احمد نوراللهی و دروازه خالی که گل نشد!

احمد نوراللهی یار دوازدهم استقلال! (گزارش آخرین دربی قرن)

احمد نوراللهی بازیکن خوب و دوست داشتنی پرسپولیس دو موقعیت حساس را در این بازی از دست داد و در یکی از این موقعیت ها نتوانست دروازه خالی را باز کند!

احمد نوراللهی دربی نوراللهی و گل خالی احمد نوراللهی دروازه خالی

مجله اینترنتی پارسی گو: در آخرین دربی قرن بازی استقلال و پرسپولیس با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید. احمد نوراللهی بازیکن خوب و دوست داشتنی پرسپولیس دو موقعیت حساس را در این بازی از دست داد و در یکی از این موقعیت ها نتوانست دروازه خالی را باز کند! با ما همراه باشید:

نوراللهی به عنوان یار دوازدهم استقلال! دروازه خالی که گل نشد!

ورزش سه درباره یکی از موقعیت های عجیبی که نوراللهی از دست داد نوشت: دقیقه ۶۱ مهدی عبدی با توپ‌گیری عالی از مرادمند موقعیت گلزنی برای پرسپولیس خلق کرد و در موقعیت تک به تک با مظاهری با سه سر توپ مقابل غلامی و گلر استقلال توپ را به نوراللهی رساند که شوت او از مقابل دروازه خالی تبدیل به گل نشد و با تکل به موقع و نجات دروازه تماشایی مسعود ریگی به کرنر رفت.

تابناک نیز درباره دو موقعیت مهمی که نوراللهی از دست داد می نویسد: آخرین جدال دو تیم همشهری تهرانی در قرن جاری به تساوی پرگل انجامید. استقلال بازی را با گل شروع و با گل تمام کرد. پرسپولیس تیم برتر اکثر دقایق بازی بود، اما گل نزنی نوراللهی در دو فرصت طلایی کار دست یحیی داد و بار دیگر دقیقه ۹۴ برد را از دست داد!

احمد نوراللهی و حسرت فرصت های از دست رفته

احمد نوراللهی و حسرت فرصت های از دست رفته

گزارش آخرین دربی قرن استقلال ۲ پرسپولیس ۲/ عبدی و قائدی دو جوان تعیین کننده و گلزن جدال قرمز و آبی/ گزارش دربی/ استقلال ۲ پرسپولیس ۲؛ دربی ۹۴ با تساوی دقیقه ۹۳/ آخرین شهرآورد قرن برنده نداشت

آخرین جدال دو تیم همشهری تهرانی در قرن جاری به تساوی پرگل انجامید. استقلال بازی را با گل شروع و با گل تمام کرد. پرسپولیس تیم برتر اکثر دقایق بازی بود، اما گل نزنی نوراللهی در دو فرصت طلایی کار دست یحیی داد و بار دیگر دقیقه ۹۴ برد را از دست داد.

دربی ۹۴ بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس برگزار شد و این دیدار جذاب و پر افت و خیز با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

به نوشته تابناک قرمزپوشان با این تساوی ۱۲ امتیازی شدند و تا رده هشتم جدول رده بندی صعود کردند. استقلال با این تساوی ۱۹ امتیازی شد و با وجود کامبکی که زد، نتوانست به صدر جدول بازگردد و صدر جدول در اختیار صنعت نفت آبادان با ۲۱ امتیاز قرار دارد.

این دیدار، آخرین مصاف رودرروی قرمز و آبی تهران در این قرن شمسی بود. یحیی گل‌محمدی دقیقا مثل دربی قبل بازی برده دربی را در دقیقه ۹۴ با تساوی عوض و البته چهارمین تساوی پیاپی بعد از باخت فینال آسیا را تجربه کرد.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، محمد نادری (۶۵- محمد دانشگر)، احمد موسوی (۴۶- شیخ دیاباته)، مهدی مهدی‌پور (۸۰ – فرشید اسماعیلی)، مسعود ریگی، آرش رضاوند (۸۷ – داریوش شجاعیان)، وریا غفوری، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال‌حسینی، محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (۸۶ – آرمان رمضانی).

گزارش زنده دربی | استقلال ۲ پرسپولیس ۲ ؛ دربی ۹۴ با تساوی دقیقه ۹۴ / آخرین شهرآورد قرن برنده نداشت/ لحظات کلیدی آخرین دربی قرن

گل دوم استقلال، دقیقه۳+۹۰؛ فرشید اسماعیلی تازه تعویضی با ضربه سر، توپ را به قائدی رساند تا این بازیکن با عبور از یک مدافع پرسپولیس گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.

دقیقه ۱+۹۰/ روی اشتباه مدافع پرسپولیس غفوری دیاباته را به توپ رساند؛ اما وی در موقعیت آفساید موفق به گلزنی شد تا این گل مردود شود.

دقیقه ۹۰/ نوراللهی یک بار دیگر با ضربه‌ای ضعیف، توپ عالی را از کنار دروازه استقلال به بیرون فرستاد.

دقیقه ۸۹/ پاس امیری درون محوطه جریمه به سعید آقایی رسید؛ اما ضربه دفاع چپ پرسپولیس از زاویه ای تقریبا بسته با واکنش مظاهری مهار شد.

دقیقه ۸۰/ روی ارسال مهدی پور ضربه سر کم دقت و بی خطر مطهری از کنار دروازه پرسپولیس بیرون رفت.

دقیقه ۷۷/ در رفت و برگشت توپ روی دروازه پرسپولیس محمد دانشگر با ضربه سر توپ را به حامد لک تقدیم کرد.

دقیقه ۷۵/ رشید مظاهری، درازکش شوت بازیکن پرسپولیس از پشت محوطه جریمه، مهار کرد.

دقیقه ۶۷/ پاس عالی در عمق پهلوان با اشتباه غلامی جلوکسیده، با فاصله خالی زیاد پشت محوطه جریمه به احمد نوراللهی رسید و وی در موقعیتی استثنایی و تک به تک با مظاهری توپ را به شکل عجیبی به بالای دروازه شوت کرد!

گل دوم پرسپولیس، دقیقه ۶۶؛ عبدی پشت محوطه توپ‌گیری کرد و به احسان پهلوان فرار کرده از سمت راست زمین استقلال داد تا ارسال کوتاه او در دهانه دروازه با بغل پای وحید امیری به گل دوم پرسپولیس بدل شود.

گزارش زنده دربی ۹۴ | استقلال ۱ پرسپولیس ۲ ؛ عبدی طلسم خودش و رشید را با هم شکست / امیری کامبک را تکمیل کرد / نورالهی دو گل خالی را نزد

دقیقه ۶۳/ شوت آرام نوراللهی از روی ضربه ایستگاهی پرسولیس در اختیار مظاهری قرار گرفت.

دقیقه ۶۱/ مهدی عبدی روی تعلل نادری به توپ رسید و با یکی دو بار سرتوپ زدن به نوراللهی در مقابل دروازه خالی پاس داد، اما ضربه احمد، ناباورانه به پشت بدن مدافع آبی‌ها ـ که شیرجه رفته بود ـ برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۵۶/ نفوذ سریع و پاس در عرض کامیابی نیا درون شش قدم به عبدی نرسید تا یک موقعیت عالی با بدشانسی برای شاگردان یحیی گل محمدی از بین برود.

دقیقه ۵۵/ عارف غلامی در میانه زمین در حالی که جا مانده بود، عبدی را با خطای عمد و گرفتن واضح متوقف کرد؛ اما کارت قرمز نگرفت. کار وی سبب شد بازی برای دقایقی به جنجال کشیده شود.

گل اول پرسپولیس، دقیقه ۵۱؛ مهدی عبدی در میان تعلل محمد نادری و عارف غلامی دو مدافع میانی استقلال به توپ رسید و با ضربه ای دقیق روی پاس سعید آقایی، گل تساوی پرسپولیس را وارد دروازه مظاهری کرد. این مهاجم جوان نخستین گل مهاجمان سرخ پوش در این فصل و دومین گل خود در تاریخ شهرآورد را به ثمر رساند.

دقیقه ۴۰/ مطهری پشت محوطه جریمه پرسپولیس در برخورد آرام مقابل با کنعانی زادگان روی زمین افتاد که داور خطا اعلام نکرد.

دقیقه ۳۵/ ارسال نعمتی روی تیر دوم دروازه استقلال با ضربه سر عبدی در حالتی بی تعادل از خط طولی زمین راهی اوت شد.

دقیقه ۲۳/ بازیکنان پرسپولیس با ارسال چند پاس کوتاه توپ را درون محوطه جریمه حریف به نوراللهی رساندند اما ضربه زمینی وی پس از چرخش این بازیکن بیرون رفت.

دقیقه ۱۹/ روی حرکت خوب بازیکنان پرسپولیس ارسال احمد نوراللهی با ضربه سر مهدی عبدی از کنار تیر عمودی سمت راست دروازه استقلال بیرون رفت.

دقیقه ۱۱/ توپ مشکوک و بدون اختیار از فاصله نزدیک به دست وحید امیری برخورد کرد اما رضا کرمانشاهی اعتقادی به اعلام پنالتی برای استقلال نداشت.

دقیقه ۹/ عارف غلامی و احمد موسوی توپ را از مقابل پای عبدی دور کردند تا فرصتی جدی برای پرسپولیس از بین برود.

گل اول استقلال، دقیقه ۲؛ در اولین موقعیت جدی روی دروازه پرسپولیس توپ با اشتباه کمال کامیابی نیا درون محوطه جریمه به ارسلان مطهری رسید تا وی با ضربه ای دقیق گل اول استقلال را به ثمر برساند.

نود و چهارمین مصاف همشهریان پایتخت دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب بازی معوقه هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر آغاز شد و ارسلان مطهری در دقیقه ۲ موفق شد، گل زودهنگامی را در این بازی به ثمر برساند.

به نوشته تابناک این بازی ساعت ۱۶:۳۵، در ورزشگاه آزادی و بدون حضور تماشاگران برگزار شد. قضاوت این بازی را رضا کرمانشاهی بر عهده دارد.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، محمد نادری، احمد موسوی، مهدی مهدی‌پور، مسعود ریگی، آرش رضاوند، وریا غفوری، مهدی قایدی و ارسلان مطهری

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال ‌حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، کمال‌ کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی.

پوستر آخرین دربی قرن

پوستر آخرین دربی قرن

یک تساوی پُرگل دیگر، دربی و و یک طلسم خوب!/ استقلال ۲- پرسپولیس ۲؛ جذاب، نفسگیر و تماشایی

آبی‌ها با گل لحظات پایانی قایدی از شکست در دربی نجات پیدا کردند و به تساوی مقابل پرسپولیس رسیدند. به نوشته ورزش سه استقلال پس از یک شکست در ۹ مسابقه اخیرش و کسب پنج پیروزی و سه مساوی، امروز به دنبال برتری در دربی و بازگشت به صدر جدول بود؛ آبی‌ها بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۲ با شوت ناگهانی امیرارسلان مطهری به گل رسیدند و نیمه اول را با برد پشت سر گذاشتند، اما در ادامه پرسپولیس که نمایش بهتری ارائه کرده و حملات خطرناک‌تری داشت، توانست در دقایق ۵۱ و ۶۶ توسط مهدی عبدی و وحید امیری به دو گل دست یابد و در آستانه برتری قرار بگیرد؛ سرخ‌پوشان که فرصت‌های گلزنی زیادی هم بجز دو بار گلزنی هدر داده بودند، در ثانیه‌های پایانی غافلگیر شدند و روی حرکت و شوت زمینی مهدی قایدی دروازه خود را باز شده دیدند تا شهرآورد پایتخت با تساوی ۲ بر ۲ پایان پیدا کند.

معوقه هفته هشتم لیگ برتر؛ دوشنبه: ۹۹/۱۰/۲۲ ؛ ساعت ۱۶:۳۵
استادیوم: آزادی/ بدون تماشاگر.
داور: موعود بنیادی‌فر/ کمک‌ها: آرمان اسعدی و تورج عیوض‌محمدی؛ داور چهارم: حسن یوسفی/ کمک داوران پشت دروازه: بیژن حیدری و سید وحید کاظمی/ ناظر داوری: فریدون اصفهانیان.

استقلال:

محمدرشید مظاهری
عارف غلامی
محمدحسین مرادمند
احمد موسوی(۴۶- شیخ دیاباته)
محمد نادری(۶۵- محمد دانشگر)
مسعود ریگی
مهدی مهدی‌پور(۸۰- فرشید اسماعیلی)
آرش رضاوند(۸۸- داریوش شجاعیان)
وریا غفوری
مهدی قایدی
امیرارسلان مطهری

سرمربی: محمود فکری

پرسپولیس:

حامد لک
سید جلال حسینی
محمدحسین کنعانی‌زادگان
سیامک نعمتی
سعید آقایی
کمال کامیابی‌نیا
میلاد سرلک
احمد نوراللهی
احسان پهلوان
وحید امیری
مهدی عبدی(۸۶- آرمان رمضانی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

کارت زرد
استقلال پرسپولیس
سید احمد موسوی(۴۱) محمدحسین کنعانی‌زادگان(۷۶)
عارف غلامی(۵۵) میلاد سرلک(۸۱)

احمد نوراللهی و دروازه خالی استقلال که باز نشد

احمد نوراللهی و دروازه خالی استقلال که باز نشد

شرح گل های آخرین دربی قرن

استقلال ۱ – پرسپولیس صفر (دقیقه ۲: امیرارسلان مطهری): اشتباه و ناهماهنگی در خط دفاعی پرسپولیس فرصت خوبی برای استقلال و ارسلان مطهری به وجود آورد تا این مهاجم با شوت روی پای دیدنی توپ را با تور دروازه پرسپولیس آشنا کند.

استقلال ۱ – پرسپولیس ۱ (دقیقه ۵۱: مهدی عبدی): پاس بلند از خط دفاعی پرسپولیس و اشتباه مرادمند در زدن ضربه سر موجب شد تا توپ به مهدی عبدی برسد و این بازیکن با یک سرتوپ عالی محمد نادری و عارف غلامی را فریب دهد و با ضربه فنی پای چپ و زمینی دروازه استقلال را باز کند.

استقلال ۱ – پرسپولیس ۲ (دقیقه ۶۶: وحید امیری): مهدی عبدی در سمت چپ زمین صاحب توپ شد و در حالی که دو مدافع استقلال را مقابل خود داشت، با پاس رو به جلو احسان پهلوان را راه انداخت تا ارسال کوتاه او را وحید امیری بدون مکث و با بغل پای سرضرب تبدیل به گل کند.

استقلال ۲ – پرسپولیس ۲ (دقیقه ۳+۹۰: مهدی قایدی): ارسال وریا غفوری از جناح راست زمین در محوطه جریمه به مهدی قایدی رسید که سرتوپ و شوت زمینی او وارد دروازه پرسپولیس شد.

لحظات حساس آخرین دربی قرن

دقیقه ۳: شوت زمینی سرلک دقت لازم را نداشت و در اختیار مظاهری قرار گرفت.

دقیقه ۱۵: ارسال خطرناک نعمتی از مقابل دروازه استقلال عبور کرد و به اوت کنار زمین رفت.

دقیقه ۱۹: حمله سریع بازیکنان پرسپولیس نزدیک بود گل اول این تیم را به همراه داشته باشد که سانتر کوتاه احمد نوراللهی و ضربه سر مهدی عبدی با اختلاف کمی از کنار دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه ۲۴: چرخش نوراللهی در محوطه جریمه استقلال و شوت زمینی او از کنار دروازه این تیم رد شد.

دقیقه ۳۵: ارسال کنعانی‌زادگان از پشت محوطه جریمه به بعد از تیرک دوم دقت لازم را نداشت تا ضربه سر مهدی عبدی هم بی‌ثمر باشد و توپ به اوتِ کنار زمین برود.

دقیقه ۴۳: ارسال سعید آقایی از روی ضربه ایستگاهیِ سمت چپ زمین و ضربه سر بی‌دقت مهاجم پرسپولیس به پشت محوطه آمد و به سرلک رسید که شوت او با اختلاف زیادی از دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه ۴۵: نوراللهی پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد که چرخش و شوت فنی پای چپ او را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۵۵: مهدی عبدی با فرار از وسط زمین در آستانه تک به تک شدن با مظاهری بود که غلامی او را متوقف کرد تا داور به مدافع استقلال کارت زرد نشان دهد.
دقیقه ۵۶: کامیابی‌نیا با توپ‌ربایی وارد محوطه جریمه استقلال شد و از بین نادری و مرادمند عبور کرد و در موقعیت تک به تک با مظاهری قرار گرفت که پاس در عرض او توسط مدافعان آبی‌پوش دفع شد.
دقیقه ۵۸: شوت راه دور نادری دقت لازم را نداشت و با اختلاف زیادی از دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۶۱: مهدی عبدی با توپ‌گیری عالی از مرادمند موقعیت گلزنی برای پرسپولیس خلق کرد و در موقعیت تک به تک با مظاهری با سه سر توپ مقابل غلامی و گلر استقلال توپ را به نوراللهی رساند که شوت او از مقابل دروازه خالی تبدیل به گل نشد و با تکل به موقع و نجات دروازه تماشایی مسعود ریگی به کرنر رفت.
دقیقه ۶۱: ارسال تند و تیز وحید امیری از روی کرنر را مظاهری دفع کرد.
دقیقه ۶۳: ضربه ایستگاهی نوراللهی پس از برخورد به دیوار دفاعی بازیکنان استقلال در اختیار مظاهری قرار گرفت.

دقیقه ۶۷: فرصت فوق‌العاده گلزنی برای پرسپولیس را نوراللهی هدر داد و شوت او در موقعیت تک به تک با مظاهری با اختلاف زیاد از بالای دروازه استقلال به اوت رفت.

دقیقه ۷۵: شوت زمینی کامیابی‌نیا از پشت محوطه جریمه دقت و قدرت لازم را نداشت و توسط مظاهری جمع شد.

دقیقه ۸۰: ضربه سر مطهری روی ارسال دانشگر از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه ۸۲: ارسال فرشید اسماعیلی به محوطه جریمه پرسپولیس را حامد لک دفع کرد.

دقیقه ۸۷: پهلوان از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که ضربه او بی‌حاصل بود و به اوت رفت.

دقیقه ۸۹: حرکت تیمی خوب از بازیکنان پرسپولیس فرصت گلزنی عالی برای این تیم خلق کرد که پاس در عمق رمضانی و شوت سعید آقایی از زاویه بسته را مظاهری در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۲+۹۰: اشتباه در خط دفاعی پرسپولیس نزدیک بود دوباره کار دست این تیم بدهد که شوت مطهری به مقابل دروازه خالی پرسپولیس توسط دیاباته تبدیل به گل شد، اما کمک داور دوم آفساید مهاجم آبی‌پوش را گرفت.

گل استثنایی قائدی در آخری دربی قرن

گل استثنایی قائدی در آخری دربی قرن

در حاشیه آخرین دربی قرن

* ترکیب استقلال در دربی نسبت به دیدار اخیرش مقابل آلومینیوم دو تغییر داشته که محمد نادری و آرش رضاوند به ترتیب جانشین محمد دانشگر و فرشید اسماعیلی شده‌اند.

* پرسپولیس نسبت به بازی گذشته‌اش برابر سپاهان یک تغییر برای دربی در ترکیبش ایجاد کرده که سعید آقایی و مهدی عبدی به جای علی شجاعی و امید عالیشاه بازی می‌کنند.

* شیخ دیاباته با وجود گمانه‌زنی‌های زیاد به ترکیب استقلال نرسید و نیمکت‌نشین است.

* علی شجاعی بخاطر آسیب دیدگی که در دیدار با سپاهان با آن مواجه شد، از فهرست پرسپولیس در دربی جا ماند.

* محمد انصاری پس از مصدومیت طولانی مدت امروز برای نخستین بار در فصل جدید به لیست پرسپولیس اضافه شده است.

* کانون هواداران دو باشگاه طرح‌های موزائیکی و پرچم‌های بزرگی را روی سکوهایی که روبه‌روی دوربین‌های تلویزیونی هستند، انداخته‌اند.

* محمود فکری و یحیی گل‌محمدی قبل از شروع بازی به سمت هم رفتند و با یکدیگر خوش و بش کردند.

* در دقیقه ۱۰ برخورد توپ با امیری در محوطه جریمه پرسپولیس روی ارسال نادری صحنه مشکوک به خطای هند پنالتی رقم زد که داور دستور به ادامه بازی داد.

* محمود فکری بخاطر ندادن کارت به سید جلال حسینی بخاطر خطا روی مطهری به داوری معترض شد که ادامه اعتراضات او یک کارت زرد برای سرمربی استقلال به همراه داشت.

تهیه و تنظیم: گروه خبر ورزشی.

منبع: مجله اینترنتی پارسی گو
درج مطالب مجله اینترنتی پارسی گو با ذکر منبع (www.parsigoo.com) بلامانع است.

به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *