ناکارآمدی ۷ساله و فرار از پاسخگویی!

ناکارآمدی ۷ساله را به مجلس تازه‌کار ‌نسبت می‌دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ناکارآمدی ۷ساله را به مجلسی که چهار ماه است کار خود را آغاز کرده است نسبت می‌دهند! حفظ ارزش پول ملی وظیفه دولت است.

ناکارآمدی ۷ساله دولت تدبیر و امید گرانی تورم رکود کاهش ارزش پول ملی

مجله اینترنتی پارسی گو: ناکارآمدی ۷ساله را به مجلس تازه کار نسبت می دهند! این سخنی است که رئیس مجلس بیان کرده است. دولتی که علی الظاهر از عهده حل بحران اقتصادی به وجود آمده بر نمی آید، توان حل مشکلاتی که خود به وجود آورده، نظیر ارز ۴۲۰۰ و… را نیز ندارد. بعضی از کارشناسان اقتصادی معتقدند با توجه به ناکارآمدی ۷ساله دولت، اگر در این مدت باقیمانده از سوی دولتمردان هیچ تصمیم گرفتی نشود به سود کشور و مردم است! چراکه هر تصمیم این دولت، مشکلی به مشکلات قبلی اضافه می کند! با ما همراه باشید:

قالیباف: ناکارآمدی ۷ساله را به مجلس تازه‌کار ‌نسبت می‌دهند/ هرگز به حاشیه نخواهیم رفت/ مردم را از اقتصاد حذف کرده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ناکارآمدی ۷ساله را به مجلسی که چهار ماه است کار خود را آغاز کرده است نسبت می‌دهند، می‌گویند “مجلس سه ماه است آمده و قیمت دلار دو برابر شد.” به نوشته تسنیم محمدباقر قالیباف در یادواره شهدای هادی‌شهر مازندران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: ۳۲ سال پیش در همین روستا در خدمت مردم بودم و دو سال افتخار خدمت در لشکر ۲۵ کربلای مازندران را داشتم. امروز به‌یاد همان زمان به اینجا آمدم. من از مازندران در دوران دفاع مقدس از قله‌های سر به فلک کشیده شمال غرب تا رودخانه خروشان اروند همرزم و همسنگران عزیز مازندرانی در دوران دفاع مقدس داشتم.

قالیباف با بیان اینکه “محبت این مردم و صفا و صمیمیت مردم مازندران را دیدم و همان علاقه امروز من را با افتخار به این جمع آورده است”، افزود: جایی در جبهه وجود ندارد که پای مردم مازندران به آنجا نرسیده باشد و خون جوانان این استان در آنجا نریخته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه “مردم مازندران همیشه در دفاع از انقلاب اسلامی ایران به‌خوبی درخشیدند، همه این شکوه و عظمتی را که در دوران دفاع مقدس دیده‌ایم نقش مردم در این بخش حقیقتاً شکوه‌آفرین و افتخارآفرین بوده است، تأکید کرد: دشمن با شروع جنگ به‌دنبال ساقط کردن کشور بوده ولی نه‌تنها که هیچ یک از این خواسته‌ها تحقق پیدا نکرده بلکه امروز وضعیت حزب بعث و صدام را ببینید و عظمت انقلاب اسلامی به‌برکت مجاهدت و ایمان راسخ ملت اتفاق افتاده است.

قالیباف با یادآوری اینکه دشمنان قصد داشتند نظام را ساقط کنند، تصریح کرد: این مردم بودند که در این سال‌ها هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کردند، امام امت به ما آموخت که اگر ایمان و باور به سنت‌های الهی داشته باشید و مردم‌مدار باشید و از ظرفیت مردم در صحنه‌ها استفاده کنید و کنار آن اراده مسئولان قوی باشد، هیچ قدرتی توان مقابله با این ملت رشید و مجاهد را نخواهد داشت. اگر ما خداباوری و مردم‌باوری را که اساس پیروزی انقلاب است در دستور کار داشته باشیم، موفقیت از آن ما است.

رئیس مجلس با تأکید به اینکه افتخارات مردم مازندران و شجاعت آنها در زمان دفاع مقدس کم‌نظیر بود، افزود: پس از سال‌های دفاع مقدس نیز شهید سلیمانی هرگاه برایم از خان‌طومان سخن می‌گفت از رشادت پرافتخار دلاوران مازندرانی تعریف می‌کرد.

وی با بیان اینکه “با تکیه بر فرهنگ دفاع مقدس ‌‌پیچیده‌ترین امکانات نظامی و دفاعی کشور را تولید می‌کنیم”، ادامه داد: تمام قطعات موشک کروز را می‌سازیم ولی خودروها را به‌بهانۀ ناتوانی در تأمین موتور برف‌پاک‌کن شیشۀ جلوی ماشین و سایر قطعات ساده انبار می‌کنند، یک طرف منطق مردم‌باوری و خداباوری حاکم است و در طرف دیگر منفعت‌طلبی‌های همراه با خودباختگی. باور کنیم که خدای دفاع و امنیت، خدای اقتصاد هم هست.

قالیباف با ابراز اینکه ‌”امروز توفیق خدمت در مجلس شورای اسلامی را به‌عنوان نماینده مردم پیدا کردیم و با همه وجود مشکلات مردم را درک می‌کنیم”، اظهار داشت: ‌فشار اقتصادی نه بین طبقه مستضعف حتی طبقه متوسط و کارگر و کارمندی که کار می‌کنند، وجود دارد، با همه وجود این مشکلات را حس می‌کنیم که اگر فردی دو سال قبل با حقوق یک ماهش دو تا سکه می‌توانست بخرد امروز با حقوق پنج ماهش هم نمی‌تواند خریداری کند و این یعنی ضعف در حوزه پولی ملی کشور است.

کاریکاتور سقوط ارزش پول ملی در دولت تدبیر و امید

کاریکاتور ناکارآمدی ۷ساله دولت و سقوط ارزش پول ملی

حفظ ارزش پول ملی وظیفه دولت است/ مسئولان به مردم بدهکارند و باید پاسخگو باشند!

وی با تصریح به اینکه “متوجه مشکلات اقتصادی مردم هستیم”، اضافه کرد: امروز وقتی با یک کشاورز صحبت می‌کردم برنجش را کیلویی ۲۱ هزار تومان نمی‌خریدند اما واسطه‌ها با قیمت گزاف می‌فروشند و همین کشاورز برای کاشت محصول خودش باید دو برابر هزینه کند، مگر یک کشاورز چقدر توان دارد که کار کند؟ به شما اطمینان می‌دهم که کشور ظرفیت حل مشکل را دارد، البته در مجلس شورای اسلامی، مسئول اجرایی کشور نیستیم و طبق قانون حق دخالت در امور اجرایی را نداریم، ما قوه مقننه هستیم و وظیفه ما قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای دقیق قانون است، به مردم قول می‌دهم که ‌بر سیاست‌گذاری درست توسط قوه مقننه و قوه مجریه و نهادهای غیردولتی و بخش‌هایی که موظفند قانون را رعایت کنند، نظارت کامل داریم.

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه “فقط به مردم بدهکاریم و باید به مردم پاسخگو باشیم”، خاطرنشان کرد: مسئول قوه مجریه و دولت باید ارزش پول ملی را حفظ کند، حفظ ارزش پول ملی وظیفه دولت است. به مردم اطمینان می‌دهیم که در مجلس هرگز به حاشیه نخواهیم رفت و در برنامه هفتم توسعه، برنامه تحول و ثبات در اقتصاد کشور را اجرا خواهیم کرد.

قالیباف با تذکر اینکه حفظ ارزش پول ملی وظیفۀ مسئول قوۀ مجریه است، گفت: ناکارآمدی ۷ساله را به مجلسی که چهار ماه است کار خود را آغاز کرده است نسبت می‌دهند، می‌گویند “مجلس سه ماه است آمده و قیمت دلار دو برابر شد.”

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “بخش مهمی از مشکلات کشور ما سوء‌مدیریت در استفاده از منابع است”، گفت: مردم را از اقتصاد حذف کرده‌ایم و تصدی‌گری می‌کنیم، این وضعیت محکوم به فساد است.‌ امروز وضعیت معیشت و اقتصاد بیشتر طبقات جامعه دچار مشکل شده است، ‌این یعنی ضعف پول ملی ما.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه ‌”طرح تحول و ثبات کشور را پیگیری می‌کنیم، چرا که معتقدیم امروز بخشی عمده‌ از مشکلات ما نتیجه سوء‌تدبیر و بی‌مدیریتی است”، گفت: امروز بخش اعظمی از اقتصاد ‌دولتی است که محکوم به فساد و از بین رفتن سرمایه‌ها‌ست و جاهایی که خصوصی‌سازی شده خاصه‌سازی شده است؛ امروز ‌نیازمند فرهنگ شهدا هستیم و باید وقت و تلاش بگذاریم و نخبگان را به میدان بیاوریم و به جوانان فرصت دهیم.

قالیباف با یادآوری اینکه در ۴ ماه گذشته تصمیمات مهمی در بخش مسکن گرفته شده است، تصریح کرد: در اقدام درازمدت بحث تولید و جهش ساخت مسکن را پیگیری می‌کنیم، در کشور سالی یک‌میلیون مسکن نیازمندیم، امروز کارمند و کارگر اصلاً باور ندارند که می‌توانند دارای مسکن بشوند.‌ در زمان حاضر کمتر از ۵۰۰ هزار مسکن در کشور ساخته می‌شود که باید تلاش کنیم که زمینه ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت را فراهم کنیم.

رئیس مجلس با ابراز اینکه “در تأمین کالاهای اساسی به‌دنبال این هستیم که بتوانیم در طول سال کالا را به‌صورت کالابرگ الکترونیکی برای خانواده‌های در اولویت واگذار کنیم”، گفت: ‌مصمم هستیم که در بودجه سال ۱۴۰۰ و برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه کشور مجلس به‌گونه‌ای عمل کند که در قانون‌گذاری برای دولت سیزدهم ثبات اقتصادی را به‌همراه داشته باشیم.

قالیباف با اعلام اینکه مجلس یازدهم ‌به وظایفش عمل می‌کند و در همین مدت کمتر از یک‌سال فرصت دولت دوازدهم، برای کمک به دولت از هیچ موضوعی مضایقه نمی‌کند”، خاطرنشان کرد: ‌هر کاری که از دست مجلس برای گره‌گشایی از مردم بربیاید انجام خواهد داد و ‌به‌دنبال کمک به دولت هستیم، هرچند ‌برخی‌ها به‌دنبال تشتت در مدیریت هستند اما حق نظارت وظیفه مجلس است و در این مسیر حرکت می‌کنیم.

تهیه و تنظیم: گروه سیاسی.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *