تجاوز به دانش آموزان: دودی که به چشم معلمان مدارس غیردولتی رفت!

معلمان بی گناه غیر انتفاعی و ماجرای تجاوز به دانش آموزان!

ماجرای تجاوز به دانش آموزان در مدرسه معین موجب شد که نگرش به مدارس غیردولتی و انتخاب کادر آن سؤال برانگیز شود و دودی بود که در چشم مدارس غیردولتی رفت.

دبیرستان معین تجاوز به دانش آموزان

مجله خبری تحلیلی پارسی گو: مدیر یک مدرسه غیردولتی درباره تجاوز به دانش آموزان گفت «۲۵ سال سابقه کار دارم و در این مدت معلمان و کادر زحمتکش فراوانی در مدارس غیردولتی دیدم اما ماجرای مدرسه معین موجب شد که نگرش به مدارس غیردولتی و انتخاب کادر آن سؤال برانگیز شود و دودی بود که در چشم مدارس غیردولتی رفت».

ماجرای تجاوز به دانش آموزان در مدرسه غیر دولتی معین

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، ماجرای آزار و اذیت تعدادی از دانش‌آموز مدرسه غیردولتی معین واقع در منطقه ۲ تهران، خرداد ماه امسال رسانه‌ای شد؛ ماجرایی که با پمپاژ قوی در فضای مجازی و البته به دلیل اصلی ماهیت دانش‌آموزی، به سرعت گستره‌ای وسیعی به خود گرفت.

در آن زمان، نه تنها خانواده‌های دانش‌آموزان آسیب‌دیده بلکه والدین دانش‌آموزان سراسر کشور، معترض رفتارهای غیراخلاقی در مدارس بودند و این شد که نسبت به ماجرای این مدرسه، تقاضای عمومی برای برخورد ایجاد شد.

فضای تلخ و ناراحت‌کننده ایجاد شده در آن زمان، خانواده‌های زیادی را نگران کرده بود؛ مادر یک دانش‌آموز سوم دبستانی گفت: «آن روزها به پسر خودم نگاه می‌کردم که چقدر مظلوم و آرام در حال درس خواندن است و نگرانش می‌شدم؛ با خودم فکر می‌کردم که چنین بچه‌هایی شبیه فرزند من در دام افراد غیراخلاقی می‌افتند».

وی ادامه داد: «این موضوع انقدر روانم را آزار می‌داد که به شدت پرخاشگر و عصبی شده بودم و اصلا دلم نمی‌خواست اجازه دهم که فرزندم به مدرسه برود».

این مادر افزود: «درست است که باید خانواده‌ها مواظب فرزندان‌شان باشند اما وقتی خانواده‌ای، فرزندش را به مدرسه می‌سپارد، خیالش راحت است و نباید انقدر دلنگرانی برایش به وجود آید».

حتما بخوانید

تجاوز به دانش آموزان در مدرسه ای در تهران!

دستور قاطعانه رهبر انقلاب در ماجرای تجاوز به دانش آموزان

در پی این ماجرا، وزیر آموزش و پرورش دستور پیگیری ویژه داد و نمایندگان مجلس نیز ورود پیدا کردند اما ورود رهبر معظم انقلاب به این ماجرا برای پیگیری و حل آن، نشان دهنده اوج حساسیت ایشان به مسئله تعلیم و تربیت و دانش‌آموزان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به ریاست قوه قضائیه دستور دادند پس از محاکمه، در اسرع وقت حدود الهی در رابطه با متهمان اجرا شود.

در متن دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به آیت‌الله آملی ریاست قوه قضائیه آمده است: «خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید».

مادر دانش‌آموز چهارم دبستانی در شهر تهران نیز در این خصوص گفت: «پس از شنیدن پیام رهبر معظم انقلاب، احساس خیلی خوبی داشتم که در بالاترین سطح با این اتفاق برخورد می‌شود؛ چرا که حتی یک مورد هم نباید چنین اتفاقاتی را در مدارس کشور شاهد باشیم».

اما این روزها، فصل ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس است؛ مدارس دولتی و غیردولتی و خاص با روند و ویژگی‌های خودشان به ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس می‌پردازند.

ماجرای مدرسه معین هم کم‌کم با پیگیری این موضوع در دستگاه قضایی، آرامش را به جامعه تعلیم و تربیت بازگردانده است اما برخی مدارس غیردولتی از عدم گزینش مناسب کادر مدرسه توسط همکاران خود گلایه دارند.

تجاوز به دانش آموزان ماجرای دبیرستان معین

تجاوز به دانش آموزان و معلمان زحمتکش بی گناه

مدیر یک مدرسه غیردولتی در شهر تهران اظهار کرد: «همکارانم در مدارس غیردولتی باید در انتخاب و به‌کارگیری کادر مدرسه دقت ویژه داشته باشند؛ استفاده از نیروهای سفارشی بدون گزینش کامل به ضرر آنها و مدارس غیردولتی است».

وی ادامه داد: «۲۵ سال سابقه کار دارم و در این مدت معلمان و کادر زحمتکش فراوانی در مدارس غیردولتی دیدم اما ماجرای مدرسه معین موجب شد که نگرش به مدارس غیردولتی و انتخاب کادر آن سؤال برانگیز شود و دودی بود که در چشم مدارس غیردولتی رفت».

این مدیر مدرسه گفت: «نگذاریم با آبروی هزاران نفری که در مدارس غیردولتی در سراسر کشور کار می‌کنند، بازی شود و با انتخاب، گزینش کامل و رصد کارکنان مدرسه، چه معلمان و چه کادر اداری، جلوی هرگونه اشتباه گرفته شود».

مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: «ما یک سامانه را امسال برای مدارس غیر دولتی، هیأت امنایی و آموزش از راه دور فعال کردیم که تمام اطلاعات نیروها باید در این سامانه وارد شود».

زینی‌وند اضافه کرد: «شاخص‌هایی را در نظر گرفتیم که حتما باید نیروهای انسانی که در این مدارس تدریس می‌کنند متناسب با شاخص‌های تعریف شده باشند».

وی به گزینش نیروهای انسانی مدارس غیر دولتی اشاره کرد و افزود: «در بحث گزینش هم یک الزام قانونی است و قطعا مؤسس مدرسه غیردولتی در یک بازه زمانی که مشخص می‌شود باید نسبت به معرفی افرادی که در مدرسه غیر دولتی مشغول به فعالیت هستند به گزینش اقدام کند».

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: «یکی از موارد تخلف که بازرسان ما در نظارت بر مدارس غیردولتی مدنظر دارند همین بحث معرفی نیرو به گزینش است که خیلی هم سخت گیری شده است و در این دو سال گذشته کمتر گزارشی داشتیم که افرادی در مدارس غیردولتی مشغول به کار باشند ولی به گزینش معرفی نشده باشند».

در شرایطی که آموزش و پرورش با توجه به مشکلاتی که دارد، نیازمند مشارکت‌های مردمی است و یاری مؤسسان مدارس غیردولتی و مردم خیّر کشور را می‌طلبد، چنین اشتباهاتی می‌تواند تمام رشته‌ها را پنبه کند!

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: فارس

به اشتراک بذار:
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *