اتهام کمک امانی نور ملکه زیبایی به تروریست در دادگاه به اثبات رسید!

امانی نور ملکه زیبایی به اتهام کمک مالی به داعش محکوم شد + عکس

دادگاهی در لیورپول امانی نور ملکه زیبایی را به جرم کمک مالی به داعش محکوم کرد. امانی نور ملکه زیبایی در دادگاه به جرم کمک مالی به تروریست محکوم شده است.

امانی نور ملکه زیبایی

مجله اینترنتی پارسی گو: امانی نور ملکه زیبایی به اتهام کمک مالی به داعش محکوم شد. خبر محکومیت امانی نور ملکه زیبایی در رسانه های جهانی خبر ساز شده است. با ما همراه باشید:

از دلبستگی به بازیکن فوتبال تا سرسپردگی به تروریست‌ها/ ماجرای ملکه زیبایی که برای داعش سنگ تمام گذاشت

هیئت منصفه دادگاه لیورپول، پس از سه ساعت شور، با رای ده به دو، امانی نور را به اتهام کمک مالی به تروریسم محکوم کرد. به نوشته فرارو یک ملکه زیبایی سابق به خاطر ارسال اینترنتی مبلغ ۳۵ پوند به شوهرش، به کمک مالی به تروریسم محکوم شد. امانی نور پیشتر تلاش کرده بود به افراد داعش در سوریه بپیوندد. دادستان دادگاه لیورپول در انگلیس او را متهم به حمایت از جهاد خشونت‌آمیز و قانون شریعت کرده است.این متهم ۲۱ ساله به دادگاه گفت به دنبال جدایی از دوستش که فوتبالیست لیگ برتر بوده، به سبک فکری افراطی پناه برده است.

او در سال ۲۰۱۴ در مسابقات ملکه زیبایی بریتانیا شرکت کرد و به عنوان یکی از فینالیست‌های مسابقه انتخاب شد. نور گفت در ۱۸ سالگی، به دنبال قطع رابطه با دوست پسر فوتبالیستش در انظار عموم بیشتر روی مذهبش تمرکز کرده بوده است. وی ابتدا به عقد اسلامی ‌یک روحانی مسلمان در وِیوِر تری محله‌ای که زندگی می‌کرد، در می‌آید. آنها قصد داشتند به عربستان سعودی مهاجرت کنند، اما ازدواج‌ این دو پیش از عملی شدن برنامه‌شان به طلاق می‌کشد.

چنان که در دادگاه گفته شد، به دنبال آن، نور درباره سازمان‌های افراط گرا با کسانی که در شبکه‌های اجتماعی با آنها آشنا شده بود، شروع به تبادل نظر کرد.

محکومیت امانی نور ملکه زیبایی

محکومیت امانی نور ملکه زیبایی

اعتراف امانی نور ملکه زیبایی به کمک مالی به داعش

پیام‌هایی که میان نور و ویکتوریا وبستر ۲۸ ساله رد وبدل شده بود، در دادگاه خوانده شد. وبستر پیشتر به سه مورد کمک مالی به تروریسم اعتراف کرده بود.

نور، دانشجوی سابق هنرهای نمایشی، پذیرفت که در این پیام‌ها برخی از نظراتش سخت‌تر از نظرات داعش بوده است. وی گفت قصد داشته بیشتر در مورد داعش کسب اطلاع کند تا تصمیم بگیرد از آن حمایت بکند یا نه.

دادستان گفت نور سپس با مردی که در اپلیکیشن تلگرام خود را حکیم عشق من می‌نامید، آشنا شد و در سالروز تولد ۲۰ سالگی‌اش از طریق ارتباط ویدیویی با او ازدواج کرد.

در این پیام‌ها، وبستر ۲۸ ساله که در محله نلسون در لانکاشِر زندگی می‌کرد، به نور گفت شوهرش برای داعش می‌جنگد. اما نور گفت او خود را یک جنگجوی مستقل در سوریه معرفی کرد و به اعتقاد او شوهرش برای اسلام و قانون شرع می‌جنگیده است. وی گفت قصد داشته به او بپیوندد. در میان مدارکی که پلیس روز بازداشت نور، در خانه او پیدا کرده یک بلیط پرواز به ترکیه قرار دارد.

به دادگاه گفته شد نور در ماه مه ۲۰۱۸ تحت نام مارگرت آلن از طریق پِی پَل مبلغ ۳۵ پوند به سازمانی که خود را دست‌های بخشنده می‌خواند، حواله کرده است. نور این وجه را به توصیه وبستر حواله کرده که به او گفته بوده یکی از مبارزین در سوریه در ماه رمضان مقروض است و برای غذا و سایر لوازم ضروری به پول احتیاج دارد.

نور که صاحب یک واحد بازرگانی فروش جواهرآلات در اینترنت است، هرگز وبستر یا شوهرش را ملاقات نکرده و ارتباط میان آن‌ها از طریق اپلیکیشن تلگرام بوده است.

محکومیت امانی نور ملکه زیبایی کمک مالی به تروریسم

محکومیت امانی نور ملکه زیبایی کمک مالی به تروریسم

محکومیت امانی نور ملکه زیبایی به جرم کمک به داعش خبر ساز شد!

نور گفت تصور می‌کرده وجهی که حواله کرده برای خرید غذا برای زنان و کودکان در سوریه صرف می‌شود، اما دادستان گفت او می‌دانسته این پول ممکن است صرف مقاصد تروریستی شود.

هیئت منصفه در روز پنجشنبه، پس از سه ساعت شور، با رای ده به دو، نور را به اتهام کمک مالی به تروریسم محکوم کرد. او با شنیدن حکم دادگاه در جایگاه متهم به گریه افتاد و مادرش در حالی که اشک می‌ریخت صحن دادگاه را ترک کرد.

قاضی اندرو مناری به هیئت منصفه گفت: پرونده غم‌انگیزی‌ است. حالا درک بیشتری از دنیای تاریک و خطرناک برخی از مردم در اینترنت دارید که در آن به سادگی و آسانی از رویداد‌های وحشتناک حرف می‌زنند. با یک نگاه به اینترنت متوجه می‌شوید خانم نور با مردی که شهرت اجتماعی داشته، در رابطه بوده است.این مرد یک فوتبالیست حرفه‌ای بوده و به همین دلیل زندگی نور، در یک مرحله به شدت دستخوش تغییر شده بوده است.

نور در روز ۲۰ دسامبر، پیش از صدور حکم، به قید وثیقه و شرط محدودیت رفت و آمد و حمل وسیله الکترونیکی ردیابی و ضبط گذرنامه، آزاد شد.

جِنی‌ هاپکینز به نمایندگی از اداره دادستانی کل، گفت: نور و وبستر باید می‌دانستند که کمک‌های مالی‌شان احتمالا صرف خرید اسلحه و تدارکات برای اقدامات تروریستی در سوریه می‌شود.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *