آیا ایران به وضعیت کشور سوریه دچار می شود؟

ایران سوریه می شود؟ + تصاویر

با مقایسه آشوب های اخیر ایران با آشوب های شکل گرفته در کشورهای عربی، این سوال برای بسیاری پیش آمده است که آیا ایران سوریه شده و دچار ناامنی می شود یا خیر؟

ایران سوریه می شود

مجله اینترنتی پارسی گو: با مقایسه آشوب های اخیر ایران با آشوب های شکل گرفته در کشورهای عربی، این سوال برای بسیاری پیش آمده است که آیا ایران سوریه شده و دچار ناامنی می شود یا خیر؟ با ما همراه باشید:

داعش در کمین است: چرا ایران هم می‌تواند سوریه شود؟

کارشناسان شبکه‌های معاند مدعی هستند که ایران، قابلیت سوریه شدن ندارد، اما تصاویر و فیلم‌های به جامانده از غارت و تخریب هفته گذشته، حکایت دیگری را روایت می‌کنند. مشرق نوشت: هفته گذشته، صفحه تلخی از تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران رقم خورد، به‌واسطه بی‌تدبیری و بی‌توجهی مسؤولین دولتی در عرصه اجرای پروژه افزایش قیمت بنزین، مردم ناراضی و معترض از توهین انجام شده توسط دولتی‌ها و وضعیت نابسامان اقتصادی، اعتراض‌هایی را در کف خیابان نشان دادند که از همان ابتدا، این اعتراضات با ورود اشرار و اراذل و نیروهای سازماندهی شده همراه شد و سطح خشونت و غارت به حدی بالا بود که مردم صف خود را با آدم‌کشان اجیره‌ای و اوباش جدا و تفکیک کردند، اما این خشونت‌ها، صحنه‌هایی را به جا گذاشت که نیازمند تأمل و تدبر بیشتر مردم ایران است.

همزمان با آشوب‌های آبان ۹۸، شبکه‌های معاند از جمله بی‌بی‌سی، منوتو و اینترنشنال در قامت آمدنیوز، به دنبال ادراک‌سازی و تصویرسازی جعلی در اذهان مردم ایران بودند و کلید واژه دشمنان انقلاب این عبارت بود که “ایران، سوریه نخواهد شد”.

کارشناسان این شبکه‌های معلوم الحال، با ارائه دلایل پوچ و سست به دنبال ترغیب مردم برای حضور در کف خیابان‌ها و ادامه اعتراض در کنار آشوب و اغتشاش بودند و در پاخ به این سؤال که در گرانبهای امنیت ممکن است در ازای این اغتشاش و آشوب آسیب بخورد، اعلام می‌کنند که ایران‌سوریه نخواهد شد زیرا ایران تاریخ تمدن چند هزار ساله دارد و سوریه هیچ تاریخی ندارد، انگار نه انگار که در تاریخ چند هزار ساله ایران حمله مغولی وجود داشته است و یا در هلوکاست استعمار انگلیس در سال‌های ۱۲۹۶–۱۲۹۸ در حدود ۹ میلیون ایرانی از قحطی با مرگ همراه شدند.

آنچه در فیلم زیر اخیر قابل مشاهده است، تصویرسازی جعلی نسبت به این مسئله است که امنیت ایران به مانند امنیت سوریه قابل خدشه و آسیب نیست، آن هم بواسطه اینکه سوریه قدمت ندارد و ایران قدمت تاریخی دارد، جدای از اینکه ممکن است سوریه از جهت تقسیمات کشوری قابل مقایسه با ایران نباشد، اما این کشور در منطقه‌ای از غرب آسیا قرار گرفته است که تاریخ ۵ هزار ساله‌اش قابل کتمان نیست و با این استدلال که چون سوریه ۷۵ سال قدمت دارد، نمی‌توان به این نتیجه رسید که هر اغتشاش و غارت و تخریبی که در ایران صورت می پذیرد، منجر به ناامنی و سوریه‌شدن ایران نینجامد:

فیلم: ایران سوریه می شود یا خیر؟ (پاسخ کارشناس بی بی سی فارسی)

آنچه در تصاویر به جا مانده از غارت‌ها، تخریب‌ها و آتش سوزی‌های هفته گذشته در کشور به جای مانده است، در یک نگاه قابل قیاس با تخریب‌ها در سوریه و دمشق است و باید کارشناسان شبکه‌های ضد انقلاب و همه مردم و مسؤولین به این تصاویر نگاه کنند و بگویند بر اساس کدام دلیل، اگر مسؤولین از مردم غافل شوند و مردم خدایایی ناکرده با اشرار همدلی و همرنگی کنند، ایران سوریه‌نمی‌شود؟

تصاویر فتنه ۹۸ و فتنه سوریه: آیا ایران سوریه می شود؟

تصاویر زیر مقایسه فتنه ۹۸ ایران و فتنه ای است که سالهاست سوریه را به خود درگیر کرده است. آیا واقعا ایران می تواند به وضعیت سوریه مبتلا شود؟

مقایسه فتنه 98 و فتنه سوریه

مقایسه فتنه ۹۸ و فتنه سوریه

شباهت آشوب های ایران و سوریه

شباهت آشوب های ایران و سوریه

خرابی ناشی از آشوب ها در ایران و سوریه

خرابی ناشی از آشوب ها در سوریه و ایران

ایران سوریه می شود. ناآرامی ها در ایران و سوریه

ایران سوریه می شود. ناآرامی ها در سوریه و ایران

تخریب اموال عمومی در ایران و سوریه

تخریب اموال عمومی در سوریه و ایران

تخریب ساختمان ها و مقایسه آشوب ها در ایران و سوریه

تخریب ساختمان ها و مقایسه آشوب ها در سوریه و ایران

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *