واکنش رئیس فدراسیون تیراندازی و رئیس انجمن تیر و کمان معلولان به پناهندگی پوریا جلالی پور!

جزئیات پناهندگی پوریا جلالی پور + عکس

پناهندگی پوریا جلالی پور در جریان مسابقات جهانی هلند به ایران اتفاق افتاد و وی پناهنده شد. اگرچه به گفته مسئولان، امکان بازگشت او به ایران وجود دارد.

پناهندگی پوریا جلالی پور

مجله اینترنتی پارسی گو: پوریا جلالی پور در جریان مسابقات جهانی هلند به ایران باز نگشت و پناهنده شد. اگرچه به گفته مسئولان، امکان بازگشت او به ایران وجود دارد. جزئیات پناهندگی پوریا جلالی پور را در ادامه مطالعه می فرمایید:

رییس انجمن تیروکمان معلولان به تشریح جزییات برنگشتن کماندار ایران از مسابقات جهانی هلند به کشور پرداخت و البته گفت: منتظر بازگشت او به ایران هستیم.

واکنش رئیس انجمن تیر و کمان معلولان به پناهندگی پوریا جلالی پور

مجید کهتری در گفت و گو با ایسنا، درباره جزئیات برنگشتن کماندار ایران از مسابقات جهانی هلند به کشور اظهار کرد: پوریا جلالی پور کماندار ریکرو معلولان برای نخستین بار نبود که به تورنمنت برون مرزی اعزام می‌شد و پیش از این نیز در تورنمنت‌های مختلفی شرکت کرده بود. در این تورنمنت نیز زمانی که راهی هلند

شدیم در فرودگاه آمستردام زمانی که بارها را تحویل می‌گرفتیم متوجه شدیم که ویلچر رمضان بیابانی یکی از کمانداران کامپوند به دلیل فشار زیاد شکسته شده و قابل استفاده نبود. همان جا یکی از مسؤولین هواپیما به ما گفت شما ویلچر تهیه کنید ما غرامتش را پرداخت می‌کنیم. همان لحظه پوریا به برادرش که در بلژیک اقامت داشت زنگ زد و از او خواست که برای بیابانی ویلچر تهیه کند.

وی گفت: زمانی که به هتل رسیدیم برادر پوریا که از محل اقامتش تا هتل یک ساعت فاصله زمانی داشت به هتل رسید و ویلچری که تهیه کرده بود را با احترام تقدیم ما کرد. حتی احساس کردم که دوست دارد همراه برادرش در هتل بماند که من مخالفت کردم و گفتم صلاح نیست همراه تیم بماند. البته به او گفتیم اگر می‌خواهد مسابقات را پیگیری کند، می‌تواند جداگانه هتل بگیرد.

رئیس انجمن تیروکمان معلولان اضافه کرد: برادر پوریا جلالی پور از همان روز اول در مسابقات حضور داشت و پیگیر نتایج برادرش بود. البته من چون درگیر مسابقات بودم فقط روز آخر برادرش را دیدم که متأسفانه پوریا به خاطر استرس بالا بازی آخرش را واگذار کرده بود و شرایط روحی خوبی نداشت و به خاطر اینکه نتوانسته بود در میکس ریکرو روی سکو قرار بگیرد گریه می‌کرد و برادرش او را دلداری می‌داد. چون فردای آن روز قرار بود به ایران بازگردیم به کمانداران گفتم وسایل و تجهیزات خود را زودتر جمع کنند. بعد از پایان مسابقات پوریا با هماهنگی که با امید نجاری سرپرست تیم انجام داده بود، خواست همراه برادرش چون ناهار نخورده بود بیرون برود و بعد از ناهار به هتل بازگردد.

پوریا جلالی پور

وی افزود: زمانی که به هتل برگشتم سراغ جلالی‌پور را گرفتم که متأسفانه نیامده بود. حتی نجاری به خاطر اعتمادی که به او کرده بود از این قضیه بسیار ناراحت شده بود. همان شب به او گفتم با نماینده حراست وزارت ورزش و جوانان که در هتل دیگری بود تماس بگیرد و موضوع را به صورت قانونی پیگیری کند. حتی پلیس محلی و سفارت ایران در هلند را نیز در جریان گذاشتیم و پلیس فردای آن روز به ما زنگ زد و گفت آدرس منزل برادرش را پیدا کرده و طی صحبتی که با پوریا داشتند وی به آنها گفته بود به مدت یک ماه ویزا دارد و می‌خواهد چند روزی را پیش برادرش بماند و سپس به ایران بازمی‌گردد.

کهتری خاطرنشان کرد: البته پلیس محلی به ما گفت پاسپورت جلالی‌پور تا زمان اتمام ویزایش دست آنهاست و مشکلی وجود ندارد. به هر صورت امیدوارم این مساله ختم به خیر شود و جلالی‌پور بعد از چند روز اقامت در بلژیک به کشور بازگردد تا مشکلی برای تیم به خاطر بی‌فکری یکی از ورزشکاران پیش نیاید.

وی در پایان پیرامون این پرسش که آیا خانواده این ورزشکار در ایران به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: مادرش در ایران است و طی تماسی که با او داشتیم گفت قرار نبود پسرش در آنجا بماند و قطعاً برمی‌گردد. ما امیدواریم که به ایران بازگردد و همه چیز ختم به خیر شود تا شرایط برای بقیه کمانداران جهت اعزام به مسابقات سخت‌تر نشود.

واکنش رئیس فدارسیون تیراندازی به پناهندگی پوریا جلالی پور

رئیس فدراسیون تیراندازی نیز در خصوص پناهندگی ورزشکار پاراتیراندازی گفت ما که نمی‌توانیم به ورزشکار قفل و زنجیر بزنیم! ورزشکار باید عِرق ملی داشته باشد. برادر جلالی‌پور دو روز در هلند حضور داشت و برادرش را تشویق می‌کرد. بعد از مسابقه او به ناهار رفت ما هم یک سرپرست داریم و یک حراست. وقتی دیدیم نیست،‌گفتیم حتماً شب می‌آید وقتی شب نیامد سریع به سفارت اطلاع دادیم این موضوع به پلیس هم گزارش داده شد. ما احتمال می‌دادیم او همراه با برادرش به بلژیک رفته باشد. این موضوع را به پلیس هم گفتیم. شب همان روز پلیس به ما اطلاع داد که خانه برادر جلالی‌پور را در بلژیک دیده‌اند و این ورزشکار در آنجاست. او گفته سه روز ویزا دارد و به ایران برمی‌گردد حالا نمی‌دانم می‌آید یا خیر. وقتی با مادر این ورزشکار صحبت کردم تعجب کرد که چه کسی می‌خواهد از او در کشور دیگر مراقبت کند.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. ایسنا ۲. فارس

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *