کاربران فرانسوی سعی دارند غرامتی هزار یورویی به ازای هر کاربر از گوگل دریافت کنند!

شکایت گروهی کاربران فرانسوی از گوگل به دلیل نقض حریم شخصی!

گروهی از کاربران فضای مجازی به دلیل نقض قوانین حریم شخصی کاربران تصمیم به شکایت از گوگل و اخذ غرامت گرفته اند. آلن بازوت سرپرست شکایت کنندگان از گوگل است.

گوگل

مجله اینترنتی پارسی گو: گروهی از کاربران فضای مجازی به دلیل نقض قوانین حریم شخصی کاربران تصمیم به شکایت از گوگل و اخذ غرامت گرفته اند. آلن بازوت سرپرست شکایت کنندگان از google است.

یک گروه حمایت از حقوق مصرف کننده در فرانسه از گوگل به دلیل نقض قوانین حریم شخصی کاربران شکایت می کند. این گروه خواهان هزار یورو غرامت به ازای هر کاربر اندروید در فرانسه است.

دیلی میل: یک گروه حمایت از حقوق مصرف کنندگان در فرانسه مشغول تنظیم شکایتی گروهی علیه google است و این شرکت را متهم می کند قوانین مربوط به حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا را نقض کرده است.

گروه UFC-Que اعلام کرده هدف از این شکایت پایان دادن به سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران به خصوص در دستگاه های اندروید و با حساب کاربری google است.

این بیانیه نشان می دهد این گروه سعی دارند غرامتی هزار یورویی به ازای هر کاربر از گوگل دریافت کنند.

«آلن بازوت» رئیس این گروه به خبرگزاری فرانسه گفت: این نخستین ادعای غرامت در فرانسه و اتحادیه اروپا است. اگر قاضی دادگاه به نفع ما رای صادر کنند احتمالاً ۲۸ میلیون کاربر اندروید در فرانسه مجاز به دریافت غرامت از گوگل هستند.

  • به گفته بازوت تاکنون حدود ۲۰۰ نفر در این شکایت گروهی علیه گوگل شرکت کرده اند.
  • به هرحال این گروه گوگل را متهم می کند از موقعیت مکانی افراد سوءاستفاده می کند.

بازوت می گوید: این موضوع نقض حریم خصوصی افراد است. حتی هنگامیکه کاربر از سرویس های گوگل استفاده نمی کند، موبایل او روزانه ۳۴۰ بار موقعیت مکانی را مشخص می کند.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: رجانیوز

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *