وقتی کلمبیا آرژانتین را شکست می دهد: انتقام کی روش از مسی!

کلمبیا ۲ آرژانتین ۰: انتقام کارلوس کی روش از لیونل مسی

بعد از شکست کارلوس کی روش با ایران مقابل آرژانتین، او اینبار با کلمبیا آرژانتین را شکست داد و به این ترتیب انتقام کارلوس کی روش از لیونل مسی رقم خورد.

انتقام کارلوس کی روش از لیونل مسی

مجله اینترنتی پارسی گو: بعد از شکست کارلوس کی روش مقابل آرژانتین و لیونل مسی در جام جهانی، او اینبار با کلمبیا آرژانتین را شکست داد و به این ترتیب انتقام کارلوس کی روش از لیونل مسی رقم خورد.

تیم های آرژانتین و کلمبیا از گروه دوم رقابت های کوپا آمریکا در ساعت ۰۲:۳۰ بامداد یکشنبه به مصاف هم رفتند که این بازی با دو گل به سود کلمبیا تمام شد تا این تیم پس از ۱۲ سال موفق به شکست آلبی سلسته شود. آرژانتین در بازی بعدی به مصاف پاراگوئه می رود و کلمبیا هم که هدایت آن بر عهده کارلوس کی روش است به مصاف قطر خواهد رفت.

کی روش در دقیقه ۱۴ بازی به دلیل مصدومیت موریل مجبور به تعویض شد و مارتینز به جای او به بازی آمد. نیمه اول بازی که با برتری نسبی کلمبیا همراه بود بدون ایجاد موقعیت خاصی به پایان رسید. آرژانتین که در نیمه اول نمایش ضعیفی ارائه کرده بود در دقیقه ۵۹ صاحب موقعیت خوبی شد اما شوت پاردس روی کرنر ارسالی به خوبی توسط اوسپینا مهار شد.

در حالی که آرژانتین در نیمه دوم توانسته بود نمایش بهتری ارائه دهد این تیم کی روش بود که در دقیقه ۷۰ با شوت زیبای مارتینز به گل رسید. کلمبیا در دقیقه ۸۵ از جلو کشیدن بازیکنان حریف استفاده کرد و روی یک ضد حمله به گل دوم هم رسید. زاپاتا موفق شد سانتر لرما به دهانه دروازه را به گل تبدیل کند.

کی روش و مسی

آرژانتین ۰ کلمبیا ۲: کی روش از مسی انتقام گرفت!

تیم ملی کلمبیا در اولین دیدارش در رقابت های کوپا آمه‌ریکا، با نتیجه ۲-۰ آرژانتین را شکست داد.

در دیداری که دو تیم نمایشی پایاپای داشتند، این شاگردان کارلوس کی روش بودند که از فرصت های شان بهتر استفاده کردند و در نهایت توانستند با دو گل به پیروزی برسند. به این ترتیب، سرمربی سابق تیم ملی ایران توانست انتقام شکست ۱-۰ مقابل آرژانتین در جام جهانی برزیل را از لیونل مسی و هم تیمی هایش بگیرد.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی، توپ بیشتر در میانه زمین در جریان بود که بازیکنان دو تیم نمایش درگیرانه ای داشتند و همین مسئله به مصدومیت موریل و تعویض او در دقیقه ۱۲ منجر شد.

چهار دقیقه بعد، مارتینز که به جای موریل به بازی رفته بود، اولین موقعیت جدی کلمبیا را روی آرژانتین ایجاد کرد اما شوت غافلگیر کننده او با برخورد به بازیکن حریف به بیرون رفت.

در ادامه این بازیکنان کلمبیا بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع پرتعداد بازیکنان آرژانتین، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد.

پس از آن نوبت آرژانتینی ها بود که ابتکار عمل را در دست بگیرند اما آنها نیز در ایجاد موقعیت توفیق چندانی نداشتند. در دقیقه ۳۰ چیزی نمانده بود که روی اشتباه اوتامندی و آرمانی، کلمبیا به گل برسد اما مدافعان آرژانتینی به هر شکل ممکن توپ را به بیرون فرستادند.

در دقایق پایانی نیمه اول، باز هم این بازیکنان کلمبیا بودند که بیشتر بر بازی مسلط بودند و حتی می توانستند در دقیقه ۳۹ به گل برسند اما ضربه فالکائو توسط مدافعان حریف بلوکه شد.

در نهایت در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم با تساوی ۰-۰ به رختکن رفتند.

نیمه دوم را آرژانتین بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در همان دقیقه اول به گل برسند اما ضربه پاردس به شکل خطرناکی از کنار دروازه اوسپینا به بیرون رفت.

در ادامه بازی متعادل شد و بیشتر در میانه زمین در جریان بود. در دقیقه ۵۱، در حالی که مسی یک حرکت را از پیش محوطه جریمه کلمبیا آغاز کرده بود، مدافع این تیم توپ را با پا به اوسپینا رساند و دروازه بان کلمبیا هم توپ را به دست مهار کرد اما داور پاس رو به عقب تشخیص نداد و بازی ادامه پیدا کرد.

چند دقیقه بعد بار دیگر پاردس روی یک پاس عرض در پشت محوطه جریمه کلمبیا، فرصت شوتزنی پیدا کرد اما اوسپینا با یک واکنش به موقع، توپ را برگشت داد.

در ادامه بازیکنان آرژانتین پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که مسی در دقیقه ۶۵ قفل دروازه کلمبیا را باز کند اما ضربه سر او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. ابتدا این اوتامندی بود که با یک ضربه چکشی، اوسپینا را مجبور به واکنش کرد و مسی هم نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند.

پس از آن نوبت کلمبیایی ها بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در دقیقه ۷۰ به گل رسیدند. روی یک پاس بلند عالی از خامس بود که مارتینز در سمت راست محوطه جریمه آرژانتین صاحب توپ شد و بعد از یک حرکت عرضی، با شوتی تماشایی دروازه دروازه آلبی سلسته را باز کرد.

آرژانتینی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، بعد از این گل بر شدت حملات شان افزودند. در دقیقه ۷۷، روی یک ضربه ایستگاهی، مسی می تواند گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه او نتوانست اوسپینا را مغلوب کند.

حملات آرژانتینی ها ادامه داشت اما این کلمبیا بود که در دقیقه ۸۵ به گل دوم رسیدند. روی یک حمله سریع بود که ارسال جفرسون به دهانه دروازه آرژانتین را دوان زاپاتا به زیبایی قطع کرد و برتری کلمبیا را به دو گل افزایش داد.

تلاش آرژانتینی ها برای جبران گل های خورده در دقایق پایانی ثمری نداشت و در نهایت کلمبیا با نتیجه ۲-۰ به پیروزی رسید.

به این ترتیب با شکست آرژانتین مقابل کلمبیا انتقام کارلوس کی روش از لیونل مسی بعد از شکست با ایران مقابل آرژانتین رقم خورد.

گروه بندی مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۱۹

گروه بندی مسابقات کوپا آمریکا

گروه بندی مسابقات کوپا آمریکا

جدول فوق نشان دهنده گروه بندی کوپا آمریکا ۲۰۱۹ است. همانطور که مشاهده می شود، علاوه بر تیم های سرشناسی نظیر برزیل، آرژانتین، کلمبیا، اروگوئه، شیلی و…، دو تیم قطر و ژاپن نیز در این دوره حضور دارند. ژاپن در گروه سوم با اروگوئه، اکوادر و شیلی هم گروه شده است و قطر با کلمبیا، آرژانتین و پاراگوئه.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. نود ۲. ورزش سه

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *