تارا شریفی کیست و چه ضریب هوشی دارد؟

تارا شریفی کیست‌؟ + تصاویر

تارا شریفی دختر ۱۱ ساله نابغه ایرانی با ضریب هوشی بالاتر از انیشتین و استیون هاوکینگ است که پدرش اصالتا اهل بوشهر است و سالهاست در انگلستان زندگی می کند.

تارا شریفی کیست تارا شریفی انیشتین استیون هاوکینز

مجله اینترنتی پارسی گو: نابغه ۱۱ ساله ایرانی رکورد انیشتن را زد. اما تارا شریفی کیست‌ که اینگونه شهرت پیدا کرده است؟ وی دختری ایرانی الاصل است و پدر وی اصالتا اهل دشتستان بوشهر است.

تارا شریفی دختر ۱۱ ساله ایرانی که ساکن انگلیس است با نبوغ خود توانست رکورد آلبرت انیشتن و استیون هاوکینگ را بزند . ضریب هوشی وی ۱۶۲ است.

نابغه ۱۱ ساله ایرانی رکورد انیشتن را زد

تارا شریفی نابغه ایرانی رکورد انیشتن و هاوکینگ را زد. تارا شریفی نابغه ایرانی بالاتر از نوابغ شناخته شده ی جهان یعنی آلبرت انیشتن و استیون هاوکینگ قرار گرفت.

تارا شریفی دختر ۱۱ ساله ایرانی الاصل که در انگلیس زندگی میکند توانست در آموزش هوش سازمان جهانی منسا که زیر نظر دانشگاه آکسفورد انجام میشود نمره هوشی ۱۶۲ را کسب کند .

سازمان منسا انجمنی بین المللی مربوط به تیزهوشان است که مشخصات افراد با بهره هوشی بالا را گردآوری میکند . فقط ۲ درصد از مردم دنیا ضریب هوشی بالاتر از ۱۳۵ را دارند.

پیش از تارا شریفی آلبرت انیشتن و استیون هاوکینگ فیزیکدانان برجسته جهان توانسته بودند نمره هوشی ۱۶۱ را کسب کنند.

تارا شریفی بالاتر از انیشتین و استیون هاوکینز

تارا شریفی کیست و در مورد هوش بالایش چه گفت؟

پدر این نابغه ۱۱ ساله ایرانی اصالتا اهل دشتستان از توابع بوشهر است.

تارا می گوید: “زمانی که من نتیجه را گرفتم شوکه شدم – من هیچ وقت انتظار نداشتم چنین نمره خوبی به دست بیاورم.” “شرکت در آزمون تصمیم مشترک من و والدینم بود. “این فرصت شگفت انگیز برای دیدار با دیگر افراد در سیستم Mensa می باشد.”

تارا در حال حاضر برای عضویت در Mensa واجد شرایط است، همچنین به عنوان جامعه IQ بالا شناخته شده است و می گوید که او منتظر ملاقات با دیگر اعضای Mensa در برخی از اجتماعات سازمان است.

او افزود: “من به برخی از دوستانم در مدرسه گفته ام و آنها واقعا تحت تاثیر قرار گرفته اند. “وقتی بزرگتر میشوم، میخواهم کاری را با ریاضی انجام دهم.”

طبق اعلام باکس هرالد، تارا شریفی این آزمون را در دانشگاه آکسفورد داده و مجبور بوده در مدت زمانی مشخص به پرسش‌ها پاسخ دهد. همچنین این آزمون، آزمونی غیرکلامی بود که بر توانایی تارا در درک معانی کلمات متمرکز شده بود.

پدر وی نیز در این خصوص گفت: من بسیار احساس غرور می‌کنم؛ اما بسیار نیز شگفت‌زده شدم که چطور تارا این نمره را کسب کرد. من می‌دانستم که او بسیار باهوش است؛ اما فکر نمی‌کردم او دارای چنین ضریب هوشی است.

تارا شریفی کیست

تارا شریفی کیست و چطور رکورد انیشتن و استیون هاوکینگ را زد

تارا شریفی دختر ۱۱ ساله نابغه ایرانی با ضریب هوشی بالاتر از انیشتین و استیون هاوکینگ است که پدرش اصالتا اهل بوشهر است و سالهاست در انگلستان زندگی می کند.

دانش آموز ایرانی مقیم انگلستان در آزمون هوش موسسه «منسا» با کسب امتیاز ۱۶۲،ضمن شکستن رکورد ضریب هوشی، در سطحی فراتر از حد نصاب افراد نابغه قرار گرفت.

تارا شریفی دختر ایرانی الاصل، دانش آموز دبیرستان “السبری” در نزدیکی لندن، در آزمون هوش موسسه «منسا» وابسته به دانشگاه آکسفورد ، با کسب بالاترین نمره و امتیاز ۱۶۲، رکورد ضریب هوشی آلبرت انیشتین و پروفسور “استیون هاوکینگ” را شکست و در سطحی بالاتر از حد نصاب نوابغ با امتیاز ۱۴۰، قرار بگیرد.

خانواده این نابغه کوچک که اکنون ساکن انگلستان هستند، از روستای خون در بخش بوشکان از توابع شهرستان دشتستان که در ۷۲۰ کیلومتری جنوب شرقی برازجان مرکز استان بوشهر قرار دارد، آمده‌اند. پدر او می‌گوید: «من می‌دانستم تارا بسیار باهوش است اما نه تا این اندازه و از موفقیت کم‌نظیر دخترم به خودم می بالم اما پیروزی بزرگ او برای من هم، غیر‌منتظره بود».

این نابغه کوچک می‌گوید: «دوست دارد وقتی بزرگتر شدم به نوعی با ریاضیات سر و کار داشته باشم. شرکت در آزمون تصمیم مشترک پدر و مادرم بود که ضمن موفقیت، یک فرصت عالی برای آشنا شدن با دیگر شرکت‌کنندگان در این مسابقه نیز می‌باشد».

نه تنها تارا از شنیدن امتیازی که کسب کرده بود شوکه شده است بلکه مسئولان موسسه «منسا» را نیز شگفت‌زده کرده است. او اکنون شرایط لازم برای عضویت در سازمان «منسا» را دارد.

خلاصه: تارا شریفی کیست وی دختر ۱۱ ساله نابغه ایرانی با ضریب هوشی بالاتر از انیشتین و استیون هاوکینگ است که پدرش اصالتا اهل بوشهر است.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. تیتر جالب ۲. نیک رو

به اشتراک بذار:

یک دیدگاه در “تارا شریفی کیست‌؟ + تصاویر

  1. هادی sharifi

    تبارک الله احسن الخالقین
    درود و تبریک فراوان بر تو ای دختر ایران انشالله که شاهد موفقیت روز افزون ونبوغ بیش از پیش تو در آینده نه چندان دور باشیم.
    هم فامیلی شما هادی شریفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *