عید فطر چه روزی است؟

قطعی: چهارشنبه عید سعید فطر است!

ماه مبارک رمضان در حال اتمام است و بر این اساس، ستاد استهلال دفتر رهبر انقلاب اعلام کرد چهارشنبه به طور قطعی عید سعید فطر است.

عید فطر

مجله اینترنتی پارسی گو: ماه مبارک رمضان در حال اتمام است و به لحظات پایانی این ماه نزدیک می شویم. بر این اساس، ستاد استهلال دفتر رهبر انقلاب اعلام کرد چهارشنبه به طور قطعی عید سعید فطر است.

عید فطر چه روزی است؟

حجت الاسلام موحد نژاد، عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام کرد: روز چهارشنبه ۱۵ خرداد اول ماه شوال و عید سعید فطر است.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا موحد نژاد در مصاحبه خبرگزاری صدا و سیما، افزود: بیش از ۱۰۰ گروه در مناطق مختلف کشور غروب سه شنبه ”۱۴ خرداد“ برای دیدن هلال ماه شوال مستقر می‌شوند.

استهلال ماه و اعلام عید سعید فطر

استهلال ماه و اعلام عید سعید فطر

زمان قطعی عید فطر اعلام شد: چهارشنبه عید سعید فطر است

وی گفت: پیش بینی کارشناسان این است که این هلال به راحتی قابل رؤیت است، بنابراین با گزارش‌هایی که به ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام می‌شود آخرین روز ماه رمضان سه شنبه است و چهارشنبه اول ماه شوال و عید سعید فطر است.

وی درباره برخی صحبت‌ها در خصوص هلال آغاز ماه مبارک رمضان نیز گفت: تشخیص ابتدای ماه و هلال آن مشکل بود و برخی از کارشناسان نظری داشتند که اگر شرایط جوی مساعد باشد هلال ماه دیده می‌شود آنچه به لحاظ شرعی اول ماه را ثابت می‌کند گزارش‌های اطمینان بخشی است که به ستاد استهلال دفتر دفتر رهبر معظم انقلاب می‌رسد.

دکتر موحدنژاد تأکید کرد: ۱۱۸ گروه برای تعیین آغاز ماه مبارک رمضان فعالیت داشتند و پیام‌های این گروه‌ها به ستاد منتقل شد و رؤیت هلال گزارش نشده بود، بنابراین از لحاظ شرعی همان روز اولی که برای ماه مبارک رمضان از سوی ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب اعلام شد درست بوده است.

وی خطاب به برخی رسانه‌ها که گفته بودند شب دوازدهم یا سیزدهم ماه کامل شده است نیز گفت: این ادعا برای شب دوازدهم به طور کامل اشتباه است، اما در خصوص شب سیزدهم که عده‌ای می‌گویند ماه کامل شد و ماه رمضان یک روز زودتر از اعلام رسمی شروع شده است یادآور می‌شود که این مطلب نه از منظر علم نجوم و نه متون فقهی درست نیست.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: الف

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *