شکست تاریخی رئال از اتلتیکو و واکنش زیدان و سیمئونه!

شکست تاریخی رئال از اتلتیکو با ۷ گل! + واکنش زیدان

تیم سیمئونه در اینترنشنال چمپیونز کاپ با تحمیل کردن یک باخت سنگین به رقیب هم شهری خود، از همه زهر چشم گرفت و شکست تاریخی رئال از اتلتیکو را رقم زد.

اتلتیکو مادرید رئال مادرید شکست تاریخی رئال از اتلتیکو

مجله اینترنتی پارسی گو: تیم سیمئونه در اینترنشنال چمپیونز کاپ با تحمیل کردن یک باخت سنگین به رقیب هم شهری خود، از همه زهر چشم گرفت و شکست تاریخی رئال از اتلتیکو را رقم زد. اگرچه این دیدار در پیش فصل، اهمیت زیادی برای دو تیم نداشت اما قطعاً نتیجه آن تا مدت ها از اذهان پاک نخواهد شد.

دو تیم رئال مادرید و اتلتیکو مادرید در چارچوب رقابت های اینترنشنال چمپیونز کاپ از ساعت ۴:۳۵ به وقت ایران به مصاف یکدیگر رفتند:

مشخصات بازی تاریخی رئال اتلتیکو

 • شنبه؛ ۵ مرداد ۱۳۹۸ – ۲۷ جولای ۲۰۱۹
 • ساعت ۴:۳۵ بامداد به وقت ایران
 • اینترنشنال چمپیونز کاپ ۲۰۱۹
 • ورزشگاه مِتلایف، رادرفورد شرقی، نیوجرسی آمریکا
 • گلزنان: دیگو کوستا (۱، ۲۸، ۴۵ پنالتی، ۵۱)، ژائو فلیکس (۸)، آنخل کوریا (۱۹) ویتولو (۷۰) برای اتلتیکو مادرید –
 • ناچو (۵۹)، کریم بنزما (۸۵ پنالتی)، خاویر هرناندز کابررا (۸۹) برای رئال مادرید
 • اخراج: دیگو کوستا (۶۵) و دنی کارواخال (۶۵)

ساعاتی پیش در آمریکا و در چارچوب گینس کاپ ۲۰۱۹، اتلتی موفق شد با نتیجه باورنکردنی ۷-۳ از سد رئال مادرید بگذرد تا همزمان یکی از بهترین بردهای تاریخ خودش و یکی از سنگین‌ترین باخت‌های تاریخ رقیب همشهری را رقم زده باشد. در این بازی به جز کوستا که چهار گل زد و اخراج شد، ژائو فلیکس، گران ترین خرید تاریخ اتلتیکو مادرید هم عملکرد تحسین برانگیزی داشت تا تیم منفعل زیدان، از هم بپاشد. سیمئونه اما مغرور نشده است.

دیگو سیمئونه

به گزارش مارکا، سرمربی اتلتیکو مادرید پس از بازی گفت:

 • در لحظه بازی کردیم به این معنا که در هر مقطع از بازی، بهترین تصمیمات را گرفتیم. در بازی قبلی مقابل چیواس، تا قبل از دقیقه ۲۵ بازی، بازی ضد حملات تند و تیز بود. بهترین عملکرد تیم در این سه بازی مربوط می‌شود به زمانی که مقابل چیواس، ۱۰ نفره شدیم. برای بازی امروز خیلی خوب آماده شده بودیم. بر اساس بازی‌هایی که از رئال مادرید دیده بودیم و با توجه به جو دربی مادرید، خودمان را آماده کردیم. نقاطی از زمین که می‌توانستیم بیشترین ضربه را به آنها بزنیم، پیدا کردیم و نتیجه شد چیزی که می‌بینید.
 • عجله‌ای در کار نیست؛ خبری از جو زدگی هم در کار نخواهد بود. صرفا به زمان حال فکر می‌کنم. بازی خوبی بود. رئال را تیمی باانگیزه و خوش‌بین دیدم. حالا منتظریم تا بازی دوستانه بعدی از راه برسد و دقایق را میان بازیکنان تقسیم کنیم. امروز کار خوبی که کردیم، در دفع توپ‌ها، دقیق و بابرنامه بودیم و می‌دانستیم توپ را به کجای زمین بفرستیم. از طرفی در محوطه جریمه حریف هم فرصت طلب بودیم که این در فوتبال فاکتور بسیار مهمی است. هر زمان موقعیتی نصیب‌مان شد، از آن بهره بردیم. با همه این اوصاف مخالفم که این بازی، اختلاف واقعی دو تیم را نشان داده است.
 • عملکرد خوب ژائو فلیکس؟ به این نتیجه رسیده‌ام که وقتی رو به جلوتر و نزدیک‌تر به دروازه حریف بازی کند، عملکرد بهتری دارد. پشت مهاجم کلاسیک بودن شاید بهترین پست باشد. در سیستم ۴-۴-۲ او در سمت راست خط میانی قرار می‌گیرد. تلاش می‌کنیم از دید وسیع ژائو به زمین بازی برای ضربه زدن به حریف استفاده کنیم. پست بازی مهم است ولی وقتی استعداد و انگیزه ژائو را داشته باشید، در هر کجای زمین می‌توانید بازی کنید.
 • همیشه چیزهایی برای بهتر شدن وجود دارد. فارغ از نتیجه، مادرید امروز بارها به راحتی به محوطه جریمه ما نفوذ کرد که این باید با تلاش بیشتر اصلاح شود. آنها موقعیت‌هایی داشتند. امروزه در فوتبال دنیا هر تیم بزرگی ۳ الی ۴ بازیکن بااستعداد که بتواند تفاوت را رقم بزند، در اختیار دارد. تیمی به پیروزی نزدیک‌تر است که این استعداد را برای تیم خرج کند. اتلتی به سطح لازم برای قهرمانی در لیگ و اروپا رسیده است؟ به چیزی جز بازی بعدی فکر نمی‌کنم. فتح این جام‌ها اصلا کار ساده‌ای نیست.

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان به شکست تاریخی رئال از اتلتیکو واکنش نشان داد

زیدان: رئال مادرید نمی‌تواند در یک بازی ۷ گل دریافت کند؛ بازی برای اتلتیکو مادرید دوستانه نبود!

زیدان مثل همیشه مسئولیت باخت تیمش را بر عهده گرفت و اطمینان داد فصل خوبی در انتظار رئال مادرید است.

ساعتی پیش در چارچوب گینس کاپ ۲۰۱۹، رئال مادرید در سومین بازی تدارکاتی پیش فصل خود به مصاف رقیب همشهری، اتلتیکو مادرید رفت و با ارائه عملکردی فاجعه آمیز، ۳-۷ مغلوب شد تا یکی از سنگین ترین باخت‌های تاریخش را تجربه کرده باشد. اگرچه این بازی دوستانه بود اما اختلاف ملموس سطح بازی دو تیم باعث شده تا نشریات مادریدی از حالا نسبت به آینده تیم زیدان ابراز شک و تردید کنند.

به گزارش ال چیرینگیتو، زیزو پس از بازی گفت:

 • اتفاقی که افتاد این بود که ما بازی را بسیار بد شروع کردیم. پس از ۸ دقیقه دو گل عقب بودیم. نیمه اول اصلا خوب نبود و هیچ کار مثبتی نکردیم. هفت گل دریافت کردیم و چنین اتفاقی نمی‌تواند برای رئال مادرید رخ بدهد. بازیکنان هم کاملا ناامید هستند. با این حال، بازی دوستانه بود و نباید بیش از حد به آن بها داد. وقتی در ابتدای بازی ۲ گل دریافت می‌کنید، کار شما سخت‌تر هم می‌شود چون مجبورید حمله کنید و طبعا فضای بیشتری به حریف خواهید داد. تنها نگرانی من شروع بد تیم است که به هیچ عنوان با فشار و جنگندگی لازم کار نکردیم.
 • وقتی با این نتیجه شکست می‌خورید یعنی هیچ چیز درست پیش نرفته است. یعنی همه مقصر هستند. اول از همه من. نمی‌توان یک یا دو نفر را مقصر دانست. کاری که باید انجام بدهیم این است که هر چه زودتر این بازی را فراموش کنیم. انگیزه داریم. فصل خوبی خواهیم داشت. طبعا امروز نمی‌توانیم خوشحال باشیم ولی مطمئنم که این تیم، به خوبی رقابت خواهد کرد. به تکرار اشتباهات فصل گذشته اهمیتی نمی‌دهم ولی مشخص است که این مسئله آزارم می‌دهد و نگرانم می‌کند.
 • کوبو؟ امروز زمانی به میدان آمد که نتیجه مشخص شده بود. وقتی به مادرید برگشتیم، تصمیممان را درباره او و سرنوشتش خواهیم گرفت.
 • نقل و انتقالات؟ در حال حاضر ترکیب تیم همین است که می‌بینید. این تیم باانگیزه است و تلاش خواهد کرد این باخت را جبران کند. بازی امروز دوستانه بود ولی برای اتلتیکو مادرید نه! کاملا مطمئن هستم که این تیم در فصل پیش رو خوب کار خواهد کرد.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: طرفداری

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *