تصاویر تخریب و آتش زدن اموال عمومی توسط اخلالگران در تجمعات اعتراضی!

بیش از ۱۰۰ بانک و فروشگاه غارت شد! + تصاویر

در جریان اعتراضات مردمی به گرانی بنزین، آشوبگران و اخلالگران نظم و امنیت عمومی نیز وارد شده و تجمعات را منحرف کردند و بیش از ۱۰۰ بانک و فروشگاه غارت شد.

آتش زدن اموال عمومی در اعتراضات گرانی بنزین

مجله اینترنتی پارسی گو: در جریان اعتراضات مردمی به گرانی بنزین، آشوبگران و اخلالگران نظم و امنیت عمومی نیز وارد شده و تجمعات مردمی را منحرف کردند و بیش از ۱۰۰ بانک و فروشگاه غارت شد.

خشونت‌ها و خسارت‌ها در اعتراضات: بیش از ۱۰۰ بانک و فروشگاه غارت شد

اولین برآوردهای یک نهاد امنیتی از میزان اعتراضات بنزینی در روزهای گذشته از حجم خشونت گسترده و سازمان‌دهی‌شده حکایت دارد. به نوشته فارس، بر اساس این گزارش، تعداد کل معترضیان و آشوبگران از شب جمعه تاکنون مجموعا ۸۷۴۰۰ نفر برآورد شده که از این میزان حدود ۸۲۲۰۰ نفر مرد و ۵۲۰۰ نفر آنها زن بوده اند.

بخش قابل توجهی از معترضان صرفا در محل تجمعات حاضر بوده و با هسته مرکزی اغتشاشات همراهی نداشتند. با این حال برای بسیاری از آنها پیامک هشدار توسط دستگاههای امنیتی ارسال شده است. شیوه عملکرد هسته اصلی خشونت نشان می‌دهد که این افراد کاملا آموزش دیده بوده و برخلاف بسیاری از مردم که از افزایش ناگهانی بنزین غافلگیر شده‌اند، این افراد مترصد و آماده چنین موقعیتی بوده‌اند.

بر اساس این گزارش، از میان ۱۰۸۰ شهر و شهرستان کشور، اعتراضات و تجمعات کوچک و بزرگ در ۱۰۰ نقطه کشور صورت گرفته که جمعیت این تجمعات بین ۵۰ تا حداکثر ۱۵۰۰ نفر تخمین زده شده است. حجم خشونت و میزان تخریب آشوبگران نسبت به تجمعات دی ماه ۹۶ گسترده‌تر و مخرب‌تر بوده و در نتیجه آسیب‌های جانی و مالی در مقایسه با آن افزایش داشته است.

در استانهای خوزستان، تهران، فارس و کرمان بیشترین آسیب به اموال عمومی زده شده است. آمار دقیقی از میزان کشته شده ها در دسترس خبرنگار فارس نیست اما بیشترین تلفات مربوط به حمله اوباش مسلح به انبارهای نفتی و مقرهای نظامی بوده است که در جریان جلوگیری از انفجار انبارهای نفتی و خلع سلاح مقرهای نظامی به وقوع پیوسته است. تعدادی از نیروهای پلیس و مردمی نیز در این حملات به شهادت رسیدند.

تاکنون حدود ۱۰۰۰ نفر در نا آرامی‌های اخیر در کل کشور بازداشت شده‌اند و بیش از ۱۰۰ بانک و ۵۷ فروشگاه بزرگ فقط در یک استان به آتش کشیده شده و یا به غارت رفته است. به عنوان نمونه در یکی از تلخ‌ترین حوادث شب گذشته در استان تهران بعد از حمله اوباش به یک بانک و آتش زدن آن، کل ساختمان و طبقات بالایی آن که مسکونی بوده است، دچار حریق شده و عده‌ای در پشت بام ساختمان محبوس شده‌اند.

ورود آتش‌نشانی به صحنه به دلیل اجتماع اغتشاشگران و توقف ماشین‌ها با تاخیر قابل توجهی صورت گرفته و در لحظات آخر با تلاش مردم و اقدام پلیس جلوی یک فاجعه انسانی گرفته شده است. در تهران و شهرستانها کار شناسایی ماشین‌هایی که اقدام به بستن خیابان‌ها می کردند انجام شده است که از امروز مراحل بازداشت آنها اجرایی می شود.

تصاویری از بانک و فروشگاه غارت شده و تخریب اموال عمومی

آتش زدن اموال عمومی در اعتراضات گرانی بنزین

آتش زدن اموال عمومی در اعتراضات گرانی بنزین

آتش زدن بانک و تخریب اموال عمومی در تجمعات اعتراضی بنزین

آتش زدن بانک و تخریب اموال عمومی در تجمعات اعتراضی بنزین

آتش گرفتن و تخریب کامل اموال عمومی در جریان اعتراضات به گرانی بنزین

آتش گرفتن و تخریب کامل اموال عمومی در جریان اعتراضات به گرانی بنزین

تخریب کامل اموال عمومی در اعتراضات به گرانی بنزین

تخریب کامل اموال عمومی در اعتراضات به گرانی بنزین

بستن راه عبور و مرور مردم و تخریب اموال عمومی در اعتراضات

بستن راه عبور و مرور مردم و تخریب اموال عمومی در اعتراضات

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *