کارلوس کی‌روش در گفتگو با AFP: اگر شما هم کنار ایرانی‌ها باشید عاشقشان می شوید!

کی‌روش: شما هم کنار ایرانی‌ها باشید عاشقشان می شوید!

کارلوس کی‌روش در گفتگو با AFP گفت: تحریم‌های احساسی علیه مردم ایران اعمال شده، اما شما اگر در کنار ایرانی‌ها باشید عاشق همین مردم می‌شوید.

کارلوس کی‌روش

مجله اینترنتی پارسی گو: کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: تحریم‌های احساسی علیه ایران اعمال شده، اما شما اگر در کنار ایرانی‌ها باشید عاشق همین مردم می‌شوید.

حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا با مربیگری کارلوس کی‌روش، مربی سابق رئال مادرید و پرتغال حاشیه‌های خاص خودش را به همراه داشته و کانون توجه بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی در امارات شده است.

یکی از این حواشی مربوط می شود به پیشنهادهای بیرونی به سرمربی پرتغالی، اخیرا مسئولان فدراسیون فوتبال کلمبیا خواهان جذب سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران شده‌اند و کی‌روش در واکنش به این درخواست اعلام کرده که فعلا در جام ملت ها به قراردادش با ایران پایبند است و مدعی شده که می خواهد پس از ۴۰ سال عنوان جام قهرمانی آسیا را به ایرانی هدیه بدهد.

کی‌روش در گفت‌وگو با AFP و در واکنش به این سوال که تا چه حد پیشنهاد فدراسیون فوتبال کلمبیا جدی است، تاکید کرد: در این پیشنهاد هیچ شک و تردیدی نیست که کلمبیایی‌ها خواهان من هستند و همین درخواست اعتماد به نفس مرا بالاتر برده است.

وی ادامه داد: کلمبیا یک تیم باورنکردنی است، تیمی با بازیکنان فوق آلعاده و تیمی که در رنکینگ فیفا در سطح بالایی قرار دارد(رتبه ۱۲ فیفا).کلمبیا تیم خیلی معتبری در جهان فوتبال است و پیشنهاد آنها برایم افتخار است و من از درخواست آنها احساس غرور می کنم.

سرمربی تیم ملی ایران در آستانه مسابقه حساس در مرحله یک شانزدهم نهایی جام ملت های آسیا مقابل عمان خاطرنشان کرد: با همه توصیف‌هایی که در قبل کلمبیا داشتم باید بگویم که اکنون من سرمربی تیم ملی ایران هستم و برای این سمت خود احساس مسئولیت می کنم، اما بدون شک پس از پایان مسابقات جام ملت ها روی پیشنهاد کلمبیا تمرکز و فکر خواهم کرد.

کی روش به همراه تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ عملکرد خوبی داشت،‌اما پس از اتمام مسابقات فدراسیون فوتبال ایران حاضر نشد که به مدت چهار سال دیگر قرارداد این مربی پرتغالی را تمدید کند.

کی روش در این زمینه به خبرنگار AFP اظهار داشت: صادقانه باید بگویم که چنین تصمیمی مرا شگفت‌زده کرد. البته چنین فضایی را من ایجاد نکردم و این تصمیمی بود که فدراسیون فوتبال ایران گرفت.

سرمربی ایران ادامه داد: سرنوشت هر مربی در فوتبال در اختیار رئیس‌ها است، بدون شک آنها می خواهند به دنبال راه حل و گزینه دیگری بروند و من هم به عنوان مربی راه حلی را برای خودم پیدا خواهم کرد.

ایران به خاطر تحریم های سیاسی که علیه این کشور شده با مشکلاتی مواجه شده، اما کی روش امیدوار است که تیم ملی ایران و بازیکنانش پس از مدت ها بتوانند جام را فتح کنند.

کی‌روش

شکستن چنین جو کار راحتی نیست اما کی‌روش ارتباط خوبی با بازیکنانش دارد و می خواهد با همین پیوند عاطفی خود و بازیکنانش بسیاری از موانع را از پیش روی خود و تیمش بردارد.

وی در این باره تاکید کرد: من همواره تلاش کرده ام بازیکنانی را برای تیم ملی انتخاب کنم که پیراهن‌شان را بالاتر از هر چیز قرار بدهند و در آن در بالاترین نقطه قرار بدهند. شما یا شجاعت، وفاداری و نگرش مثبت دارید یا ندارید.

کی‌روش خطاب به خبرنگار AFP عنوان کرد: در ایران و در جامعه ایرانی مردم از این تحریم های احساسی رنج می برند چرا که همین مورد روی کشور و زندگی اجتماعی آنها تاثیرگذار بوده،‌اما وقتی با همین مردم فوق العاده زندگی می کنید و روحیه آنها را می‌بینید، شما هم عاشق همین مردم می شوید.

وی در ادامه و در تمجید از بازیکنان تیم ملی ایران گفت: من هرگز ندیده ام بازیکنانی که بیشترین خروجی را دارند،‌اما در قبل همین بیشترین ها، کم‌ترین ها را دریافت می‌کنند. واقعا عاشق بازیکنانم هستم. آنها هرگز تسلیم نمی‌شوند و شخصیت خیلی محکمی دارند.آنها همیشه می خواهند که پیشرفت کنند و برای رسیدن به این هدف همواره می جنگند.

کی روش افزود: بازیکنانم به نوعی وقف کشورشان و پیراهنی که می پوشند، هستند.این سبک از اتحاد احتمالا از قوی ترین فوتبال‌های خانوادگی است که من در عمر فوتبالی‌ام شاهدش هستم.

حالا ایران از گروه D و به عنوان تیم صدرنشین صعود کرده است. با همین بازیکنانی که کی روش می گوید و تیمی که بدون گل خورده می خواهد به مصاف تیم ملی عمان برود. آنها در امارات دنبال فتح جام قهرمانی هستند.

کی روش در این زمینه تاکید کرد: در این وضعیت هیچ کس نمی تواند فشاری بر من و بازیکنان وارد کند.به خاطر رویا‌هایی که داریم در تله ای گیر نمی‌افتیم بلکه قوی تر هم می شویم و تحت هیچ شرایطی کنترل خودمان را از دست نمی دهیم. به خاطر رویایی که داریم هرگز در چنین دام‌هایی نمی‌افتیم.

حتما بخوانید

کی‌روش: بعد از پیام رهبر انقلاب وزارت ورزش علیه من عمل کرد!

آیا قرارداد کارلوس کی‌روش تمدید می‌شود؟

جنجال های چند روز اخیر احتمال ادامه همکاری سرمربی پرتغالی تیم ملی را به پائین ترین حد ممکن رسانده است، ولی هنوز نمی توان با اطمینان در این مورد صحبت کرد.

حرف‌هایی که در ادامه می خوانید، پاسخ صریح مهدی تاج ریاست فدراسیون فوتبال به صحبت هایی است که در مورد اخراج سرمربی تیم ملی فوتبال ایران علیرغم درگیر بودن بازیکنان در کوران رقابت‌ها از سوی برخی منتقدان کی‌روش در فضای مجازی دیده و شنیده می شود؛ درخواستی که رئیس فدراسیون به آن اینگونه پاسخ می دهد:« اگر دوستانی توصیه ای برای تغییر سرمربی دارند، من به عنوان رئیس فدراسیون توصیه‌ای در این زمینه ندارم و اعتقادی هم به این موضوع ندارم؛ ما بهترین شرایط را برای تیم ملی فراهم کردیم و الان باید نتیجه‌اش را ببینیم. پاداش‌های خوب و مناسب و اردوهای مناسب؛ الان وقت تعویض سرمربی یا توصیه برای تغییر سرمربی نیست ! این را به نظرم یا آدم های جاهل می گویند یا آدم های مغرض؛ ما نباید نه جزو آنها باشیم و نه جزو این ها.»

تاج همچنین در این گفتگوی مهم تلویزیونی به نکته ای اشاره می کند که به عقیده خیلی‌ها معنای مهمی پشتش نهفته است؛ اینکه درباره جنجال های سرمربی تیم ملی مهدی تاج ضمن پذیرش بعد منفی رفتارهای کی روش معتقد است، در صورت ادامه همکاری باید برای این نوع برخوردهای سرمربی تیم ملی، در قراردادی که تنظیم می شود، جرایمی در نظر گرفته شود.

پس از واکنشی که تاج به حواشی و جنجال های اخیر ایجاد شده از سوی کارلوس کی روش داشت، امروز هم در نشست خبری پیش از دیدار برابر عمان، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به پرسش خبرنگاری استرالیایی که از او پرسید، در صورت قهرمانی آیا شانسی برای ادامه حضور او روی نیمکت ایران وجود دارد یا خیر که کی روش پاسخ داد: بله البته؛ همیشه اگر شما بازی ها را با برد پشت سر بگذارید این احتمال وجود دارد؛ البته ما فردا بازی دشواری داریم و سپس حرف های سرمربی تیم ملی به بازی روز آینده انتقال پیدا کرد.

این واکنش‌ها در شرایطی مطرح شده که تا روز گذشته جدایی کارلوس کی روش قطعیت داشت و حرف از حضور او در تیم ملی کلمبیا بود، اما حال شرایط تغییر کرده است.

توئیت مازیار نظامی علیه کارلوس کی‌روش

توئیت مازیار نظامی علیه کارلوس کی‌روش

در این بین توئیت مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان به خوبی گویای موضع این وزارت در خصوص ادامه همکاری با کی روش است؛ ناظمی با انتشار پستی در توئیتر خود و بازگویی داستان ضحاک به کنایه می گوید، باید دوران حضور کی روش در فوتبال ایران و به نوعی استیلای او بر فوتبال ایران هرچه زودتر خاتمه یابد.

نگاهی به فضای مجازی حکم به متضاد بودن آرا و عقاید در مورد ماندن یا نماندن کی روش می‌دهد؛ فضایی که این روزها به مکانی برای مجادله منتقدان و حامیان سرمربی پرتغالی بدل شده؛ تاج به عنوان مهم ترین شخص فدراسیون فوتبال به طور واضح در مورد ادامه همکاری و تمدید قرارداد کی روش صحبت نمی کند، اما اگر موضع مازیار ناظمی به عنوان مدیر روابط عمومی این وزارتخانه را موضع شخص وزیر در نظر بگیریم، با توجه به مصاحبه های تند سرمربی پرتغالی خواهان جدایی بی قید و شرط او هستند و البته خود مربی پرتغالی هم احتمال ادامه همکاری در صورت کسب قهرمانی در امارات را رد نمی کند.

حالا و با تمام این تفاسیر و در شرایطی که شاید خیلی ها کار کی روش با تیم ملی پس از ۸ سال حضور در فوتبال ایران را تمام شده بدانند، به نظر و با توجه به عدم موضوع گیری رسمی وزیر ورزش، همه چیز منوط به نتایجی خواهد بود که تیم ملی در جام ملت ها کسب خواهد کرد؛ نتایجی که در صورت قهرمانی می تواند حکم به ادامه حضور سرمربی جنجالی پرتغالی تیم ملی بدهد.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منابع: ۱. فارس ۲. ورزش سه

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *