتخت، دفاع از حقوق و شخصیت همکارانمان به عنوان مجریان و ضابطان قانونی در حین انجام وظیفه است.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، درخصوص بحث صیانت و دفاع از ماموران پلیس در ماموریت‌های محوله اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی ماموران پلیس است که امنیت بی‌نظیری در پایتخت برقرار است.

فرمانده انتظامی تهران به ماموریت‌های متنوع و متکثر پلیس در شب و روز پرداخت و تصریح کرد: همکاران ما انواع و اقسام ماموریت‌ها را انجام می‌دهند و اینگونه نیست که ماموریتشان یکجانبه و یک بعدی باشد؛ مبارزه با سارقان، مواد فروشان و مزاحمان خیابانی و نوامیس و برقراری امنیت عمومی، انضباط اجتماعی و امنیت اخلاقی جامعه از جمله ابعاد مختلف ماموریت همکاران ما در پلیس‌های تخصصی است.

دفاع همه‌ جانبه از ماموران پلیس حداقل وظیفه ماست

عالی ترین مقام انتظامی پایتخت اعلام کرد: حداقل وظیفه ما به عنوان فرمانده و مسئول در پلیس پایتخت، دفاع از حقوق و شخصیت همکارانمان به عنوان مجریان و ضابطان قانونی در حین انجام وظیفه است.

وی با تاکید بر این مطلب که «پلیس هیچگاه در مقابل مردم نیست» و همواره خود را حامی و خدمتگذار مردم می‌داند، گفت: البته باید گفت پلیس با کسانی که قانون را زیر پا گذاشته و حقوق سایر شهروندان را تضییع می‌کنند با اقتدار و جدیت برخورد خواهد کرد.

سردار رحیمی در این خصوص که آیا حقوق و مزایای ماموران پلیس امنیت اخلاقی با توجه به هجمه‌ای که در برخورد با هنجارشکنان به آنها وارد می‌شود با سایر پلیس‌های تخصصی متفاوت است یا نه، اظهار داشت: حداقل حقوق کارکنان دولت را ماموران پلیس دریافت می‌کنند؛ اما با افتخار باید بگویم که علی‌رغم کمترین دستمزد با تمام وجود برای ایجاد امنیت و آرامش و انضباط اجتماعی برای مردم خدمت می‌کنند.

گفتنی است مشاهدات خبرنگار ما حاکی از آن است که تعدادی از هنجارشکنان در حین تذکر ماموران گشت امنیت اخلاقی همواره به ماموران بی‌احترامی کرده و با الفاظ زشت و رکیک ماموران را مورد خطاب قرار می‌دهند.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: مشرق

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *