علی دایی: پراید ۵۰ و تیبا ۷۵ میلیون شده اما قرارداد ما بالا نرفته است

خبر عجیب: علی دایی از سایپا اخراج شد!

باشگاه سایپا در اقدامی عجیب به دلیل مصاحبه علی دایی بعد از بازی با ذوب آهن، وی را از این باشگاه اخراج کرد. علی دایی در مصاحبه از مشکلات مالی گلایه کرده بود.

علی دایی سایپا

مجله اینترنتی پارسی گو: باشگاه سایپا در اقدامی عجیب به دلیل مصاحبه بعد از بازی با ذوب آهن، علی دایی را از این باشگاه اخراج کرد. علی دایی در مصاحبه خود بعد از بازی با ذوب آهن که در اصفهان و با برتری ۲ بر صفر سایپا همراه بود، سخنان تندی علیه مجموعه سایپا به زبان آورد که موجب شد تا عجیب ترین اخراج لیگ برتر رقم بخورد و سرمربی تیمی که به گفته مدیران و مسئولانش فراتر از انتظار نتیجه گرفته است، اخراج شود.

در بیانیه اخراج علی دایی از باشگاه سایپا آمده است: مقوله حرفه‌ای گری در ورزش بر احترام متقابل باشگاه‌ها، مربیان، بازیکنان و تمامی دست‌اندرکاران این حوزه نسبت به یکدیگر بنا گردیده است و خروج از این چارچوب، تنش‌زا بوده و می تواند باشگاه‌ها را با چالش‌هایی بس جدی مواجه نماید.

در این راستا، باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا با سه دهه قدمت و نقش آفرینی در سطح اول فوتبال کشور همواره با رعایت مباحث اخلاق حرفه‌ای در ورزش، فرهنگ‌سازی لازم را در این زمینه انجام داده و سعی کرده به دور از هرگونه حاشیه‌پردازی، نگاهی اصولی و اخلاقی به این مقوله داشته باشد.

ولی متاسفانه در نشست خبری پس از دیدار تیم های سایپا و ذوب آهن اصفهان، در روز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۸، رفتار غیر حرفه‌ای، مصاحبه خارج از عرف و اظهار نظر غیر تخصصی جناب آقای علی دایی، منشور اخلاقی و مفاد قرارداد فی‌مابین با باشگاه سایپا را زیر پا گذاشت و علی رغم تذکرات قبلی، بی احترامی ایشان به مجموعه گروه خودروسازی سایپا، موجب ناراحتی و تکدر خاطر مجدد قشر عظیمی از کارگران شریف و زحمتکش این مجموعه صنعتی بزرگ گردید و همزمان با روزهایی که متعلق به این عزیزان بوده و به نام «کار و کارگر» نامگذاری شده است، کام آنها را تلخ کرد، بطوریکه مراجعات مکرر و متعدد ایشان به مجموعه مدیریتی گروه سایپا و خواسته این بزرگواران (به عنوان صاحبان اصلی این گروه صنعتی) در خصوص لزوم برخورد با سرمربی تیم فوتبال، موجب گردید تصمیم هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا مبنی بر ادامه همکاری با آقای دایی تا پایان فصل به منظور حفظ آرامش تیم، تحت تاثیر قرار بگیرد و در راستای توجه به مطالبات بر حق کارگران شریف و کارکنان فهیم گروه خودروسازی سایپا، قرارداد آقای علی دایی به عنوان سرمربی تیم فوتبال سایپا فسخ و ایشان از باشگاه اخراج گردید.

گفتنی است، مسئولیت فنی تیم فوتبال سایپا تا آخر فصل جاری به جناب آقای ابراهیم صادقی سپرده شده است.

مصاحبه علی دایی بعد از بازی با ذوب آهن: پراید ۵۰ میلیون شده اما قرارداد ما بالا نرفته است!

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: ما تنهاتر از گذشته هستیم، نه کسی سراغ ما را می‌گیرد و نه کسی به سر تمریناتمان می‌آید. علی دایی در نشست خبری بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن اظهار کرد: امروز یکی از بهترین بازی‌های ما بود، در نیمه اول و دوم فرصت آن‌چنانی به ذوب آهن ندادیم، کناره‌ها و عمق را بستیم، به خوبی دفاع کردیم، وقتی توپ را از دست می‌دادیم بهتر از ذوب‌آهن بودیم، حداقل سه چهار موقعیت خوب خراب کردیم، باید به غیرت و شرافت و مردانگی بچه‌هایم تبریک بگویم، ما تنهاتر از گذشته هستیم، نه کسی سراغ ما را می‌گیرد و نه کسی به سر تمریناتمان می‌آید.

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: امروز هم خبر خوشی به ما دادند یک ناهار به بچه‌های تیم می‌دادند که آن هم رستوران اعلام کرد دیگر نمی‌دهد من بازیکن ندارم سارفو سه چهار روز است به تمرین نیامده مجبور شدم او را به اصفهان نیاورم، در حساس‌ترین نقطه دفاعی از بازیکن جوان استفاده کردیم، تیم ما خوب کار کرد، مردانه بازی کرد و بچه‌های ما مستحق این پیروزی بودند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا چند سال است تیم سایپا در میانه جدول قرار دارد، گفت: همه چیز در این مسأله دخیل است، زمانی که ما بازی می‌کردیم همه از مدیرعامل تا باغبان زمین پشت ما بودند و از ما حمایت می‌کردند در آن زمان مدیرعامل کارخانه هم پشت ما بود اما الآن کسی پشت ما نیست.

دایی ادامه داد: خیلی از بازیکنان ۶۰ درصد پول گرفته‌اند و بعضی نیز با آبشن‌ها ۵۰ درصد گرفته‌اند، باز این‌ها شرف و غیرت داشتند که کار می‌کنند، سال قبل با این‌که جزو تیم‌هایی بودیم که کمترین بودجه را داشتیم بازیکنان بزرگی مثل قلی‌زاده، ترابی و دانشگر را تربیت کردیم، ما بازیکنان‌ما را از دست دادیم اما نتوانستیم جایگزینی برای آن‌ها پیدا کنیم، من ۵ بازیکن مصدوم دارم و اکنون با یک تیم جوانان کار می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در ادامه ابراز داشت: کار کردن با این شرایط سخت است، مدیرعامل جدید ما فقط یک بار پیش از بازی قبلی آمد و گفت ما با قدرت آمده‌ایم که شما کار کنید، ما قدرتی ندیدیم، تیمی که طرفدار ندارد باید پول بدهند تا بازیکنان با انگیزه کار کنند اما فقط وعده و وعید دادند من آنقدر امسال تحت فشار روحی و ذهنی بودم که فقط می‌خواهم زودتر تمام شود و بروم استراحت کنم.

وی در ادامه بیان کرد: این بچه‌ها مگر چقدر قراردادشان است همه چیز ۵ برابر شده این ارقام برای کارخانه سایپا عددی است؟ پراید ۵۰ میلیون شده، تیبا ۷۵ میلیون شده اما قرارداد ما بالا نرفته است شاید دوست ندارند که من کار کنم و البته ۹۹ درصد می‌گویند که همین مسأله است.

دایی همچنین مطرح کرد: پیش از بازی قبلی من را دعوت کردند گفتند که باشگاه به غیر از مسائل مالی چه کار کند که بچه‌ها شاداب شوند، گفتم شما چه راه حلی دارید به من بگویید شاید باید یک گروه تئاتر کمدی یا سیرک بیاوریم، بهتر است حق و حقوق بچه‌ها را بدهند تا کی می‌خواهند فقط شعار بدهند، من از مدیریت کارخانه و وزارت صنعت و معدن می‌خواهم بیایند و رسیدگی کنند، درویش بیشتر به ما کمک می‌کرد جابه‌جایی باید در جهت بهتر شدن باشد اما از وقتی که درویش رفته مصیبت‌های ما بیشتر شده است.

سرمربی تیم فوتبال سایپا اضافه کرد:‌ تنها سه چهار نفر از باشگاه سایپا کنار ما هستند اما از دست آن‌ها هم کاری برنمی‌آید به غیر از آن‌ها کسی جوابگو نیست، مطمئناً فردا من را می‌خواهند اما ما باکی نداریم، اگر من را نمی‌خواهید، نخواهید، پول بچه‌ها را بدهید، کسانی به عنوان مدیر و معاون آمده‌اند که هر دو با من مشکل دارند این بچه‌ها چه گناهی دارند، آدم باید شرف و مردانگی و غیرت داشته باشد فکر کنید خانواده خودتان هستند، فقط دوست دارم فرار کنم.

وی در خصوص فوتبال ایران گفت:‌کل فوتبال ایران در سراشیبی است، سال بعد فکر کنم سخت‌تر باشد مطمئناً فصل بعد مشکلات بیشتری خواهیم داشت.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص خشونت در ورزشگاه‌ها عنوان کرد: این خشونت و عصبی بودن در جامعه ما است تمام باشگاه‌هایی که طرفدار دارند قسمت فرهنگی و کانون هواداری را تقویت نکرده‌اند، باید آدم‌هایی بیاورند که اهلش باشند و فرهیخته باشند، وجود چنین آدم‌هایی در تیم‌های بزرگ به حاشیه‌ها دامن می‌زند؛ من خودم زمانی که در پرسپولیس کار می‌کردم یکی از مشکلاتم با آقای کاشانی به خاطر لیدرها بود، ما نمی‌توانیم استادیوم‌های‌مان را کنترل کنیم، عده‌ای می‌آیند و سوءاستفاده سیاسی می‌کنند و از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند.

دایی همچنین اذعان کرد: به نام باشگاه‌هایمان پسوند فرهنگی چسبانده‌ایم اما فقط شعار داده‌ایم، شاید بودجه کار فرهنگی یک باشگاه از بودجه تیم جوانان یا نوجوانان آن باشگاه بیشتر باشد، خیلی وقت است شعار می‌دهیم و عمل نمی‌کنیم و فقط می‌خواهیم بگوییم همه چیز گل و بلبل است.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: فارس

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *