سوزن 6 سانتیمتری از کلیه مرد 44 ساله‌ با عمل لاپاراسکوپی خارج شد!

سوزن خیاطی ۶ سانتی در کلیه مرد ۴۴ ساله! + عکس

وجود جسم خارجی و علی‌الخصوص سوزن خیاطی در کلیه افراد بسیار نادر بوده و و کلا ۱۲ مورد در جهان گزارش شده است!

سوزن خیاطی در کلیه مرد 44 ساله 1

مجله خبری تحلیلی پارسی گو: سوزن ۶ سانتیمتری از کلیه مرد ۴۴ ساله‌ تبریزی با روش عمل لاپاراسکوپی با موفقیت خارج شد. خسرو آقا پور مدیر روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: بیمار مرد ۴۴ ساله ای که به دلیل بررسی بیماری خود خود که به غیر از درد کلیه بود به این مرکز مراجعه کرده و برحسب اتفاق در عکس رادیولوژی ایشان جسم خارجی مشاهده شد.

آقاپور ادامه داد: در بررسی‌های تشخیصی وجود جسم خارجی در کلیه بیمار به صورت عمودی مشخص و پس از انجام سونوگرافی و سی تی اسکن تکمیلی بیمار برای اقدامات قبل از عمل جراحی توسط تیم جراحی حاضر شد.

علیرضا فرشی متخصص لاپاراسکوپی و اندویورولوژی و جراح نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: بیمار هیچ گونه سابقه‌ای از چگونگی ورود به بدن خود از جسم خاجی نداشته و کلا موضوع مبهمی برای خود بیمار و پزشکان بود.

سوزن خیاطی در کلیه مرد 44 ساله 2

فرشی افزود: اینگونه موارد از دو طریق به وقوع می‌پیوندد یا از طریق بلع از سیستم گوارش و یا از طریق پوست می‌تواند وارد بدن شده و در روش دوم سال‌ها زمان نیار دارد تا به کلیه برسد.

این متخصص اندویورولوژی بیمارستان امام رضا(ع) تبریز با تاکید بر اینکه اکثرا وجود جسم خارجی در کلیه سمت راست بیماران می‌باشد ابراز داشت: وجود جسم خارجی و علی‌الخصوص سوزن خیاطی در کلیه افراد بسیار نادر بوده و و کلا ۱۲ مورد در جهان گزارش شده که سه مورد از آنها وجود سوزن بوده و البته تمام موارد در کلیه سمت راست بیماران بوده و این مورد در کلیه چپ بیمار بوده که در نوع خود بسیار نادر هست.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های اولیه و موافقت خود بیمار اقدام به خروج جسم خارجی از کلیه به روش لاپاراسکوپی کرده و در مدت زمان حدود ۲ ساعت موفق به خارج کردن سوزن خیاطی از کلیه بیمار با کمترین آسیب به بافت کلیه بیمار شدیم.

سوزن خیاطی در کلیه مرد 44 ساله 1

فرشی در خصوص مزایای عمل لاپاراسکوپی نسبت به عمل باز اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مزیت عمل لاپاراسکوپی نسبت به عمل جراحی باز،عدم برش پوست و بافت مورد عمل بوده که کمترین آسیب را به بافت عمل شده می‌زند از این رو مدت زمان بستری در مرکز درمانی و طول دوره دوره نقاهت نیز کاهش یافته و از خونریزی‌ها و عفونت بیمار جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: پس از انجام موفقیت آمیز عمل لاپاراسکوپی وضعیت عمومی بیمار رو به بهبود بوده و پس از بررسی‌های تکمیلی بیمار ترخیص و توصیه‌های لازم برای طی دوره نقاهت برای ایشان تجویز شد.

این گزارش حاکی است، علیرضا فرشی دارای بورد تخصصی اورولوژی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، لاپاراسکوپی و اندویورولوژی از دانشگاه هایدنبرگ آلمان و جان هابکینز آمریکا بوده و جراح متخصص مرکز آموزش درمانی امام رضا (ع) تبریز است.

گردآوری و تنظیم: پارسی گو
منبع: خبرگزاری فارس

به اشتراک بذار:
درباره نویسنده: شهریار
یکی بود یکی نبود، اما یکی دیگه هم بود که اون منم. خیلی کم علاقه به نوشتن دارم ولی اگه چیزی بنویسم مطمئنا یا به اون علاقه داشتم یا مجبور شدم بنویسم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *