جزئیات شهادت رئیس پلیس آگاهی اسلام آباد غرب!

شهادت سرگرد حاجی مرادی در درگیری با سارقان مسلح + تصاویر

سخنگوی نیروی انتظامی جزئیات شهادت رئیس پلیس آگاهی اسلام آباد غرب سرگرد حاجی مرادی در درگیری با سارقان مسلح را تشریح کرد.

سرگرد حاجی مرادی

مجله اینترنتی پارسی گو: سخنگوی نیروی انتظامی جزئیات شهادت رئیس پلیس آگاهی اسلام آباد غرب سرگرد حاجی مرادی در درگیری با سارقان مسلح را تشریح کرد و گفت: امنیت مردم، خط قرمز ناجا است و پلیس برای امنیت مردم تا پای جان ایستاده است. سردار احمد نوریان با اعلام این خبر، اظهار داشت: «شهادت، هنر مردان خداست»؛ مردانی بی ادعایی همچون حارثان و حافظان امنیت که شبانه روز و مجاهدانه و بی هیچ چشمداشتی برای حفظ نظم و آرامش و نیز اعتلای کشور جان خود را در راه مبارزه با مجرمان و مخلان که امنیت مردم را نشانه گرفته اند، جان خود را فدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: این غیور مردان فداکار، خدمت به مردم در لباس مقدس پلیس را نعمتی بس بزرگ می‌دانند به گونه‌ای که در ایام مختلف سال و حتی در تعطیلات، برای انجام این مهم، اهتمام ویژه ای دارند؛ اراده جدی آنان برای مقابله و مبارزه با هنجارشکنان، اراذل و اوباش، سوداگران مرگ و… بر هیچکس پوشیده نیست و سند این ادعا شهادت مظلومانه مأموران پلیس در این راه است.

جزئیات شهادت رئیس پلیس آگاهی اسلام آباد غرب

سخنگوی نیروی انتظامی جزئیات شهادت رئیس پلیس آگاهی اسلام آباد غرب سرگرد حاجی مرادی در درگیری با سارقان مسلح را تشریح کرد. این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: شب گذشته تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به سرپرستی شهید کوروش حاجی مرادی برای تأمین امنیت عزاداران در دومین شب از لیالی قدر و نیز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودرو مشکوک شدند؛ این در حالی است که سرنشینان خودرو با مشاهده مأموران ضمن تیراندازی به سوی آنها، اقدام به فرار کردند.

وی افزود: در این عملیات تعقیب و گریز، براثر تیراندازی سرنشینان خودرو فراری، سرگرد “کوروش حاجی مرادی به درجه رفیع شهادت نائل آمد؛ همچنین در این حادثه یکی دیگر از کارآگاهان پلیس آگاهی زخمی و هم اکنون در مراکز درمانی تحت مداوا قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه سرگرد کوروش حاجی مرادی متولد سال ۴۸ و دارای سه فرزند؛ دو دختر و یک پسر است، به ۲۸ سال سابقه خدمتی این شهید بزرگوار اشاره و بیان کرد: شهید حاجی مرادی در استان‌های کردستان، ایلام، همدان خدمت کرده و از اردیبهشت ماه ۹۷ به عنوان رئیس پلیس آگاهی شهرستان اسلام آباد غرب مشغول به خدمت بوده است.

سخنگوی ناجا ادامه داد: شهید حاجی مرادی، فردی ولایت مدار و وفادار به آرمان‌های انقلاب بود که به دلیل محبت و ارادت زیادی که به مولای متقیان حضرت علی (ع) داشت در شب شهادت این امام همام، به آرزوی دیرینه اش که همانا شهادت بود، رسید.

سردار نوریان با بیان اینکه خدمتگزاری به مردم و کمک به حل مشکلات آنان از ویژگی‌های این شهید بزرگوار است که وی به این امر شهره بود، گفت: مراسم تشیع پیکرمطهر شهید سرگرد کوروش حاجی مرادی ساعت ۹ صبح فردا (سه شنبه ۷ خردادماه) از مقابل مسجد جامع شهر اسلام آباد غرب تا میدان امام خمینی (ره) با حضور مردم خداجوی آن شهر انجام و سپس در زادگاهش روستای “برف آباد” به خاک سپرده خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی همچنین از درگیری مسلحانه پلیس ایذه با سارقان مسلح که از ۲ ماه قبل تحت تعقیب بودند خبر داد و گفت: ساعت سه بامداد، مأموران کلانتری و اطلاعات این شهر با مشاهده خودرو متهمان که ۲ سارق مسلح، یک خانم و کودک خردسال وی، سرنشین آن بودند، شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه سارقان مسلح با مشاهده خودرو مأموران به سمت آنها تیراندازی کردند، گفت: در همان لحظات اولیه درگیری، یک نفر از سارقان مجروح و با یک قبضه سلاح کلاش دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: همچنین سارق مسلح دوم، فرزند خردسال خانم همراه خود را سپر قرار داد که مأموران پلیس برای حفظ جان کودک از تیراندازی به سمت این متهم خودداری کردند که این امر موجب شد تا سارق با این ترفند از صحنه فرار کند.

سردار نوریان با بیان اینکه در این درگیری، سه نفر از مأموران پلیس مجروح شدند که در حال حاضر در بیمارستان‌های شهرستان ایذه و اهواز در حال مداوا می‌باشند، گفت: در بازرسی از خودرو متهمان، ۲۰۵ فشنگ کلاش کشف شد.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه دستگیری متهمان فراری با جدیت از سوی پلیس دنبال ادامه دارد و این افراد قطعاً به سزای عمل خود خواهند رسید، تصریح کرد: امنیت مردم، خط قرمز ناجا است و پلیس برای امنیت مردم تا پای جان ایستاده و در این راه جانفشانی خواهد کرد؛ قطعاً نیروی انتظامی با سارقان، مجرمان و هنجارشکنان نظم و امنیت قاطعانه و بدون رأفت برخورد می‌کند.

تصاویر تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب

پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی رئیس پلیس آگاهی اسلام آبادغرب صبح امروز با حضور مردم و مسئولان در این شهر تشییع و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرببه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی شامگاه یکشنبه (پنجم خرداد) حین گشتزنی برای تامین امنیت مردم و عزاداران مولای متقیان در درگیری با اشرار به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

از این شهید والامقام با ۲۹ سال سابقه خدمت صادقانه ۳ فرزند به یادگار مانده است:

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب 1

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب ۱

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب 2

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب ۲

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب 3

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب ۳

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب 4

تشییع پیکر سرگرد شهید کوروش حاجی مرادی در اسلام آبادغرب ۴

سرگرد کوروش حاجی مرادی

سرگرد کوروش حاجی مرادی

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. مهر ۲. دنیای اقتصاد ۳. خبرگزاری صدا و سیما (کرمانشاه)

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *