شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان با زلزله ای با قدرت ۵.۷ ریشتر به شدت لرزید!

آخرین اخبار از زلزله ۵ ریشتری خوزستان + جزئیات و تصاویر

ظهر امروز زلزله ۵ ریشتری خوزستان را لرزاند. نیروهای امدادی سریعا به منطقه اعزام شده اند. اطلاعات اولیه نشان می دهد این زلزله به بزرگی ۵.۷ ریشتر بوده است.

زلزله در خوزستان

مجله اینترنتی پارسی گو: ظهر امروز زلزله ۵ ریشتری خوزستان را لرزاند. نیروهای امدادی سریعا به منطقه اعزام شده اند. اطلاعات اولیه نشان می دهد این زلزله به بزرگی ۵.۷ ریشتر بوده است.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند.

شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان با زلزله ای با قدرت ۵.۷ ریشتر به شدت لرزید.

زلزله امروز در خوزستان، تا این لحظه یک کشته و چهار مصدوم برجا گذاشته است.

گزارش‌های دریافتی حاکی از این است که تاکنون مرگ یک مرد میانسال در مسجدسلمیان تایید شده اما علت فوت ترس در هنگام زلزله بوده. همچنین چهار نفر بر اثر زلزله مصدوم شده‌اند.

زمین لرزه خوزستان ۵.۷ ریشتر بزرگی داشته و در ساعت ۱۱ و ۳۰دقیقه رخ داد. پس از آن یک «پس‌لرزه‌» ۴.۷ ریشتری در ساعت ۱۱ و ۵۶دقیقه حوالی مسجد سلیمان اتفاق افتاد.

گفته می‌شود در مناطق روستایی مسجدسلیمان برخی از منازل دچار ترک خوردگی شده‌اند و در محورهای فرعی شهرستان مسجد سلیمان کوه به صورت محدودی ریزش کرده است.

بالگردهایی جهت ازریابی به مناطق متأثر اعزام شده‌اند.

زلزله ۵ ریشتری در خوزستان

ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه امروز زمین لرزه ای با قدرت ۵.۷ ریشتر شهرستان مسجدسلیمان در استان خوزستان را به شدت تکان داد.

این زمین لرزه به طول جغرافیایی ۴۹.۵، عرض جغرافیایی: ۳۱.۹۵ و در عمق ۱۷ کیلومتری رخ داد.

این زلزله در ۱۹ کیلومتری مسجد سلیمان (خوزستان)، ۲۹ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان) ،۳۷ کیلومتری ایذه (خوزستان) ،۱۰۴ کیلومتری اهواز و۱۳۴ کیلومتری شهرکرد حادث شده است.

شدت زمین لرزه به حدی بود که همه شهرهای استان خوستان و حتی استان‌های همدان، چهار محال و بختیاری و لرستان هم این زمین لرزه را احساس کردند.

عکس زلزله 5 ریشتری خوزستان

عکس زلزله ۵ ریشتری خوزستان

اعزام ۵ تیم ارزیاب به خوزستان

سخنگوی اورژانس کشور از اعزام ۵ تیم ارزیاب به محل زلزله ۵.۷ ریشتری در خوزستان خبر داد.

مجتبی خالدی (سخنگوی اورژانس کشور) درباره جزییات این زلزله گفت: زلزله‌ای با شدت ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین در ساعت ۱۱:۳۰ مسجدسلیمان در استان خوزستان را لرزاند.

وی خاطرنشان کرد: ۵ تیم ارزیاب به محل زلزله اعزام شدند.

این زلزله ۵٫۷ ریشتری در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، مناطق روستایی مسجد سلیمان در خوزستان را به لرزه در آورده است.

هم اکنون ۵ تیم عملیاتی امداد و نجات شامل ۱۵ تن از استان برای ارزیابی به محل وقوع زمین لرزه اعزام شده اند و تیم های امدادی دیگر با توجه به روستاهای بسیار واقع در منطقه برای ارزیابی میزان خسارات اعزام خواهد شد. ۵۶ روستای دارای آبادی با جمعیت بالغ بر ۵ هزار و ۵۸۰ تن تا شعاع ۱۵ کیلومتری زمین لرزه وجود دارد.

از آنجا که تعداد روستاها زیاد است در ارتباط دائم با تیم ها در حال ارزیابی هستیم. خوشبختانه تا کنون در بررسی ایذه و مسجد سلیمان خسارتی اعلام نشده اما چون وسعت زمین لرزه تا جایی بوده که استان های همجوار را هم لرزانده لذا در حال رصد استان ها و مناطق هستیم.

اخبار از زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان

خسارت به ۱۶۵ واحد مسکونی/ خسارتی به تاسیسات نفتی وارد نشده/ تخلیه بیمارستان نفت/ ۱ کشته و ۳۷ زخمی تاکنون

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند.

گزارش مقدماتی زلزله ۵ ریشتری خوزستان

بزرگی: ۵.۷
محل وقوع: استان خوزستان – حوالی مسجد سلیمان
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۱۱:۳۰:۳۳
طول جغرافیایی: ۴۹.۵
عرض جغرافیایی: ۳۱.۹۵
عمق زمین‌لرزه: ۱۷ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۱۹ کیلومتری مسجد سلیمان (خوزستان)
۲۹ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان)
۳۷ کیلومتری ایذه (خوزستان)

نزدیکترین مراکز استان:
۱۰۴ کیلومتری اهواز
۱۳۴ کیلومتری شهرکرد

زلزله شدید در شهرستان مسجد سلیمان خوزستان

زلزله شدید در شهرستان مسجد سلیمان خوزستان

این زمین‌لرزه شدید در لرستان و اصفهان، شهرکرد، ایلام، بوشهر، همدان، یاسوج، کرمانشاه و شیراز نیز احساس شده است.

براساس گفته حاجی‌زاده مدیر‌کل مدیریت بحران خوزستان این زلزله بین ایذه و مسجد سلیمان رخ داده است و گروه‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند و ستاد مدیریت بحران و گروه‌های امداد و نجات استان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

دقایقی پیش پس‌لرزه ۴ ریشتری در خوزستان به وقوع پیوست که مشخصات آن به شرح ذیل است:

بزرگی: ۴
محل وقوع: استان خوزستان – حوالی مسجد سلیمان
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ۱۱:۴۹:۰۳
طول جغرافیایی: ۴۹.۵
عرض جغرافیایی: ۳۱.۹
عمق زمین‌لرزه: ۲۰ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۱۹ کیلومتری مسجد سلیمان (خوزستان)
۳۴ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان)
۳۵ کیلومتری ایذه (خوزستان)

نزدیکترین مراکز استان:
۱۰۰ کیلومتری اهواز
۱۳۶ کیلومتری شهرکرد

برخی منابع محلی مسجدسلیمان از خسارات به منازل مسکونی خبر می‌دهند.

براساس این گزارش استانداری خوزستان از اعزام چند بالگرد برای بررسی خسارت‌های زمین‌لرزه به کانون زلزله در مسجدسلیمان خبر داد.

لحظاتی پیش پس‌لرزه‌ای نسبتاً قوی مجدداً شهرستان مسجد سلیمان در استان خوزستان را لرزاند و مردم را به خیابان‌ها کشاند. تاکنون ۵ زمین لرزه در حوالی مسجد سلیمان در استان خوزستان گزارش شده است. جزئیات این پس‌لرزه نیز به شرح ذیل است:

بزرگی: ۴.۷
‌زمان: ۱۱:۵۶:۲۰
طول جغرافیایی: ۴۹.۴۲۵
عرض جغرافیایی: ۳۱.۹۲۴
عمق: ۱۸

همچنین برق مناطق مختلف مسجدسلیمان‌ بر اثر تخریب‌ تاسیسات توزیع‌ نیرو آسیب دیده و در برخی مناطق آنتن‌دهی تلفن همراه مختل شده است.

زلزله ۵.۷ ریشتری به شبکه فشار متوسط شهرستان مسجد سلیمان نیز آسیب وارد کرد. در پی این خبر سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان اعلام کرده به دلیل ریزش ساختمان‌ها بر روی شبکه فشار متوسط منطقه بخشی از خطوط برق‌رسانی و فیدرها دچار مشکل شده است و در حال حاضر هفت فیدر از میان ۲۸ فیدر توزیع برق منطقه با قطعی روبه‌رو شده است که تیم‌های عملیاتی مجموعه به منظور رفع مشکل رخ داده به محل اعزام و در حال برطرف کردن قطعی برق رخ داده هستند.

روابط عمومی شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب نیز در خبری اعلام کرد که خسارتی به تاسیسات نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب پس از وقوع زلزله امروز خوزستان گزارش نشده است با این حال تیم‌های ارزیاب برای بررسی‌های بیشتر به محل تاسیسات اعزام شده‌اند.

زلزله ۵ ریشتری خوزستان

زلزله ۵ ریشتری خوزستان

تاکنون یک‌مرد میان‌سال بر اثر زمین‌ لرزه جان خود را از دست‌ داده است. ترس هنگام وقوع زلزله علت فوت این‌شخص اعلام شده است.

همچنین فرماندار مسجدسلیمان در گفت‌وگو با تسنیم آمار زخمی‌های حاصل از این زلزله را تاکنون ۲۰ نفر اعلام کرده است.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر خوزستان در گفت‌وگو با تسنیم از اعزام تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر خوزستان با یک فروند بالگرد برای ارزیابی هوایی به مسجدسلیمان خبر داد.

براساس این گزارش، درپی زلزله‌های پیش از ظهر امروز مسجدسلیمان در برخی محورهای مواصلاتی این شهرستان ریزش‌ کوه گزارش شده است.

زلزله 5.7 ریشتری در خوزستان عکس

زلزله ۵.۷ ریشتری در خوزستان عکس

مسعود انصاریان مدیر‌کل بنیاد مسکن خوزستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در پی وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در ایذه، مسجد سلیمان، باغملک و اندیکا مدیران بنیاد مسکن این چهار شهر به همراه گروه‌های ارزیابی تخصصی تعیین خسارت مناطق مسکونی روستایی و شهری اعزام شدند.

همچنین از اعزام کارشناسان معاونت‌ بازسازی و مسکن روستایی از اهواز به مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: همچنان در حال بررسی میزان خسارات وارد شده هستیم و آمار دقیق را بلافاصله پس از دریافت گزارش کامل اعلام می‌کنیم.

قباد ناصری مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در خبری اعلام کرد: وقوع زلزله در حوالی مسجدسلیمان، خسارتی به واحدهای عملیاتی و تاسیسات نفت و گاز این شرکت وارد نکرده است و فعالیت‌های عملیاتی بدون وقفه ادامه دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان در خبری به تسنیم اظهار داشت: در زلزله صبح امروز مسجدسلیمان دو بخش بیمارستان نفت دچار ریزش شد که برای حفظ جان بیماران بیمارستان تخلیه شد.

براساس تاز‌ه‌ترین اخبار، ‌علی سرمست رئیس شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان با اعلام آخرین تعداد مجروحان زلزله در این شهرستان اظهار داشت: در زلزله امروز شهرستان مسجدسلیمان ۳۷ نفر مجروح شده‌اند‌.

وی افزود: خوشبختانه مجروحیت ۳۵ نفر از این هموطنان جزیی بود و به صورت سرپایی مداوا شدند.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ۱. برترینها به نقل از سیمرغ ۲. تسنیم.

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *