فیلم و عکس قتل میترا استاد توسط محمد علی نجفی: سیر تا پیاز قتل میترا استاد توسط شهردار سابق تهران!

فیلم کامل حضور محمد علی نجفی در آگاهی تهران + تصاویر

چرا شهردار سابق تهران میترا استاد را کشت؟ چرا به قتل خود اعتراف کرد؟ بخشی از ابهامات موجود را فیلم کامل حضور محمد علی نجفی در آگاهی تهران حل می کند.

شلیک به قلب اصلاحات فیلم کامل حضور محمد علی نجفی در آگاهی تهران

مجله اینترنتی پارسی گو: ماجرای قتل میترا استاد توسط محمد علی نجفی موضوع داغ این روزهای کشور است. چرا شهردار سابق تهران میترا استاد را کشت؟ چرا به قتل خود اعتراف کرد؟ و چرا از طریق شکایت و… اختلاف خود با همسر دومش را حل نکرد؟ همه اینها سوالاتی است که در این رابطه وجود دارد. بخشی از ابهامات موجود را فیلم کامل حضور محمد علی نجفی در آگاهی تهران حل می کند. این فیلم را مشاهده بفرمایید و گزارش وطن امروز درباره این قتل مرموز را بخوانید:

فیلم کامل حضور محمد علی نجفی در آگاهی تهران

مصاحبه محمد علی نجفی با خبرنگار صدا و سیما درباره قتل میترا استاد

شلیک به قلب اصلاحات (روزنامه وطن امروز)

شوک‌کننده‌، باورنکردنی، وحشتناک…؛ حتی کلمات هم قادر نیستند خبر قتل همسر دوم محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران و معاون اسبق رئیس‌جمهور را آن هم توسط خود نجفی شرح دهند.

روز گذشته ۸ ساعت پر تب و تاب از لحظه اعلام خبر عجیب قتل «میترا استاد» (نجفی) همسر دوم محمدعلی نجفی تا زمان بازداشت نجفی به جرم کشتن همسرش گذشت تا بی‌سابقه‌ترین خبر حوادث کشور را شاهد باشیم. نام محمدعلی نجفی تا پیش از این در صفحات سیاسی و اجتماعی روزنامه‌ها و سایت‌های خبری بود اما از این به بعد نام این چهره شاخص اصلاح‌طلبان را باید در صفحات حوادث دنبال کرد.

اعتراف محمد علی نجفی به قتل میترا استاد همسر دومش

اعتراف محمد علی نجفی به قتل میترا استاد همسر دومش

آغاز التهاب

حوالی ساعت ۱۳ دیروز خبر قتل میترا استاد که بعد از ازدواج با شهردار تهران به میترا نجفی شهره شده بود، در آپارتمان شماره ۲۷۰۱ برج آرمیتای سعادت‌آباد واقع در خیابان خوردین تهران رسانه‌ای شد. بررسی‌های اولیه نشان داد مقتول در حمام و با ۲ گلوله به قلب و دستش به قتل رسیده است. سرهنگ «بابک نمک‌شناس» رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در حاشیه حضور خبرنگاران در مقابل برج محل قتل میترا استاد در شهرک غرب تهران گفت: وقوع حادثه قتل ساعت ۱۲:۳۰ به پلیس گزارش و با حضور عوامل پلیس در محل مشاهده شد جسد یک زن حدوداً ۳۵ ساله در حالی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته در حمام افتاده است. وی با بیان اینکه علت اصلی مرگ، اصابت گلوله به قفسه سینه بوده است، گفت: بنا بر گزارش کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب آثار شلیک چند گلوله دیگر هم در محل مشاهده شد که بلافاصله سرپرست دادسرای جنایی تهران به همراه بازپرس آقای دشتبان و اکیپ بررسی صحنه جرم و اداره دهم ویژه قتل در محل حاضر شدند. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت با بیان اینکه تحقیقات برای دستگیری مظنون اصلی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: فرضیه‌های مختلفی درباره این جنایت مطرح شده که تمام آنها در حال بررسی است اما تاکنون کسی دستگیر نشده است. شواهد نشان از یک قاتل آشنا می‌داد و با بررسی دوربین‌های برج آرمیتا مشخص شد قاتل شوهر مقتول یعنی محمدعلی نجفی است. به این ترتیب قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران دستور دستگیری اولین و آخرین متهم این حادثه یعنی نجفی را صادر کرد. در همان زمان غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضائیه نیز در اظهاراتی اعلام کرد اکیپ‌های مربوط به کشف جرم و پزشکی قانونی به همراه پلیس آگاهی مستندات این حادثه را جمع‌آوری می‌کنند.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این میان رسانه‌ها ناگهان از متواری شدن محمدعلی نجفی خبر دادند. ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه ماموران و تیم جنایی وارد خانه دختر نجفی در منطقه ولنجک تهران شدند و دریافتند نجفی قبل از حضور آنها با برجا گذاشتن یادداشتی گریخته است. نجفی در این یادداشت پیامی با این مضمون نوشته بود که پشیمان است و اصلا نباید زن دوم می‌گرفته است!

چرا محمد علی نجفی میترا استاد را کشت

چرا محمد علی نجفی میترا استاد را کشت

درخواست یک گفت‌وگو

در خلال ساعات پرخبر بود که خبرنگار یک پایگاه خبری- تحلیلی مدعی شد روز قبل از جنایت میترا استاد با وی تماس گرفته و خواهان گفت‌وگو با این رسانه شده است. خبرنگار انصاف‌نیوز با انتشار مدارکی نوشت: «میترا استاد ساعت ۱۵:۳۱ دوشنبه، در تماسی تلفنی با خبرنگار ما گفته بود می‌خواهم مصاحبه‌ای کنم تا کمی از آبروی رفته‌ام بازگردد. او همچنین از وعده‌های پیش از ازدواجش گفت که مدعی بود محقق نشده است. میترا استاد مدعی شد همچنان با دکتر نجفی زندگی می‌کند. در این مکالمه، قرار شد که میترا استاد سه‌شنبه به دفتر انصاف نیوز بیاید تا گفت‌وگویی مفصل انجام شود اما شب در پیامکی نوشت: «ما می‌ریم مسافرت ان‌شاءالله بهتون خبر می‌دم برای قرار حضوری». او همچنین ساعت ۲۴:۴۰ (۴۰ دقیقه بامداد) ۲ عکس‌نوشت برای خبرنگار انصاف‌نیوز فرستاد و پیام تشکر خبرنگار را که نزدیک ۸ صبح امروز ارسال شده بود سین کرده بود. میترا استاد زمستان سال گذشته هم با صدایی گرفته و بغض‌آلود گفته بود می‌خواهد بهمن‌ماه مصاحبه‌ای انجام دهد اما آن را هم کنسل کرد و گفت: «با اطرافیانم که مشورت کردم گفتند فعلا دست نگه‌دار، شاید تغییری رخ دهد».

پسر میترا استاد درباره دست بزن محمد علی نجفی گفت

پسر میترا استاد درباره دست بزن محمد علی نجفی گفت

نجفی دست بزن داشت

همسر دوم نجفی پسر ۱۳ ساله‌ای داشت. وی در گفت‌وگو با سایت رکنا گفت: نجفی دست بزن داشت. مدام مادرم را کتک می‌زد. یکبار مانع شدم که دست مرا شکست. قرار بود با مادرم بیرون برویم. من از مدرسه با آژانس بازگشتم. پول آژانس نداشتم، آمدم تا از مادرم پول آژانس را بگیرم که متوجه شدم مادرم مرده است. وی گفت: شوهر مادرم مجوز اسلحه داشت و همیشه اسلحه را در خانه نگه می‌داشت. وقتی به خانه رسیدم یک زن و مرد که دختر آقای نجفی و راننده وی بودند در حال شکستن در خانه بودند و در نهایت وارد خانه شدیم و جسد مادرم را پیدا کردیم!

چرا محمد علی نجفی میترا استاد را کشت

چرا محمد علی نجفی میترا استاد را کشت

تلاش ابلهانه برای تبرئه نجفی

با وجود اینکه همه شواهد نشان می‌داد نجفی قاتل همسر دوم خود است اما رسانه‌های اصلاح‌طلب در اقدامی غیرحرفه‌ای سعی در تبرئه نجفی داشتند و با عناوینی مثل نجفی متواری نشده، تحقیقات از همسر مقتول در حال انجام است، این موضوع که نجفی مظنون اصلی قتل همسرش است کذب محض است، نجفی در صحنه قتل نبود و… می‌خواستند افکار عمومی را منحرف کنند. این اقدام غیرحرفه‌ای و کاملا مبتدیانه در حالی بود که قاتل بودن نجفی کاملا محرز بود و دروغ این رسانه‌ها بزودی افشا می‌شد. خبرگزاری‌های ایسنا و ایلنا سردمدار این تکذیبیه‌های مضحک بودند و نشان دادند نمی‌توانند حتی خبر حوادثی و جنایی را بدون عینک جناحی و سیاسی نگاه کنند.

سلفی جنجالی محمد علی نجفی با میترا استاد همسر دومشسلفی جنجالی محمد علی نجفی با میترا استاد همسر دومش

سلفی جنجالی محمد علی نجفی با میترا استاد همسر دومش

توئیت معنادار کرباسچی

در میان خبرهای پراکنده دیروز، توئیت معنادار دبیرکل حزب سازندگی خبرساز شد. غلامحسین کرباسچی با هشتگ «شهرداری، نجفی و اصلاحات» مخالفت خود با شهردار شدن نجفی را یادآوری کرد و در توئیتی نوشت: «ماهیت تأسفبار حادثه قتل میترا استاد هرچه باشد نمی‌توان مسؤولیت کسانی را که ۲ سال قبل به‌رغم اصرار و تذکر برخی دلسوزان و مراکز مسؤول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، این چاه‌ ویل را برای اصلاحات و نجفی حفر کردند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، نادیده گرفت». این توئیت حاشیه‌های فراوان انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان شهردار تهران و مخالفت برخی از نهادهای نظارتی در مخالفت با این حکم را یادآوری می‌کرد. در آن ایام نهادهای نظارتی نجفی را مناسب شهرداری تهران نمی‌دانستند اما با فشار عجیب رسانه‌ای و تبلیغاتی جریان اصلاحات سرانجام حکم نجفی صادر شد و وی فقط چند ماه شهردار ماند که با انتقاد از عملکرد ضعیف او در مدیریت شهری سرانجام استعفا کرد تا نقطه تاریکی در کارنامه جریان اصلاحات و شورای شهر اصلاحاتی شده تهران ایجاد شود.

همسر اول و دوم محمد علی نجفی

همسر اول و دوم محمد علی نجفی

بازداشت قاتل

سرانجام محمدعلی نجفی عصر دیروز با مراجعه به پلیس آگاهی و معرفی خود، به قتل همسرش اعتراف کرد. شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران درباره آخرین اخبار مربوط به جنایت خانوادگی در منطقه سعادت‌آباد تهران گفت: محمدعلی نجفی به پلیس آگاهی تهران مراجعه و خود را تسلیم مأموران کرد. نجفی با اعتراف به قتل همسرش، انگیزه خود را از ارتکاب جنایت، اختلافات خانوادگی مطرح کرده است. سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: دست‌نوشته‌ای از جانب نجفی کشف شده که در آن به ارتکاب جنایت و همچنین علت و انگیزه خود اعتراف کرده است.

محمد علی نجفی و میترا استاد میترا نجفی

محمد علی نجفی و میترا استاد میترا نجفی

حاشیه‌های نجفی و همسر دوم

محمدعلی نجفی ۶۸ ساله با روی کار آمدن دولت روحانی در سال ۱۳۹۲ به کابینه بازگشت و در اولین پست مدیریتی خود معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی شد. البته روحانی وی را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش معرفی کرد اما او تنها با اختلاف یک رای از مجموع ۲۸۴ رای (۱۴۲ رای مثبت، ۱۳۳ رای منفی، ۹ رای ممتنع) موفق به حضور در وزارت آموزش‌وپرورش نشد. ۲ روز بعد از رأی عدم اعتماد مجلس به نجفی، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران وی را به معاونت رئیس‌جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور منصوب کرد. محمدعلی نجفی در ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ از سمت خود به علت بیماری استعفا کرد و روحانی طی حکمی محمدعلی نجفی را به سمت مشاور رئیس‌جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی منصوب کرد. وی ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ پس از استیضاح رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، طی حکمی به عنوان سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد. او ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ به پیشنهاد مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان گردشگری و موافقت روحانی به عضویت شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری و ۲۶ آبان ۱۳۹۴ به پیشنهاد علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش‌وپرورش، به عضویت شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درآمد. محمدعلی نجفی ۱۹ مرداد ۱۳۹۶، توسط اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران به عنوان گزینه نهایی شهرداری تهران برگزیده شد. او اول شهریورماه با شروع به کار رسمی شورای شهر پنجم به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب و پنجم شهریور با دریافت حکم از وزارت کشور، رسماً به عنوان شهردار کار خود را آغاز کرد و جایگزین محمدباقر قالیباف شد اما ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ از سمت خود استعفا کرد. این حکم با انتقادات بسیاری همراه شد، چون نجفی مکررا به علت بیماری از سمت‌های مدیریتی کناره‌گیری کرده بود و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد چندین بار از سمت شهرداری تهران هم استعفا کرد و در نهایت شورای شهر تهران ۲۱ فروردین ۹۷ با رأی اکثریت اعضای شورای شهر با استعفای نجفی موافقت کرد. از همان زمان حاشیه‌های زندگی نجفی آغاز و تصاویر وی با یک زن جوان در فضای مجازی منتشر شد. در همان ایام کوتاه شهردار بودن، موضوعات زیادی درباره استعفای نجفی و همسر دومش (میترا استاد) مطرح شد و برخی‌ها دلیل استعفای شهردار پایتخت را همین داشتن همسر دوم و حواشی آن دانستند تا جایی که همسردوم پرده از حواشی برداشت و گفت: «هر فردی می‌تواند عاشق شود و ازدواج کند، همه انسان‌ها تا زمانی که جان دارند حس دوست داشتن در وجودشان است. هر انسانی یک زندگی خصوصی دارد؛ چه آقای دکتر نجفی و چه هر شخصیت دیگری؛ درست نیست با کسی که واقعا اینقدر برای کشور و نظام زحمت کشیده است، اینطور رفتار کنند؛ با تمسخر صحبت کنند که ایشان چرا ازدواج کرده است».

شلیک به قلب اصلاحات فیلم کامل حضور محمد علی نجفی در آگاهی تهران

شلیک به قلب اصلاحات فیلم کامل حضور محمد علی نجفی در آگاهی تهران

بعد از انتشار این گفته‌ها، فاطمه دانشور، عضو سابق شورای شهر به صحبت‌‌های همسر دوم نجفی در اینستاگرام واکنش نشان داد و گفت: «همان بهتر که نجفی استعفا کرد». وی گفته بود: «به‌عنوان یک زن و فعال اجتماعی حوزه توانمند‌‌سازی زنان و کودکان آسیب‌دیده می‌گویم مهم نادیده گرفتن همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان است که احساسات، نجابت، وفاداری و مهربانی‌شان نادیده گرفته می‌شود؛ زنانی که بیشتر عمر و جوانی خود را پای همسران‌شان گذاشته‌‌‌اند. متاسفانه این قصه سر دراز دارد و بسیار در سطح مدیران دولتی و خصوصی کشور دیده می‌شود؛ آشکار یا پنهان، موقت یا دائم! درد سهمگینی که هر چقدر به لایه‌‌های پایین‌‌‌‌‌‌تر جامعه می‌رویم اثراتش سخت‌‌‌‌‌‌تر و خرد‌کننده‌‌‌‌‌‌تر است». حالا بعد از حدود یک سال حاشیه‌های شهردار اسبق، خبر قتل همسر دوم وی توسط خود نجفی جامعه را تکان داد؛ قتلی که در سطح بالای سیاسی و با بهانه نازل اختلافات خانوادگی رخ داده و یک چهره معروف سیاسی اصلاح‌طلب را تبدیل به قاتل کرده است. از این پس نام نجفی را باید در صفحات حوادث جست‌وجو کرد، نه صفحات سیاسی.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. مشرق ۲. وطن امروز (به نقل از پیشخوان)

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *