حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی مشخص شدند + جدول

حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امروز مشخص شدند و به این ترتبی، تیم ایران با تیم های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج همگروه شده است.

جام جهانی 2022 قطر

مجله اینترنتی پارسی گو: حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امروز مشخص شدند و به این ترتبی، تیم ایران با تیم های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج همگروه شده است.

همگروهی ایران با رقیبان قدیمی در گروه C

تیم ملی فوتبال ایران در قرعه کشی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۰ که در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد همگروهی هایش را شناخت.

شاید بتوان گفت که بار دیگر تیم ملی ایران در یکی از سخت ترین گروه های ممکن قرار گرفته است. در مراسم امروز که تیم کیهیل ستاره سابق تیم ملی استرالیا تمامی قرعه ها را از گوی در آورد تیم ایران که در سید اول قرار داشت در نهایت در یکی از سخت ترین گروه ها و در کنار تیم های ملی عراق ، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج قرار گرفت.

بی تردید دو حریف اصلی تیم ملی ایران در این دوره از رقابت ها دو همسایه نزدیک عراق و بحرین هستند که رقابت جدی فوتبالی در این سال ها با این دو تیم داشته است. عراق که در سال های اخیر یکی از قدرت های اصلی فوتبال آسیا بوده و همیشه رقابت های سنگین و نزدیکی با تیم ملی ایران داشته است. همچنین تیم ملی بحرین دیگر تیمی است که در این گروه حضور دارد و همیشه حریف سختی برای ایران بوده است.

اما همین نقطه دشوار گروه ایران می تواند نکته مثبت هم باشد چرا که تیم ملی ایران چهاربازی از مجموع هشت بازی اش را باید در ایران و همچنین دو کشور همسایه و در نزدیکترین فاصله برگزار کند. ضمن این که این همگروهی می تواند فرصتی برای تلافی برخی نتایجی باشد که در سال های اخیر بخصوص مقابل عراق گرفته ایم.

حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی جدول

حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی جدول

تیم ملی در کنار عراق، بحرین ، هنگ کنگ و کامبوج

تیم ملی ایران به همراه تیم های عراق، بحرین، کامبوج و هنگ کنگ در گروه سوم مرحله اول مقدماتی جام جهانی قرار گرفت.

مراسم قرعه کشی مرحله اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ امروز و از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران آغاز شد و بدین ترتیب اولین رقبای ایران در راه جام جهانی قطر مشخص شدند.

توضیح مهم در رابطه با این مراسم اینکه قرعه کشی انجام شده به دو منظور است و تیم های حاضر در این گروه ها، هم برای حضور در مرحله دوم جام جهانی و برای حضور در مرحله نهایی جام ملت های آسیا به رقابت خواهند پرداخت و به همین ترتیب تیم ملی فوتبال قطر نیز در این گروه بندی حضور دارد.

جام جهانی 2022 قطر

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

بازهم زورآزمایی ایران و عراق؛ این بار در راه جام جهانی

پس از برگزاری مراسم قرعه کشی برای دور اول رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، جدول نهایی این مرحله از رقابت ها به شرح زیر است:

گروه A: چین – سوریه – فیلیپین – مالدیو – گوام

گروه B: استرالیا – اردن – چین تایپه – کویت – نپال

گروه C: ایران – عراق – بحرین – هنگ کنگ – کامبوج

گروه D: عربستان – ازبکستان – فلسطین – یمن – سنگاپور

گروه E: قطر – افغانستان – هند – عمان – بنگلادش

گروه F: ژاپن – قرقیزستان – تاجیکستان – میانمار – مغولستان

گروه G: امارات – ویتنام – تایلند – مالزی – اندونزی

گروه H: کره جنوبی – لبنان – کره شمالی – ترکمنستان – سری لانکا

  • راس ساعت ۱۳:۳۰ مراسم همانطور که از قبل عنوان شده بود آغاز شد.
  • مجری مراسم به روی صحنه آمد و ضمن خوش آمد گویی به مهمانان آغاز مراسم را کلید زد.
  • مهدی تاج هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در این مراسم حضور دارد و در ردیف اول نشسته است.
  • کریستین آنگر مسئول برگزاری رقابت ها از فیفا در ابتدا به روی صحنه آمد و به صحبت پرداخت.
  • آنگر مسئولیت اداره مراسم امروز را برعهده خواهد داشت و به همین دلیل پشت تریبون ایستاد.
  • با نمایش کلیپی از تیم کیهیل، اسطوره فوتبال استرالیا وی به روی صحنه آمد تا مسئولیت برداشتن گوی ها و اعلام نام تیم ها را بر عهده داشته باشد.
  • قرعه کشی این رقابت ها از سید پنج آغاز شد و تیم کیهیل به برداشتن گوی ها و اعلام نام تیم های مختلف از پایین ترین سید اقدام کرد.

بدین ترتیب تیم های سید پنج بعد از برداشتن گوی ها به شرح ذیل مشخص شد:

گوام از سید ۵ در گروه اول، نپال از سید ۵ در گروه دوم، کامبوج از سید ۵ در گروه سوم، سنگاپور از سید ۵ در گروه چهارم، بنگلادش از سید ۵ در گروه پنجم، مغولستان از سید ۵ در گروه ششم، اندونزی از سید ۵ در گروه هفتم و سریلانکا از سید ۵ در گروه هشتم.

قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید چهار نیز به این ترتیب است:

کویت از سید ۴ در گروه چهارم، هنگ کنگ از سید ۴ در گروه سوم، یمن از سید ۴ در گروه چهارم، افغانستان از سید ۴ در گروه پنجم، میانمار از سید ۴ در گروه ششم، مالزی از سید ۴ در گروه هفتم، ترکمنستان از سید ۴ در گروه هشتم

قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید سه نیز به این ترتیب است:

فیلیپین از سید ۳ در گروه اول، چین تایپه از سید ۳ در گروه دوم، بحرین از سید ۳ در گروه سوم، فلسطین از سید ۳ در گروه چهارم، هند از سید ۳ در گروه پنجم، تاجیکستان از سید ۳ در گروه ششم، تایلند از سید ۳ در گروه هفتم، کره شمالی از سید ۳ در گروه هشتم

قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید دو نیز به این ترتیب است:

سوریه از سید ۲ در گروه اول، اردن از سید ۲ در گروه دوم، عراق از سید ۲ در گروه سوم، ازبکستان از سید ۲ در گروه چهارم، عمان از سید ۲ در گروه پنجم، قرقیزستان از سید ۲ در گروه ششم، ویتنام از سید ۲ در گروه هفتم، لبنان از سید ۲ در گروه هشتم.

قرعه کشی برای تیم های حاضر در سید یک نیز به این ترتیب است:

چین از سید ۱ در گروه اول، استرالیا از سید ۱ در گروه دوم، ایران از سید ۱ در گروه سوم، عربستان از سید ۱ در گروه چهارم، قطر از سید ۱ در گروه پنجم، ژاپن از سید ۱ در گروه ششم، امارات از سید ۱ در گروه هفتم، کره جنوبی از سید ۱ در گروه هشتم

درباره ساز و کار صعود تیم های به مرحله بعد باید گفت که هشت تیم صدرنشین از گروه های هشت گانه به همراه چهار تیم دوم (از میان تیم هایی که بیشترین امتیازها را در میان رده دومی ها به دست آوردند) به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی صعود می کنند تا در آن مرحله نیز تبدیل به دو گروه شش تیمی شوند. در سوی دیگر نیز، دوازده تیم صعود کرده به عنوان اولین تیم ها پا به رقابت های جام ملت های آسیا خواهند گذاشت.

حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی

حریفان ایران در مقدماتی جام جهانی

سیدبندی مربوط به تیم های مختلف حاضر در این بازی ها که اخیرا اعلام شد به شرح زیر است:

سید یک: ایران، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، قطر، امارات، عربستان سعودی و چین

سید دو: عراق، ازبکستان، ‌سوریه، عمان، لبنان، قرقیزستان، ویتنام و اردن

سید سه: فلسطین، هند،‌ بحرین، تایلند، تاجیکستان، کره شمالی، چین تایپه و فیلیپین

سید چهار: ترکمنستان، میانمار، هنگ کنگ، یمن، افغانستان، مالدیو، کویت و مالزی

سید پنجم: اندونزی، سنگاپور، نپال، کامبوج،‌بنگلادش، مغولستان، گوام و ماکائو یا سریلانک

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ورزش سه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *