برانکو رفت: یحیی گل محمدی می آید؟

رسمی: برانکو سرمربی الاهلی عربستان شد

با اعلام باشگاه سعودی بعد از انتخابات به صورت رسمی، برانکو ایوانکویچ سرمربی سابق پرسپولیس، برای دو سال سرمربی الاهلی عربستان شد.

برانکو رسما سرمربی الاهلی عربستان شد

مجله اینترنتی پارسی گو: با اعلام باشگاه سعودی بعد از انتخابات به صورت رسمی، برانکو ایوانکویچ سرمربی سابق پرسپولیس، برای دو سال سرمربی الاهلی عربستان شد. سرمربی کروات سابق پرسپولیس رسما هدایت تیم الاهلی عربستان را برعهده گرفت.

سرمربی پرسپولیس برانکو

برانکو ایوانکویچ رسما سرمربی الاهلی عربستان شد

در حالی که رسانه‌های سعودی طی روزهای اخیر خبر از سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ در الاهلی عربستان داده بودند، اما این انتقال به دلیل برگزاری انتخابات هیات رئیسه این باشگاه قطعی و به صورت رسمی اعلام نشد.

اما امشب مجمع هیات رئیسه باشگاه الاهلی عربستان برگزار شد و همانطور که انتظار می‌رفت امیر منصور بن مشعل تنها کاندیدای ریاست این باشگاه به این سمت رسید؛ فردی که روز پانزدهم خردادماه با برانکو ایوانکوویچ برای حضور در این تیم توافق کرده بود.

باشگاه الاهلی عربستان که در دو روز اخیر هیچ واکنشی نسبت به سرمربی فصل آینده خود نشان نداده بود، امشب و تنها دقایقی بعد از مشخص شدن هیات رئیسه این باشگاه در توییتر خود خبر از سرمربیگری برانکو داد.

توئیتر باشگاه الاهلی عربستان به طور رسمی اعلام کرد برانکو برای دو سال آینده سرمربی این تیم خواهد بود به زودی کارش را شروع می‌کند.

در حالی باشگاه الاهلی عربستان این خبر را به طور رسمی اعلام کرد که باشگاه پرسپولیس همچنان معتقد است سرمربی کروات با آنها قرارداد دارد و با توجه به اینکه مطالبات و پیش پرداخت سال آینده او آماده است، برانکو نمی‌تواند بدون هماهنگی با آنها با باشگاه سعودی قرارداد امضاء کند.

با این وجود باشگاه الاهلی عربستان بدون توجه به تهدیدات مسوولان پرسپولیس، خبر سرمربیگری برانکو را رسما اعلام کرد تا به شایعات و اخبار روز‌های اخیر پایان دهد.

برانکو به زودی برای نهایی کردن قراردادش با الاهلی عربستان وارد جده خواهد شد و پس از آن به محل اردوی آماده‌سازی پیش فصل این تیم در اتریش خواهد رفت تا پس از ۴ سال حضور در پرسپولیس و فوتبال ایران، حالا فضا و چالش جدیدی را تجربه کند.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس می شود

اگر سرمربی ایرانی باشد: گل محمدی گزینه اصلی هدایت پرسپولیس

یحیی گل محمدی سرمربی فصل گذشته تیم پدیده مشهد، اصلی ترین گزینه سرخ ها برای جانشینی برانکو ایوانکوویچ محسوب می شود.

در آخرین ساعات روز سه شنبه باشگاه الاهلی عربستان به صورت رسمی برانکو را به عنوان سرمربی این تیم معرفی کرد تا مشخص شود پرسپولیسی ها به صورت رسمی برای فصل آینده باید به دنبال سرمربی جدید باشند. این وضعیتی جدید برای پرسپولیسی است که ۳ مدیرعامل اخیرش هیچ وقت به آن فکر نکرده اند و همیشه در اندیشه تمدید با برانکو ایوانکوویچ بودند.

اما حالا عرب و هیئت مدیره سرخ ها که بیشترین میزان فشار از سوی هواداران را تجربه می کنند، وضعیتی شبیه به روزهای پس از استعفای حمید درخشان را دارند. با این تفاوت که نژاد فلاح برای تغییر روند باشگاه باید یک سرمربی بزرگ را به تهران می‌آورد اما مدیران کنونی پرسپولیس باید برای حفظ روند فعلی باشگاه، یک انتخاب درست را انجام دهند که بی تردید با دشواری های زیادی همراه خواهد بود.

در شرایط امروز شنیده ها حاکی از آن است که گزینه جدی ایرج عرب و هیئت مدیره برای آینده پست سرمربیگری پرسپولیس، یحیی گل محمدی است. کسی که فصل گذشته با پدیده سهمیه آسیایی گرفت و حالا شاید دورانی جدید را در تیم سابقش سپری کند.

گل محمدی در حالی گزینه اصلی سرخ ها محسوب می شود که چند هفته قبل قراردادش را به مدت دو فصل با پدیده تمدید کرد ولی مذاکرات پرسپولیس با یحیی در شرایطی روزهای آینده جدی تر خواهد شد که گزینه های خارجی و داخلی دیگری هم روی میز مدیران پرسپولیس خواهد بود اما این که در این مقطع کوتاه بتوانند با یک مربی دیگر به توافق برسند، کمی بعید به نظر می رسد.

باید در نهایت دید که آیا گل محمدی قید ادامه کار در پدیده را می زند و به تهران می آید یا پرسپولیسی ها به سراغ گزینه های دیگر خواهند رفت.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: ورزش سه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *