کیمیا علیزاده و همسرش در هلند حضور دارند!

مهاجرت کیمیا علیزاده به هلند + تصاویر و جزئیات

رسانه ها خبر مهاجرت کیمیا علیزاده به هلند را منتشر کرده اند اما هنوز این تکواندوکار و خانواده اش به این ماجرا واکنشی نشان نداده اند. به نظر می رسد کیمیا علیزاده قرار است در هلند ورزش حرفه ای را ادامه دهد.

مهاجرت کیمیا علیزاده به هلند

مجله اینترنتی پارسی گو: مدتی است که خبر مهاجرت کیمیا علیزاده در رسانه ها منتشر شده است. اما آیا مهاجرت کیمیا علیزاده به هلند صحت دارد؟ با ما همراه باشید:

شوک به تکواندوی ایران با مهاجرت کیمیا علیزاده به هلند

کیمیا علیزاده تکواندو کار کشورمان به هلند مهاجرت کرده و دیگر برای ایران مبارزه نخواهد کرد. چندی پیش کیمیا علیزاده، دارنده مدال برنز المپیک ریو و نقره و برنز جهان در رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو بانوان ایران غایب بود و کادر فنی تیم ملی دلیل این موضوع را آسیب دیدگی این ورزشکار عنوان کردند و حتی این صحبت از سوی سرمربی تیم ملی مطرح شد که علیزاده به شرط رسیدن به شرایط ایده آل می‌تواند راهی اردوی تیم ملی شود و برای کسب سهمیه المپیک تلاش کند.

اما بر خلاف این ادعاها، علیزاده چند روزی است راهی کشور هلند شده و تمرینات آماده سازی خود را در اروپا پیگیری می‌کند. علیزاده با مهاجرت به هلند دیگر قصدی برای مبارزه زیر پرچم ایران را ندارد و به دنبال این است در بازی‌های المپیک توکیو برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند.

عکس بدون حجاب کیمیا علیزاده در هلند

عکس بدون حجاب کیمیا علیزاده در هلند

کیمیا علیزاده به هلند مهاجرت کرد

بعد از انتشار یک عکس از کیمیا علیزاده در تمرین تیم ملی هلند، حالا اطرافیان او نیز مهاجرتش را تایید می کنند. به نوشته ورزش سه کیمیا علیزاده که در المپیک ۲۰۱۶ توانست با کسب مدال برنز به نخستین مدال آور ورزش زنان ایران در تاریخ المپیک تبدیل شود، در سال های اخیر درگیر مصدومیت بوده و در فاصله ۶ ماه مانده تا المپیک فدراسیون هم از غیبت او در اردوی تیم ملی به دلیل مصدومیت خبر داد.

این تکواندوکار جوان که شهریورماه امسال بعد از نزدیک به ۲ سال دوری در ترکیب تیم ملی در جام جهانی به میدان رفت و توانست به همراه سایر هم تیمی های خود در بخش تیمی به سهمیه المپیک برسد. البته مسابقات بخش تیمی در المپیک ۲۰۲۰ به صورت آزمایشی برگزار می شود و طبق گفته مسئولان فدراسیون تکواندو متعلق به شخص نیست. در واقع اگر هر بازیکنی از آن تیم از جمله کیمیا علیزاده نتوانند در بخش تیمی المپیک ۲۰۲۰ شرکت کنند، یک نفر با نظر فدراسیون جایگزین می شود.

چند هفته قبل بعد از اینکه نام کیمیا علیزاده را در تکواندوکاران دعوت شده به تیم ملی زنان ندیدیم، این موضوع از مسئولان فدراسیون جویا شدیم. مدیر تیم های ملی و سرمربی تیم ملی تکواندوی زنان اعلام کرد هر زمان مصدومیت علیزاده رفع شود، او به اردوی تیم ملی اضافه خواهد شد. البته شرط حضور او، صدور مجوز از سوی پزشک بود.

با اینکه همه امیدوار بودند کیمیا علیزاده بتواند خودش را به مسابقات انتخابی المپیک برساند و او هم با انتشار تصاویری از تمرینات خود در اینستاگرام طرفدارانش را امیدوارتر می کرد، ناگهان انتشار یک عکس از او در تمرینات یک تیم خارجی شوک عجیبی به ورزش ایران وارد کرد.

کیمیا علیزاده از ایران رفت

کیمیا علیزاده از ایران رفت

گزارشی درباره کم و کیف یک خبر ناگهانی: مهاجرت کیمیا علیزاده؛در توکیو با پرچم المپیک؟

این عکس که گفته می شود از تمرین تیم ملی هلند منتشر شده، مهاجرت این ورزشکار را بر سر زبان ها انداخته است. با اینکه هنوز کیمیا علیزاده و همسرش به این موضوع واکنشی نشان ندادند، فدراسیون تکواندو نیز از این موضوع ابراز بی اطلاعی می کند. برخی رسانه ها از مهاجرت او را قطعی دانستند و حتی صحبت از حضور کیمیا در المپیک با پرچم کشور دیگری مطرح شده است.

طبق اخباری که “ورزش سه” کسب کرده، کیمیا علیزاده و همسرش حدود یک ماهی است که از ایران خارج شدند و حالا در هلند حضور دارند. چیزی که مشخص است طبق قوانین بین المللی کیمیا نمی تواند تا سال ۲۰۲۱ با پرچم کشور دیگری در المپیک روی شیاپچانگ برود. او هنوز در بخش انفرادی سهمیه ای هم به دست نیاورده و تیم ملی زنان ایران باید خودش را در مسابقات انتخابی المپیک در فروردین ۹۹ برای کسب نهایتا ۲ سهمیه آماده کند.

کیمیا علیزاده اگر بخواهد اقامت کشور دیگری همچون هلند را بگیرد، باید ۲ سال از آخرین زمان حضورش با پیراهن تیم ملی ایران بگذرد. البته این اتفاق در یک صورت دیگر می تواند بیفتد که فدراسیون ایران رضایتش را صادر کند که در این مورد بعید است چنین اتفاقی بیفتد.

این تکواندوکار جوان و دارنده مدال برنز المپیک ریو، فقط با پیراهن تیم ملی ایران شانس حضور در المپیک ۲۰۲۰ را داشت و حداقل می توانست در مسابقات تیمی که سهمیه اش به دست آمده بود، در توکیو مبارزه کند.

کیمیا علیزاده و همسرش و خانواده اش واکنشی به این ماجرا نشان ندادند، اما او ۲ راه پیش روی خود دارد. اول اینکه اقامت یک کشور خارجی را بگیرد و تا سال ۲۰۲۱ برای بازگشت به تکواندو صبر کند. دوم هم اینکه در کشور دیگری پناهنده شود و زیر پرچم IOC و با تیم پناهندگان در المپیک شرکت کند.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *