معجزه فوتبال و بازگشت تاریخی لیورپول با لشکری از مصدوم و محروم در ورزشگاه آنفیلد!

بازگشت تاریخی لیورپول در جهنم آنفیلد! + تصاویر

تیم لیورپول انگلیس در یک بازی تاریخی با نتیجه ۴ بر ۰ بارسلونا را شکست داد. بازگشت تاریخی لیورپول در جهنم آنفیلد و با لشکری از محروم و مصدوم رقم خورد.

بازگشت تاریخی لیورپول

مجله اینترنتی پارسی گو: تیم شگفتی ساز لیورپول در غیاب دو ستاره اصلی خط آتش خود، امشب بازگشتی جادویی را رقم زد و شکست سنگین ۳ بر صفر بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا را با ۴ گل در بندر آنفیلد پاسخ داد و راهی فینال شد. بازگشت تاریخی لیورپول به نوعی مشق صعود از روی دست تیم رم ایتالیا بود!

تیم لیورپول انگلیس با سرمربیگری یورگن کلوپ در یک بازی تاریخی با نتیجه ۴ بر ۰ بارسلونای اسپانیا را شکست داد. بازگشت تاریخی لیورپول در جهنم آنفیلد و با لشکری از محروم و مصدوم رقم خورد و این تیم در حالی از عهده ثبت این شگفتی برآمد که بارسلونا خود استاد بازگشت های رویایی است اما لک لک های انگلیس بازی را طوفانی آغاز کردند و در دقیقه ۷ توسط اوریگی به گل اول دست یافتند.

در ادامه نقش چند سوت داور ترکیه ای بازی یعنی چاکر به سود بارسا مشهود بود و یک صحنه مشکوک پنالتی هم گرفته و حتی توسط ویدیو چک دیده نشد اما شاگردان کلوپ ناامید نشدند و با سوت آغاز نیمه دوم به سمت دروازه ترشتگن هجوم بردند و با ورود واینالدوم که به جای رابرتسون مصدوم به بازی آمده بود در دقایق ۵۴ و ۵۶ دو گل پیاپی زدند تا بازی سه بر سه مساوی شود.

لیورپول

لیورپول ۴ – بارسلونا ۰ | یک بار دیگر معجزه فوتبال و کامبک رویایی قرمزها در آنفیلد

بعد از این دو گل حملات لیورپول کمی آرام شد اما در نهایت روی یک حیله عجیب در کرنر و غافلگیری ناشیانه بارسایی ها، ضربه کرنر توسط آرنولد سمت دروازه ارسال شد که اوریگی پاس زمینی را با یک ضربه هوشمندانه به طاق دروازه در دقیقه ۷۹ به گل چهارم میزبان بدل ساخت تا کار تمام شود. بارسا رمق حمله و فشار موثر را نداشت و در نهایت لیورپول با یک بازگشت فراموش‌نشدنی برتری مجموع ۳ بر ۴ را جشن گرفت و به فینال راه یافت. بارسلونا درست مانند فصل قبل برتری سه گله بازی رفت را از دست داد تا حالا والورده در تیررس اخراج قرار گیرد.

شرح گل‌ها

دقیقه ۷ – اوریگی؛ روی جرکت خوب واینالدوم و ضربه هندرون، اوریگی در مکان مناسب حضور داشت از ریباند توپی که تراشتگن گرفته بود، استفاده کرد.

دقیقه ۵۴ – وینالدوم؛ روی اشتباه آلبا و توپ گری آرنولد و سانتر او به دورن محوطه، واینالدوم با یک بغل پا دروازه تراتشگن را گشود.

دقیقه ۵۶ – وینالدوم؛ این بار از روی سانتر دیگری توسط شکیری، واینالدوم با یک ضربه سر خارق العاده حساب کار را ۳ بر ۰ کرد.

دقیقه ۷۹ – اوریگی؛ روی غفلت مدافعان بارسا و البته هوشیاری آرنولد در ارسال کرنر، لیورپول به گل چهارم رسید.

شکست بارسلونا

کامبک رویایی و بازگشت تاریخی لیورپول

تیم های لیورپول و بارسلونا از ساعت ۲۳:۳۰ دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان به مصاف هم رفتند که تیم لیورپول با ۴ گل پیروز بازی شد. بدین ترتیب شاگردان کلوپ که در بازی رفت با ۳ گل شکست خورده بودند و در این بازی محمد صلاح و فیرمینو را نداشتند در مجموع با نتیجه ۴-۳ برای دومین سال پیاپی به فینال رفتند.

لیورپول: الیسون، ارنولد، ماتیپ، فن دایک، روبرتسون، میلنر، فابینیو، هندرسون، شکیری، مانه و اوریگی

بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، پیکه، لنگلت، البا، بوسکتس، راکیتیچ، ویدال، مسی، کوتینیو و سوارز

لیورپول در همان دقیقه ۷ بازی به گل رسید. هندرسون دفاع بارسا را بهم ریخت اما تراشتگن توانست ضربه اش را دور کند با این حال اوریگی در برگشت توانست دروازه را باز کند. بارسا در دقیقه ۱۸ صاحب موقعیت خوبی شد اما آلیسون با یک واکنش به موقع ضربه کوتینیو را به بیرون فرستاد.

بارسا در دقیقه ۳۰ روی یک حرکت خوب تیمی تا آستانه گلزنی رفت اما این بار تعلل مسی در داخل محوطه باعث شد فن دایک بتواند توپ را دور کند. بارسا در آخرین لحظات نیمه اول روی پاس در عمق مسی می توانستگل بزند اما الیسون باز هم توانست واکنش خوبی نشان دهد و این بار ضربه البا را دور کرد. بارسا در ابتدای نیمه دوم روی پاس مسی و توسط سوارز می توانست گل بزند اما این بار هم الیسون هم توانست توپ را به خوبی دور کند.

الکساندر ارنولد در دقیقه ۵۴ در گوشه زمین پس از اشتباه البا صاحب توپ شد و سانترش به وینالدوم رسید و این بازیکن که بین دو نیمه به جای روبرتسون به بازی آمده بود توانست دروازه را باز کند. وینالدوم در عین ناباوری تنها ۲ دقیقه بعد روی سانتر زیبای شکیری و با یک ضربه سر زیبا گل سوم تیمش را هم زد.

تیم میزبان در دقیقه ۷۹ روی تعلل مدافعان بارسا به گل چهارم هم رسید. الکساندر ارنولد از تعلل مدافعان حریف استفاده کرد و کرنر را سریع به دهانه دروازه رساند و اوریگی توانست گل دوم خودش را بزند تا ورزشگاه منفجر شود.

ناراحتی لیونل مسی

تو هرگز ناامید نخواهی شد: لیورپول ۴- بارسا صفر؛ رودست بزرگ به مرگ

لیورپول با ارائه نمایشی درخشان، ۴-۰ بارسلونا را شکست داد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد. شاگردان یورگن کلوپ که در دیدار رفت با سه گل مغلوب بارسا شده بودند، در دیدار امشب با ۴ گل به پیروزی رسیدند و توانستند برای دومین سال پیاپی، به فینال چمپیونزلیگ برسند.

بازی با برتری لیورپول آغاز شد و این تیم بعد از دقایقی بر جریان بازی مسلط شده و به گل اول هم رسید. پاس به عقب اشتباه یوردی آلبا نصیب بازیکنان لیورپول شد ضربه هندرسون توسط تراشتگن دفع شد و روی ریباند، اوریگی دروازه خالی بارسلونا را باز کرد.

بعد از دریافت گل، بارسلونا به دروازه لیورپول حمله ور شد و در دقیقه ۱۴ می توانست به گل تساوی برسد اما ضربه لیونل مسی با مهار تماشایی آلیسون همراه شد.

۲ دقیقه بعد آلبا فرصتی بسیار خوب برای باز کردن دروازه لیورپول داشت اما فداکاری و پاس وی به لیونل مسی باعث از دست رفتن این موقعیت شد.

در دقیقه ۲۳ و روی ریباند موقعیت لیورپول، رابرتسون با یک ضربه محکم دروازه بارسا را تهدید کرد اما تراشتگن به زیبایی دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه جریان بازی کمی آرام شد و دو تیم موقعیت هایی نصفه و نیمه روی دروازه یکدیگر خلق می کردند که نتیجه ای نداشت. در لحظات پایانی نیمه نخست ضربه زمینی لیونل مسی با اختلاف کمی از کنار دروازه آلیسون به بیرون رفت تا نیمه اول با برتری ۰-۱ لیورپول به اتمام برسد.

لیورپول نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی می توانست توسط فن دایک به گل برسد اما ضربه پشت پای او از درون محوطه با عکس العمل تماشایی تراشتگن همراه شد.

در دقیقه ۵۰ سوارز در موقعیتی تک به تک تا آستانه باز کردن دروازه لیورپول نیز پیش رفت اما آلیسون درازکش ضربه او را دفع کرد.

اما در دقیقه ۵۴ لیورپول به گل رسید. ارسال زمینی الکساندر آرنولد با ضربه دقیق و تمام کننده واینالدوم در محوطه همراه شد و در نهایت تراشتگن مغلوب شد تا گل دوم لیورپول به ثمر برسد.

اما این پایان کار نبود و ۲ دقیقه بعد لیورپول به گل سوم هم رسید. ارسال شقیری با ضربه سر دقیق واینالدوم همراه شد تا او تعویض طلایی کلوپ لقب گرفته و گل سوم را به ثمر برساند.

در دقیقه ۶۶ مسی با یک کنترل دیدنی در گوشه محوطه لیورپول صاحب موقعیت شد اما ضربه او از زاویه ای تقریبا بسته توسط آلیسون مهار شد.

اما در ادامه لیورپول بر بازی مسلط شد و در دقیقه ۷۸ به گل چهارم رسید. حرکت هوشمندانه آرنولد و ارسال زمینی او از روی نقطه کرنر با ضربه تماشایی اوریگی از درون محوطه همراه شد تا در غفلت پیکه و تراشتگن، لیورپول به گل چهارم هم دست یابد.

در ادامه تلاش لیورپول بر کنترل جریان بازی بود و بازیکنان این تیم سعی بر حفظ توپ و پاسکاری های متوالی داشتند.

در اوقات تلف شده سادیو مانه می توانست گل پنجم لیورپول را به ثمر برساند اما تعلل او باعث شد در نهایت آفساید اعلام شود تا در نهایت مرسی سایدی ها با برتری ۰-۴ و در دیداری فراموس نشدنی راهی دور بعدی شوند.

بازگشت تاریخی لیورپول در آنفیلد

دقیقه ۹۵: و تمام و برتری ۰-۴ لیورپول

دقیقه ۹۰+۱: واااای… چیزی نمانده بود که سادیو مانه گل پنجم را بزند اما تراشتگن توپ را دفع کرد

دقیقه ۸۸: فرار عالی سمدو از سمت راست و پاس در عرض او، می توانست به یک موقعیت عالی تبدیل شود اما مدافعان لیورپول توپ را برگشت دادند

دقیقه ۷۹: گللللللللل….دیووک اوریگی…..روی ضربه کرنر هوشمندانه الکساندر آرنولد، اوریگی با ضربه ای تماشایی، گل چهارم را به ثمر رساند

دقیقه ۶۸: یک موقعیت عالی برای مسی که پشت مدافعان لیورپول صاحب توپ شد اما شوت او را آلیسون به کرنر فرستاد

دقیقه ۶۷: ضربه آزاد برای بارسا با خطای فن دایک روی مسی….خود مسی پشت ضربه قرار گرفت اما شوت او به دیوار دفاعی برخورد کرد

دقیقه ۵۶: گللللللل…. باز هم واینالدوم…..آنفیلد روی هواست… ارسال عالی شقیری از سمت چپ را واینالدوم با یک ضربه سر تماشایی، تبدیل به گل کرد

دقیقه ۵۴: گلللللللل…. گل دوم برای لیورپول از واینالدوم…. پاس عرضی عالی الکساندر آرنولد، مقابل دروازه بارسا به واینالدوم رسید و او هم با یک ضربه دقیق، تراشتگن را مغلوب کرد

دقیقه ۵۱: باز هم آلیسوووووون…. سوارز روی پاس در عمق مسی، با آلیسون تک به تک شد اما ضربه او را آلیسون با یک شیرجه دیدنی دفع کرد

دقیقه ۵۰: وااااای،… چه موقعیتی را تراشتگن از فن دایک گرفت… روی ضربه کرنر بود که مدافع لیورپول یک ضربه پشت پای عالی زد اما دروازه بان آلمانی بارسا روی خط توپ را برگشت داد

دقیقه ۴۹: یک فرصت خوب برای مانه اما سرخی روبرتو با حضور به موقع، توپ را به بیرون زد

دقیقه ۴۶: لیورپول نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد؛ واینالدوم به جای رابرتسون

پایان نیمه اول: لیورپول ۱-۰ بارسلونا

دقیقه ۴۵+۴: آلیسوووووووون! … ستاره لیورپول در نیمه اول این بار در موقعیت تک به تک، مانع گلزنی آلبا می شود

دقیقه ۴۵+۲: مسسسسسسی!….. چیزی نمانده بود که ستاره بارسا در آخرین ثانیه های این نیمه کار را به تساوی بکشد اما ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت

دقیقه ۴۰: حرکت شیطنت آمیز لوئیس سوارز، باعث آسیب دیدگی رابرتسون می شود ولی او نیز شرایط ادامه بازی را پیدا می کند

دقیقه ۳۲: حالا هندرسون به شدت از ناحیه پای چپ احساس ناراحتی می کند اما او هم می تواند به بازی ادامه بدهد

دقیقه ۳۰: آلبا و لنگله، دو مدافع بارسا، در برخورد با هم دچار آسیب دیدگی شدند اما هر دو به بازی برمی گردند

دقیقه ۲۳: شوت خطرناک رابرتسون، می توانست به گل دوم لیورپول تبدیل شود اما تراشتگن دروازه تیمش را نجات داد

دقیقه ۱۸: باز هم آلیسووون…. این بار روی پاس مسی، کوتینیو می توانست دروازه لیورپول را باز کند اما آلیسون باز هم تسلیم نشد

دقیقه ۱۶: واااای… یک موقعیت سوزی دیگر از بارسایی ها… آلبا در موقعیتی که می توانست ضربه نهایی را بزند، ترجیح داد به مسی پاس بدهد و ستاره آرژانتینی هم فرصت را از دست داد

دقیقه ۱۴: آلیسوووووون!… دروازه بان برزیلی قرمزها با یک واکنش عالی، ضربه تماشایی مسی را به بیرون فرستاد

دقیقه ۱۰: پناااالتی؟! نههههههه! برخورد مانه و سرخی روبرتو، باعث سرنگونی ستاره سنگالی در محوطه جریمه بارسا شد اما داور دستور به ادامه کار داد

دقیقه ۹: چیزی نمانده بود که روی اشتباه سرخی روبرتو، لیورپول به گل دوم برسد اما این بار تراشتگن با خروج به موقع، دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ۷: گلللللللللل… گل برای لیورپول… روی اشتباه جوردی آلبا، لیورپولی ها صاحب موقعیت شدند و بعد از اینکه ضربه هندرسون را تراشتگن برگشت داد، اوریگی با یک ضربه بغل پا، کار را تمام کرد.

دقیقه ۱: حرکت خطرناک مسی در همین ابتدای بازی اما مدافعان لیورپول به هر ترتیب ممکن او را مهار می کنند

لیورپول: آلیسون- ماتیپ- فن دایک- رابرتسون- آرنولد- فابینیو- هندرسون- میلنر- مانه- شقیری- اوریگی

بارسلونا: تراشتگن- پیکه- لنگله- سرخی روبرتو- آلبا- راکیتیچ- بوسکتس- ویدال- کوتینیو- سوارز- مسی

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. ورزش سه ۲. تابناک ۳. نود تی وی

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *