انعکاس توهین روزنامه جمهوری اسلامی به آیت الله جنتی در سایت ها و رسانه های زنجیره ای!

توهین نشریات و سایت های زنجیره ای به آیت الله جنتی + تصاویر

روزنامه جمهوری اسلامی نقد جریان غربزده توسط آیت الله جنتی را با توهین داد و این توهین در روزنامه ها و سایت های زنجیره ای انعکاس یافت.

آیت الله جنتی توهین به آیت الله جنتی

مجله اینترنتی پارسی گو: توهین روزنامه جمهوری اسلامی به آیت الله جنتی در سایت های زنجیره ای انعکاس یافت. اگرچه دیگر سایت ها و نشریات زنجیره ای هم هر یک به نوعی خود کینه دیرینه شان از این یار دیرین امام و رهبری را بیرون ریختند و به رئیس مجلس خبرگان رهبری تاختند.

البته توهینی که در رسانه های زنجیره ای اعم از روزنامه و نشریات چاپی و سایت های اینترنتی باز نشر می شود را «روزنامه جمهوری اسلامی» نوشته است. روزنامه ای که قرابت ویژه ای به مرحوم هاشمی داشت و دارد. جار و جنجال های این روزنامه هم کم نیست و طبعا زاویه گردانندگان این روزنامه با پرچمداران جریان انقلاب چون آیت الله جنتی را نشان می دهد. خوب است مسئولان این روزنامه به جای طرفداری از خط فکری «شخص» به خط انقلاب بازگردند. اگر به قول خانم سلحشوری مصداق «صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ» نشده باشند!

نشریات و سایت های زنجیره ای: لابد آقای جنتی جوان شده اند!

بر همین اساس روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: آیت‌الله جنتی، دیروز در جلسه افتتاحیه اجلاس خبرگان رهبری گفت:‌ «بی‌تعارف من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم. ما برای روزی کار می‌کنیم که اینها با مدیران جوان و انقلابی جایگزین شوند.» این سخن آیت‌الله جنتی باتوجه به اینکه وی کهنسال‌ترین مسئول در نظام جمهوری اسلامی است، بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت. فصل مشترک بازتاب‌دهندگان این سخن آقای جنتی این بود که لابد ایشان جوان شده‌اند و ما خبر نداریم!

انعکاس توهین به آیت الله جنتی در خبرگزاری رسمی دولت خبرگزاری جمهوری اسلامی

انعکاس توهین به آیت الله جنتی در خبرگزاری رسمی دولت خبرگزاری جمهوری اسلامی

یک حرف حق و این‌ همه حمله؟

مهدی امامقلی در روزنامه کیهان نوشت: آیت‌الله جنتی سه‌شنبه در افتتاحیه اجلاسیه مجلس خبرگان گفته بود: «من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم. ما برای روزی کار می‌کنیم که اینها با مدیران جوان و انقلابی جایگزین شوند تا از این خفت و گرفتاری که دچارش شده‌ایم رها شویم.»

همین اظهارات رئیس ‌مجلس خبرگان رهبری بهانه‌ای شد تا کسانی‌که داعیه‌دار اخلاق، آزادی بیان و دموکراسی هستند در ستیز با آنچه حقیقت است ایشان را آماج توهین و انتقادات تند خود قرار دهند. روزنامه‌های ایران و جمهوری اسلامی و چندین پایگاه خبری اصلاح‌طلب در اقدامی هماهنگ با ادبیاتی مانند اینکه «رئیس‌۹۳ ساله مدعی جوانگرایی»، «آیت‌الله جنتی جوان شده و ما خبر نداریم؟»، «نطق شائبه‌برانگیز آیت‌الله» و… سعی کردند حرف‌های رئیس ‌مجلس خبرگان رهبری در مورد لزوم جوانگرایی در مدیریت کشور را به باد انتقاد بگیرند.

اگرچه دلایل عصبانیت غیرمنطقی اصلاح‌طلبان را باید در جاهای دیگری جست‌وجو کرد اما بایستی ‌اشاره کرد که آیت‌الله جنتی در این مراسم نکات دیگری را هم بیان کرده‌اند که به مذاق مدعیان اصلاحات خوش نیامده و آنها را به شدت عصبانی کرده است.

رئیس‌مجلس خبرگان رهبری در این مراسم بر گزاره مهمی ‌اشاره کرده و در نقد عملکرد دولت گفتند: «۱۸ میلیارد دلار را به دلال‌ها دادند و پیش اروپا دست دراز می‌کنند». منظور آیت‌الله جنتی از سرازیر شدن ۱۸ میلیارد دلار به جیب دلالان توسط دولتی‌ها، هدررفت بودجه بیت‌المال در ارز ۴۲۰۰ تومانی یا همان دلار جهانگیری بود و مقصود ایشان از دست دراز کردن پیش اروپا، دلخوش کردن دولت به «وعده» ۱۵ میلیارد دلاری اروپایی‌ها در کانال مالی اینستکس است.

انعکاس توهین روزنامه جمهوری اسلامی به آیت الله جنتی در سایت های زنجیره ای

انعکاس توهین روزنامه جمهوری اسلامی به آیت الله جنتی در سایت های زنجیره ای

برای درک واقعیتی که آیت‌الله جنتی به آن ‌اشاره کردند بایستی به دو نکته توجه کنیم:

اول آنکه؛ توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی که کسی مسئولیت خسارت بزرگ را گردن نمی‌گیرد، تصمیم دولت بود؛ تصمیمی که با احتساب قیمت متوسط دلار ۱۲ هزار تومانی، نزدیک ۲۱۶ هزار میلیارد تومان از منابع کشور را به باد داد و در نهایت به آنجا ختم شد که محمدباقر نوبخت در ۲۰ فروردین سال جاری، لب به اعتراف گشود و گفت: «باید اعتراف کنیم منافع ارز ۴۲۰۰ تومانی به مردم نرسید.» هرچند که حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهور سعی کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی، به همان دلار جهانگیری مشهور شود و نه دلار روحانی اما بر این واقعیت صحه گذاشت که کار، کار دولت است. وی در ۲۱ فروردین ۹۷ گفت: «همه اعضای جلسه اقتصادی به جز روحانی درباره دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی موافق بودند». البته باید این نکته را هم اضافه کنیم که همان موقع مسعود نیلی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقتصادی و عضو شورای پول و اعتبار که به بهبود وضعیت اقتصادی امیدی نداشت و برای نجات خود از اتهام‌ها استعفا داده بود، در رد روایت حسام‌الدین آشنا در مورد جلسه دلار ۴۲۰۰ تومانی، خواستار انتشار فایل صوتی آن شده بود!

دوم آنکه غربی‌ها بعد از ۱۸ ماه از خروج آمریکا از برجام نه تنها به تعهدات برجامی خود عمل نکرده‌اند بلکه در ادامه نقش بازی کردن در قامت «پلیس خوب» و همراهی در کارزار فشار حداکثری با طراحی کانال مالی اینستکس، وعده تزریق ۱۵ میلیارد دلار به آن را مطرح کردند. حالا روحانی به نیویورک رفته تا کلید حل مشکلات کشور را در آنجا جست‌وجو کند. نکته قابل تأمل ماجرا آنجاست که از اخبار و گزارش‌های مربوط به حضور روحانی در سازمان ملل طی دو روز گذشته؛ تصاویری در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شوند که از منظر رسانه‌ای از «ارزش خبری» بالایی و به عبارت دقیق‌تر از ارزش «استثنا و شگفتی» (Oddity) برخوردار است. رئیس ‌مجلس خبرگان با ظرافت دو نکته را به هم گره زدند.

عده‌ای از یک‌طرف بیت‌المال را به تاراج دادند و از یک‌طرف برای وعده‌ای مالی دست گدایی به سوی دشمنان دراز می‌کنند و این واقعیت، هر ذهن سلیمی را انگشت به دهان می‌گذارد! این اتفاق عجیب و غریب و یا همان ارزش خبری استثنا نه فقط در بین کاربران مجازی بلکه در تاریخ ثبت می‌شود تا دانسته شود زمانی که «دوران بزن در رو تمام شده» و در برهه‌ای که جمهوری اسلامی ایران پهپاد آمریکایی را زمین‌گیر و کشتی انگلیسی را توقیف می‌کند و انصارالله رخداد آرامکو را رقم می‌زند عده‌ای چگونه به وعده مالی کسانی دل خوش کرده‌اند که بارها گفته‌اند با آمریکا وحدت راهبردی داریم.

آیت‌الله جنتی در مراسم افتتاحیه اجلاسیه مجلس خبرگان با ‌اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه فرمودند «تسلیم فشار حداکثری نمی‌شویم» گفتند: «برخی افراد نادان و غافل هم به فکر این هستند که مذاکره کنند با آمریکایی‌ها مذاکره می‌کنند تا هرچه گفتند ما قبول کنیم و در این نوع مذاکره ما پیروز نمی‌شویم، می‌خواهند دست ما را ببندند و ما را تسلیم کنند.»

یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای در نقد اظهارات آیت‌الله جنتی بیتی از جامی آورده که «ذات نایافته از هستی بخش/ کی تواند که شود، هستی‌بخش؟» اتفاقاً بایستی همین بیت و البته بیت بعدی که می‌گوید: «خشک ابری که بود ز آب تهی/ ناید از وی صفت آب‌دهی» را فراروی آنهایی نهاد که کلید حل مشکلات کشور را در نیویورک، پاریس، وین و… می‌جویند.

انعکاس توهین به آیت الله جنتی در رسانه های زنجیره ای

متاسفانه بر خلاف آنچه حسن روحانی درباره اعتدال وعده داده است، هم روزنامه ایران و هم سایت ها و خبرگزاری های رسمی دولت را جریان تندرو اصلاح طلب مدیریت می کند. از نشانه های آن نیز انعکاس گاه و بیگاه اخبار حاشیه ساز در روزنامه دولتی ایران و سایت ایرنا، ایسنا و… است. تصویر ذیل توهین سایت ایرنا به آیت الله جنتی را نشان می دهد که به نقل از رسانه زنجیره ای دیگری بازنشر شده است:

توهین به آیت الله جنتی در سایت ایرنا

توهین به آیت الله جنتی در سایت ایرنا

سایت خبرآنلاین نیز رسانه زنجیره ای دیگری است که دست به بازنشر توهین به آیت الله جنتی زده است. اگرچه این رسانه مدعی بی طرفی است، اما مصادیق فراوان حمایت از جریان تندرو و فتنه گر در این سایت نشان می دهد که منش فکری گردانندگان آن چیست:

توهین به آیت الله جنتی در سایت خبرآنلاین

توهین به آیت الله جنتی در سایت خبرآنلاین

سایت دیگری که در میان سایت های توهین کننده به آیت الله جنتی وجود دارد سایت بهار نیوز است. این سایت که توسط نزدیکان یکی از طرفداران سرشناس فتنه، که از دنیا رفته است اداره می شود، بارها فیلتر و رفع فیلتر شده است و نمود واقعی یک رسانه زنجیره ای است که به صورت هدفمند به انتشار اخبار خاص می پردازد:

توهین به آیت الله جنتی و انعکاس آن در سایت زنجیره ای بهار نیوز

توهین به آیت الله جنتی و انعکاس آن در سایت زنجیره ای بهار نیوز

یک جستجوی ساده در فضای مجازی، فهرست ریز و درشت سایت های بازنشر کننده توهین به آیت الله جنتی را نشان خواهد داد. جریانی که البته توسط عده ای خاص مدیریت می شود. این جریان که البته از جریان انقلاب و از انقلابی ها بغض دیرین دارد، هرازگاهی دست به انتشار اخباری می زند که بغض خود را رسما به نمایش در می آورد و این هم از الطاف خفیه الهی است. هرچند به گردانندگان این سایت ها باید گفت: از انقلاب اسلامی و از طرفداران خط مقاومت در خشم باشید و از این خشم بسوزید که: «أَلَا إنَّ حزْبَ اللَّه هُمُ الْمُفْلحُونَ!»

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *