آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد: روسیه 4 سال محروم از رقابت های بین المللی

عجیب اما واقعی: روسیه از همه مسابقات بین المللی محروم شد!

خبر محرومیت روسیه از مسابقات بین المللی دیروز رسانه ای شد. خبری که از سوی آژانس جهانی دوپینگ منتشر شد به این ترتیب روسیه از همه مسابقات تا ۴ سال محروم شد!

روسیه از همه مسابقات

مجله اینترنتی پارسی گو: خبر محرومیت روسیه از همه مسابقات بین المللی دیروز رسانه ای شد. خبری عجیب که از سوی آژانس جهانی دوپینگ منتشر شد به این ترتیب روسیه از همه مسابقات تا ۴ سال محروم شد!

روس‌ها نقره داغ شدند/ رسمی: محرومیت ۴ ساله روسیه از رقابت‌های بین المللی

روسیه به مدت چهار سال از حضور در همه مسابقات بین المللی از جمله المپیک ۲۰۲۰ توکیو و جام جهانی ۲۰۲۲ قطر منع شد. به نوشته ورزش سه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، کشور روسیه را برای چهار سال از شرکت در بازی‌های جهانی المپیک و نیز تمام مسابقات بین المللی محروم کرد. این سنگین‌ترین مجازات یک کشور از سوی آژانس مبارزه با دوپینگ در تاریخ ورزش جهان است.

به این ترتیب هیچ یک از ورزشکاران روسی اجازه شرکت در رقابت‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو و المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن و همچنین جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر را نخواهند داشت. ورزشکاران روس البته زیر پرچم بی‌طرف می‌توانند در مسابقات حاضر شوند.

فهرست کامل تحریم ها علیه روسیه به اتفاق آراء تأیید شده است!

سخنگوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، وادا که مقر آن در لوزان سوئیس است امروز با اعلام این خبر گفت: «فهرست کامل تحریم‌های پیشنهاد شده علیه ورزش روسیه از سوی کمیته بازبینی و انطباق، به اتفاق آرا تأیید شد.» اکنون روسیه سه هفته زمان دارد تا نسبت به این حکم تقاضای فرجام دهد و در این صورت همه چیز به دادگاه حکمیت ورزشی(CAS) کشیده خواهد شد.

واقعیت این است که در آژانس مبارزه با دوپینگ روسیه (RUSADA) بار دیگر اختلافات زیادی نسبت به آژانس مبارزه با دوپینگ جهانی دیده شده است. دو هفته پیش یوری گانوس، مدیرکل روسادا در این مورد گفت:« کمیته اجرایی آژانس مبارزه با دوپینگ جهانی (WADA) در نظر دارد تحریم‌های جدی علیه ورزش روسیه انجام دهد که لیست دقیق آنها روز ۹ دسامبر مشخص خواهد شد.»

محرومیت روسیه از همه مسابقات جهانی تا ۴ سال: خبری شوکه کننده و عجیب!

آژانس مبارزه با دوپینگ روسیه به خاطر تغییراتی که در بانک اطلاعات آزمایشگاه مسکو پیدا شده در مظان اتهام بود. این بانک اطلاعاتی حاوی نتایج آزمایش نمونه‌های دوپینگ از ورزشکاران روسی در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ است. این پایگاه در اوایل ژانویه به WADA منتقل شد و اختلافات زیادی با نمونه‌های موجود در آزمایشگاه‌ها‌ داشت.

بسیاری از ورزشکاران روس با ابراز تاسف از تصمیم کمیته مستقل سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ، این تصمیم را «ناعادلانه»، «ناراحت کننده» و «شوک آور» خواندند. پس از اعلام خبر اولیه، گروهی از مقام های ورزشی روسیه در واکنشی محتاطانه تاکید کردند که این تصمیم نهایی نیست و باید به تائید کمیته اجرایی سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ برسد. گروهی دیگر از مقام های ورزشی روسیه نیز به انتقاد از تصمیم کمیته مستقل سازمان جهانی دوپینگ پرداخته بودند.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *