حکم قصاص قاتل شیر محمد علی تأیید و قاتل اعدام شد!

قاتل شیر محمد علی اعدام شد!

پس جار و جنجال هایی که پیرامون به قتل رسیدن شیر محمد علی در زندان تهران ایجاد شد، حالا به گفته وکیل مقتول قاتل شیر محمد علی اعدام شده است.

قاتل شیر محمد علی اعدام شد

مجله اینترنتی پارسی گو: پس از به قتل رسیدن شیر محمد علی در زندان تهران بزرگ، قاتل وی شناسایی شد. حالا به گفته وکیل مدافع مقتول، قاتل شیر محمد علی اعدام شده است.

وکیل مدافع شیرمحمدعلی خبر داد: قاتل شیر محمد علی اعدام شد

عرفانیان کاسب گفت: روز گذشته حکم قصاص قاتل شیرمحمدعلی در زندان اجرا شد. محمدهادی عرفانیان کاسب وکیل مدافع علیرضا شیر محمد علی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: روز گذشته حکم قصاص قاتل موکلم ( علیرضا شیرمحمدعلی ) در زندان اجرا شد. علیرضا شیرمحمدعلی روز ۲۰ خرداد ماه امسال در زندان تهران بزرگ با ضربات جسم تیز مجروح شده و به‌ قتل رسید، دو روز بعد کیفرخواست قاتل شیرمحمدعلی صادر شد.

۲۷ خرداد ماه سازمان زندان‌ها اطلاعیه‌ای درباره نحوه قتل شیرمحمدعلی صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: در روز حادثه، برای رفع ایراد سیستم فاضلاب بهداشتی محل نگهداری دو نفر فوق‌الذکر، نامبردگان به هواخوری هدایت شدند که در همین اثنا با گشوده شدن درب محل نگهداری زندانیان امنیتی برای توزیع غذا، متهمان به‌دلیل حضور در هواخوری از فرصت پیش‌آمده سوء استفاده کردند، به‌ سرعت وارد حریم نگهداری زندانیان امنیتی شدند و ظرف مدت زمانی کمتر از دو دقیقه، علیرضا شیرمحمدعلی را مورد ضرب و جرح قرار دادند که نهایتاً با حضور عوامل زندان و انتقال مصدوم به بیمارستان خارج از زندان، اقدامات پزشکی فاقد نتیجه بود و نامبرده در بیمارستان فوت کرد.

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در پنجمین نشست خبری خود گفت: در تیرماه به پرونده قتل شیرمحمدعلی که در زندان فشافویه به‌ قتل رسید رسیدگی خواهد شد. وی افزود: سیاست دستگاه قضا در این قبیل موارد بررسی جامع و دقیق، کارشناسی و شناسایی متخلفان احتمالی و نوع تخلف آن‌ها و در نهایت برخورد متناسب است. گاهی اوقات اقتضا می‌کند که فرد تحت تعقیب قرار گیرد و گاهی اوقات نیز موضوع ضعف مدیریتی است و این ضعف مدیریتی اقتضا دارد که مدیر جابه‌جا شود و به‌تناسب نتیجه تحقیقات تصمیمی گرفته شود و در نهایت نیز رئیس زندان فشافویه برکنار و مدیرکل زندان‌های تهران توسط خود سازمان زندان‌ها جابه‌جا شده است.

۲۹ تیر ماه، در ادامه رسیدگی به پرونده، جلسه رسیدگی به اتهامات عاملان قتل علیرضا شیرمحمدعلی در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی به صورت علنی برگزار شد. پس از سه روز از اعلام ختم رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی، دادگاه رأی خود را صادر و بر این اساس دادگاه متهم ردیف اول را به‌ اتهام مشارکت در قتل عمد به قصاص نفس و پرداخت دیه صدمات غیر مؤثر در قتل محکوم کرد. متهم ردیف دوم پرونده نیز به‌ اتهام معاونت در قتل عمد به ۲۵ سال حبس و پرداخت دیه صدمات غیرمؤثر در قتل محکوم شد. سخنگوی قوه‌قضاییه ۹ مهر ماه از تأیید حکم قصاص قاتل شیرمحمد علی در دیوان عالی کشور خبر داد.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *