سخنان مهم رهبر انقلاب درباره گرانی بنزین و آشوب های اخیر!

تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است + جزئیات

رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی مهمی با توجه به گرانی بنزین و تجمعات اعتراضی در سرتاسر کشور اعلام کردند: تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است.

تخریب و آتش زدن

مجله اینترنتی پارسی گو: رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی مهمی با توجه به گرانی بنزین و تجمعات اعتراضی در سرتاسر کشور اعلام کردند: تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است.

رهبر انقلاب در درس خارج فقه: تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در درس خارج فقه (با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت) فرمودند: در این کار سر رشته ندارم و نظرات کارشناسان نیز متفاوت است اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیمی بگیرند از آن حمایت می‌کنم.

به نوشته میزان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز در درس خارج فقه (با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت) فرمودند: در این کار سر رشته ندارم و نظرات کارشناسان نیز متفاوت است، اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیمی بگیرند از آن حمایت می‌کنم. ایشان افزودند: سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی گرفته اند و (طبعا) باید اجرا شود. یقینا برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می‌شوند یا به ضرر آنهاست، اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است.

رهبر انقلاب تاکید کردند: ضدانقلاب و دشمنان ایران همیشه از اینگونه تخریب‌ها و ناامنی‌ها حمایت کرده اند که اکنون نیز به همین کار مشغولند. ایشان گفتند: اینگونه مسائل ناامنی راکه می‌تواند بزرگترین مصیبت هر کشور و جامعه بشود تشدید می‌کند. هیچ انسان عاقل و علاقمند به کشورش به این کارهادست نمی‌زند مسئولان هرچه می‌توانند دقت و مراقبت کنند تا مشکلات این طرح برای مردم هرچه ممکن است کم شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه افزودند: در تلویزیون دیدم مسئولان گفتند مراقبت می‌کنند که این افزایش قیمت (بنزین) به افزایش قیمت دیگرکالا‌ها منجر نشود، این مراقبت کاملا لازم است. ایشان تاکید کردند: گرانی برای مردم مشکلات زیاد ایجاد می‌کند همه مسئولان مراقب باشند. مسئولان حفظ امنیت هم به وظایف خود عمل کنند. مردم که همیشه با هوشیاری وبصیرت اقدام کرده اند این بار هم از افرادی که تخریب و… می‌کنند فاصله بگیرند.

جلسه درس خارج رهبر معظم انقلاب اسلامی

متن بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره آشوب های اخیر

متن بیانات رهبر انقلاب در درس خارج فقه درباره طرح مدیریت مصرف سوخت که در farsi.khamenei.ir منتشر شده، به قرار زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم. و الحمدللّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین و لعنة اللّه علی اعدائهم اجمعین. قبل از اینکه بحث را شروع بکنیم، من عرض بکنم که در این یکی دو روز خب یک حوادثی به دنبال مصوبه‌ی سران کشور، سران قوا اتفاق افتاد؛ دیروز، دیشب، پریشب، در برخی از شهر‌های کشور، و متأسفانه مشکلاتی هم درست شد، تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد، از این کار‌ها هم شد در این یکی دو روزه. چند نکته را باید توجه داشت؛ اولاً وقتی یک چیزی مصوبه‌ی سران کشور هست، آدم باید با چشم خوشبینی به او نگاه کند، بنده در این قضیه سررشته ندارم یعنی تخصص این کار را ندارم، گفتم هم به آقایان؛ گفتم من، چون نظرات کارشناس‌ها هم در این قضیه‌ی بنزین مختلف است، بعضی‌ها آن را لازم و واجب میدانند بعضی‌ها مضر میدانند، بنابراین من هم که صاحبنظر نیستم در این قضایا؛ گفتم من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت میکنم. من این را گفتم، حمایت هم میکنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ی کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم؛ این یک نکته.

نکته‌ی دوم اینکه خب بله، یقیناً بعضی از مردم از این تصمیم یا نگران میشوند یا ناراحت میشوند یا به ضررشان است یا خیال میکنند به ضررشان است به هر تقدیر ناراضی میشوند، لکن آتش زدن به فلان بانک این کار مردم نیست، این کار اشرار است؛ کار اشرار است، این را باید توجه داشت. در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسان‌های ناباب وارد میدان میشوند، گاهی بعضی از جوان‌ها هم از روی هیجان با این‌ها همراهی میکنند و این‌جور مفاسد را به بار می‌آوردند. این مفاسد هیچ مشکلی را درست نمیکند جز اینکه علاوه‌ی بر هر مشکلی که هست، ناامنی را هم اضافه میکند. ناامنی بزرگ‌ترین مصیبت برای هر کشوری است، برای هر جامعه‌ای است، این‌ها قصدشان این است. شما ملاحظه کنید در این دو روز تقریباً یعنی دو شب و یک روزی که از این قضایا گذشته همه‌ی مراکز شرارت دنیا علیه ما این کار‌ها را تشویق کردند، از خانواده‌ی منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه‌ی خبیث و جنایتکار منافقین، این‌ها دارند مرتباً در فضای مجازی و در جا‌های دیگر دارند تشویق میکنند ترغیب میکنند که این شرارت‌ها انجام بگیرد. من عرضم این است هیچ کس به این اشرار کمک نکند، هیچ انسان عاقل و شایسته‌ای که به کشور خودش علاقه‌مند است، به زندگی راحت خودش علاقه‌مند است، به این‌ها نباید کمک بکند؛ این‌ها اشرارند، این کار‌ها کار مردم معمولی نیست.

مسئولین هم البته دقّت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. حالا من دیروز دیدم در تلویزیون که بعضی از مسئولین محترم آمدند گفتند که ما مراقبیم که این افزایش قیمت موجب افزایش قیمت اجناس و کالا‌ها نشود؛ خب بله این مهم است، چون الان گرانی هست، بنا باشد باز اضافه بشود گرانی خب این برای مردم خیلی مشکلات درست میکند، باید مراقبت کنند. این مراقبت‌ها را این‌ها بکنند، مسئولین حفظ امنیت کشور هم به وظایفشان عمل کنند، مردم عزیز ما هم که خوشبختانه در قضایای گوناگون این کشور بصیرت خودشان را، آگاهی خودشان را نشان دادند بدانند که این حوادث تلخ از ناحیه‌ی کیست و چگونه است، این آتش زدن و خراب کردن و ویران کردن و دعوا کردن و ناامنی ایجاد کردن مال چه کسی است، این را بفهمند توجه کنند که میفهمند هم مردم ملتفتند، و از این‌ها فاصله بگیرند. این آن توصیه‌ی ما است، مسئولین کشور هم به وظایف‌شان به طور جدی عمل کنند.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *